Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946669 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.06.2013. u 19:48 - pre 132 meseci
Vec sam napisala mail, a od nedelje idem opet. Meni je to skroz neshvatljivo, to sto je ona baljezgala. Pokusala sam da je zaustavim i objasnim, ali je bila bas odlucna. Znam, razumem, ali beklager. Idem ponovo dok ne isteram na cistac. Pa kod sefa, kod sefa! Beklager!
 
Odgovor na temu

dalmatinac123

Član broj: 315597
Poruke: 13
178.79.58.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.06.2013. u 20:06 - pre 132 meseci
ne mogu da pisem niti da saljem PM iako bih imao pitanja za dosta Vas.Trebam da sacekam 7 dana iako vec 15 dana citam ove postove a nisam bio registrovan
Ceka se 1.7 ulazak Hrvatske u EU..



[Ovu poruku je menjao dalmatinac123 dana 21.06.2013. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.06.2013. u 20:53 - pre 132 meseci
Jao ljudi ovde je ekstra toplo. U NSu 28 - 30 C stepeni (kako ko javi) i to je bilo oko 20h! Kad izadjes na ulicu - asfalt greeeje!!! Kod mene u sobi 31! Jedva spavam (nema klima uredjaja)... kako je tamo gore?
Jel istina da se na jugu NO ljudi kupaju u moru? Mislim, video sam neke fotose... ali ne znam ni gde ni kad je to bilo snimljeno.
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.06.2013. u 20:57 - pre 132 meseci
Citat:
Nesh-co:
Manje Tićo, zato ti i kažem. Koliko ja znam sa 6 meseci te sleduje pravi broj.
Da, ima pravi broj, pocinje sa datumom rodjenja. Prvi koji je dobila je bio d-nummer.
Sva je prilika da se ta teta nesto prešla.
A kartica o kojoj govorim je bankovna, visa, ali sa fotografijom.
Nahvataj ti neku drugu smenu pa se napravi luda.


u kojoj banci je dobila odma vizu sa slikom ?

ja sam ove nedelje dobio oppholdstillatelse pa sam planirao sledece nedelje da odem do poreske da pokusam da uzmem personal.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:b00e:f046:b314:a2d8



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.06.2013. u 21:53 - pre 132 meseci
tijana, nadam se da ces resiti tu situaciju, norveska administracija je obicno g*vno...ja sam napokon sakupio hrpu dokumenata od preko 1 cm, i u ponedeljak idem u UDI... dobro je sto sam skontao da sa studentskom vizom mogu raditi 100% jula i avgusta dok cekam ovu radnu, ali nadam se da cu dobiti tidlig arb. nego ono i njega dok docekam...

sta vam je taj D-number??? ja imam onaj personalni br. sto pocinje datumom rodjenja, imam bankovnu karticu, verujem da je to to o cemu pricate da je neophodno...
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.179.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 02:27 - pre 132 meseci
Citat:
filipps:
Jao ljudi ovde je ekstra toplo. U NSu 28 - 30 C stepeni (kako ko javi) i to je bilo oko 20h! Kad izadjes na ulicu - asfalt greeeje!!! Kod mene u sobi 31! Jedva spavam (nema klima uredjaja)... kako je tamo gore?
Jel istina da se na jugu NO ljudi kupaju u moru? Mislim, video sam neke fotose... ali ne znam ni gde ni kad je to bilo snimljeno.

Da se kupaju kupaju se Ja sam slikao klince koji se kupaju ovde u Alti pre 3 nedelje kad je bilo ono extremno toplo za njihove uslove. Pre 3 god smo bili na jugu i moj sin se kupao urednu sa još nekim Norvežanima tamo. Ja sam ušao u vodu do članaka i pitao ženu da li imamo čekić da obijem led koji se navatao oko mojih nogu
Dakle stvar je vrlo individualna, mnogi se kupaju al mnogo više je onih koji se dive onima što se kupaju

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.179.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 02:30 - pre 132 meseci
Citat:
stefanko23:
tijana, nadam se da ces resiti tu situaciju, norveska administracija je obicno g*vno...ja sam napokon sakupio hrpu dokumenata od preko 1 cm, i u ponedeljak idem u UDI... dobro je sto sam skontao da sa studentskom vizom mogu raditi 100% jula i avgusta dok cekam ovu radnu, ali nadam se da cu dobiti tidlig arb. nego ono i njega dok docekam...

sta vam je taj D-number??? ja imam onaj personalni br. sto pocinje datumom rodjenja, imam bankovnu karticu, verujem da je to to o cemu pricate da je neophodno...

D number dobijaš kada imaš privremen ugovor o radu koji traje kraće od 3 meseca. Sa njim možeš otvoriti bankovni račun, platiti porez na platu ali nema lekara i sl koji ti sleduju kada postaneš čovek tj dobiješ pers. num.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Arlto
Sasa Gojic
online prodaja
Belgrade

Član broj: 294899
Poruke: 24
37.19.108.*

Sajt: www.arlto.com


+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 02:38 - pre 132 meseci
@boban 13
Hvala na odgovoru, ali imam samo RS pasos, znaci mogu da se slikam.
www.Arlto.com - Dodatna oprema za mobilne telefone
www.otkup-kolabg.com Otkup automobila Beograd
www.otkup-automobila.org Otkup polovnih automobila Srbija
www.ividik.com Servis, popravka, dekodiranje i otkup iPhone, iPad, iPod, Srbija
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 07:49 - pre 132 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Nesh-co:
Manje Tićo, zato ti i kažem. Koliko ja znam sa 6 meseci te sleduje pravi broj.
Da, ima pravi broj, pocinje sa datumom rodjenja. Prvi koji je dobila je bio d-nummer.
Sva je prilika da se ta teta nesto prešla.
A kartica o kojoj govorim je bankovna, visa, ali sa fotografijom.
Nahvataj ti neku drugu smenu pa se napravi luda.


u kojoj banci je dobila odma vizu sa slikom ?

ja sam ove nedelje dobio oppholdstillatelse pa sam planirao sledece nedelje da odem do poreske da pokusam da uzmem personal.

U sparebank1

 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.179.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 08:04 - pre 132 meseci
Citat:
Arlto:
@boban 13
Hvala na odgovoru, ali imam samo RS pasos, znaci mogu da se slikam.

Na žalost si u pravu. J.... je taj RS pasoš. Mislim da se Norvežani još nisu izjasnili kako će tretirati HR kad dobiju EU pasoš ali će im svakako biti olakšan sam dolazak i nalaženje posla :-)
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 10:38 - pre 132 meseci
Citat:
isabeau917:
Ta daaam, evo dobih odgovor, odlučiše me malo lagano u mozak, jelte, usput, nisam tražila autorizaciju već licencu.

citiram:

forespørsel om faglig råd i forbindelse med søknad om autorisasjon som reseptfarmasøyt med utdannelse fra kroatia.
Kopi av saken oversendes med dette til faglig rådgiver for uttalelse.
vurderingen og vurderingens form
Rådgiver bes foreta en vurdering av søkers utenlandske utdanning sett i forhold til dagenstilsvarende norske utdanning, jfr. helsepersonelloven tredje ledd bokstav a).
Det bes foretatt en konkret sammenligning av de to utdanningene, hvor det angis så nøyaktig som mulig på hvilke punkter det eventuelt foreligger avvik, hva avvikene består i og hvilken betydning dette kan ha for pasientenes sikkerhet. Faglig rådgiver bes utarbeide en liste som viser hvilke teoretiske og praktiske fag søker har i den delen av utdanningen som er på relevant nivå, samt en tilsvarende liste for den norske utdanningen som søkers utdanning skal sammenlignes med.
Det er ikke et vilkår at utdanningene skal være helt sammenfallende i innhold. Det avgjørende er om søkers utdanning totalt sett er av en slik art og omfang at man på bakgrunn av en helhetsvurdering må anse denne utdanningen som jevngod med dagens tilsvarende norske utdanning.
Vesentlig avvik må sies å være når søker har manglende kunnskap på områder som er avgjørende for utøvelsen av yrket og når det er viktige forskjeller på varighet eller innhold sammenlignet med tilsvarende norsk utdannelse.
Det bes om at rådet begrunnes.Det vises i denne sammenheng til forvaltningslovens regler for å sikre forsvarlig saksbehandling, spesielt reglene om forvaltningens utredningsplikt etter #17 og krav til begrunnelse når vedtak fattes, jfr. # 25.
Dersom utdanningen ikke vurderes jevngod med dagens tilsvarende norske utdanning, må det foretas en vurdering av om søker ut fra foreliggende dokumentasjon allikevel " på annen måte har godtgjort å ha den nødvendige kyndighet ", jfr. helsepersonelloven #48 , tredje ledd, bokstav c. I forhold til kriteriet " nødvendig kyndighet " må alltid et minstekrav av formell utdanning ligge i bunn. Vurderingstema blir her om arbeidserfaring, praksis, etterutdanning og annet , samlet sett kan kompensere for eventuelle mangler i søkers formelle utdanning, slik at søkers kvalifikasjoner etter en helhetsvurdering anses jevngode med kvalifikasjonskravene etter bokstav a).
Dersom faglig rådgiver verken finner at søker har " eksamen som anerkjennes som jevngod med tilsvarende norsk eksamen " , jfr. #48,3. ledd, bokstav a eller at søker " på annen måte godtgjør å ha den nødvendige kyndighet " , jfr.48, tredje ledd, bokstav c, må det vurderes hvilke kvalifiseringstiltak, om noen, som kan settes i verk for at søker skal kunne tilegne seg " nødvendig kyndighet " etter # 48,3. ledd, bokstav c, med det siktemål å oppnå autorisasjon etter endt kvalifiseringsløp.
Rådet bes avgitt så snart som mulig. Dersom det tar mer enn seks uker før rådet kan ventes avgitt, bes dette meddelt oss.
Honorar for rådet gis i samsvar med inngått avtale.

med hilsen
John Reinert Davidsen


Napises im da znas kako ne mozes dobiti autorizaciju dok ne polozis nasionalfag , zato si i trazila licencu za koju znas da mozes da dobijes , obavezno prilozi kopiju aplikacije koju si poslala i gde si obelezila da trazis licencu.

Førstekonsulent

dalje blabla


Idem ih prvo mejlat da nisam ni tražila autorizaciju, ima li netko u međuvremenu nešto pametno reći? Mirjana??

 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 10:49 - pre 132 meseci


Nemoj se mejlati kako kazes , zato sto je to zvanican dokumenat koji si dobila i tako treba i da im odgovoris , napises da znas da autoreizaciju dobijas kada polozis nasionalfag , zato si i trazila licencu , jer znas da da to mnozes da dobijes , prilozi i kopiju apikacije koju si poslala , trebalo bi da je imas sacuvanu.I ti njima treba da odgovoris zvanicno slanjem odgovora postom , adresu znas . Mogu da ti posaljem primer odgovora za one koji su posle toga dobili trazenu licencu.
.
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 11:29 - pre 132 meseci
koje srednje medicinske skole se priznaju iz beograda ?
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 11:43 - pre 132 meseci
Srednja medicinska skola - opsti smer , akuserski i vaspitacki mogu da dobiju autorizaciju za bolnicara.
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 12:05 - pre 132 meseci
mislio sam koje skole konkretno cuo sam da lakse dobijaju autorizaciju ovi iz medicinske u zemunu ?
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 12:47 - pre 132 meseci
To apsolutno nema nikakve veze , autorizaciju dobijaju svi bez obzira koja je skola , iz LESKOVCA , Zajecara , a o Beogradu nema govora da su neke skole vaznije od drugih .
 
Odgovor na temu

milan1588
Milan Randjelovic
Vozac
Nis

Član broj: 315694
Poruke: 2
217.16.140.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 14:31 - pre 132 meseci
Pozdrav svima. Zovem se MIlan, radim kao profesionalni vozac C kategorije. Zanima me da li neko radi u Norveskoj kao vozac kamiona ili kombija ? Da li ima neko od nasih ljudi koji su vlasnici firma koje se bave transportom?Da li moze da se radi sa medjunarodnom vozackom dozvolom C kategorije i koliko dugo? Cuo sam da moze samo 3 meseca . Da li moze odmah da se pocne sa radom i uporedo polagati za Norvesku vozacku dozvalu ?
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
217.16.140.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 14:56 - pre 132 meseci
Gde ste drustvo, sta radite? SAmo da vas pozdravim iz vrelog Nisa, ne mogu da disem ni da se naviknem na temperaturu...ZLO!
Imam lepe vesti , danas mi je stigla Autorizacija za Sykepleiera , javila mi keva :D
Tako da sam sve zavrsio, a dobio sam i fast 62,5% natt :D :D :D
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.179.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 15:01 - pre 132 meseci
Može ta tri meseca svi će ti progledati kroz prste mada zvanično sa trenutkom kada dobiješ posao prestaje da ti važi RS dozvola. Za vozače je mnogo bolja varijanta start u Danskoj, to ti je proverena putanja. Dakle 3 mes u Danskoj pa te oni vode u poljsku da polažeš za EU sertifikat vozača i prevode ti dozvolu na Poljsku pa onda sa sertifikatom i EU dozvolom gde god ti srce želi. Taj EU sertifikat znači da ćeš dobiti karticu koju stavljaš u čitač u kamionu gde policija unazad nekoliko godina može da proverava trajanje vožnji, koliko si odmarao i sl. Dakle kreni od Danske pa se pomeraj gde možeš to je moja topla preporuka.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.179.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.06.2013. u 15:02 - pre 132 meseci
Citat:
Jocaendo:
Gde ste drustvo, sta radite? SAmo da vas pozdravim iz vrelog Nisa, ne mogu da disem ni da se naviknem na temperaturu...ZLO!
Imam lepe vesti , danas mi je stigla Autorizacija za Sykepleiera , javila mi keva
Tako da sam sve zavrsio, a dobio sam i fast 62,5% natt

Čestitam i naka je sa srećom
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946669 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.