Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948717 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 22:26 - pre 134 meseci
Dobro vece.

Pisao sam ranije sa drugog profila ( WantToBeEmigrant) ali mi je mail blockiran/hackovan, ne znam ni ja sta, uglavnom ne znam sifru a ne mogu da je vratim preko maila.

Zavrsavam Medicinsku skolu Beograd, smer fizioterapeutski tehnicar.
Ostalo mi je jos oko mesec dana do kraja srednje skole.


E sada mi treba mala pomoc oko odluke sta upisati dalje, jer mi neki `prijatelji` koje imam u Norveskoj predlazu da upisem Visoku zdravstvenu(visu medicinsku) skolu, ali OPSTI SMER. NE smer visi fizioterapeut, jer se opsti smer priznaje u Norveskoj mnogo lakse nego fizio.

I meni je to u planu, dosta spremam za prijemni.. koliko je to dobro uraditi, zavrsiti visu skolu i koliko je priznata tu kod vas?

Pitanje moze da se odnosi na Mirjanu pojedinacno, jer mi je ona odgovorila i prosli put veoma opsirno i zahvalno, ali naravno moze da mi odgovori bilo ko ,ko je upucen u ovo.

Inace planiram celo leto da idem na kurs norveskog, najverovatnije u SAGU.


Hvala puno i pozdrav svima

Marko. :)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 22:34 - pre 134 meseci
Jel zna neko gde mogu kupiti prasice zaklane i spremne za razanj, i kolko kosta kg?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 22:54 - pre 134 meseci
kod mene u firmi rade dvojica svedjana, jedan je oko 4 godine a drugi je oko 2 godine zaposlen. oni ni ne pomisljaju vise na svedsku. odu oni tamo kada imaju odmor. imali smo i danca. zajedno smo nas dvojica ziveli. on je bio oko 2 godine u firmi, ali covek ne moze da se navikne na taj nacin rada. jednostavno je sporo. sve se radi polako, mada mogao bi reci detaljno. nije to bilo za njega. svedjani su neko druga prica. obojica su jako detaljni. jednostavno su se pronasli u sistemu. sa ovim koji je duze u firmi vise pricam jer sedimo jedan pored drugog. njemu ne pada na pamet da se vrati u svedsku. zadovoljan je skroz.

vidis ACO81 vecina ljudi nema potrebu da bude na ovom forumu. mada mogu reci mozda samo u svoje ime. ali osecam obavezu da prenesem svoje i utiske i iskustvo. nazalost ili na srecu ne mogu da zaboravim da koliko su mi postovi sa ovog foruma pomogli. ne samo u smislu ''kako'' nego i kada sam pozeleo da odustanem, mnogo sam snage nalazio u ovim postovima ovde.

opet u svoje ime pricam, potreba za kafom i druzenjem kod mene nije nesto izrazena. ja ne smatram jedino drustvo ono koje prica srpski. meni je sasvim dovoljno druzenja i na poslu i oko posla. a da li cu pricati engleski, ruski, poljski ili nabadati norveski je vec stvar okruzenja. mogu ti reci da me pocinje da nervira potreba za pricom koju osecam na poslu. stalno neko dolazi i nesto te zapitkuje. prosli vikend su me smarali 2 sata da idem na planinarenje. ovaj vikend na neko pecanje. samo da se izvucem. ali sledeci cetvrtak idemo na uzivamo u voznji glisera. e to jedva cekam. a do tada imam aparat za kafu na poslu. kao i vecina ovde. pa cu prekratiti vreme cekajuci jezdenje na talasima.

inace mislim da ti nisi bio nesto narocito izvan SrBistana jer ne razumes potrebu ljudi da pricaju o nekim stvarima. obrni okreni Srbija je nasa domovina. ali vecina nas isuvise voli svoju zemlju da bi kritikovala druge zbog nasih malih kompleksa, okretala ledja problemu i zelela da komsiji crkne krava.

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 22:59 - pre 134 meseci
Citat:
aca.81:
ne znam zasto se ti indijanac MARTIN javljas,kao prvo ja nisam nista naslovio na doticnu gospodjicu,
a jos manje da provociram, jer ne vidim vas ,nesto mi je na djonu...
ali mozda ja i ne shvatam da je ovo njen licni forum i da bas ona mora da odgovori na sve....ali dosada me ubi pa sta cu odoh na forum....
zato indija ,pakistan....tisina.

Tata i mama su ti indijanci . idi negde i leci se ,ne blej na forumu dzaba kad nemas ni za burek a kamo li za avio kartu za bilo gde.
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:03 - pre 134 meseci
Zasto se uopste raspravljate sa osobom koja ne zna sta ce sa sobom i jednostavno je zavidna onima koji nesto rade i trude se .
NE spustajte se na njegov nivo nego terajte dalje , ne mareci na one koji ce uvek samo pricati , zvocati o nebitnim stvarima nervirajuci vas.

I nemate prava uopste da govorite nista Mirjani jer stvarno gospodja zeli da pomogne svima koji vide sebe u buducnosti u Norveskoj, u boljem zivotu.

Nadjite neki drugi hobi, a ne da smarate ovde osobe po forumu bespotrebno i da skrecete sa teme.
 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:25 - pre 134 meseci
verujem je da se zabavljate,verujte mi da imam zaista bliske prijatelje tamo i sve iz prve ruke....ne kapirajte kafu bukvalno,znate na sta mislim
...ali ne kapiram zasto se na jedno moje sasvim korekto pitanje odgovara sa tolikom posvetom,
...ovo je jedno od svega 5 mojih pitanja postavljenih na ovom forumu...
a onda se javi organiizovana i izvadi moj dosije....i onda jos jedna ne do"...recena....da je prosvetle...
i opet indijanac, stigao internet i umesto da odigra da mu prestane kisa on bleji na netu....


e a reci cu vam kada je pocelo...kada je neki momak zatrazio pomoc ,jer nije imamo gde da prespava,od clanova foruma ...HITNOOOO,..
ALI STA BI, SVI ZACUTASE....... pomagaci..i ja se tu dignem pitam sta je sad rodjaci....

drugi put pitam hoce li neko napisati da je doziveo nesto lepo,evo kao sto sad procitah da se ide na pecanje,glisiranje...lepo imam i ja camac ovde na Dunavu..eto nesto zanimljivo i za mene....ali naravno i tada se javi organizovana jedva ,umornih ruku od kuckanja i milovanja tastature da me odj....jer sta ce ona ako ljudi provale da ima i druge strane medalje....nema vise kuckanja,mora" se brate Pantela gleda u sneg i maglu...

MISLIO SAM DA ODUSTANEM,ALI VI STE BAS ZANIMLJIVI I BAS MI VAS JE NEKAKO ZAO...EVO PRAVICU VAM DRUSTVO....
....OPET BIH U Cikago....


i

 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:33 - pre 134 meseci
decko ako si slep pa ne mozes sam da citas neka tti pomognu....ovo i jeste tema....realan zivot i pitanja....plata je tema....
....prosto,bez neto ,bruto, na 1000 godina , bez kondoma i sa ....kapiras prosto i jednostavno....
.... mada mozda to tebi i nije bitno,mozda ces se tamo i udati....bato...,jel hoces taj nivo!!!
....e nista vise,javicu se sutra iz norveske da mi svi cestitate...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:e11b:3db1:307e:c158



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:35 - pre 134 meseci
Danas je bio prelep dan u Oslu...setao sam sa drustvom, isli smo u subway na super sendvice, onda su po gradu delili sladolede, pa posle neke cokoladice, najeo sam se kao stoka...sutra imam dve kafe zakazane u gradu a za vikend naravno zuraje :D propustio sam super krstarenje u ponedeljak i utorak do kopenhagena zbog posla, ali blizi se sledece :D
ali eto mozda ja nisam reprezentativni primerak nekoga u norveskoj :P
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:46 - pre 134 meseci
Citat:
stefanko23: Danas je bio prelep dan u Oslu...setao sam sa drustvom, isli smo u subway na super sendvice, onda su po gradu delili sladolede, pa posle neke cokoladice, najeo sam se kao stoka...sutra imam dve kafe zakazane u gradu a za vikend naravno zuraje propustio sam super krstarenje u ponedeljak i utorak do kopenhagena zbog posla, ali blizi se sledece
ali eto mozda ja nisam reprezentativni primerak nekoga u norveskoj :P


ja sam se sam prijavio da odvezem auto od hammerfesta do osla. platili su mi hotel u jednom gradicu u svedskoj. usput sam prozujao kroz finsku. prespavao sam u oslu na racun firme. isli smo u obilazak nekog gradilista blizu osla, posle sastanka isli smo u restoran na middag. uvece sam bio u trondhajmu. sa dvojicom kolega izasao na par pica. svratili smo opet u neki restoran. dalje oslo pa tromso pa alta pa nazad u hammerfest. 5 dana putovanja platili su mi to oko 1300 evra, jbg zaboravio sam tacno koliko je bilo. licno me bila sramota da uzmem pare. ovde redovno prave neke zajednicke akcije makar to bilo kao danas druzenje u kuhinji dok se kuva neka norveska corba. mislim meni nije dosadno. volim sneg. nije narocito hladno. i spram ostalih vukojeb*** na kojima sam radio poslednje 4 godine ovde mi dodje kao zivot u raju.

odnos izmedju ljudi je neverovatan. osecam se kao u nekoj sekti gde su svi nasmejani i raspolozeni. koga god da pogledas on razvuce osmeh od uveta do uveta pa i ti moras nesvesno da se nasmejes

i na kraju zanimljih i pozitivnih 5 radnih dana dodje vikend. a za vikend niko na ovom svetu ne ume da se organizuje kao norvezani. vikendice u brdima, vikendice na obali mora, pecanje, planinarenje ili blejanje uz pivo ili kako mi kaze jedan stariji kolega norvezanin votka je zakon.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:50 - pre 134 meseci
Citat:
Medaggz:


I nemate prava uopste da govorite nista Mirjani jer stvarno gospodja zeli da pomogne svima koji vide sebe u buducnosti u Norveskoj, u boljem zivotu.

.


mirjana je gospodjica vrlo atraktivna gospodjica

p.s. miro za ovo ocekujem glas vise u EsSN-u

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:e11b:3db1:307e:c158



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:51 - pre 134 meseci
aco daleko od toga da je meni bajno, ja svoju situaciju jos nisam sredio, ali posto su te zanimale kafe i majanja rekoh da updatujem :P i nema potrebe za tolikim negativizmom, moze se lepse komunicirati, niko nije ovde da siri neistine, tj. ubedjuje ljude u nesto sto nije ;)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:e11b:3db1:307e:c158



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:52 - pre 134 meseci
aco daleko od toga da je meni bajno, ja svoju situaciju jos nisam sredio, ali posto su te zanimale kafe i majanja rekoh da updatujem :P i nema potrebe za tolikim negativizmom, moze se lepse komunicirati, niko nije ovde da siri neistine, tj. ubedjuje ljude u nesto sto nije ;)
 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:54 - pre 134 meseci
TAKO JE , KUCO, RODE........pa vraticu se na jezik sutra....
...ustvari mozda budem umoran od skokova padobranom pocinje trenaz,petak dezurstvo u sts-u,subota gleda se Zvezda sa klincima,pa zenba na 11 aprilu....
....e ako imam zaq burek mozda nesto i pojedem.....
....ULEPSALI STE MI DAN....
 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:57 - pre 134 meseci
HAHAHAH...NACKLI BI POENE....M..
....rekoh ti ja ,jos ces mi se zahvaliti...atraktivna gospodjica
...ma ljudi shvatiste bkafe bukvalno, ne sirim negacije....evo vencavam...hahahaha
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.04.2013. u 23:58 - pre 134 meseci
Citat:
aca.81:
bravo momak...znaci dan bez saltera,kise,muke,jbnih gazdi koji samaraju za kiriju.....
.........znaci kapiramo,pa nismo mi tamo 100 godina,....i to u Oslu si,znaci ima sta ima gde...
...ajmo sada hrabro,...M ...isplaci se ,ljudi su skapirali,prosto pitanje,jos jednostavniji odgovor....kako si -dobro sam,nesto musko na vidiku?-samo komp...razumem
-


mnogo gresis aco, nemam ja potrebu da branim mirjanu, pogotovo sto sam siguran da se ona moze i sama odbraniti odo svakog ali mnogo gresis sinak.

jednostavno postoje ljudi koji hoce da pomognu drugima, ako mislis da nije pametno ili vredno vremena citati mirine postove slobodno ih zaobidnji ali jako puno ljudi dolazi, je doslo ili ce doci zahvaljujuci upravo toj mirjani. ja se iskreno nadam da se mira biti sto duze na ovom forumu, ne zbog mene. ja sam sto bi rekli ''uspeo'' vec zbog svih onih koji planiraju da dodju i uspeju u necemu.

i u krajnjem slucaju ako i kazu nije norge za mene uvek ce imati u glavi da su uspeli da ostavare neki tako visok cilj.

i btw mira nije ni jednim svojim postom pricala da treba zaobici norge, i da je ovde lose, mozda za razliku od nas gleda stvari drugacije. a u savremenom drustvu uvek treba postovati tudje misljenje makar bilo i totalno suprotno od tvog.

inace ljudi sa losim namerama uvek i kod svih vide samo lose namere bez obzira na stvarnost.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.04.2013. u 00:00 - pre 134 meseci
izvinjavam se onom malisanu....
to si ti zoki, izvini takodje....hm...ne bih komentarisao ,predpostavljam da se licno poznajete ...i to vec nije kulturno.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.04.2013. u 00:03 - pre 134 meseci
Citat:
aca.81:
,subota gleda se Zvezda sa klincima,


e ovo ti je najveca greska

btw mene firma salje na kurs ronjenja, za mene je to daleko zanimljivije nego padobran a probao sam

inace ovde jako puno ima paraglajdina, ovaj kolega svedjanin sto radi samnom ide cesto i skakuce sa neke obliznje planine

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.04.2013. u 00:04 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:

inace ljudi sa losim namerama uvek i kod svih vide samo lose namere bez obzira na stvarnost.


U ovom slucaju su to ocigledno ljudi koji imaju nesto protiv onih koji hoce da pomognu , ali i onih koji traze pomoc, verovatno jer im je dosadno ili nisu uspeli pa ne bi da neko drugi uspe, cisto iz zavisti.
Zalosno.

Otisli smo skroz OFF sa teme, jer provocira .. izgleda da ga ispunjava nepotrebna rasprava..
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.04.2013. u 00:07 - pre 134 meseci
AJ LAKU NOC > ovde je ipak neko za TOPAJU ,nevredi praviti mu drustvo .
 
Odgovor na temu

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.04.2013. u 00:09 - pre 134 meseci
....jbg.ipak je svima novac br.1.... i tu je problem ne kapiramo se,vi ste postali materijalisti ja nisam....samo se ukljucujem da vas probudim povremeno,da cujem kako zivite i sve to trosite,da tu nadjem razlog ,ili neki ga nadju,jer ocigledno ne mozes ga naci i kisi i magli.....
....to sto sam zaradio ne znaci i da sam uspeo, jel tako?.... meni je...ali to gde cu i sta da radim kada ne radim,e to mi je bitno....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948717 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.