Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7846296 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milosms87

Član broj: 330884
Poruke: 7
*.89-11-177.nextgentel.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2016. u 08:28 - pre 101 meseci
Hvala Vam, nego misio sam da li treba da im posaljem neki odgovog u smislu da se slazem sa odlukom koju su doneli, ili da ne odgovorim nista. Ne znam kakva su iskustva forumasa, da li se ovo pismo moze protumaciti kao obavestenje ukoliko si zadovoljan odlukom ili ipak zahteva odgovor tipa I agree with NOKUT’s decision and accept their offer.


Evo upravo mi odgovorili i moram da priznam da su veoma brzi, evo odgovora iz NOKUTa za sve za u buduce:

Hi,

If you agree with NOKUTs decision you do not need to send us anything. The decision is valid and your degree is recognized, and may be used to apply for jobs in Norway or to apply for further studies.


evo sta sam im poslao, neka ima na forumu:


Hello,

My name is Milos ........, my reference number is: 6......

I have received a letter from NOKUT that I linked here below, If I understand they will give me 180 student points recognized as equivalent to an accredited Norwegian bachelor's degree + 60 student points in bachelor level (utdanningen godkjennes som likestilt med en akkreditert norsk bachelorgrad (180 studiepoeng/ 3 års høyere utdanning) og i tillegg 60 studiepoeng/ 1års høyere utdanning på bechelorgradnivå). And I have 3 weeks to appeal that decision.

I want to agree with NOKUT’s decision and accept their offer.
If my understanding of the decision is right, please, may you tell me what to do next, should I send a letter by post to NOKUT saying that I agree with their decision and tell them to continue in accordance with their decision, or, Should I just wait for the recognition of foreign higher education?



Med vennlig hilsen

Pozdrav svima iz Trondheima
 
Odgovor na temu

binana
Sabina Residovic
policajac
granicna policija BiH
sarajevo

Član broj: 331824
Poruke: 1
195.222.55.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2016. u 11:21 - pre 101 meseci
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu iscitala sam skoro pa sve sajtove, zanima me za supruga on je po struci stolar ima zavrsenu tu skolu al naravno i iskustvo, da li moze naci posao stolara u norveskoj a da ne zna jezik, da li ima neko sa prostora bivse Juge da ima firmu gore, a ja sam zavrsila srrednju uciteljsku skole, kakve su nam sanse, da zaboravih imamo dvoje djece 12 i 5 godina.
Hvala puno (BiH-Sarajevo)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2016. u 12:30 - pre 101 meseci
Citat:
binana: Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu iscitala sam skoro pa sve sajtove, zanima me za supruga on je po struci stolar ima zavrsenu tu skolu al naravno i iskustvo, da li moze naci posao stolara u norveskoj a da ne zna jezik, da li ima neko sa prostora bivse Juge da ima firmu gore, a ja sam zavrsila srrednju uciteljsku skole, kakve su nam sanse, da zaboravih imamo dvoje djece 12 i 5 godina.
Hvala puno (BiH-Sarajevo)


Postovana,da me ne bi pogresno razumeli ili shvatili sve odgovore imate ovde bez iscitavanja kompletnog foruma,dovoljno Vam je da u predragu ukucate stolar,ili uciteljicai gde god je neko pisao o rome otvorice Vam se stranica,time i sebi olaksavate,a ine zatrpava se tema koja je inace vec itekako pretrpana.
Ukratko
1.Mora se znat ikoj ipasos posedujete
ukoliko imate neki od EU,onda pasos u dzep malo engleskog kinta i vozi..nema tog posla koji Vi i Vas suprug ne znate da radite,mislim nize kvalifikovani za pocetak.
2.Ukoliko nemate EU pasos onda je jako komplikovano,Vi sa uciteljskim morate priznavanje NOKUT pa UDIR,sto nije neki problem,ali jezik jeste jer morate na nivou bergen da znate jezik a to Vam je cirka1 godina svakodnevnog uz dobrog nastavnika ucenja jezika,pa polaganje u Norveskoj.sto se tice zanata to ne znam,ali kontam da Vam je opcija Nemacka,svedska danska Austrija brza i bolja varijanta jer oni primaju odredjena zanimanja..
alasamse ja rspisao
Srecno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2016. u 17:55 - pre 101 meseci
Citat:
milosms87:
Pozdrav svima iz Trondheima



Šalu na stranu za one plave nokte. Hajde malo opiši to tvoje iskustvo. Prema onome što se vidi na papirimacdiplomirao si psihologiju u nišu (da li je to po starom diplomirani ili po bolonji), pokuio se i otišaou Norvešku ili nekako drugačije

 
Odgovor na temu

Vlada0307
Vlada Vladaa

Član broj: 331834
Poruke: 3
*.dhcp.as2116.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2016. u 21:01 - pre 101 meseci
Cao, interesuje me moze li neko da me posavetuje povodom sledece situacije. U Norveskoj sam od 24.novembra , imam i stan i hranu kod rodjake. Povratna karta za Srbiju mi je za 10.februar, kada mi istice 3 meseca boravka ovde. Pre par dana sam bio na razgovoru sa komsijom u Norveskoj koji ovde drzi firmu za odrzavanje cistoce (odlicno za pocetak) i rekao mi je da trenutno nema slobodnih mesta ali da ce uskoro trebati jedan radnik, razmenili smo brojeve i rekao je da ce mi se uskoro javiti da pocnem da radim. E sada, problem je u tome sto ja sada nemam nikakvih dozvola za rad, nemam tax deduction card, prijavljen boravak i sta mi sve vec treba a on ce me uskro pozvati. Kako da to izvadim i da li da vadim pre nego sto me pozove ili sta? I mogu li ja u slucaju da dobijem posao i krenem da radim da ostanem duze ovde, jer kao sto sam i rekao 3 meseca boravka mi istice sredinom februara. Imam Srpski pasos. Hvala
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2016. u 23:01 - pre 101 meseci
Citat:
Vlada0307: Cao, interesuje me moze li neko da me posavetuje povodom sledece situacije. U Norveskoj sam od 24.novembra , imam i stan i hranu kod rodjake. Povratna karta za Srbiju mi je za 10.februar, kada mi istice 3 meseca boravka ovde. Pre par dana sam bio na razgovoru sa komsijom u Norveskoj koji ovde drzi firmu za odrzavanje cistoce (odlicno za pocetak) i rekao mi je da trenutno nema slobodnih mesta ali da ce uskoro trebati jedan radnik, razmenili smo brojeve i rekao je da ce mi se uskoro javiti da pocnem da radim. E sada, problem je u tome sto ja sada nemam nikakvih dozvola za rad, nemam tax deduction card, prijavljen boravak i sta mi sve vec treba a on ce me uskro pozvati. Kako da to izvadim i da li da vadim pre nego sto me pozove ili sta? I mogu li ja u slucaju da dobijem posao i krenem da radim da ostanem duze ovde, jer kao sto sam i rekao 3 meseca boravka mi istice sredinom februara. Imam Srpski pasos. Hvala


ne verujem ja da ti mozes kod njega poceti da radis.

Radnu dozvolu moras dobiti ali minimun BSc trogodisnje studije, a to svakako nije posao cistaca. Bolje ti je da dok si vec tamo smuvas neku Norvezanku.
 
Odgovor na temu

gandzi
beograd

Član broj: 298045
Poruke: 17
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 10:40 - pre 101 meseci
da li moze da se dobije bez polaganja norveska vozacka dozvola ako si clan EU i imas srpsku vozacku,bez ponovnog polaganja
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 12:59 - pre 101 meseci
Citat:
gandzi: da li moze da se dobije bez polaganja norveska vozacka dozvola ako si clan EU i imas srpsku vozacku,bez ponovnog polaganja

Koristi pretragu
Ne moze.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-108.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 13:58 - pre 101 meseci
Citat:
Vlada0307:
Cao, interesuje me moze li neko da me posavetuje povodom sledece situacije. U Norveskoj sam od 24.novembra , imam i stan i hranu kod rodjake. Povratna karta za Srbiju mi je za 10.februar, kada mi istice 3 meseca boravka ovde. Pre par dana sam bio na razgovoru sa komsijom u Norveskoj koji ovde drzi firmu za odrzavanje cistoce (odlicno za pocetak) i rekao mi je da trenutno nema slobodnih mesta ali da ce uskoro trebati jedan radnik, razmenili smo brojeve i rekao je da ce mi se uskoro javiti da pocnem da radim. E sada, problem je u tome sto ja sada nemam nikakvih dozvola za rad, nemam tax deduction card, prijavljen boravak i sta mi sve vec treba a on ce me uskro pozvati. Kako da to izvadim i da li da vadim pre nego sto me pozove ili sta? I mogu li ja u slucaju da dobijem posao i krenem da radim da ostanem duze ovde, jer kao sto sam i rekao 3 meseca boravka mi istice sredinom februara. Imam Srpski pasos. Hvala



Sta ti pise u diplomi to je to, nista drugo ne mozes da radis ukoliko nemas EU pasos. Sa nasim srpskim pasosem samo ono za sta si nostrifikovan.
Sad ukoliko je doslo do neke promene zakona bilo bi dobro da to znamo.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

j.k.
12dec

Član broj: 327820
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 15:41 - pre 101 meseci
Da li bi neko mogao da napise nesto o trazenju stana u No, tj proceduri? Koliko sam shvatio, uz ugovor o poslu potrebno je dostaviti i neku vrstu ugovora o iznajmnjivanju stana, neki dokaz da imam gde da zivim odredjeno vreme. A da bih potpisao takav ugovor potrebno je da zajedno sa stanodavcem otvorim neki racun u banci(?) gde uplacujem depozit, a to je nemoguce bez D numbera ili nekog ID-a, koji se dobija nakon sto ovaj ugovor dostavis policiji?(zacaran krug) Da li je moguce potpisati ugovor o izdavanja stana samo sa srpskim pasosem, bez tog/tih brojeva, i da li je neophodno otvaranje tog racuna, i koliko meseci unapred je potrebno platiti kiriju..... Mnogo trazim :D



Da dodam, naso sam link ka fenomenalnom programu u Danskoj, point-based sistem, traze master (dodatni bodovi za BU ili ZS), jezik (engleski i danski/norveski/svedski), i pare, i mnogo ogranicenja tipa porodica (nisam ozenjen :D) ali u sustini mi se svidelo. Samo da ne ukinu ove godine, traje vec 2..

https://www.nyidanmark.dk/en-u...rd-scheme/greencard-scheme.htm
 
Odgovor na temu

Vlada0307
Vlada Vladaa

Član broj: 331834
Poruke: 3
*.dhcp.as2116.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 17:46 - pre 101 meseci
Citat:
markodrenov: Sta ti pise u diplomi to je to, nista drugo ne mozes da radis ukoliko nemas EU pasos. Sa nasim srpskim pasosem samo ono za sta si nostrifikovan.
Sad ukoliko je doslo do neke promene zakona bilo bi dobro da to znamo.


Ja imam trogodisnju srednju skolu za kuvara i imam iskustvo u tom poslu koji bih hteo i ovde da radim, ali za pocetak dok to ne nadjem nasao sam posao cistaca. Za cistaca ne postoji nikakvo obrazovanje, poslodavac mi je rekao da ce neko raditi sa mnom prve dve nedelje da mi pokaze sta i kako i to je to sto se obuke tice. Znaci ja ne mogu da radim kao cistac jer nemam tu kvalifikaciju koja nigde i ne postoji? Postoji li mogucnost da radim kod njega i da me on placa kada zavrsim smenu, posto sam radio neke poslove u marketu tako.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 17:53 - pre 101 meseci
da bi kao Srbin radio u Norveskoj moras da povezes diplomu i radno mesto.

Naravno sve to kontrolisu imigrtantske vlasti, znaci da li radis posao za koji si kvalifikovan i da li si placen adekvatno.

Kako sad stvari stoje mozes da radis kod tog rodjaka samo na crno. Mogao bi malo da prevrtis ovaj forum, ne moras bas od pocetka ali recimo zadnje dve godine sta se pricalo pa ceti biti jasnije jer iz tvojih pitanja vidi se da nemas blage veze sa imigracijom u N.
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-121.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.01.2016. u 21:52 - pre 101 meseci
Citat:
Vlada0307:
Citat:
markodrenov: Sta ti pise u diplomi to je to, nista drugo ne mozes da radis ukoliko nemas EU pasos. Sa nasim srpskim pasosem samo ono za sta si nostrifikovan.
Sad ukoliko je doslo do neke promene zakona bilo bi dobro da to znamo.


Ja imam trogodisnju srednju skolu za kuvara i imam iskustvo u tom poslu koji bih hteo i ovde da radim, ali za pocetak dok to ne nadjem nasao sam posao cistaca. Za cistaca ne postoji nikakvo obrazovanje, poslodavac mi je rekao da ce neko raditi sa mnom prve dve nedelje da mi pokaze sta i kako i to je to sto se obuke tice. Znaci ja ne mogu da radim kao cistac jer nemam tu kvalifikaciju koja nigde i ne postoji? Postoji li mogucnost da radim kod njega i da me on placa kada zavrsim smenu, posto sam radio neke poslove u marketu tako.



To se zove rad na crno i nista drugo. Ako ti daje pare na ruke to je to, ali mislim da mozes da prodjes i kao vikar ( na zameni ) mozda ide i na tu foru.
Ja kada sam trazio posao od vrata do vrata rekli su mi jasno mozes da radis i da dobijes oppholdstilatelse og personnumer samo ako te poslodavac prijavi kao Masinskog inzenjera u mom slucaju.

Dovoljno sam dugo na ovom forumu i pratim od A do S i 99% sam naucio odavde, citajuci redom postove da mislim da je to cist rad na crno.
P.S. tvoj pasos tvoj izbor
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

Vlada0307
Vlada Vladaa

Član broj: 331834
Poruke: 3
*.dhcp.as2116.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.01.2016. u 02:13 - pre 101 meseci
Taj poslodavac me je ponudio da mi uplati na racun ili da mi da odmah na ruke, ja sam izabrao meni bolji nacin. :D U svakom slucaju vlasnik firme za ciscenje ce me pozvati za koji dan (nadam se) pa cu ja napisati ovde sta je bilo na kraju. Hvala na informacijama
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.nextgentel.net.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.01.2016. u 08:41 - pre 101 meseci
Citat:
markodrenov:
... Sa nasim srpskim pasosem samo ono za sta si nostrifikovan. ..

Sa srpskim pasosem mozes da radis samo ono sto ti pise u diplomi (bilo fakulteta ili srednje skole), nostrifikacija je nesto drugo i ne mora da se radi za sve struke (sta vise, neophodna je samo za regulisane struke u zdravstvu, prosveti, ... kod vecine privatnih firmi nije potrebna)

Uplata zarada mora da ide preko racuna u banci, tako kaze zakon cak i u Srbiji. Postoji par izuzetaka ali su veoma specificni i ne odnose se na nas (komsija moze da osisa ogradu za max par hiljada kruna godisnje bez poreza). Svaka isplata zarada van tekuceg racuna onemogucava obracunavanje poreza (te utaju istog?) i biva prakticno rad na crno. To vazi i za vikara, mora racun u banci da bi primio platu.

Da bi primio platu u norveskoj i time platio porez moras da imas neku vrstu radne dozvole i neki norveski broj gde ce ti se beleziti zarada/porez.
Ako niko iz drzavnih insitucija ne zna da ti radis ili primas platu (dakle niko ti nije napismeno rekao da smes da radis i niko ti nije napismeno rekao kako ce ti se obracunavati porez), jasno je da se nesto nezakonito desava i odgovornost je podjednaka za obe strane (ne poznavanje zakona ne oslobadja odgovornosti).

Naravno da u praksi moze da se radi i primi novac van zakona, sve zavisi koliko zelis da ostanes u Norveskoj tj. koliko bi ti smetala zabrana ulaska.
Ovo je dosta tesko uzeti u obzir individualno jer svi gledamo samo sebe, sto je i logicno, ali svaki put kad neko prekrsi zakon statistika za nasu drzavu biva losija i pravila za preseljenje se poostravaju kako bi se sprecile malverzacije.
 
Odgovor na temu

j.k.
12dec

Član broj: 327820
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.01.2016. u 13:12 - pre 101 meseci
Zdravo svima ponovo.
Malo sam citao o temi stana, trazio po netu i forumu, i jos mi nije sve najjasnije. Kada recimo dobijem ponudu za posao treba da uz ponudu ugovora,posla, sa UDI sajta, dostavim i onu aplikaciju, kopiju pasosa i sl, i dokaz da imam gde da stanujem, "documentation which shows that you have somewhere to live in Norway // This can be a house, apartment, a room in a shared flat or similar. If you are renting, you must hand in a written rental contract which is approved by the house owner, manager or housing co-operative. ". Cini mi se da pre par godina (citam sa blogova) ovo nisu trazili, mozda gresim. Uglavnom, da li je moguce iznajmiti stan sa nasim pasosem, ili mora da se prvo podnese zahtev za D nummer, i ako treba kome? Skatt-u ili policiji? Jer takva je procedura zar ne, dobijes ponudu za posao, nadjes stan, pa redajes dokumenta?

Da li je neko imao dobra/losa iskustva sa airbnb? Vidim da je vecina oglasa tamo na eng, pretpostavljam da ih je dosta za turiste i da od njih ne traze D nummer ili ID?

Opet se izvinjavam, u ogromnoj masi podataka nisam uspeo da nadjem ono sto me trenutno muci. Siguran sam da negde na ovom forumu ima napisano, ali nisam nasao. Uglavnom sam nailazio o problemima nalazenja kuce, nista o proceduri potpisivanja ugovora (kod nas bi bio preko jmbg, tamo valjda preko broja pasosa).

Unapred hvala na bilo kakvoj pomoci.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.01.2016. u 18:38 - pre 101 meseci
Što se tiče ulaska/izlaska iz Šengena... kako beše, ako je na Mađarskoj granici žena carinik, onda nikako. Ali ako je carinik (muško), samo tutneš 50-100e u pasoš da ti ne lupi pečat. Bivša cimerka imala zabranu ulaska u Švajcarsku, i tu je platila Mađaru, hehee... neverovatno! Ali je bilo malo povuci-potegni, ostavio je zadnju. Ne znam da li je neko ovo pominjao po forumima, ovo svi sa SR pasošem rade... javna tajna. Kad bi vi znali šta sve ljudi muljaju... a za to je potrebno dvoje, ne samo Srbi.... već i oni preko. A rade, i te kako to rade. Dokle god postoji muka i kod nas i kod njih, ovo će se dešavati. Znači uvek će se dešavati.
 
Odgovor na temu

milosbulatovic
MUP R.Srbije
Trstenik, Srbija

Član broj: 320902
Poruke: 15
212.200.247.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.01.2016. u 08:22 - pre 101 meseci
Drustvo mala pomoc mi treba. Mogao bih da nabavim novu my call karticu, tj. da mi kupi prijatelj. Da bi mi kartica funkcionisala u Srbiji za prijem poziva sta je potrebno da se odradi u Norge. Da li da mi uzme pripejd ili postpejd, ako uopste postoji ta opcija? Neka registracija, nesto? Potrebno mi je samo da mogu da primim poziv, odlazne bih sa drugog broja.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.01.2016. u 10:49 - pre 101 meseci
Citat:
milosbulatovic: Drustvo mala pomoc mi treba. Mogao bih da nabavim novu my call karticu, tj. da mi kupi prijatelj. Da bi mi kartica funkcionisala u Srbiji za prijem poziva sta je potrebno da se odradi u Norge. Da li da mi uzme pripejd ili postpejd, ako uopste postoji ta opcija? Neka registracija, nesto? Potrebno mi je samo da mogu da primim poziv, odlazne bih sa drugog broja.

Sta je uradio tvoj prijatelj to trebas i ti,pod tim mislim da ti je prijatelj i sebi kupio.Ako nije onda kupujes prepaid,a kartica se mora registrovati kod dilera koji ti je prodao ili bilo kom mestu gde se my call prodaje sa ili norveskom licnom kartom ili prijateljevim pasosem.
Nista ti ne znaci ako ti kupi a ne registruje,onda ne mozes nista sa njom.
Znaci pasos njegov i tamo ce reci adresu na kokj je trenutno i na tu adresu mu stize ugovor....
Srecno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

milosms87

Član broj: 330884
Poruke: 7
*.89-11-177.nextgentel.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.01.2016. u 12:28 - pre 101 meseci
Citat:
Miloše jer kad si predavao dokumenta predavao si sa sve lakiraim plavim noktima?

Jesu li onda veće šanše za dobijanje priznanja ........

Hahaha, pa vidis, priznali mi! Salu na stranu, supruga slikala, time se bavi, testirala neki novi gel, te se boje sada traze, napadne...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7846296 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.