Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi

[es] :: Access :: Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi

[ Pregleda: 1651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_mil
Bg

Član broj: 74014
Poruke: 100
194.79.41.*



Profil

icon Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi24.08.2007. u 09:37 - pre 202 meseci
Potrebna mi je pomoc...
Naime pokusao sam na nekoliko nacina,ali nisam uspeo...
Potrebno je da spojim dve tabele IMENA(ime, prezime,adresa...) i SEMINARI(datum, seminar)tako da u formi mogu pretraziti npr. ko je bio na kome seminaru , kog datuma i ako je bio na vise seminara da to izlista u formi, naime koristio sam ComboBox ali nikako da lepo spojim sve to, jer imam slucajeva da su ljudi bili na vise seminara a rezultat jesamo jedan ili nijedan... Hvala...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi24.08.2007. u 10:43 - pre 202 meseci
IMENA(ImeID,ime, prezime,adresa...)
SEMINARI(SeminarID,datum, seminar)
IMENA_SEMINARI(ImeID,SeminarID)

Kao što vidiš dodao sam primarne ključeve za prve dve tabele i pošto je veza više prema više (jedna osoba može posećivati više seminara, jedan seminar ima više učesnika) dodao sam i treću tabelu koja je asocijativna i ima za cilj da prevaziđe vezu više prema više razbijajući je na dve veze jedan prema više. Ova treća tabela sastoji se od primarnih ključeva prve dve i može ,a ne mora imati drugih kolona. O tome ti odluči. Sada ćeš lako napraviti. Uostalom pogledaj srodnu temu od pre nekoliko dana
http://www.elitesecurity.org/t280112-Vise-sastanaka-jednom-danu

 
Odgovor na temu

bojan_mil
Bg

Član broj: 74014
Poruke: 100
194.79.41.*



Profil

icon Re: Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi24.08.2007. u 11:31 - pre 202 meseci
Napravio sam sve kako si mi rekao, ali sad ne mogu nikako da uradim formu u kojoj bi sve bilo prikazano kako treba, ne izbacuje mi nazive seminara. Kako bih mogao to da resim. Hvala...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi24.08.2007. u 11:49 - pre 202 meseci
Ta treća tabela koja se sastoji od primarnih ključeva prve i druge tabele takođe ima primarni ključ. PK je složeni ključ obe kolone. Napravi tako da ti je PK za tabelu "Ime_Seminar" (ImeID, SeminarID). Ti ih jesi uneo u tabelu ali ih nisi proglasio ključevima te treće tabele.
 
Odgovor na temu

bojan_mil
Bg

Član broj: 74014
Poruke: 100
194.79.41.*



Profil

icon Re: Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi24.08.2007. u 12:00 - pre 202 meseci
Resen je problem. Hvala puno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoc oko spajanja tabela i pretrazivanja u formi

[ Pregleda: 1651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.