Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATX Napajanja - ISKUSTVA

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263703 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
194.106.191.*



+4 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.11.2004. u 19:44 - pre 235 meseci
Bakimane, 'ajde malo pogledaj u šemu ploče u User Manual-u ploče, molim te!
Tamo toliko toga piše....
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.11.2004. u 22:57 - pre 235 meseci
E pa kad si me tako lepo zamolila...

I da piše, ne vredi. Knjižicu sam negde zaturio pa je ne mogu naći, ali zato imam ES

pozd

[BeastMaster: Izbačen nepotreban citat.]
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA06.11.2004. u 01:56 - pre 235 meseci
Kad smo vec kod tastera, meni bi trebao 1 taster za reset, posto mi se taster za reset na kucistu zaglavio, pa sam morao da ga otkacim sa pinova na ploci (kuciste je malo glupo, pa da bih prisao njemu moralo bi da se otsrafi pola kucista). E sad koja bi bila najjednostavnija varijanta - da li da kupim taster (i da li imaju da se kupe tasteri sa zicama i konektorom, pa da ga samo nabodem na plocu ili bih morao da lemim zice na taster?) ili druga varijanta, posto imam neko staro AT kuciste da skinem sa njega taster za reset pa da ga nakacim na plocu - mada nisam siguran da bih mogao da ga odvojim od panela na kome se jos nalazi i turbo dugme i led diode....Da li su ovi stari tasteri za reset kompatibilni sa novima - kako po dimenzijama konektora, tako i po elektricnim osobinama?? Ovaj taster bih onda drzao van kusicta ;) tako da mi dimenzije tastera, estetika i sl. nisu bitni...


E da, imam jedno pitanje u vezi napajanja - imam napajanje JNC :))) od 235W i na njemu XP1700+,CD-ROM,CD-RW,GForce2,SBLaster(PCI),TV kartu,USB skener (sve ostalo standardno) i do skoro sve je lepo radilo ! sve dok nisam pre par dana ubacio i LAN karticu, kada su mi otkazala oba cd-a - bios ih vidi, windows ih vidi, jedino nece da se zavrte kada ubacim cd u njih ;( Jedini lek, je da se ubaci cd, pa restartuje mashina, pa onda onaj uredjaj u kome je cd proradi! :)) Sumnja je odmah pala na JNC, pa sam prvo iskljucio napajanje CD-ROM-u, otkacio skener, a zatim i izvadio LAN kartu, ali rezac i dalje nece da zavrti disk (niti reaguje na softverski eject) sve dok naravno ne restartujem mashinu zajedno sa ubacenim cd-om! Sad mi je malo cudno, kako je ona gomila uredjaja radila, a kad sam iskljucio skener i LAN i CD-ROM, rezac i dalje ne radi kako treba??? Da li je moguce da se napajanje "pokvarilo" kada sam ubacio LAN kartu jer je komp. povukao garantovano vise nego sto ono moze da da?Pre iskljucivanja CD-ROM-a sekundarnu granu (na njoj je samo CD-ROM) sam reinstalirao, a zatim i preinstalirao XP (ne fresh copy, vec samo preko postojeceg) ali sve je isto...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA08.11.2004. u 07:22 - pre 235 meseci
Eh, cudno je to.
Sta mi se desilo u petak:
Nova masina:
P4 2,8 GHz full
ABIT IC7-V2
ASUS ATI 9550 128MB
MAXTOR 120GB SATA
COMBO: CDRW+DVDROM
TV kartica
Modem

Napajanje UNIPOWER deklarisano na 350W NIJE MOGLO DA pokrene mashinu!!!
Nakon malo detaljnijeg pregleda samog napajanja primetio sam oznaku "max load" 180W dok je oznaka 350W stojala uz "peak power"

Savet:
Ljudi, kupujte kucista koja hocete (kupite jeftina ako nemate para, sli budite sigurni da cete se kad tad odrati ili iseci na njega. Ali UVEK uzimajte kvalitetna napajanja tipa Chiftec, Enermax, Leadman, Aopen ma koliko ona kostala. Gomila reklamacija i loseg rada racunara (znaju oni koji imaju posla sa tim) potice upravo od nekvalitetnih napajanja.

Jos jedna stvar: Lose napajanje kad crkne obicno spali jos neku komponentu (crkava ili samo od sebe ili usled losih naponskih prilika u mrezi), dok kvalitetna ako crknu (samo zbog izuzetno losih naponskih prilika u mrezi ili neispravnih instalacija) crkavaju samo ona (napajanja). Uz sve ovo, ako vam je nizi napon u stanu/kuci od propisanih 220V kvalitetno napajanje ce obezbediti potrebne napone za rad racunara dok nekvalitetno nece
 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA08.11.2004. u 07:32 - pre 235 meseci
odgovor za the.kum-a
Najverovatnije ces morati da budzis taster ili ako kupujes nov, gotovo sam ubedjen da da se ne prodaje sa zicama vec ces morati sam da lemis. Zezanja radi, mozes da kupis veliki taster (koji se kosristi za pokretanje nekog elektromotora) kako bi skrenuo paznju na taster koji se uz SPACE i ENTER navise koristi na racunaru - pa zato mora da bude kvalitetan
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.11.2004. u 21:42 - pre 235 meseci
Pre neki dan sam imao na servisu mašinu kojoj je riknulo napajanje i usput spalilo DOSLOVNO SVE! Ostali čitavi tastatura i monitor. Čak je i miš mrtav. Ovo zaista nikada nisam video!

Obično po neka komponenta preživi (neretko i sve), ali da sve odlepršaju... to nisam video. Na svu sreću, firma čiji je kompjuter, već je sve iskopirala na sigurno, sasvim slučajno, četiri dana ranije.

Kada sam probao da ustanovim kvar (pošto su oni rekli "da se ne dešava ništa"), probao sam da uključim i CD-ROM se prosto zadimio... Kao da je napon na izlazu bio 80V umesto 12/5. Nisam uspeo da izmerim pošto je nekoliko trenutaka kasnije i samo napajanje pustilo kašiku...

Nažalost, napajanje je iz pogona poznate firme po imenu "Noname inc.", pa je nemoguće dati neki savet čega da se klonimo... :(

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.11.2004. u 13:31 - pre 235 meseci
Eeeeee! Pricao sam o takvim i slicnim stvarima na nekim drugim threadovima a ljudi su me napadali kao da sam propovednik neke jeresi. StORM druze, there is always a first time for everything :)
 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA28.11.2004. u 18:27 - pre 235 meseci
Jeli netko ima iskustva sa ever power napajanjima? Naime ja imam Ever power 300W napajanje upareno sa sljedecim komponentama:
Athlon XP Xarton 2500+ @ 3200+
Epox 8RDA+
256 MB DDR Kingmax Hardcore Edition
disk Maxtor 80 GB PATA133
LG CD-RW
2 80mm coolera za rashladjivanje kucista
2 led diode

Problem je sljedeci: U mom selu cesto se događa da napon strujnog kruga pada (to vidim po tome da mi se svjetlo prigusuje) i tada mi se kompjuter resetira. Racunao sam potrosnju komponenti i ona je negdje približno 295 W. Pitanje je: Da li bi kupovina jaceg napajanja (400W Ever power) pomogla, ili je problem jednostavno u upremaloj kvaliteti napajanja i zbog toga i povecanoj osjetljivosti na varijacije u naponu?
Molim vas da mi pomognete, jer mi kompjuter treba u svakodnevnom radu pa mi ne ogovara da se ono resetira usred pisanja nekog vaznog dokumenta ili internet transakcije.
Unaprijed hvala!
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.htnet.hr.



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA28.11.2004. u 23:08 - pre 235 meseci
e kume ShitOff :) ni da imas napajanje od kilovat il dva od chiefteca nebi ti pomoglo :) Ali pomoći će ti UPS i to on line izvedba, znaci da komp preko njega dobija struju. iako baš i nisu jeftini...

 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA29.11.2004. u 14:07 - pre 234 meseci
Eh, al zaboravih ja napomenut da postoji i drugi kompjuter u mojoj kuci.
Konfa je:
Athlon XP 1600+ @ 2000+
ECS K7S5A matična
2 diska (1 od 20 i 1 od 8 GB)
Radeon 9200 VIVO
DVD-ROM Lite-On

i sve to na DTK-ovom napajanju od 230 W i nema nikakvih problema. Komp radi ko urica.
Međutim, to je komp moje cure i ona bas ne voli da ja radim na njemu, nit ja volim radit na njemu, jer je moj komp optimiziran upravo za moje potrebe.
Dakle, misterijozno je to sto komp sa slabijim napajanjem radi, a ovaj sa jacim ne (dobro veca je i potrosnja, zato sam pomislio kako bi mozda jace napajanje pomoglo)...

Primam daljnje savjete...
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA30.11.2004. u 09:22 - pre 234 meseci
Samo UPS!
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA01.12.2004. u 08:11 - pre 234 meseci
http://www.jscustompcs.com/power_supply/

Pogledajte ovaj sajt, meni je dao za moju konfiguraciju min. 313W . Imam Chieftec od 360W i nikad nisam imao problema sa napajanjem.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA01.12.2004. u 11:04 - pre 234 meseci
A koja ti je konfiguracija?
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA02.12.2004. u 11:09 - pre 234 meseci
abit nf7,
xp2000box,
alps fdd,
2x256 ddr transcend,
fx 5600 his ( pre 4200 Ti Club3d ),
dvd rom LG,
cdrw/dvd lg,
kb neo,
mouse(usb) neo,
56k modem intex,
creative audigy 5.1,
1x system fan.


Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

djdejan

Član broj: 28622
Poruke: 138
195.252.85.*



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA02.12.2004. u 17:10 - pre 234 meseci
Posto vidim da ovde ima dosta iskusnih strucnjaka sa napajanjima, interesuje me u cemu je kod mene problem ??





p.s. konfiguracija:

Abit NF7-S v2.0
AMD Barton 2600+ malo klokovan na 2080 mhz
Sapphire ATI 9600pro
2x256 PQI DDR 400
2x SATA Maxtor 80gb
CD-RW -rezac
DVD-RW -rezac
modem...
i jedan dodati ventilator sa prednje strane.
Napajanje je neko Rexpower 350w
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA02.12.2004. u 21:48 - pre 234 meseci
Način na koji si predstavio "napajanje" sam za sebe predstavlja i odgovor - "neko Rexpower". E sad, ne znam na šta tačno misliš (pretpostavljam da su u pitanju varijacije u naponima), ali napajanje takvo kakvo je, još je dobro da i radi. Čak i da izuzmemo kvalitet napajanja, više puta je na ovim stranicama pominjano da senzori nisu baš ekstra pametni. Doduše, od njih se tako nešto i ne može očekivati, jer je ekstra preciznost namenjena za profi mernu opremu.

Pitanje je: kako tebi konfiguracija funkcioniše, nevezano za date vrednosti napona? Mada, ako mene pitaš, ja bih to napajanje svakako zamenio - radilo ono dobro ili loše, jer sa takvom "elitom" nikada nisi siguran da li ćeš vatromet da gledaš samo za novu godinu...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA03.12.2004. u 07:33 - pre 234 meseci
Slazem se, a i sa tim sto je vec neko "rekao" na ovu temu, naime da uzmes bilo koje kuciste i zamenis orginalno napajanje od firme Noname inc. i stavis neko kvalitetno. Napajanje je isto jedan od komponenata koji je izlozen jako velikom opterecenju, mora da omoguci stabilan rad cele konfiguracije pri raznim promenama mreznog napona, temperature itd... Sa Rexpower nemam nikakva iskustva.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA03.12.2004. u 07:37 - pre 234 meseci
Pa, ja konkretno ne vidim sta je problem? Kako racunar radi (ima li tu problema?)
S' druge strane imas ABIT-a. Ti si najsrecniji ili najzalosniji korisnik na svetu! Iako je tehnicki gledano ABIT alfa i omega proizvodjaca maticnih ploca, zasto ne daje 3 godine garancije na svoje proizvode (kao Asus, Msi) ili 2 godine (Epox). Uz sve to uradio si i O.C. Napisi konkretno sta ti je problem mozda se nesto greje previse. U svakom slucaju promena napajanja preventivno ne bi skodila - nekim kvalitetnijim
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.20.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA03.12.2004. u 08:58 - pre 234 meseci
Imam problem cestog zakucavanja ili restarta compa compa uglavnom kad sam na netu i to bez nekog opterecivanja. jedino sto sam primetio sa aida32 da nije u redu je napon koji treba da bude -12v kod mene je -6,93 v. Napajanje je neko no name 350w MB Abit is7e2 + cel2.4ghz, ddr256mb asus graf. ati9200/ 128mb..
Cemu inace sluzi -12v ?
pozdrav!
 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA06.12.2004. u 08:07 - pre 234 meseci
E pa kao sto i sam vidis, -6.9V se puno razlikuje od -12V. No name napajanje? Zameniti sa ga sa nekim brendom (pozeljno da ima PFC -Power Corection Factor). Skupo? Pa da, ma i ne mora obavezno da bude. Evo jedan proizvodjac: DTK.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263703 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.