Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATX Napajanja - ISKUSTVA

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263694 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA26.11.2003. u 15:23 - pre 247 meseci
Apsolutno se slazem sa alexas - MERCURY je zaista odlican izbor.
pozdrav!
 
Odgovor na temu

Frki
Dusan Krstic
Nis

Član broj: 9143
Poruke: 67
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.11.2003. u 01:35 - pre 247 meseci
PROVERA ATX NAPAJANJA

Ne znam da li je neko vec pisao o ovome, ali mnogo odgovora ima i ne mogu sve da listam! Da bi dobio sliku koje pinove na ATX konektoru treba da kratkospojis pisi mi na e-mail i poslacu ti sliku sa opisom! Elem, ako je napajanje sevisirano (tj. ako se neko pravio pametan), tzv. napajnje spremno pinovi ne rade i ne mora da znaci da je napajenje pokvareno tj. ono radi ali tom tehnikom se ne ukljucuje napajnje (dakle, ne moze se meriti napon a i ventilator nece raditi).....
Druga stvar je koliko napajanje daje sliku o "realnom" naponu tj. mora se opteretiti (npr.CD-ROM-om koji ima play taster pustis AUDIO disk i meris ili ukljucis sistemski cooler...)!
E sad, postoji problem i sa napajanjima koja imaju problema sa komponentama koje imaju el.motor u sebi (npr. HDD), i ako pise da "imaju" 300W ona ne mogu da pokrenu 2 HDD-a 7200rpm! Takva napajanja nisu u stanju da izdrze velika pocetna opterecenja tj. veliko povlacenje struje induktivnih potrosaca koji u trenutku ukljucenja povuku i do nekoliko puta vecu struju... Ta napajanja nemaju neku vrstu granicnika koji ne dozvoljava uredjajima soft ukljucenje bez povlacenja velike struje...na takvim napajanjima napon je ispravan i sve radi kako treba sa "standardnim" sistemom sa 1 HDD-om...ali sa 2 HDD-a prorade na sekund i iskljuce se! Ispravna su.....ali.....vise srece drugi put...


Da ja dam jos neki doprinos ovoj temi

Kod sistema sa Maxtor 7200 HDD-om u 80% slucajeva prilikom pregorevanja napajanja desava se da HDD izgleda OK, medjutim posle zamene starog novim napajanjem upali se tj. "zamirise" cip na HDD-u (mali), vidljiv je i golim okom, a za posledicu ima ne priznavanje garancije! Preporuka - kupovina WD HDD-a jer su pouzdaniji u slucaju crkavanja napajanja i cak i ako "crknu" elektronika im je okrenuta ka plocama tj. unutrasnjosti i ne vidi se mesto gorenja a, naravno, garancija to pokriva!

Sorry, zaneo sam se....

Pozdrav!

____________________________

*SPECTRUM COMPUTERS SERVICE*

A+™ Certified Professional
Network+™ Certified Professional
Cisco CCNA
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.11.2003. u 22:51 - pre 247 meseci
Može li neko da mi pošalje link,adresu,tel. gde bih mogao da nađem povoljno DTK ili to Mercury napajanje 400 w...
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.11.2003. u 23:07 - pre 247 meseci
http://www.belcomputers.co.yu/ DTK napajanje 300W 23€, 400W 42€
 
Odgovor na temu

nischchi

Član broj: 17306
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.12.2003. u 21:20 - pre 246 meseci
Od ukupno 40 JNC napajanja njih 38 je izgorelo. Problem se ne zavrsava na tome. Naime neposredno pre napajanja "izgore" ploca, procesor, cd rom, hdd a u najboljem slucaju u zivotu ostaju vga, fdd i memorija.
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA21.12.2003. u 01:10 - pre 246 meseci
Od pre par nedelja imam "cuveno" Fantasy napajanje 350 W u SPEED kucistu uz "jadne" NF7-S i XP 2000+ te ovim putem svecano izjavljujem da (kuc kuc kuc) za sada sve savrseno radi,a ako ne daj boze bude bilo promena,bicete trenutno obavesteni.

Not to be continued...
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.01.2004. u 22:10 - pre 245 meseci
Posto naravno nisam obratio paznju na napajanje, to sigurno znaci da su mi prodali neko najgore, sto do sada nije bio problem, ali sada sam se doselio u zeleznik gde su instalacije OCAJNE!!!!

Zbog toga sam kupio APC UPS, pa me interesuje da li UPS stiti i od "loseg" napajanja, dok ne skupim lovu za neko kvalitetnije napajanje (BTW ovaj thread mi vec pomaze da se odlucim, pa hvala svima...)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA23.01.2004. u 16:06 - pre 245 meseci
Ljudi imam jedno rešnje ako imate neko No-Name ili već neko loše napajanje (koje još uvek radi) u koje namete poverenja, da nemorate kupovati novo, bolje i normalno skuplje bar neko vreme.
Neko je napisao da novija, bolja napajanja imaju zaštitu od prenapona, zaštitu od prevelike struje.... Ove zaštite mogu da se naprave i posebno i prikače izmedju napajanja i komponenata, ploče. Ovo je veoma efikasno i korisno a naravno jeftino. U zavisnosti od izrade zaštita može zvučno ili svetlosno da obaveštava o ekstremnim situacijama i (ili) da iskljiči vaš računar pre nego što se nešto pokvari.
Ove zaštite može da napravi svaki iole bolji elektroničar.
Inače svojevremeno sam pročitao u Svetu Kompijutera našto na ovu temu, postoji uredjaj koji se prikljuci na ploču pa tek na njega se spaja napajanje. Iz tog uredjaja vode žice na kojima je moguće merenje napona i postoje LED Diodice na svakoj liniji napona koje pokazuje ¨dobrotu¨ datog napona.
Ja nemam šeme za gore pomenute zaštite ali mi se možete obratiti za neku grubu blok šemu bez vrednosti elemenata (koje se, inače, računaju za svakog posebno u zavisnosti od potrebne snage).
Nadam se da je ovo nekom dalo ideju...
 
Odgovor na temu

vrboko

Član broj: 19763
Poruke: 5
81.94.12.*



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA26.01.2004. u 23:02 - pre 245 meseci
Citat:
nischchi:
Od ukupno 40 JNC napajanja njih 38 je izgorelo. Problem se ne zavrsava na tome. Naime neposredno pre napajanja "izgore" ploca, procesor, cd rom, hdd a u najboljem slucaju u zivotu ostaju vga, fdd i memorija.

U stvari, skoro sigurno u zivotu ostaju procesor, vga, ram i flopi, odnosno sve sto se ne napaja preko 12V. Problem je narocito izrazen sa JNC 235W napajanjem.
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.beotel.net



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA28.01.2004. u 10:05 - pre 245 meseci
Ukoliko primetite da na kartonskoj kutiji kucista ili na napajanju pise ULTRA POWER.... bezite od njega ko djavo od krsta. Nek pise da je 1000W nemojte da ga uzimate, mada ova napajanja obicno napadaju u varijanti 350W Ako ste nesrecni vlasnik takvog kucista ili napajanja moje saucesce.


 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA30.01.2004. u 22:10 - pre 245 meseci
Pa ako imas sta "prirucno" da se napravi stavi na forum...MENI BI TREBALO.
ali nemozes ti s spaceka radis BMW

 
Odgovor na temu

bladerunner
Bojan Živković
Beograd

Član broj: 669
Poruke: 11
195.252.80.*

ICQ: 14209211


Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA31.01.2004. u 23:23 - pre 245 meseci
Imam pitanje u vezi konkretnog modela:
PowMax, LP-9900-PFC, dobijeno uz Leadman kuciste.
Kakva iskustva imate sa njim?

Takodje, jos jedno pitanje, posto pokusavam da nadjem problem, pa me interesuje sta je verovatnije, napajanje ili plocha.

CPU AMD XP 2500+ (Nije overklokovan)
MB Asus A7N8X-X
DDR400 Kingston
Gore navedeno napajanje.

L&M, cim pokrenem neki program iole zahtevniji za CPU (tipa renderovanje nekog komplikovanog swf_a, ili neka igra), Asusprobe pokaze da +12v divlja i da skace i preko 13.4v...
-+- bladerunner
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.metrohive.net

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.02.2004. u 10:35 - pre 244 meseci
Ja imam neko neo napajanje od 300W
AMD XP 2500+
MB Asus A7N8X-X
dvd, cdrw, gf5200, tv tjuner, dva harda... znači sve natrpano...
Često mi se dešava da hard disk "škljocne".
predpostavljam da je to zbog napajanja.
Da li se nekom još dešava ovaj problem?
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.02.2004. u 11:11 - pre 244 meseci
Citat:
Sauron:
Često mi se dešava da hard disk "škljocne".
predpostavljam da je to zbog napajanja.

pa dobro ali to nemora da ima veze sa napajanjem...
probaj da izbacish dvd snimach i slichno i probaj
onda da radish ...
ili neki od hdd test programa...
koje su ti marke hdd... ?
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.metrohive.net

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.02.2004. u 12:01 - pre 244 meseci
"Škljocanje" se desi kada radi neki zahtevan proces sa diskom.
krene standardno "krljanje" (sve računarski termini ) i onda "škljoc"

HD je Maxtor 120gb
Probao sam i kada je hd sam i isto se dešava.

jc denton: Obrisan nepotreban citat
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.dialup.neobee.net.

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.02.2004. u 19:25 - pre 244 meseci
Kupio sam danas chifteka 360W i rešio sve probleme.
"Škljocanje" je nestalo, a i disk je, ne znam kako, postao malo tiši.

10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA05.02.2004. u 21:07 - pre 244 meseci
E samo da kazem: u novom broju casopisu BUG je izasao veeeeeliki test napajanja koji su na "nasem" trzistu. Ko moze neka kupi, jer stvarno su testirali detaljno i kvalitetno. Ja kad dodjem do njega cu skenirati tih "par" stranica pa kome treba neka vice. Ali kad dodjem :) Ako netko ima neka uploada.

 
Odgovor na temu

nebojsaimarina
Nebojsa Stankovic
Beograd

Član broj: 9318
Poruke: 4
*.ptt.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA08.02.2004. u 00:04 - pre 244 meseci
Moje iskustvo sa napajanjima je jako lose. Imam konfiguraciju Matsonic 8137c v2.0,
AMD Duron 1.2 GHz, HDD Maxtor 30GB , LG Combo DVD/RW , LG CD ROM , floppy.
Zvucnici i monitor nisu prikaceni na napajanje.
Prvo mi je posle godinu dana rada crklo napajanje JNC 235 W. Kupio sam drugo , ovoga puta od 300 W ( mislim da je model bio Power Ultra ili tako nesto ) misleci da je ono prethodno bilo slabo.Medjutim , tek tu pocinju muke. Novo napajanje radilo je normalno samo 2 dana ( i to sa nesto povecanom temperaturom CPU i ploce !) , a onda je pocelo da ' divlja' . Ne bi htelo da se ukljuci jedan dan , a onda sutradan radi sasvim normalno. Pa onda 3 dana pauza, a onda opet normalno 4 dana ... Ne znam koliko puta sam otvarao kuciste , proveravao kablove , konektore , iskljucivao periferne uredjaje. U medjuvremenu sam od prijatelja pozajmio napajanje JNC 235 W staro oko 5 godina , i ono radi fenomenalno i bez ikakvih prekida vec 3 nedelje. Novo sam odneo u servis , gde su ga "popravili " uz zakljucak : "Posle podesavanja prekidaca napajanje radi normalno i stabilno..."
Kad sam ga kod kuce prikljucio , ponovo nije htelo da se ukljuci kao i ranije. Jedino sto je ovog puta , posle treceg pritiska na prekidac , izvarnicilo i izgleda konacno crklo. Sad je ponovo u servisu , ali sumnjam da ce od toga nesto biti.Znam da mi ne gine opet novo napajanje , ali kako da znam da se necu ponovo usreciti?!
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.beotel.net



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA08.02.2004. u 21:47 - pre 244 meseci
Citat:
nebojsaimarina:
...mislim da je model bio Power Ultra ili tako nesto.....


A da nije slucajno Ultra Power? Brrrrrrrrr.....

Trazi se osoba koja moze da napise jednu jedinu pozitivnu recenicu za napajanja Ultra Power, nagrada - 1000 evra Salim se, mada mislim da cak ni proizvodjac ne bi mogao da ga hvali.

Kupi kvalitetnije napajanje i mogucnost da se sprzi ce se znacajno smanjiti, da ne kazem da nece postojati posto mogucnost uvek postoji. Ali u poredjenju sa glavoboljom koju mozes imati sa jeftinim napajanjima, rizik koji mozes imati kad das nesto vecu kolicinu novca za kvalitetnije napajanje obicno se isplati (moram ovo sebi negde da zapisem da ne zaboravim.... PONOVO ).

Mislim da treba da budes presrecan sto ti Ultra Power nije povukao jos neku komponentu u vecna (hardverska) lovista.

Procesljaj po ovoj temi, videces dosta predloga. Ja cu verovatno kupiti Chieftec.

 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-202-48.nextgentel.com



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.02.2004. u 19:17 - pre 244 meseci
Ako neko naidje na Q-tec, samo okrenite glavu na drugu stranu. Ne znam uopste da li ih ima u SCG/HR/BiH a ako i nema, iskreno se nadam da ih nece ni biti. Ubjedljivo najlosija napajanja za koja sam cuo.
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263694 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.