Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATX Napajanja - ISKUSTVA

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263688 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pancho
Andrija PAnic
Bajina Basta

Član broj: 8071
Poruke: 25
195.252.80.*



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA06.12.2004. u 10:35 - pre 234 meseci
Interesuje me koja su normalna odstupanja napona kod napajanja. Meni i u BIOS-u i u ASUSprobe-u pokazuje da mi je:

12V = 12.48, kada ga overklokujem ide i do 12.6
5V = 4.75
3.3V = 3.2 ponekad i 3.18
NAPON JEZGRA 1.650 = 1.648

Kakva su vasa iskustva i koja napajanja koristite. Takodje bih vas zamolio da mi kazete da li ova odstupanja poticu od loseg napajanja (JNC shit od 300W) ili od nestabilnog mreznog napona?

Pozdrav
Andrija

Pomoz'te ili cu se utepam
 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA07.12.2004. u 07:02 - pre 234 meseci
Naponi su ti korektni, bar prema ovom sto si napisao. Za JNC naravno. Ipak je ASUS proizvodjac koji vodi racuna o filtraciji napona tako da "trpi" i losija napajanja.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA11.12.2004. u 23:49 - pre 234 meseci
Jucer sam kupio UPS PowerCom 400AP Line Interactive, koji ima transformator koji ispravlja napon struje sa +/-25% na +/- 5%. To funkcionira u redu, medjutim problem se javlja kad napon u strujnoj mrezi padne ispod -25%, tada se UPS prebaci na baterijski nacin rada. Kod tog prebacivanja, kompjuter se resetira. Sad me zanima koji moze biti razlog da se komp resetira, kad je vrijeme prebacivanja sa strujnog kruga na bateriju 2/4 milisekundi (bar je tako deklarirano na UPS-u).
Bilo kakve ideje su dobrodosle!
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.12.2004. u 07:48 - pre 234 meseci
Citat:
ShitOff: Kod tog prebacivanja, kompjuter se resetira.

Vrlo neprijatno. Jos nisam cuo za to. Pa UPS po definiciji treba da sluzi za neprekidan rad! Uvek prilikom razgovora oko fleshovanja BIOS-a kazemo: Najbolje je da imas UPS, ako slucajno nestane struje da ti se fleshovanje ne prekine. U mom kraju se desavaju neki kratki padovi napona, par sekundi, dosta cesto i onda se jednostavno iz UPS-a cuje klik - klik i sve OK. Imas li mogucnosti da se obratis prodavcu, mozda se radi o nekom defektu u UPS-u?

U BIOS-u postoji mogucnost izbora sta da radi PC kad struja nestane, pa ponovo dodje - da ostane ugasen ili da se startuje, ali mislim da tvoj slucaj ne spada u to.

Jos jedna stvar: koliko dugo ti je ukljucen UPS? Da li su baterije imale vremena da se napune? Jer ako nisu, onda je moguce ovo iz prethodnog stava. Red velicine potrebnog vremena za punjenje je 10-tak sati (?).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.12.2004. u 11:49 - pre 234 meseci
Citat:
ShitOff:Kod tog prebacivanja, kompjuter se resetira. Sad me zanima koji moze biti razlog da se komp resetira, kad je vrijeme prebacivanja sa strujnog kruga na bateriju 2/4 milisekundi (bar je tako deklarirano na UPS-u).
Bilo kakve ideje su dobrodosle!

400AP znaci da ima 400VA a to je iznosi dosta manje u [W] tako proveri da nisi previse toga zakacio na njega.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.12.2004. u 12:29 - pre 234 meseci
e ovako
Citat:
i onda se jednostavno iz UPS-a cuje klik - klik i sve OK.


istina, to rade releji i to je ok!. Znaci bukvalno receno : Dok ima 220V u uticnici relej ima zavorene "te i te" kontakte te racunalo napaja iz mreze. Kad nestane 220V iz mreže, relej prebacuje kontakte te oni ukljucuju bateriju. To prebacivanje kontakata releja je naj zeznutija stvar, jel se radi o mehanici. Za komp je čim bolje da to prebacivanje traje što kraće, zato se i navode te milisekunde.Zašto je to bolje? Pa normalno, inače če komp "osjetiti" nestanak napona i resetirati se ili ako je vremenski razmak toliko dugačak - ugasiti se.

@shittOFF
Probaj smanjiti opterećenje tog UPS-a i probaj ponovo. ako se opet to dešava, ODMA ga reklamiraj i reci u čem je problem.

 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.12.2004. u 18:57 - pre 234 meseci
Na UPS je prikljucena samo "kanta", dakle kutija kompjutera i nista vise, cak niti monitor!
Morat cu ga, izgleda, reklamirat.

Citat:
tdjokic: se jednostavno iz UPS-a cuje klik - klik i sve OK.


Istina, tako se i kod mene cuje dok je napon jos dovoljno jak da ga tranformator UPS-a moze ispraviti na 220 V, ali kad padne ispod praga tolerancije (dakle 25% manje od 220 V), UPS se mora prebaciti na bateriju jer ne moze odrzavat napon mreze na 220V, vec mora struju davat iz baterije. Inace, isto se događa kad struje nestane, dakle kompjuter se resetira i onda se normalno dize s baterije UPS-a kao da je ukopcan u struju.

Vec sam na rubu zivcanog sloma, malo mi fali da odem u Elektru i opsujem im sve zivo u lice, jer struja od 165 V nije bas normalna!!!
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA12.12.2004. u 21:01 - pre 234 meseci
Citat:
jer struja od 165 V nije bas normalna!!!


pa nije, to više sliči na "američki napon". Odu svakako u elektru, oni pošalju tehničara koji ti "zakvači" uređaj koji mjeri napon 24h dnevno i onaj najmanji "snimi" u memoriju, onda oni dođu o pogledaju.... svakako odi i reci da imaš preveliki pad napona.

 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA13.12.2004. u 20:02 - pre 234 meseci
Citat:
JOJO847: Odi svakako u elektru, oni pošalju tehničara koji ti "zakvači" uređaj koji mjeri napon 24h dnevno i onaj najmanji "snimi" u memoriju, onda oni dođu o pogledaju.... svakako odi i reci da imaš preveliki pad napona.


Je vraga.. Zvao sam ih valjda jedno 20 puta u zadnjih mjesec dana, i nitko od gospode se nije sjetio doletit i postavit to cudo. Pokusao sam i otic kod njih, al su mi rekli da su 'trenutno prezauzeti poslom', i doslovce me otjerali i rekli da dodjem 'jednog dana poslije'.
Tako nam je to, kad vlada monopolizam... Boli ih briga za ljude koji placaju preskupu cijenu za struju koju dobiju, bitno da oni i dalje poskupljuju struju a bez da se malo pobrinu i za kvalitetu svoje usluge...
U svakom slucaju vratiom sam UPS u trgovinu i rekli su da ce mi dat novi za par dana kad im stigne, pa se nadam da cu time uspjeti rijesiti problem...
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

Ebox

Član broj: 6023
Poruke: 123
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA13.12.2004. u 20:10 - pre 234 meseci
Ako neko zna gde u Beogradu (okolina Slavije, po mogucnosti) ugradjuju neka malo kvalitetnija, a jeftinija napajanja (DTK, Mercury i sl.) molio bih obavestenje na private. Hvala.
 
Odgovor na temu

alixx
Aleksandar Prvulj
Projektant
Pančevo

Član broj: 23069
Poruke: 56
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA14.12.2004. u 11:29 - pre 234 meseci
Hoces da ti neko ugradi ili hoces da kupis DTK napajanje?
Ako hoces da kupis imas ga (DTK) pa potrazi po net-u, google je sasvim OK


pozdrav
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA16.12.2004. u 16:34 - pre 234 meseci
Citat:
ja rekoh:
ubacio i LAN karticu, kada su mi otkazala oba cd-a - bios ih vidi, windows ih vidi, jedino nece da se zavrte kada ubacim cd u njih ;( Jedini lek, je da se ubaci cd, pa restartuje mashina, pa onda onaj uredjaj u kome je cd proradi! :)) Sumnja je odmah pala na JNC

Samo da napomenem, da nije krivo napajanje, vec windows - nakon format c: i reinstalacije xp-a, sve radi ok. long live jnc ;)

Neko je pominjao RexPower - drugar ga skoro kupiJo jer mu je neko drugo budjavo crklo, i kada krene nesto da nareze kompjuter se resetuje;( On ode da ga reklamira, i daju mu drugo, sad sve radi ok, pitanje je samo dokle...Dakle, klonite se RexPower-a...

@Ebox
Potrazi www.pcberza.co.yu

@alixx
Hvala, za savet oko tastera...nisam jos stigao nista da uradim, ali ce to u svakom slucaju biti neka budzevina koja ce da viri iz kucista :) taman da se uskladi sa mojom tastaturom koja i ima maximalno veliki enter i maksimalno veliki space (tast. je neka prastara sa klikom i naravno nema nista od onih glupih win tastera :P
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Ebox

Član broj: 6023
Poruke: 123
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA16.12.2004. u 23:10 - pre 234 meseci
Promenio sam napajanje i umesto JNC-ja stavio Chieftec. Naravno, razlike su ocigledne. Naponi stabilniji, a cini mi se i da su restartovanje kompjutera i rad na racunaru nesto ubrzani. Novo napajanje je i znatno tise. Pretpostavljam da je ono najbitnije, zapravo, najmanje vidljivo golim okom. Savet svima koji nameravaju da kupuju racunar ili da menjaju napajanje - potrosite malo vise novca i kupite kvalitetno napajanje.

Staro JNC napajanje mi je visak. Ispravno je, ali bi mu trebalo, svakako, promeniti ventilator. Ako nekome slucajno treba, neka mi se javi - mozemo da se menjamo za neki cd ili tako nesto. :)
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA22.12.2004. u 16:00 - pre 234 meseci
Zamoli bih nekoga da mi kaze jesu li ovo dobri rezultati :

CPU core = 1.25 V
+ 3.3 = 3.31 V
+ 5 = 5.19 V
+ 12 = 12.34 V
- 12 = 1.87 V
- 5 = 2.54 V
+ 5 Stand by = 4.95 V

E sad, vidim da su + u redu medjutim, mene bune ova - napajanja.

Napominjem da imam s***** napajanje i jos vece s***** od maticne ploce.

pozdrav
 
Odgovor na temu

filib
Filip Filipovic
Beograd

Član broj: 42439
Poruke: 6
*.office.scnet.yu.

Sajt: www.filib.tk


Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA23.12.2004. u 23:49 - pre 234 meseci
apropo JNC napajanja, kada sam pre nekih 4 godina kupovao prvu konfiguraciju koju sam ja sastavljao, sve je bilo napakovano u jnc kuciste, koje i nije bilo lose, sem sto je imalo onaj odvratan layout gde napajanje stoji vertikalno i blokira fan cpu-a.masina je bila sastavljena od durona 700MHz, 128 MB sdram-a, hercules prophet 2 mx, lucent modem, creative SB 32, teach 40x, maxtor 20GB 7200, i poslednja, ali svakako i ne najmanje vazna - ploca Abit KT7a, ako se dobro secam oznake, svojevremeno najbolja ploca za socket a platformu u to vreme.To napajanje je zveknulo godinu, do godinu i po dana kasnije....
Zamenio sam ga, novijim jnc-om, sa sve novim kucistem, nisam bas bio pri parama.

Dobrih godinu kasnije, sam jedno jutro sasvim slucajno zavirio u kuciste dok sam ga palio, i sva sreca da sam ipak popio koji gutljaj kafe, i brzo reagovao, jer fan na proc-u
nije radio.sad , ja uzmem, i upalim ponvo komp na kratko, brojim do 5 i gledam sta se desava, i vidim da se grafika, memorija, proc, i mb pale. i nista mi nije jasno.
Kad, ona velika zelena cuda koja su obicno zalemljena na plocu kod procesora, mislim da su to kondenzatori, mi leze na podu kucista, konkretno samo oni metalni oklopi, a ostatak na mb rascvetan.I to nekoliko komada.
Posto sam kao i obicno bio u stisci sa onim od cega se zivi :), odem ja u jednu firmu, nije bitno koja, i uzmem novu plocu, asus a7v266c, 256mb DDR ncp, i novo napajanje, radilo se o opet neko noname - skyhawk napajanju od gistro 300w.

Da napomenem da je sve prezivelo od one pocetne konfiguracije, sem ploce, koja i dalje radi, samo ne rade kuleri na mn i cpu, i to ni na jednom prikljucku.

Nudili su mi ljudi neko ultra kvalitetno napajanje, ne secam se imena firme, ali je bilo tesko, dobre snage, i kvalitetno, kako sam kasnije saznao na stranim forumima.
Ja nisam bas bio spreman da se odreknem 60evrica za psu, pa sam (kreten) uzeo skyhawk.

posle nekih sedam meseci, jedno jutro nece ploca da se inicijalizuje, nista, samo vudi i optika se restartuje iz onaj bezvezni zvuk.Ja odem, reklamiram plocu i napajanje, posto sam kod drugara utvrdio da je sve ostalo ispravno, i posle dva dana dobijem nazad plocu, i napajanje, i sve je radilo.

U medjuvremenu se u masinu dodao jedan 80mm fan nazad, rezac, hard o 40gb je zamenio onaj stari, jedno vreme su sljakale dve mrezne, a zvuk je izvadjen posto sam imao integrisani.
Od ostalih komponenti koje su bile u opticaju, tu su stamac, skener, i od skoro opticki mis.sem misa sve ostalo se napaja iz posebnog izvora.Da naglasim da je struja na gajbi u super stanju.

Gde sam stao, kod reklamacije ploce.Uglavnom pre jedno dve nedelje ja odlucim konacno da pocnem iz delova da nabaljam novu masinu, pa reko da pocnem od onoga sto nikad nisam kupio, kvalitetno kuciste i napajanje, i kupim ja cifteca lbx02bbb i pripadajece mu napajanje od 360w, nije bitna oznaka.posto to napajanje ima konektor za plocu od 24 pina, a moja ploca 20, ja resim da i dalje korstim staro napajanje dok ne nabavim adapter, izvadim staro, stavim ga umesto chieftecovog, povezem sve kako manual :) zapoveda, salim se naravno, sve ok povezano bilo, nije mi prvi put. i
ponovo se desi ista stvar sa plocom, kao i prosli put, oba puta kad sam, sto sam zaboravio da napomenem, preuredjivao kablove u kucistu, iscupao napajanje, da bih ga kasnije vratio.
Tokom par dana testiranja, utvrdio sam da je opet sve citavo, cak se i napajanje budilo, naravno sem ploce. koja se pali, ali samo to.U medjuvremnu sam u pokusaju da porpravim sitaciju, spalio i plocu i napajanje, ne pitajte kako, nije bitno za ovu pricu, jer za to znam ko je kriv - ja.

Sad, ono sto je moja preporuka, jer sumnjam da su se sve ove stvari desavale zbog loseg napajanja, KUPITE KVALITET, zamenite ono nekvalitetno, jer za one pare koje sam dao na ploce, i sve propratno, mogao sam na pocetku uzeti kvalitetatn psu, i verovatno bih sada kroz akumulirane ustede imao bolju konfiguraciju, i nebih par dana pred novu godinu jurio plocu, i jos neke komponente kojima je vreme da ukrasavaju policu u sobi.

Nadam se da vas nisam udavio sam mojom pc pricom, btw, prvi pc sam dobio pre 15 godina, sledeci 98, pa 2000.
assumtion is the mother of all fuckups!!!
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.12.2004. u 12:33 - pre 234 meseci
Ja samo da uskočim na kratko:

Da li mogu staviti npr. fan za grafičku i 4sys fana (svi od 12V) na mislim da se zove molex kabal iz napajanja? Nije problem kako vezati, znam gde je izlaz od 12V na tom kablu, ali SME LI?

Ni potrošnja nije neka, ali pitam zato što je neko rekao da ukoliko uzmem npr fan za grafičku i vežem na MB (gde je vezan i CPU fan) može dođi doći do pada napona odnosno pada RPM odnosno pregrevanja komponenti

PA SAD DA LI JE ISTI SLUČAJ ZA DIREKTNO IZ NAPAJANjA?

PozdraV
HVALA

PS Snaga napajanja nije problem, JNC300w, a imam slobodno još ohoho watića
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.12.2004. u 14:39 - pre 234 meseci
Citat:
bakiman:Da li mogu staviti npr. fan za grafičku i 4sys fana (svi od 12V) na mislim da se zove molex kabal iz napajanja?

Po potrosnji, odnosno potrebnoj snazi, ubedjen sam da je odgovor: DA.
Citat:
Nije problem kako vezati, znam gde je izlaz od 12V na tom kablu, ali SME LI?

Ovo mi mirise na neku improvizaciju, cim spominjes "problem". Da li si video kako imaju neki ventilatori, jedan vrlo kratak kabl, na kome su sa jedne strane muski a sa druge zenski konektor Molex, koji se jednostavno ubaci izmedju postojeceg Molez konektora i potrosaca (hdd, cdrom) a sam ventilator dobija struju tankom zicom izvucenom iz tog kratkog parceta, samo za njega. Tu je takodje prisutna jedna anomalija, koja je inace retka u elektro svetu: povezane su zice RAZLICITIH BOJA: za ventilator idu crna i crvena, koje su povezane u onom kratkom parcetu sa crnom i zutom. Dakle, treba samo da kupis ventilator sa odgovarajucim prikljuckom i nemas sta da "resavas" ili ,ne daj boze, lemis itd., jer je to i nepotrebno i sigurno neces uraditi optimalno, kao fabrika.

Citat:
zato što je neko rekao da ukoliko uzmem npr fan za grafičku i vežem na MB (gde je vezan i CPU fan) može dođi doći do pada napona odnosno pada RPM odnosno pregrevanja komponenti :)

Zato sto su "zice" na osnovnoj ploci kojom se razvodi struja za komponente ustvari tanak bakar, ono nacrtano, "nastampano", zato se i zovu stampana kola, pa su vrlo precizno i stedljivo dimenzionisane. Obzirom da je bakar skroz jednake debljine, ako ti treba zica za jaci potrosac, onda tu liniju siris, sto ima svoja ogranicenja. "Zica" koja je tu predvidjena za ventilatore je skoro sigurno dimenzionisana samo za jedan normalan ventilator i ako na istu zicu stavis dva ventilatora, zica ce biti previse opterecena itd., itd.

Citat:
PA SAD DA LI JE ISTI SLUČAJ ZA DIREKTNO IZ NAPAJANjA?

Ne, nije.

PozdraV
HVALA

Citat:
PS Snaga napajanja nije problem, JNC300w, a imam slobodno još ohoho watića :)

Mozda si u pravu, mozda nisi. Ovde ljudi cesto govore da su te oznake mala prevara, ne govore pravu snagu nego nesto drugo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

error
Zoran Podsečki
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 14328
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.12.2004. u 15:59 - pre 234 meseci
Pozdrav svima.
Kad je već riječ o napajanjima, ajde da i ja predstavim svoj problem.
Ovako: kupio sam komp. prije dvije godine. Sve je na početku radilo normalno. Nakon nekog vremena (nekoliko mjeseci od kupnje) kada bi gasio komp. on bi se ugasio (djelomično), tj. ugasilo bi se sve osim napajanja. Zatim bi pritisnuo tipku za restart, te bi se nakon toga i napajanje ugasilo. Tako je to bilo povremeno (ali samo povremeno). sve do ovog ljeta. Odjednom ga više (mislim na napajanje) nisam mogao nikako ugasiti, jedino mi je preostalo ištekati iz struje. Tada ja popi....m i kupim novo napajanje channel well od 400W (i to na preporuku jednog online testa napajanja) za 30 eura. I sad ja to fino sve spojim, i pustim u rad. I gle čuda: sve radi kao urica, naponi točno kako trebaju biti, paljenje-gašenje radi bez problema. Ali veselje je trajalo možda mjesec dana. Tada se opet povremeno dešavao onaj problem sa početka priče (sve se ugasi osim napajanja), i nakon pritiska na restart ugasi se i napajanje. I tako jednom prilikom navečer ugasim komp., i hoću ujutro da ga upalim kad ono ćorak. Napajanje počne proizvoditi neke čudne zvukove (kao da je uvenuli list upao unutra (malo pjesničkog opisa) te ga ventilator lupa, tjera, kako hoćete), i komp. se više ne pali. Niti bios se ne pokrene, ama baš ništa. Kad sam izvadio napajanje i uštekao ga samog u struju čulo se (i još uvijek se čuje) tiho zujanje na prekide. Sada sam vratio ono staro napajanje koje se ne gasi kao privremeno rješenje.
Sad me zanima sljedeće:
1. zašto mi umiru napajanja?
2. Da li se isplati popravljati napajanje (obzirom da nisu jako skupa)?

Konfiguracija je sljedeća:
Abit kd7 raid
Ge-Force ti 4200
XP 2400
Maxtor 80 GB 7200
LG DVD-rom
Philips cd-rw
Samsung ddr400 512 MB

P.s. staro napajanje je došlo sa kućištem i snage je 300W, a kad sam i njega spojio samog u struju, i dalje je radilo, tj. nema baš nikakvog načina da ga se ugasi.

Ispričavam se zbog dužina poruke. Htjeo sam biti što detaljniji.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.12.2004. u 16:24 - pre 234 meseci
Hvala na odgovoru, nabudžiću nešto...

U stvari ja još nisam uzeo sys fanove, ali planiram, pa reko na vreme da se edukujem

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.12.2004. u 16:34 - pre 234 meseci
Citat:
bakiman: Hvala na odgovoru, nabudžiću nešto...

Ja ti uporno govorim da nema potrebe da budzis, da postoje gotova, fabricka resenja, a ti opet hoces da budzis.

A, da, jos nesto: video sam osnovnu plocu sa vise prikljucaka za ventilatore:
- za CPU
- za North Bridge (chip na osnovnoj ploci)
- za jedan ventilator u systemu
- dva dodatna

E, kod takve ploce bi ti mogao da koristis tvoje ventilatore sa onim malim prikljuchcima.

@error: tu bi se pre reklo da prvo trebas detaljno ispitati plocu i druge komponente jer su napajanja mozda popustila zbog neke greske u sistemu. Inace, kvalitetna napajanja jesu skupa, 60, 80 Eura, a sto mi svi kupujemo low budget niko nam nije kriv....
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263688 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.