Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATX Napajanja - ISKUSTVA

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263706 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon ATX Napajanja - ISKUSTVA17.06.2003. u 13:53 - pre 252 meseci
Nadam se da ima zainteresovanih koji bi napisali ili procitali po koje iskustvo (DOBRO ILI LOSE) u vezi sa ATX napajanjima koja se mogu naci kod nas na trzistu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 00:01 - pre 252 meseci
Pozdrav,
koristim priliku da i ja pozovem forumase da u ovoj temi napisu sta ih zanima ili prenesu neko iskustvo. Mozda bi bilo interesantno saznati zasto recimo PC sa DDR-om ne pali sa 235JNC-om ili kako proveravate da li ATX uopste radi i slicno.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 01:57 - pre 252 meseci
lancia88,

ja imam 235(W) JNC-a i 256 DDR-a i sve radi kako treba (ne vidim zasto ne bi )...

Pozdrav



Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 11:18 - pre 252 meseci
Da li je iko zainteresovan za shemu klasicnog ATX napajanja?
Recite, da je ne bih dzabe stavljao na site.

Pitajte bilo sta, pa ako mogu pomoci cu.

Mole se serviseri da daju sto vise doprinosa ovoj temi, kako bi smo pomogli ljudima da na vreme uoce i utvrde kvar kao i da, u koliko je moguce, sami poprave napajanje!

Pozdrav svima

[Ovu poruku je menjao Instruktor dana 18.06.2003. u 11:42 GMT]
 
Odgovor na temu

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 11:21 - pre 252 meseci
Citat:
sttefan:
lancia88,

ja imam 235(W) JNC-a i 256 DDR-a i sve radi kako treba (ne vidim zasto ne bi )...

Pozdrav




Reci nam koju plocu imas? To igra vrlo vaznu ulogu u ovom problemu!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 17:01 - pre 252 meseci
Pozdrav,
bravo narode, to je upravo smisao ovakvih pitanja, da dobijemo korisnu razmenu informacija, jer kako rekoh u jednom od postova, za dobro funkcionisanje masina koje sklapamo kod nas upravo takva iskustva fale. Stefane, ovo sam napomenuo kao primer koji se u praksi cesto pojavljuje kao problem a mogao bi da zagolica forumase da se jave kao i Ti sa svojim iskustvima. Gotovo sva napajanja koja se pojavljuju kod nas imaju delarisanu MAX.output snagu pa se dogadja da kombinacija AtlonXP+ u saradnji sa DDR-om (nebitna je kolicina MB na modulu) ne moze biti pokrenuta bez napajanja deklarisanog na 300W. Kao sto rece instruktor, vazno je za ovakva iskustva da saznamo i podatke o ostatku tvog hardware-a da bi znali u kojoj kombinaciji to ipak funkcionise.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

v0xel
Vasić Petar
Zr

Član broj: 6042
Poruke: 45
*.zre.sezampro.yu

Jabber: v0xel@elitesecurity.org


Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 17:27 - pre 252 meseci
Ja sam morao da nabavljam powermax 300w pošto 250w nije baš najbolje radilo sa mojim duronom 800, tri hd-a, dvd-om, grafičkom, zvučnom, mrežnom, modemom, i ostalim budžotinama iz mog kućišta.
Ali najčešći problem sa napajanjima kod nas su kvalitetna struja i česti gromobrani.... ređe se dešava da napajanje odbija da radi zbog sastava konfiguracije.
 
Odgovor na temu

bdusan

Član broj: 8779
Poruke: 26
*.mobtel.com



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA18.06.2003. u 18:51 - pre 252 meseci
Kod napajanja je vrlo bitna stavka output za 3.3V&5V combined, treba da je 180W+ bilo za AMD bilo za Intel.
A od napajanja koja kod nas mogu da se nadju za neke male pare DTK (300W i 400W) su best buy, od onih malo boljih i malo skupljih tu su chieftec modeli, obicno idu uz njihova kucista, mada mogu i posebno da se uzmu. I najskuplja i naravno najbolja su Enermax, ali slabo mogu da se nadju, odmah se rasprodaju sta li? Doduse cena Enermaxa 350W je skoro 2x DTK 400W.
Jedino gledajte da uzmete neko koje ima activePFC. Dok malo bolji chiefteci i enermaxi imaju i dva ventilatora, kontrolu obrtanja tih ventilatora u zavisnost od temperature...
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA19.06.2003. u 02:54 - pre 252 meseci
Citat : Reci nam koju plocu imas? To igra vrlo vaznu ulogu u ovom problemu!

Ploca je ASUS A7v266-c ,procesor Duron 1100Mhz, napajanje JNC 235W ,256 NCP, i kao sto rekoh nema nikakvih problema...

Pozdrav
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

gagacg
Dragan Cekic
Cetinje

Član broj: 8016
Poruke: 83
*.ulcinj.cg.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA19.06.2003. u 11:10 - pre 252 meseci
Chiftec-ova napajanja od 420 wati zadovoljice sve potrebe. Mislim da se mogu naci za 60-ak eura.
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
*.yubc.net

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA20.06.2003. u 01:18 - pre 252 meseci
Ja samo znam da smo na JNC napajanja imali toliko reklamacija da je to prestalo da se meri u procentima ... chak je i ANS iz CTa jedno 27 puta bolji ispao od JNCa ...

poZdRaw
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA20.06.2003. u 12:08 - pre 252 meseci
Prijatelju iz iskustva ti mogu reci da su ponekad ATX napajanja prava muka za popraviti. Ako prilikom popravke dodjes u fazu da moras mijenjati kondenzatore onda je to prava zavrzlama, a nekad se desi da naletis na poneku crknutu zenericu, promijenis je
probas onako nasuho sa manjim opterecenjem napajanje radi, stavis u komp..
a ono unutra sjevne. Svaka shema ATX je dobro dosla, steta sto ih nema vise na netu. Vidio sam da postoje i power supply forumi na netu pa neka i na nasim prostorima slicne tematike.
 
Odgovor na temu

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA20.06.2003. u 13:30 - pre 252 meseci
Pozdrav!

OK! Danas popodne cu na mom site-u baciti par shema koje imam, pa cu ovde da stavim link na njih.
Sheme nisu nesto extra, ali su dovoljne da bi se tacno provalilo sta cemu sluzi.

Citat:
dendic : Svaka shema ATX je dobro dosla, steta sto ih nema vise na netu. Vidio sam da postoje i power supply forumi na netu pa neka i na nasim prostorima slicne tematike.


Druze, stavi i ti neki link na sheme koje imas i na taj forum, ako mozes?

Evo prikacio sam jednu malu shemu atx200w.

[Ovu poruku je menjao Instruktor dana 20.06.2003. u 14:15 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA20.06.2003. u 13:46 - pre 252 meseci
http://www.currentsolutions.com/
Evo adrese power supply foruma.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA20.06.2003. u 14:06 - pre 252 meseci
A evo i jedne htm stranice sa dosta pojasnjenja o napajanjima i sa jednom shemom.
http://repairfaq.ece.drexel.edu/sam/smpsfaq.htm
 
Odgovor na temu

ssale

Član broj: 9878
Poruke: 3
*.verat.net



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA20.06.2003. u 15:17 - pre 252 meseci
JNC napajanja dobro ilustruju ono "MAX"...

sklopio sam masinu koja je kod mene, na Vracaru, lepo radila, ali kod kupca, na NBG, katastrofa. Zamenio sam napajanje, JNC od 250W, istim takvim, i sve je proradilo.

U drugom slucaju, opet je NBG u pitanju, devojka je razvukla produzni kabl iz drugog dela stana (sem za monitor i zvucnike), jer drugacije komp nije mogao da se butuje.

Inace, Chieftec je odlican, a i napajanja koja se koriste u Macase kucistima (ne zovu se Macase, vec... ne znam).
 
Odgovor na temu

David D.
David Dukic
Novi Sad

Član broj: 10558
Poruke: 91
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA25.06.2003. u 23:20 - pre 252 meseci
Zdravo ljudi!
Tema je stvarno odlicna!
Pokusajte da objasnite/obrazlozite kakvi su "dobici" sa kvalitetnijim napajanjima za nas kojima inace sve funkcionise kako treba? Vredi li i u takvim situacijama (kada sve radi normalno) investirati u kvalitetnije napajanje i zasto?
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA26.06.2003. u 01:52 - pre 252 meseci
A koliko su uopste JNC i ostala jeftina napajanja dobro uzemljena? Jeste li razmisljali o tome?

Primer :
Dva kucista sa dva JNC-a u sebi, prikljucena na istu fazu. Testiram dve masine, jedan monitor takodje na istoj fazi (ista zemlja). Drzim ruku na sasiji prvog kucista i dok prebadam konektor za monitor u drugu masinu (drzim za metalni deo konektora levom rukom, a desna ruka na sasiji prvog JNC-a), tako me dobro udari struja, da mi se sve kosa na glavi digne :)
Otkud sad tolika razlika napona?

A, zasto se na vecini JNC-a napajanja oseca brum pri reprodukciji zvuka sa AC 97 integrisanih modula?

Zasto postoji pad napona (cuje se kako napajanje bukvalno turira svoj fan) kada resetujete masinu (hard reset) ?

JNC :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA26.06.2003. u 05:13 - pre 252 meseci
Nije svaki JNC JNC :) Pre nove godine dobio sam mail od jednog od domaćih uvoznika JNC-a koji kaže:

"Skrecemo Vam paznju da je hrvatska firma Senso preko svojih dilera kod nas ubacila odredjenu kolicinu JNC kucista model SJA 46 (Venus) P4 300W. U pitanjuje je klasicna prevara, naime takvo kuciste ima napajanje od 200W real dok je na napajanju label-ovano 300W. U pitanju je najjeftiniji JNC model, ne dolazi u bojama i sto je najbitnije prepoznaje se tako sto sa bocne strane ima utisnutno slovo "S".
Morali smo da vam ukazemo na ovo iz razloga sto takav potez tih firmi ima za cilj da kompromituje JNC kao brand zarad zauzimanja bolje pozicije na nasem trzistu za neka druga kucista."
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ATX Napajanja - ISKUSTVA27.06.2003. u 12:44 - pre 252 meseci
Pozdrav,
za DavidaD: smisao pokretanja ove teme kao i njenog stavljanja u Top jeste bila da se razmene iskustva ne samo radi resavanja problema vec i zbog prevencije. Sada ima dosta elemenata da se o ovome razmislja, jer to sto nemas problem, ne znaci da se sa nekom izmenom u hardware-u oni nece pojaviti i to upravo u podrucju napajanja. Kao sto se i moze zakljuciti, niko od nas ocito nije toliko samouveren i neodgovoran da tvrdi nesto generalno ali upravo zbog toga i iznosimo iskustva koja bi trebala biti ravnatelj da se donese neka odluka, tj. da pruzi svakom korisniku foruma odredjena saznanja. Nadam se da i ostali uspevaju pronaci nesto interesantno u ovoj temi.
Pozdrav


PS: savet- ako sve funkcionise kako treba, uglavnom ne treba dirati nista, ali uciti o tome sto se vise moze
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: ATX Napajanja - ISKUSTVA
(TOP topic, by lancia88)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 263706 | Odgovora: 661 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.