Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?

[es] :: .NET :: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?05.02.2007. u 10:33 - pre 209 meseci
Eto ukratko to je moje pitanje poshto se nalazim u dilemi koji da koristim za ASP.NET
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?05.02.2007. u 10:42 - pre 209 meseci
Ako možeš da koristiš .NET driver bolje ti je da koristš njega nego ODBC. ODBC je univerzalno rešenje, koji je neki wrapper za sve baze, dok je konkretan driver za konkretnu bazu bolje rešenje.
RTFM
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?05.02.2007. u 11:15 - pre 209 meseci
Kao prvo Hvala na brzom odgovoru.

Posto sam josh "zelen" oko svega ovoga, trazio sam po forumu li ne mogu da nadjem odgovor na sledece pitanje:

koliko sam ja razumeo grubo receno - ukoliko koristim npr. NET Driver/Connector za razvoj aplikacije, dovoljno je da doticni *.dll ubacim u Bin folder pri upload-u aplikacije na server.

Da li treba da trazim host provider-a koji nudi podrsku za taj NET Driver/Connector ili je dovoljno gore navedeno?


http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?05.02.2007. u 18:53 - pre 209 meseci
Citat:
apex: Kao prvo Hvala na brzom odgovoru.

Posto sam josh "zelen" oko svega ovoga, trazio sam po forumu li ne mogu da nadjem odgovor na sledece pitanje:

koliko sam ja razumeo grubo receno - ukoliko koristim npr. NET Driver/Connector za razvoj aplikacije, dovoljno je da doticni *.dll ubacim u Bin folder pri upload-u aplikacije na server.

Da li treba da trazim host provider-a koji nudi podrsku za taj NET Driver/Connector ili je dovoljno gore navedeno?


Da odgovorim sam sebi:

Ne pije to vodu - ^^^^^^ gore navedeno

Aplikacija se kod nas pravi ocigledno prvo po uslovima hosting provajdera, zatim idu uslovi klijenta koji je narucio aplikaciju...cccccccccccc

jedan provajder podrzava NET, ostali samo ODBC, a stvarno mi nije jasno sto im je tesko da ubace jedan *.dllna server i voala!!!!!!!

frustraciji nikad kraja.

Danas sam prebacio kod sa SQL na NET, a sada to isto prebacujem na ODBC...cccc katastrofa.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?05.02.2007. u 19:38 - pre 209 meseci
Citat:
apex:
Aplikacija se kod nas pravi ocigledno prvo po uslovima hosting provajdera, zatim idu uslovi klijenta koji je narucio aplikaciju...cccccccccccc


I kod nas i u inostranstvu se pravi po uslovima hosting provajdera. Po tom pitanju postavljanja uslova se provajderi ne razlikuju ni u inostranstvu od "loshih nas". Standardna praksa ti je da u skladu sa potrebama odaberes provajdera. Naucio si jednu vaznu lekciju, a to je da se najvise isplati da razvojno okruzenje sto vise lici na deployment okruzenje.

Citat:
apex:
frustraciji nikad kraja.


Zasto si frustriran? Vidis da si za jedan dan prilagodio aplikaciju uslovima hostinga. Treba da budes veseo a ne frustriran. To sto ti se klijent isciganisao za jeftini shared hosting ili tako nesto nije problem provajdera, a ni tvoj.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?11.02.2007. u 22:08 - pre 209 meseci
Da li je potrebno da server ima instaliran MySQL.NET Connector da bi moja aplikacija radila ili je dovoljno da kopiram bin folder sa dll-ovima pa da to funkcionise?

Koja bi bil dostojna zamjena ovom konektoru za baratanje podacima?
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?12.02.2007. u 13:10 - pre 209 meseci
Citat:
Da li je potrebno da server ima instaliran MySQL.NET Connector da bi moja aplikacija radila ili je dovoljno da kopiram bin folder sa dll-ovima pa da to funkcionise?


I mene to zanima.


Citat:
Koja bi bil dostojna zamjena ovom konektoru za baratanje podacima?


ODBC 3.51, vecinom zbog toga sto ga svi hosting provideri podrzavaju.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?14.02.2007. u 10:00 - pre 209 meseci
Uzeo sam dvije aspx stranice. Na jednoj sam stavio datagrid koji sam povezao sa ODBC drajverom i dao mu upit. Mjerio sam vrijeme koliko mu treba da prikaze podatke i to je u prosjeku oko 5 do 6 sekundi (baza ima 21000 redova i 20 kolona)

Na drugoj aspx strani sam uradio isto to preko MySQL.NET connectora i vrijeme za koje konektor popuni tabelu je dosta duze.

Takodje sam poslije toga uporedio i dvije vrste upita:
1. SELECT *,(SELECT naziv from tbkategorije
where id=djelatnost) as djelat from tbklijenti; - ovdje sifru djelatnosti mjenjam nazivom djelatnosti
2. SELECT *,tbkategorije.naziv from tbklijenti inner join tbkategorije
on tbkategorije.id=tbklijenti.djelatnost; - isto to samo sa naredbom JOIN

prosjecno vrijeme odziva 1 komande je 2.44 sek a 2 komande je 3.93 sto znaci da je JOIN sporiji od where upita. Prije ovoga sam mislio da je MySQL.NET brzi od ODBC.NET i da je upotreba JOIN brza od WHERE...

sta mislite o ovome?
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
194.106.187.*



Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?15.02.2007. u 20:16 - pre 209 meseci
Hm, ovo zadnje je baš zanimljivo. Da li je to možda karakteristično za MySQL?
Za vikend cu uraditi testove na MSSQL.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?16.02.2007. u 07:05 - pre 209 meseci
mozda je where brzi samo u slucajevima kada se spajaju dvije tabele. Mozda bi u slucaju vise tabela, JOIN ipak bio efikasniji.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?16.02.2007. u 10:00 - pre 209 meseci
U slucaju vise tabela mislim da je JOIN efikasniji u smislu pisanja samog upita i dosta je pregledniji (Bar meni).

Sto se tice izvrsavanja mislim da je where ipak brzi bez obzira na broj tabela.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: koji je bolji: NET ili ODBC Driver i zashto?

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.