Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prisluškivanje

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prisluškivanje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 232166 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE21.05.2006. u 01:08 - pre 218 meseci
da...cilj uvek opravdava sredstvo....svi se prisluskuju,i sve se prisluskuje...od tajnih policija koje rade na zastiti interesa drzave,preko privredne spijunaze koja zadnjih godina dostize svoj vrhunac,do ljudi kriminogene strukture koji su dosli u posed odredjenih uredjaja....
ovo nije nikakva teorija zavere,vec gola istina....
problem nastaje u zemljama sa losom ekonomskom politikom,jer informacije cure na sve strane,njima se "de facto" trguje,i za njih se dosta placa,ponekad i precenivsi kvalitet informacije.
srbija je jedna od tih zemalja.....
 
Odgovor na temu

Robija1
Jovan Jovovic
nis

Član broj: 98308
Poruke: 2
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE15.06.2006. u 00:35 - pre 217 meseci
Ima li gde da se nabavi uredjaj sa kojim se moze prisluskivati razgovor bez ubacivanja prisluskivaca? Koja mu je cena?
jovan jovic
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Moderni uređaji za „došaptavanje” mogu se kupiti za 50 do 320 evra, a iznajmljivanje je oko 30 evra28.06.2006. u 15:36 - pre 217 meseci
Jednačine, definicije, pravila i njeni izuzeci, godine, datumi, ko je s kim ratovao i zbog čega, čija je titula bolja, a izum svrsishodniji... Ko bi sve to pamtio kad se na ispitu profesori i asistenti mogu „nadmudriti” zahvaljujući modernoj tehnologiji. Generacije i generacije srednjoškolaca su dovele do savršenstva metode kako proći na prijemnom ispitu bez mnogo truda i grejanja stolice, a neke od njih, sasvim sigurno, primeniće i danas kad na fakultetima i višim školama počinje provera znanja.

A da je nekad popularne „puškice” zamenila sofisticirana tehnologija koje se ne bi postideo ni čuveni 007, svedoče i oglasi koji se u novinama mogu pronaći i ovih dana i u kojima se za od 50 do 320 evra mogu kupiti ili iznajmiti neki od savremenih uređaja za došaptavanje.

Autor jednog od takvih oglasa, koji se predstavlja kao Dragan, student Elektrotehničkog fakulteta, objasniće svakom svršenom maturantu koji mu se javi kako da nadmudri profesora. Potreban je, napominje, kvalitetan mobilni telefon, marke „nokija” ili „soni-erikson”, jer se na njih može lako priključiti mikrofon. Bubica, manja od nokta, boje kože, stavlja se u uvo i bežičnom vezom spaja na mobilni koji se nalazi u džepu.

– Mikrofon se može zakačiti na grudnjak i niko ništa neće primetiti. Maturant treba da vodi računa da uplati kredit na oko hiljadu dinara da se veza slučajno ne bi prekinula u toku „akcije”. Veoma je važno da se osoba koja se nalazi na drugom kraju žice dobro snalazi u skriptama ili da zna gde se šta nalazi u knjizi, da se ne bi gubilo dragoceno vreme i stvarala bespotrebna nervoza – objašnjava Dragan.

On kaže da je prislušne uređaje marke „fikjul” kupio u Švajcarskoj i da je njihova cena 270 evra. Do sada je prodao oko 100 uređaja i ponosno ističe da mu se niko nije žalio. Naš sagovornik, ipak, preporučuje da srednjoškolci kupe bubice za „nokiju”, jer se lakše stavljaju u uši, a dobijaju opremu koja je vrlo sofisticirana i sve to za 340 evra. U cenu je uračunata i garancija od godinu dana.

Tvrdi da prima porudžbine za bubice i po nekoliko nedelja unapred, a za vreme ispita nikome ne može pomoći, jer je prebukiran.

A da ni fakultetske uprave ne ostaju dužne u ovom svojevrsnom „ratu”, svedoče i žalbe budućih i sadašnjih studenata da su pojedini fakulteti opremljeni uređajima kojima se blokira korišćenje mobilnih telefona.

Miljko Valjarević, sekretar Pravnog fakulteta u Beogradu, napominje da oni do sada nisu uhvatili nijednog budućeg studenta da koristi modernu tehnologiju za varanje na prijemnom ispitu, ali da to ne znači da toga nema. Prema njegovim rečima, ova visokostručna obrazovana institucija nema uređaj za blokiranje talasa.

– Budući akademci su upozoreni da ne smeju da ulaze na polaganje s mobilnim telefonom. Ukoliko bismo nekoga uhvatili da ga krije, sankcije bi zavisile od toga da li mu je aparat bio uključen ili ne. Ako mu nije radio – nastaviće s testom, u suprotnom – biće izbačen. Na Pravnom će potencijalni akademci polagati prijemni ispit u osam prostorija, u kojima će biti od pet do sedam asistenata i teško da će neko moći da vara – poručuje Valjarević.

Osim u štampi, veliki broj reklama o prodaji kvalitetnih bubica od od renomiranih proizvođača može se pronaći i na internetu. Cene su niže, a kupci mogu da vide i fotografije prislušnih uređaja.

– Maturanti i studenti kod mene mogu da pazare kvalitetan uređaj. Njihova cena zavisi od veličine koju mogu da vide na sajtu. Cene „Filipsovih” uređaja su od 50 do 100 evra. Najkvalitetniji su silikonski aparati, jer ih je gotovo nemoguće videti. Koštaju 320 evra. Iznajmljivanje je 30 evra po danu – rekao je Milan, koji tvrdi da je odavno završio Pravni fakultet.

Milorad Milenković, direktor Filološke gimnazije u Beogradu, tvrdi da bi budući akademci morali da se oslone na svoje znanje, a ne da se koncentrišu na pomagala.

– Kontrolori prijemnih ispita za upis na fakultet bi trebalo da budu obazrivi. Potrebno je da učenici budu upozoreni da na prijemni ne donose mobilne telefone. Tačka na đačke nestašluke bila bi stavljena ukoliko bi uspešno položena matura bila dovoljna za upis na fakultet. Posle četiri godine zajedničkog rada, profesori dobro znaju ko je kakav učenik i ko ima sklonosti da nešto pokuša da uradi na nedozvoljen način – zaključuje Milenković.

-----------------------------------------------------------

Kineski štit

Vlasti u Pekingu, iako su najavile, nisu koristile uređaje koji blokiraju signal za mobilne telefone za vreme polaganja ispita na prijemnim ispitima za fakultet. Kina, inače, ima velikih problema sa ovim, sve raširenijim oblikom varanja na ispitima, pa je ovaj sistem zaštite korišćen 2005. godine.

Iako se ovim blokiranjem krše određena ljudska prava, razlog za povlačenje ovog sistema zaštite jeste zabrinutost naučnika zbog štetnosti po organizam đaka. Kako kažu stručnjaci, radijacija koja se proizvede prilikom stvaranja ovog štita za signale može oštetiti moždane ćelije i uticati na čulo vida i na muške reproduktivne organe. Međutim, u ostalim kineskim gradovima ne razmišljaju o povlačenju ovih štitova.

Dejan Spalović
 
Odgovor na temu

ne znam stvarno
profesorica magistar

Član broj: 98410
Poruke: 4
195.66.179.*



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE08.07.2006. u 11:33 - pre 216 meseci
Molim vas,


Moze li neko da mi kaze kada je mob tel upaljen,ali se ne prica s njim,vec sluzi samo za prisluskivanje razgovora izmedju 2 lica,recimo u parku,ili negdje na otvorenom,da li je zato dovoljno postojanje bubica i aparature,ili je neophodno saucestvovanje i operatera??!

Hvala ako moze samo tacna informacija.

hvala i poz
 
Odgovor na temu

dekidaca
Beograd

Član broj: 19113
Poruke: 7
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE19.07.2006. u 15:57 - pre 216 meseci
Nisam bas siguran oko cega je tema pocela,ali tehnologija prisluskivanja je otisla toliko daleko da mali ljudi nemogu nikako da se odbrane od prisluskivanja dal putem mobilnog ili nekim drugim putem nije bitno.Jedan moj prijatelj koji radi u vos-u mi je za rodjendan poklonio snimak mene u kupatilu u svom stanu na 14 spratu,koji je on snimio sa parkinga ispred zgrade usmerenim mikrofonom(za koji on kaze da je tehnologija stara 20god.).Tako da sta dalje reci,bespomocni smo.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE06.08.2006. u 16:18 - pre 215 meseci


Svaki uključeni mobitel u Rimu vidjet će se od rujna kao crvena točkica na golemom ekranu s planom Vječnoga grada: vidjet će se koliko osoba stoji na mjestu, koliko ih se kreće i kamo, razumjet će se tko se giba pješke, a tko u vozilu, bit će vidljivo gdje su gužve, gdje su zastoji. Golemu pomoć i korist od toga očekuju dispečeri gradskog prometa, zadruga taksista, ali bi korist mogli imati i obični građani, bili pješaci ili vozači, jer će u izravnom prijenosu vidjeti podatke o gužvama na nekoliko velikih ekrana raspoređenih po gradu. Moguće je da će taj sustav biti integriran i sa sustavima gradskih zemljovida i orijentacijom, koju preko geostacionarnih satelita nudi GPS.

Rim je prvi grad na svijetu koji će iskušati taj sustav, razrađen na renomiranome Massachusettskom tehnološkom institutu (MIT) u Bostonu. Srce sustava i jest u Bostonu: moćni modularni kompjuterski server koji će dobivati podatke iz Rima (a kasnije, ako bude uspjelo, i iz drugih gradova) i slati ih natrag u Rim. Sustav će biti predstavljen novinarima u ponedjeljak, ali su prvi podaci već izbili u javnost jer je posrijedi revolucionaran zahvat, i u pozitivnom i u negativnom smislu. Uzorak je ne velik, nego golem. U Italiji, na 58 milijuna stanovnika, više je od 30 milijuna aktivnih mobitela. U Rimu gotovo dvije trećine stanovnika i posjetilaca rabe mobitel stalno. S jedne se strane može pratiti kretanje osoba i po tome podešavati promet. Vidjeti gdje ima parkirnih mjesta. Naći pizzeriju pred kojom nije rep. Doznati koliko ih je već u repu pred Vatikanskim muzejima.

S druge strane lako će biti istražiti kamo idu Japanci, a što zanima Nijemce. Podaci prikupljeni na taj način imaju jasnu komercijalnu, marketinšku vrijednost. U Italiji je već dugo moguće rekonstruirati sve kretanje posjednika uključenog telefona, a podaci se čuvaju oko 60 dana i, po potrebi, isprepliću sa snimkama sigurnosnih kamera kojih je, u cenru Rima, otprilike jedna svakih 60 metara. “Veliki brat”, kojeg je predviđao Orwell, sada već postoji. Novost je da će sve znati preciznije, i da će mu pamćenje biti u Bostonu, ma kuda se mi kretali. Jer Rim je, opetuju, samo početak.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE06.08.2006. u 21:22 - pre 215 meseci
>
Sta reci...
 
Odgovor na temu

vaderru
ruma

Član broj: 80853
Poruke: 118
212.62.46.*



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE07.08.2006. u 12:20 - pre 215 meseci
Pa mozes reci ne cu mobilni???
 
Odgovor na temu

Deniz

Član broj: 39173
Poruke: 257
*.beobug.com.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE07.08.2006. u 16:09 - pre 215 meseci
Ma moze li mi neko reci kako recimo da lociram neciji mobilni kada je u blizini?
 
Odgovor na temu

Sarlack

Član broj: 64479
Poruke: 58
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE08.08.2006. u 11:25 - pre 215 meseci
Pa ako je u blizini.... okreneš se prema mobilnom aparatu i usmeriš pogled baš ka mobtelu i .... to je to... locirao si ga :) :) :)

ŠALIM SE izvini !

Ja znam za 064 jedino ortak lokator ali taj koga hoćeš da lociraš mora da ti to odobri ( a možeš i ti kad mu na sekund marneš mobtel sam sebi da odobriš ) i nemaš mapu za svaki grad. ( A možda to već svi znate tako da sam lupio glupost :) )
 
Odgovor na temu

nefa
Čačak

Član broj: 79993
Poruke: 28
195.178.58.*



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE13.08.2006. u 02:17 - pre 215 meseci
http://www.elitesecurity.org/t84649-MTS-nova-usluga-LOKATOR

Za 064 korisnike:

Lokacijski servisi
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2248&Type=1

Blizu mene
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22481&Type=1

Ortak lokator
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22480&Type=1

 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE16.08.2006. u 00:42 - pre 215 meseci
jel probao ko ovu funkciju?
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Sarlack

Član broj: 64479
Poruke: 58
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE16.08.2006. u 20:12 - pre 215 meseci
Ja probao Ortak lokator i radi "solidno", samo što naglasavam da je neophodno da ti odobri to lice koje bi da lociras; drugo, nije lokator mnogo precizan u metar ali ako DOBRO poznajes grad onda je "ok"; i trece, na mobilnom, ako isti podrzava, vidis mapu grada i dve tackice, jedna si TI a druga je ta osoba koju lociras, stim da nepostoji mapa za svaki grad.

Ja licno nisam zadovoljan jer kad sam probao sa drugog mobtela da lociram samog sebe ( tj moj mobilni ) bilo je jednog trenutka sam udaljen 600 m od te i te tacke , a posle par metara pomeranja dalje, sam bio udaljen kilometar i po od neke druge ulice istocno ili zapadno ( a svo vreme sam bio u istoj sobi ).... e sto sad moras sve to da provalis gde je gde i sta je sta... to je vec druga prica.

Nadam se da sam bio od pomoci !
 
Odgovor na temu

The DaRk
moja soba

Član broj: 105813
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE17.08.2006. u 18:18 - pre 215 meseci
svega i svaćega sam se tu načito ali ništa nisam skužio... kako se najjednostavnije može prisluškivati mobitel, bez nekakvih skupih aparata i drugih gluposti, nekako preko interneta ne znam ni sam kako
 
Odgovor na temu

The DaRk
moja soba

Član broj: 105813
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE17.08.2006. u 18:19 - pre 215 meseci
što se tiće ovoga Ortak lokator, jako impresivno, šteta što takvo šta nema u Hrvatskoj.
 
Odgovor na temu

Blanked
Out of space

Član broj: 104237
Poruke: 11
*.vdial.verat.net.

ICQ: 222


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE22.08.2006. u 21:18 - pre 215 meseci
Sto se tice prisluskivanja da li neko ima shemu "video bube" bio bih mu veoma zahvalan,jer na internetu sam nailazio na neke ukinute linkove,ili na linkove na kojima su prikazane sheme FM-radio bubica,koje se lako guse u prostoru od "88 -106mhz",tako da se mesaju mnoge radio stanice od kojih se ne moze cuti gotovo nista ?
" 'FALA UNAPRED "
KEEP HOPE ALIVE
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE23.08.2006. u 02:34 - pre 215 meseci
Manje offtopic-a! Ukoliko imate nesto da pitate primeticete da postoji opcija "nova tema".
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

mladendenic
mladen denic

Član broj: 104645
Poruke: 19
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE24.08.2006. u 13:56 - pre 215 meseci
Mislim da je to bas dobro sto nemate, inace bi za mesec dana bilo na hiljade razvedenih brakova!!!

Gledao sam neku emisiju na tv (mislim da je tv prog "politika")

postoji agencija u bg za prisluskivanje i neki ljudi iz te agencije su govorili na sta su sve nailazili!

Uzas!
-Sumnja zena na coveka da ima ljubavnicu ustvari on ima ljubavnika!
-ili covek vodi dve porodice a da niko ne moze da ga provali u tome!

Prava informacija je mnogo korisna ,

ali ponekad treba izbegavati traziti istinu jer ona moze promeniti vas zivot!

Tako sto mozete izgubiti zdravlje nerviranjem i sekiracijom,

dovesti vas do ludila cak i nernog sloma zivaca,

postoji verovatnoca da vam se zrtva prisluskivanja ili pracenja, osveti!!!


 
Odgovor na temu

PortisheadBGD
Petar Petrovic

Član broj: 100561
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE10.09.2006. u 10:41 - pre 214 meseci
a ljudi da li ste culi za ono famozno 08 ?
dakle kada pozovete broj 08, (bez iakvog pozivnog) sa mobilnog telefona, ako vam se javi automat sekretarijata unutrasnjih poslova, znaci da vas ili su vas prisluskivali...
e sad, ta ideja je ultra glupa...ali sam iz prve ruke dobio info da je istina...
da, takodje taj broj se ponekad menja, znaci nije uvek 08...
 
Odgovor na temu

Sarlack

Član broj: 64479
Poruke: 58
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE10.09.2006. u 21:22 - pre 214 meseci
Ja licno mislim da to nije istina jer kada sam imao SONY j5 mobilni telefon taj broj sam dobijao i naravno javljali se pajkosi, pa sam kupio NOKIA 6600 i tada sam ih dobijao, ali sam onda uzeo NOKIA 8310 i više ih nisam mogao dobiti na taj broj 08. Iskreno, mislio sam da je to istina dok ponovo nisam uzeo NOKIA 6600 i video da ih opet dobijam i to sa istog broja, naravno, ali više ne jer postoji i broj 112 kao 08 kao i 911 na pojedinim aparatima, a ti brojevi su ustvari CALL emergency.
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prisluškivanje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 232166 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.