Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prisluškivanje

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prisluškivanje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231512 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.yu1.net.



+3 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE02.02.2005. u 16:50 - pre 233 meseci
Mislis li da niko od nekoliko miliona GSM servisera i GSM entuzijasta sirom sveta ne bi primetio nesto sumnjivo? Glooposti.
Citat:
Na primer, po americkom zakonu svaki americki proizvodjac softvera mora da obezbedi bar jedan back door, koji ce se dokumentovati tajnim sluzbama i policiji u slucaju potrebe. To moze biti nacin da se zaobidje admin sifra ili tajna "rupa", preko koje se moze pristupiti programu."

Ako takav zakon postoji, on je javan. Glupo bi bilo da je tajan; kada softverske firme ne bi imale uvida da takav zakon postoji, ne bi bile u stanju da ga postuju. Posto smo zakljucili da je zakon javan, molim link sa TLD-om .gov na kome se moze naci tekst zakona.
O_o
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE04.02.2005. u 00:57 - pre 233 meseci
@Bratstvo Jedinstvo
Proizvodjaci GSM telefona nemaju interesa da nekome ostavljaju sigurnosne rupe. Samo bi im pravilo probleme sa izradom softvera koji vrte u telefonu. Da ne pominjemo da bi se do sad to otkrilo.
A pored toga, ko bi mogao da nagovori japanski NEC da ostavi "rupu" da bi NSA imala laksi pristup? Nema sanse. Ili Siemens. A Motorola je americka, to moze, ili Samsung, LG i drugi iz Juzne Koreje, tamo NSA bas ima uticaj.

@blaza
Jos uvijek nije u USA donesen zakon o tom da uredjaji moraju da imaju backdoor. Mislim da im na teritoriji USA i ne treba taj backdoor, ali van USA, e to je druga prica. I ja sam nekad bio u zabuni da je zakon donesen... ali nije!

A ako te bas zanima backdoor, proguglaj malo pojam "clipper chip" koji FBI, NSA i FCA pokusavaju da uvedu. Sumnjam da im nece poci za rukum. Dobar pojam za google je i "CALEA" - Program za pomoc kojekakvim agencijama
http://www.askcalea.net/fccregs.html
http://www.askcalea.net/calea.html

Nadam se da ces imati vremena da procitas na cemu se zasniva taj famozni "backdoor chip" i sta je to uopste:
http://www.law.miami.edu/~froomkin/articles/planet_clipper.htm

Ovdje ti je zakonska regulativa koja daje mogucnost nadzora komunikacija tim USA law enforcment agencijama:
http://www.epic.org/privacy/terrorism/hr3162.html
http://www.eff.org/Privacy/Surveillance/Terrorism/PATRIOT/


@all
Spisak zanimljivih lnkova, vezanih za ovu temu, ali ko i ovdje, pomalo i SF :)
http://www.crazylinux.net/articles.htm

Malo o gsm
http://www.dia.unisa.it/profes...RSO-9900/a5/Netsec/netsec.html
http://www.brookson.com/gsm/gsmdoc.htm
http://www.cellular-news.com/story/7107.shtml

A ovi tvrde da su nasli rupu u "GSM a5" algoritamu za sifrovanje razgovora:
http://cryptome.org/gsm-crack.htm

A ovaj tvrdi da je SMS manje "zasticen" od razgovora preko GSM telefona...
http://uk.news.yahoo.com/030206/175/dse7l.html


Pozdrav
Yolja


[Ovu poruku je menjao secret dana 04.02.2005. u 12:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.yu1.net.



+3 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE04.02.2005. u 05:21 - pre 233 meseci
@yolja624 : znam da takav zakon ne postoji. Zato sam i trazio link. Backdoor me ne interesuje :)
O_o
 
Odgovor na temu

mirdzana2002
Mirjana d
beograd

Član broj: 50382
Poruke: 56
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE20.03.2005. u 02:19 - pre 231 meseci
nmt (prvi analogni mobilni tel/system) radi na oko 900mhz, s tim sto se menjaju frekvencije u nekom razdoblju, pa obicno ne moze ceo razgovor da se proprati. Moguce ga je prisluskivati sa obicnim transceiverom iliti receiverom koji ima opseg koji sam naveo, odnosno to moze svaki radioamater koji ima RS koja je prosirena do 900mhz. Obicno se one prilikom registracije ogranice, mada je i manje proizvodjaca koji nude opseg te sirine. S obzirom da vidim da poneki od nas koriste fraze koje ni sami ne razumeju, evo cisto malo iskustva...) Slusao sam i politicare i pevacice i sl., tj sve one koji su tada mogli da izdvoje vise hiljada dm za ove telefone...

Cisto iz zanimanja za elektroniku....skoro pa u naucne svrhe...ne dajte da vas lazu:)

pozz Maky
Mirjana
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE - GSMK CryptoPhones11.04.2005. u 15:33 - pre 230 meseci


http://www.cryptophone.de/products/index.html ... http://www.cryptophone.de/products/CPG10/index.html

http://www.cryptophone.de/qa/index.html
 
Odgovor na temu

DOGMA

Član broj: 17577
Poruke: 148
62.12.123.*



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE07.05.2005. u 17:11 - pre 229 meseci
Sve je ovo na globalnom nivou.
A koliko mi se cini, najvaznije je, kako to izgleda kod nas? Sta oni mogu?

Posto znamo da ne mogu za zastite premijera, a recimo CIA obara tudje Vlade. Nase ne mogu ni da je zastite.. itd.
Znaci cela prica oko satelita pada u vodu.
Ako se ne postavi prijemnik u neki telefon, nemoguce ga je prisluskivati. A da li se fabricki stavljaju? Cisto sumnjam.
DD
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE15.05.2005. u 18:42 - pre 229 meseci
Citat:
Ako se ne postavi prijemnik u neki telefon, nemoguce ga je prisluskivati. A da li se fabricki stavljaju? Cisto sumnjam.


Cellural phone-GSM je sam po sebi prijemnik-predajnik !!! Znaci "teoretski" je moguce ...A to sta tvornicki (hardware a jos vise se to tice software-a) stavljaju u njega ....Nokiu (staru koja je radila na analognim mrezama) se moglo jednostavnom kombinacijom tipki preinacit u scanner i slusta ostale u okolici ! Pa onda ...jeli se itko sjeca kada se u Hrvatskoj moglo s nekakvim pred-brojem besplatno telefonirati unutar GSM mreze (sto je trajalo cak jedan dan) dok ga nisu "ukinili" (vjerojatno jos postoje takve sheme ali nisu dostupne javnosti ...itd
Ko zna koliko takvih "tvornickih i ostalih back-door-ova" ima tako da ta teorija s back-door-ovima za nekakvo prisluskivanje (pogotovo danas)i nije bas bez pokrica !!!
:)
 
Odgovor na temu

Ceca007
urosevic svetlana
beograd

Član broj: 57561
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE18.05.2005. u 23:56 - pre 229 meseci
prisluskivanje je dobar biznis u Srbiji ali radi nas tek mala grupica ukljucujuci i mene. Privatizacija je dobra stvar i ne vidim nista lose u tome jer privatnik i treba da se bavi time jer ako prisluskuje svoje radnike u kancelariji imace u uvid dali neko od njegovih radnika iznosi poslovne informacije iz firme a da ne pricam o koristii prisluskivanja meloletne dece dok razgovaraju sa drugarima u sobi ili se dogovaraju preko telefone gde ce i sa kim ce biti, kao preventiva roditeljima da na vreme svoje dete sacuvaju od pogubnih delovanja loseg drustva ili okruzenja u koje se njihopve dete nalazi. pozdrav od dobre vile i ne pricajte gluposti prisluskivanje je tako normalna stvar ako se koristi na pravi nacin i ne zloupotrebi. pozdrav
 
Odgovor na temu

Ceca007
urosevic svetlana
beograd

Član broj: 57561
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE19.05.2005. u 14:28 - pre 229 meseci
Dobar dan,sto se tice nekih oglasa za prodaju uredjaja za prisluskivanje evo i mene, jer se licno bavim izradom istih i evo nekih karakteristika. Predajnik je dimenzija 10x15mm, koji se ugradjuje u telefonsku uticnicu i koristi napajanje telefonske linije, prijemnik je dimenzija 120x80 radio FM 150 Mhz i ima domet 500 metara a negde je i dalji zavisi od objekata u okolini. Prisluskivanje i bezicnih je izvodljivo jer se radi na istom principu, i ne shatam zasto se dize toliko buke. Sve je moguce prisluskivati jer je tehnologija koja to onemogucava daleko od nas, ovde se sve skida tako da zastita, DJABA. Pozdrav od dobre vile
 
Odgovor na temu

miniC
Srbija

Član broj: 40983
Poruke: 220
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE19.05.2005. u 22:56 - pre 229 meseci
Citat:
Ceca007:  Predajnik je dimenzija 10x15mm, koji se ugradjuje u telefonsku uticnicu i koristi napajanje telefonske linije, prijemnik je dimenzija 120x80 radio FM 150 Mhz i ima domet 500 metara a negde je i dalji zavisi od objekata u okolini


Sestro, pa jesi li ti cula za program Modem Spy??? Sa njime direktno mozes da snimas i dolazne i odlazne pozive na svoj racunar i da ih posle na miru saslusas!

Npr. stavm taj tvoj predajnik i neki radio amater ili neko slican nadje tu frek. i lepo slusa on i mene i moje i sta treba i sta ne treba!

A ono o prisluskivanju dece, pa gde je tu poverenje? Zamilsite samo da dete sanzna da ga roditelji prisluskuju, koji bi to haos bio. Nemate vi poverenje u njega, al nema vise ni ono u vas i gde ste onda? Na putu da sigurno upropastite svoje dete jer ce usled revolta sigurno uciniti nesto glupo samo vama u inat!!!!

Pozrav
miniC
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE24.05.2005. u 00:41 - pre 229 meseci
Citat:
mirdzana2002: nmt (prvi analogni mobilni tel/system) radi na oko 900mhz, s tim sto se menjaju frekvencije u nekom razdoblju, pa obicno ne moze ceo razgovor da se proprati. Moguce ga je prisluskivati sa obicnim transceiverom iliti receiverom koji ima opseg koji sam naveo, odnosno to moze svaki radioamater koji ima RS koja je prosirena do 900mhz. Obicno se one prilikom registracije ogranice, mada je i manje proizvodjaca koji nude opseg te sirine. S obzirom da vidim da poneki od nas koriste fraze koje ni sami ne razumeju, evo cisto malo iskustva...) Slusao sam i politicare i pevacice i sl., tj sve one koji su tada mogli da izdvoje vise hiljada dm za ove telefone...

Cisto iz zanimanja za elektroniku....skoro pa u naucne svrhe...ne dajte da vas lazu

pozz Maky

Nekad bilo, sada se vise ne koriste takve bazne stanice. I sada rade ne na oko 900MHz nego na 850 MHz,900MHz, na 1800MHz i na 1900MHz i moze se prisluskivati na dva nacina:
1) Legalno, uz sudski nalog operateru( ne izvodljivo za obicne smrtnike)
2) Nelegalno, u opremu koja kosta puuuuno(oko 500K funti i ne moze se nabaviti tako lako) takodje za obicne smrtnike ne izvodljivo
Nemoguce je prisluskivati bilo kakvom radio stanicom, jer mobilni tel i bazna stanica komuniciraju skremblovanim signalom, tako da na frekvenciji koja se koristi necete na radio stanici nista cuti, ne samo da nema isprekidanog glasa nego nece se uopste cuti glas.

Citat:
DOGMA: ...Ako se ne postavi prijemnik u neki telefon, nemoguce ga je prisluskivati...

Itekako moguce. Samo se prisetite Zorana Janusevica i zemunskog klana. Oni su koristili opremu vrednu oko 1.5M funti i naravno uz blagoslov vlade. Takva oprema moze da prati svaku mogucu vezu izmedju nekog imei broja i broja tel koji ga je zvao ili je zvat. Zato su Zemunci stalno menjali brojeve i telefone, jer prisvakom registrovanju na baznu stanicu prijavljuje se IMEI telefona i IMSI kartice (identifikacioni, jedinstveni brojevi)
Ako vas jos nesto interesuje u vezi mobilnih telefona, samo recite!
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE10.07.2005. u 16:56 - pre 227 meseci
Da li u Sr­bi­ji po­sto­je pri­vat­ni, ile­gal­ni cen­tri za pri­slu­ški­va­nje, kao što je to ne­dav­no na sed­ni­ci Od­bo­ra Skup­šti­ne Sr­bi­je za od­bra­nu i bez­bed­nost re­kao di­rek­tor BIE Ra­de Bu­la­to­vić, ili se ra­di o upo­zo­re­nji­ma i in­di­ci­ja­ma ko­je je te­ško do­ka­za­ti?
Vla­snik fir­me "Ko­mo­ra si­stem",ko­ja se ba­vi raz­vo­jem i pro­me­tom sred­sta­va za oba­ve­štaj­nu i kon­tra­o­ba­ve­štaj­nu de­lat­nost i od­ne­dav­no di­rek­tor Me­đu­na­rod­nog in­sti­tu­ta za bez­bed­nost Or­han Dra­gaš, ne­ma od­go­vor na to pi­ta­nje, ali je za­ču­đen iz­ja­vom Bu­la­to­vi­ća.

- Da je to iz­ja­vio šef taj­ne po­li­ci­je u Ame­ri­ci, Ve­li­koj Bri­ta­ni­ji ili du­goj ze­mlji, to bi već bio sig­nal za uz­bu­nu. Jer, tvrd­nja da ti cen­tri po­sto­je i pri­zna­nje da ne zna­ju gde su, kao i ne­mo­guć­nost da ih spre­če i lo­ci­ra­ju - to je za­pra­vo po­tvr­da ne­mo­ći vla­sti i vla­de. Tim pre, što je za­ta­tak BIE upra­vo da ot­kri­je i one­mo­gu­ći pri­slu­ški­va­nje. Ova­ko je osta­vlje­na di­le­ma ko mo­že da po­se­du­je ta­kve si­ste­me, da li je mo­žda u pi­ta­nju ne­ka ile­gal­na ili, ne daj Bo­že, te­ro­ri­stič­ka or­ga­ni­za­ci­ja, ko­ja mo­že da pri­slu­šku­je na­še naj­vi­še dr­žav­ne funk­ci­o­ne­re i in­sti­tu­ci­je i bez pro­ble­ma do­la­zi do va­žnih po­ver­lji­vih in­for­ma­ci­ja - ka­že za "No­vo­sti" Dra­gaš, ko­ji je i sam u ne­kim me­di­ja­ma pro­zi­van da po­se­du­je ta­kve si­ste­me.

DI­REKT­NO PRE­SRE­TA­NjE

DRA­GAŠ ka­te­go­rič­ki po­ri­če da po­se­du­je ta­kve si­ste­me.
- Mo­ja fir­ma i ja ni­ka­da ni­smo ima­li ta­kve si­ste­me, jer je to pro­tiv­za­ko­ni­to. Jed­nostvno, ne­ma­mo po­tre­be i in­te­res da se ti­me ba­vi­mo, tvr­di on.
Dra­gaš po­u­zda­no ne zna da li dru­gi bo­ga­ti bi­zni­sme­ni po­se­du­ju te si­ste­me i di­plo­mat­ski od­go­va­ra da se on i Me­đu­na­rod­ni in­sti­tut bez­bed­no­sti na či­jem je če­lu, ne ba­ve ot­kri­va­njem ile­gal­nih cen­ta­ra pri­slu­ški­va­nja. Na to pi­ta­nje tre­ba da od­go­vo­ri pr­vi čo­vek BIE, od­go­va­ra on i uka­zu­je da sa­mo bo­ga­ti bi­zni­sme­ni mo­gu da ku­pe ta­kve si­ste­me i ko­ji za to na­rav­no ima­ju in­te­re­se.

Za mo­bil­ne ope­ra­to­re 063 ko­je po­se­du­ju Ka­ri­ći, kao uosta­lom i za Te­le­kom 064 ne tre­ba ima­ti ni­ka­kve po­seb­ne ure­đa­je za pri­slu­ški­va­nje. Pre­ko njih mo­gu di­rekt­no da se pri­slu­šku­ju, mo­ni­to­ri­šu, pre­sre­ću sig­na­li. Osnov­no je pi­ta­nje kon­tro­le ope­ra­to­ra od stra­ne nad­le­žnih slu­žbi i ka­ko je to re­gu­li­sa­no za­ko­nom, is­ti­če Dra­gaš.
Za na­ci­o­nal­nu bez­bed­nost su, me­đu­tim, opa­sni mo­der­ni sof­ti­fi­ci­ra­ni ure­đa­ji za pri­slu­ški­va­nje fik­sne i mo­bil­ne te­le­fo­ni­je, ako se na­la­ze u po­se­du neo­vla­šće­nih li­ca i slu­žbi. Ta­kvi ure­đa­ji se, po pra­vi­lu, na­ba­vlja­ju na cr­nom tr­ži­štu, jer je Za­ko­nom ja­sno pre­ci­zi­ra­no ko mo­že da na­ba­vlja i pri­me­nju­je ta­ko­zva­na ofan­ziv­na sred­stva... To su, na­rav­no, sa­mo nad­le­žne slu­žbe u Voj­sci i Bez­bed­no­sno in­for­ma­tiv­na agen­ci­ja, od­no­sno Mi­ni­star­stvo unu­tra­šnjih po­slo­va. Svi osta­li, uko­li­ko je na­ba­vlja­ju, ra­de to na di­vlja­ka i ne­za­ko­ni­to.

IZ SO­BE, AUTA, PAR­KA...

CE­NA tih pri­slu­šnih ure­đa­ja je raz­li­či­ta i za­vi­si od bro­ja ka­na­la. Ta­ko, na pri­mer, ure­đaj ko­jim mo­že da se pri­slu­šku­je osam te­le­fo­na ko­šta oko tri­sta hi­lja­da evra, a ima ure­đa­ja ko­ji mo­gu isto­vre­me­no da pra­te 126 te­le­fo­na.

- Da­nas po­sto­je ta­ko­zva­ni pa­siv­ni ure­đa­ji ve­li­či­ne lap­to­pa. Ta­kva tor­ba mo­že se ko­ri­sti­ti u autu, so­bi ili par­ku, na vr­lo ma­lom pro­sto­ru. Ta­kve pa­siv­ne ure­đa­je je vr­lo te­ško i ot­kri­ti. Cilj ko­ji se pri­slu­šku­je ne­ma ni­ka­kve in­di­ka­ci­je na mo­bil­nom da se pri­slu­šku­je, za raz­li­ku od ak­tiv­nih si­ste­ma ko­ji de­tek­tu­ju po­zi­ve i raz­go­vo­re. Na mo­der­ni­jim te­le­fo­ni­ma se na­pi­še da ne­ma za­šti­te ili se otvo­ri ma­li ka­ta­nac, što ozna­ča­va da je bez za­šti­te, od­no­sno mo­že da se pri­slu­šku­je, ob­ja­šnja­va Dra­gaš.
On pod­se­ća da je pri­slu­ški­va­nje fik­snih te­le­fo­na do­sta jed­no­stav­no, ali upo­zo­ra­va da to mo­gu da ra­de sa­mo ovla­šće­ne oso­be.

- U prin­ci­pu raz­go­vo­ri na fik­snom te­le­fo­nu se ne pri­slu­šku­ju u cen­tra­li, ka­ko se obič­no mi­sli, već na ta­ko­zva­nom me­đu­ra­zdel­ni­ku. To je pro­stor iz­me­đu ko­ri­sni­ka i cen­tra­le, ta­ko­zva­ni re­bro fe­der, na ko­ji se "ka­či" pri­slu­šni ure­đaj. Kod no­vih di­gi­tal­nih cen­tra­la je još lak­še pri­slu­ški­va­ti i ne mo­ra se bi­ti fi­zič­ki pri­su­tan. Upra­vo za­hva­lju­ju­ći raz­vo­ju teh­no­lo­gi­je usa­vr­še­ni su no­vi, vi­bro aku­stič­ni si­ste­mi, ko­jim mo­že da se pri­slu­šku­je kroz zid, a da se ne ula­zi u so­bu. Ko­ri­sti se i la­ser­sko pri­slu­ški­va­nje. Po­treb­no je sa­mo zna­ti gde se na­la­zi me­ta i usme­ra­va­njem la­se­ra na sta­klo ili na bi­lo ko­ju dru­gu po­vr­ši­nu bez pro­ble­ma mo­že da se pri­slu­šku­je oso­ba, čak i sa uda­lje­no­sti od 500 me­ta­ra, a da ope­ra­ti­vac slu­žbe ne bu­de u so­bi.

PO­KLON ZA ĐIN­ĐI­ĆA

- ONO što se već ne­ko­li­ko go­di­na pri­ča je­ste da je za vre­me Vla­de Zo­ra­na Đin­đi­ća ne­mač­ka vla­da, pre­ko jed­ne ne­mač­ke fir­me po­klo­ni­la srp­skoj vla­di mo­de­ran si­stem za pri­slu­ški­va­nje mo­der­ne te­le­fo­ni­je ko­ji ma ozna­ku GA 9. Pre­ko nje­ga je vr­lo la­ko pri­slu­ško­va­ti mo­bil­ne te­le­fo­ne i pre­sre­ta­ti SMS po­ru­ke. Ono što znam je­ste da su Vla­di­mir Po­po­vić Be­ba i Zo­ran Ja­nju­še­vić u ime Vla­de za­du­ži­li, od­no­sno pri­mi­li taj ure­đaj. Ne znam u ko­je svr­he su oni to ko­ri­sti­li, da li su to ra­di­li u skla­du sa Za­ko­nom i da li su oni i sa­da u ope­ra­tiv­noj upo­tre­bi. Ne zna­mo gde je taj si­stem, a ako ni­je kod nad­le­žnih or­ga­na, to mo­že da pred­sta­vlja pro­blem - upo­zo­ra­va Dra­gaš.

PR­O­IZ­VO­ĐA­ČI

NAJ­PO­ZNA­TI­JI pro­iz­vo­đa­či pri­slu­šnih ure­đa­ji su ame­rič­ki "G holm", za­tim bri­tan­ski "STS ko­mu­ni­kej­šen, i ru­ski Ra­dio ser­vis. Oni ula­žu ve­li­ka sred­stva u raz­voj no­vih teh­no­lo­gi­ja u pri­slu­ški­va­nju, ko­ja su po­sta­la dra­go­ce­na u bor­bi pro­tiv ra­stu­ćeg te­ro­ri­zma u sve­tu - ka­že Dra­gaš.

Mi­ljan Vuksanović
 
Odgovor na temu

gogo081
podgorica

Član broj: 60538
Poruke: 26
*.crnagora.net.

Sajt: www.cafemontenegro.com


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE17.08.2005. u 16:56 - pre 226 meseci
evo adese dje se moze kupiti oprema"http://www.spybase.com/"
 
Odgovor na temu

Mas†erX
Nino Gavrilovic
Jagodina

Član broj: 64970
Poruke: 64
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.fantastic4.co.sr


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE18.08.2005. u 08:38 - pre 226 meseci
Da da da sve je to lepo :)))
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon PRISLUŠKIVANJE - Sve više roditelja špijunira decu uz pomoć savremene tehnologije09.09.2005. u 13:23 - pre 225 meseci
Sve više roditelja koristi haj-tek metode da otkrije sve o potomcima - od toga gde i koliko daleko idu kada se izvezu u grad, šta kupuju i šta jedu, do toga da li su redovni u školi. Sve to omogućavaju im savremeni izumi, a često je dovoljan i običan mobilni telefon koji "locira" dete i "otkucava" roditeljima, mejlom ili SMS porukom.

Koriste se i druga "oruđa", uključujući karticu poput kreditne za školske kuhinje, ili "spravicu" koja roditeljima otkriva ne samo gde su im se deca odvezla, već i da li su u vožnji naglo kočila ili pak startovala kao na trkama.

Jedan od roditelja koji koriste savremenu tehnologiju za praćenje je i Ted Šmit iz Ber Ridža, u Ilinoisu, otac četvoro dece, od kojih je dvoje na koledžu. Svojoj deci on već godinu dana "ulazi u trag" uz pomoć mobilnog telefona. Tata Šmit je uveren da metod koji koristi doprinosi bezbednosti njegove dece, delom i zbog toga što oni znaju da su pod prismotrom. Šmitovi koriste uslugu praćenja nazvanu "Da se tinejdžeri vrate živi", jedne od nekoliko kompanija koje rade sa telekomunikacionom firmom "Nekstel".

Mamama i tatama na raspolaganju su mnoga tehnološka dostignuća za nadzor, pa tako od nedavno elektronska pretplata na školski obrok podrazumeva i dostavu liste jela koje je klinac naručivao. Bostonski "Mobillajm" omogućava deci da, koristeći mobilni, plaćaju u restoranima brze hrane i nekim prodavnicama. Mobilni je, pak, povezan sa kreditnom ili pripejd karticom roditelja. I oni opet kontrolišu.

Britanski "Lengtri skils centar" roditeljima šalje tekstualne poruke, na mejl ili mobilni, da li su im deca bila u školi i kako su radila na časovima. Na samom početku rada u sistem kompanije ušlo je desetak britanskih škola i počinje pohod na SAD.

Mišljenja stručnjaka za roditeljstvo o tim tehnikama su neujednačena. U principu je nadzor dece, da biste znali gde su i s kim su, dobra stvar, smatra profesorka psihologije na univerzitetu Vejk Forest Kristi Bjukenan. Ona, međutim, primećuje da su neki tinejdžeri vredni poverenja i da im manje preti rizik nego drugima.

- Roditelji bi trebalo da nađu neku ravnotežu - želja da znaju šta im dete radi je razumljiva, kao i želja adolescenata da povremeno izmaknu kontroli - kaže profesorka i dodaje da roditelji pogrešno misle da mogu da spreče dete da napravi grešku. A, greška je, takođe, deo odrastanja i učenja.

Deca, međutim, ipak mogu da doskoče roditeljima opremljenim savremenom tehnologijom - jednostavno zavrljače mobilni ispod kreveta ili ga isključe na neko vreme.

(Beta)
 
Odgovor na temu

unknown-3

Član broj: 64850
Poruke: 145
*.suonline.net.



+1 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE03.10.2005. u 12:57 - pre 225 meseci
ql.mada malo verujem u take prisluskivanje svih u srbiji.to ima odredjen covek koga prisluskuju
 
Odgovor na temu

SleepLess
SleepLess
Beograd

Član broj: 70723
Poruke: 70
62.108.111.*



+2 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE11.10.2005. u 21:23 - pre 224 meseci
pazi sad

svaki mobilni telefon prilikom konekcije na baznu stanicu salje svoj id i id kartice...

telekom je skoro uveko "ortak lokator" servis koji vam moze reci gde se nalazi neko ko vam treba(mada to taj neko treba da vam odobri da mozete da znate)..


a sto se tice samog prislushkivanja


samo prisluskivanje je moguce bez neke posebne opreme za NMT mrezu, 061 brojeve... njihova veza ide u opsegu od 930-934.5 megaherza sa AM modulacijom i sirinom opsega od 10 kiloherca. ako imas neki prijemnik kome je prosiren opseg za preko 500 mhz onda je to posao lak kao klopanje sendvicha kad si mrtav gladan :o)))


a sto se tice digitalne mobilne telefonije kao sto je MTS i mobtel i to je moguce.. mada nema SW za tako nesto nije ni to problem... moze da se napise program koji napravi serijsku komunikaciju sa nekim prijemnikom tipa ICOM-9000 (koji moze da se kupi na nekoliko mesta u samom beogradu - za srbiju), cak i bez dozvole za radio-amaterizam... on ima ogranicenje do 500mhz(sto nije problem) jer moze da se iradi prosirenje opsega do celih 2ghz(ako nadjes potrebne module....

a sto se tice profi prisluskivanja mozes da vidis da kupis uredjaj e-2000 (telefunken) jeste da kosta djavo i po... (koristi ga nasa vojska za slicne stvari i MUP)...


ako si zaniteresovan za pisanje nekog programa za prisluskivanje i povezivanja sa nekim radio prijemnikom (koji mora da ima implementiran CDMA i PCM) mozes da mi se obratis na mail..... (ali to ima da kosta :o))) )
SleepLess over and out
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE13.10.2005. u 12:14 - pre 224 meseci
Citat:
SleepLess: pazi sad
a sto se tice digitalne mobilne telefonije kao sto je MTS i mobtel i to je moguce.. mada nema SW za tako nesto nije ni to problem... moze da se napise program koji napravi serijsku komunikaciju sa nekim prijemnikom tipa ICOM-9000 (koji moze da se kupi na nekoliko mesta u samom beogradu - za srbiju), cak i bez dozvole za radio-amaterizam... on ima ogranicenje do 500mhz(sto nije problem) jer moze da se iradi prosirenje opsega do celih 2ghz(ako nadjes potrebne module....

I sta da radi sa tim programom? Da slusa "frrrrfrrrfrrrrrrfrrrfrrrrrrfrrfrrrrr"? Mislim stvarno ne kontam kako planiras da napravis "program" koji treba da razluci od streama podataka za sve korisnike koji su nakaceni na neku baznu stanicu, samo one odredjene podatke koje idu ka nekom odredjenom pretplatniku!? Komunikacija izmedju IC9000 i PC-a postoji, postoji i SW za to, ALI NE POSTOJI ZA DEMUX GSM-a! Taj rs232 sluzi samo sa prebacivanje memorije iz Icoma u PC i obrnuto, te mjenjanje freq. Znaci, demux je totalno druga prica.

Citat:
a sto se tice profi prisluskivanja mozes da vidis da kupis uredjaj e-2000 (telefunken) jeste da kosta djavo i po... (koristi ga nasa vojska za slicne stvari i MUP)...

I sta da slusa sa tim, rucne radio uredjaje kod zandara i taksiste??? Eventualno AM od 108-130 MHz gdje je avijacija??? Bez odgovarajuceg softvera i modula za dekriptovanje KRIPTOZASTITE GSM komunikacije - nema nista. Naglasavam, kriptozasticena komunikacija!!! Znaci i kad izdvojis komunikaciju, ona je zasticena, znaci dzaba ti prijemnik!

Citat:
ako si zaniteresovan za pisanje nekog programa za prisluskivanje i povezivanja sa nekim radio prijemnikom (koji mora da ima implementiran CDMA i PCM) mozes da mi se obratis na mail..... (ali to ima da kosta :o))) )

evo narudzba javno, da mi napravis program za IC-9000 koji omogucava pracenje 1 odabranog ucesnika po IMEI/pretplatnickom broju, na odredjenoj baznoj stanici, te prikaz svih IMEI/pretplatnickom broju koji su nakaceni na baznu stranicu koja se prati. Posalji cijenu i svoje reference gdje rade tvoji programi (za bilo sta) na pm.

Pozdrav
Yolja
 
Odgovor na temu

unknown-3

Član broj: 64850
Poruke: 145
*.suonline.net.



+1 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE25.10.2005. u 19:53 - pre 224 meseci
e...ajde objasnite te pojmove.i opremu koja je potrebna za prisluskivanje i dal ima neki uredjaj da kad kartica "prodje" kroz njega da kasnije moze prisluskivati??
 
Odgovor na temu

aninax
Beograd

Član broj: 21061
Poruke: 29
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 30590176


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE17.11.2005. u 11:08 - pre 223 meseci
Da li mozete da mi kazete da li mogu da se nadju jeftini bugs detector-i(za prisluskivanje naravno), otprilike koja im je cena, na kom principu funkcionisu?
Nasla sam neke ali se krecu od 400 pa do 17000 evra.
Baj


 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prisluškivanje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231512 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.