Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS nova usluga - LOKATOR??

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS nova usluga - LOKATOR??

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 41233 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baja86
Bajic Goran
Beograd

Član broj: 14655
Poruke: 33
*.vdial.verat.net.



Profil

icon MTS nova usluga - LOKATOR??22.12.2004. u 16:26 - pre 235 meseci
Jeste li culi za ovo???Da li je neko uspeo da se registruje??O cemu se ovde tacno radi??
 
Odgovor na temu

max82
Kruševac

Član broj: 16500
Poruke: 77
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??22.12.2004. u 20:18 - pre 235 meseci
Mobilna telefonija Srbije prva na našem tržištu predstavlja lokacijske servise!

"Blizu mene" će Vam omogućiti da u svakom trenutku dobijete tačnu adresu ili informaciju o najbližem bioskopu, pozorištu, apoteci ili bilo kojoj drugoj ustanovi.
"Ortak Lokator" je tu da Vam pokaže gde se nalaze Vaši prijatelji. Registrujte se, kreirajte Vaš profil i omogućite da i Vaši prijatelji nađu Vas.
Servis je dostipan na celoj teritoriji Srbije, a za Beograd, Novi Sad, Suboticu, Pancevo, Krusevac, Cacak, Uzice, Mladenovac i Kosjeric postoje i mape.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??22.12.2004. u 20:37 - pre 235 meseci
Nisam siguran koliko ce to biti upotrebljivo u Subotici. Pretpostavljam da ce raditi
pomocu Cell ID-a, na isti nacin na koji se ispisuje Cell Info.

To je u Subotici jako neprecizno, i ima premalo Cell-ova da se ista moze poceti.
Imao sam programce koje ispisuje Cell ID. U Subotici sam uspeo skupiti ne vise od 20 razlicitih, ukljucujuci i Palic.

Na periferiji Cell Info luduje, cas ispisuje Subotica Centar, cas Palic, cas Novi Zednik ...
na autoputu za Beograd ce vam ispisati Subotica Centar takodje ...

Ispravite me ako gresim, ja bih se prvi radovao ako ovako nesto postoji.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??22.12.2004. u 21:34 - pre 235 meseci
meni se ovaj "ortak lokator" uopste ne svidja :(
samo mi jos to treba...
 
Odgovor na temu

vladamob
subotica

Član broj: 8805
Poruke: 224
*.suonline.net.

Sajt: www.suonline.net


Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??22.12.2004. u 22:26 - pre 235 meseci
To za suboticu je 100% istina....ako bude neki drugi sistem nece biti lose...
inace je ova usluga dobra....
ko je nece nemora se registrovati
 
Odgovor na temu

max82
Kruševac

Član broj: 16500
Poruke: 77
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??22.12.2004. u 23:35 - pre 235 meseci
Pa ne verujem da ce ta usluga raditi preko Cell-Info... Sta znam. Videcemo...
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 02:06 - pre 235 meseci
To se zove MPS iliti Mobile Positioning System. Nema veze nikakve sa Cell Info.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 02:16 - pre 235 meseci
Tehnički ima veze sa ćelijom mreže u kojoj se nalazi mobilni telefon. Sa strane korisnika nema.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.rns-nis.co.yu.



+4 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 07:05 - pre 235 meseci
Na Telekomovom sajtu sam nasao jako malo informacija (http://www.mts064.telekom.yu/vesti.php#20).
Zna li neko nesto vise o nacinu koriscenja servisa?!
Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 10:42 - pre 235 meseci
Nisam mislio da ima veze sa Cell Info ispisivanjem, nego da ce se koristiti Cell of Origin (COO) za odredjivanje polozaja, a to mislim da koristi i Cell Info za ispisivanje informacija gde ste trenutno.

Ako bi se kombinovao COO sa Time of Arrival (TOA) (vreme potrebno signalu da dodje sa antene do telefona), i ako bi bilo vise antena u okolini, moglo bi se sa prilicnom tacnoscu odrediti polozaj.

A kada ste na periferiji, zapravo vam i ne treba prevelika tacnost, jer svakako nemate bioskop u okolini.

Zvao sam danas 789, ali mi nisu dali preciznije informacije, rekli su sacekajte i spustili su slusalicu?!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 10:57 - pre 235 meseci
JA NE ZELIM da me nadju ortaci! Vecina njih jedva ceka da provali gde sam, pa da me "uapsi"! Hahahahha....

Salu na stranu, tehnicki je moguce, posto to policija ima godinama.

Moralno, "Big Brother Is Watching You", iliti "Vasi Poverioci Znaju Gde Ste" iliti "Tvoja Zena Te Uskoro Moze Naci Kad God Pozeli" ili... izaberite sami, a ionako vam niko nije kriv kada ste se sami prijavili na uslugu!
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 11:25 - pre 235 meseci
Citat:
zi::: Nisam mislio da ima veze sa Cell Info ispisivanjem, nego da ce se koristiti Cell of Origin (COO) za odredjivanje polozaja, a to mislim da koristi i Cell Info za ispisivanje informacija gde ste trenutno.

Ako bi se kombinovao COO sa Time of Arrival (TOA) (vreme potrebno signalu da dodje sa antene do telefona), i ako bi bilo vise antena u okolini, moglo bi se sa prilicnom tacnoscu odrediti polozaj.

A kada ste na periferiji, zapravo vam i ne treba prevelika tacnost, jer svakako nemate bioskop u okolini.

Zvao sam danas 789, ali mi nisu dali preciznije informacije, rekli su sacekajte i spustili su slusalicu?!


Koliko ja znam koriste se samo ta dva parametra. Znaci sama BTS i Timing Advance. Moguce da se onda u gradovima koristi kombinacija vise BTS radi preciznosti ali nisam siguran. Ispitam pa javim :)

Inace dok je kod mobtela funkcionisao USSD *677* ispisivao je veoma precizno udaljenost MS od BTS ali pravac nije nesto mnogo precizan (kod mene npr pisalo je "Zemun - Gradski stadion, 0.381Km - Istocno", pa sad vi razmisljajte koji je to tacno pravac "Istocno").
 
Odgovor na temu

max82
Kruševac

Član broj: 16500
Poruke: 77
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 11:26 - pre 235 meseci
Evo linkova sa detaljnijim objasnjenjem i uputstvom:

http://www.mts064.telekom.yu/postpaid_lok_ser.php

http://www.mts064.telekom.yu/postpaid_blizu_mene.php

http://www.mts064.telekom.yu/postpaid_ortak_lokator.php
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 12:40 - pre 235 meseci
E, probao sam servis "Blizu mene" preko Monda.

Za sada nema mnogo informacija, nasao je jedan Bioskop (i to onaj dalji od mog trenutnog polozaja).

Za ispis mape se brine engine Starcusa ( http://www.starcus.se/ ). Kako to znam?
Tako sto mi je na premaloj crno beloj mapi dobar deo zauzeo natpis: (c) Starcus :)
Makar kazu da ce mapa biti prilagodjena telefonu koji koristimo ... A moj telefon
ima rezoluciju 176x208. Na zalost, nisam se snasao na mapi, zapravo je to i nemoguce,
toliko je mala i necitljiva, i kao da to uopste nije bila mapa Subotice. Na mahove je bila crno bela, na mahove u boji ...

Verujem da ce biti bolje uskoro ...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 13:57 - pre 235 meseci
> Ako bi se kombinovao COO sa Time of Arrival (TOA) (vreme potrebno signalu
> da dodje sa antene do telefona), i ako bi bilo vise antena u okolini,
> moglo bi se sa prilicnom tacnoscu odrediti polozaj.

valjda samo 3 antene (repetitora)?
ali zar po centru beograda, nema previse onih mirror stanica, koje samo
prosledjuju signal ka nedostupnim podrucjima?
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
213.244.197.*



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 17:22 - pre 235 meseci
Citat:
JA NE ZELIM da me nadju ortaci! Vecina njih jedva ceka da provali gde sam, pa da me "uapsi"! Hahahahha


Hmm, pa ovim se krsi anonimsnost korisnika.. Zar ne bi bilo bolje da ko hoce da bude 'nadjen' nazove 789 i prijavi svoj broj, kao i za GPRS ?!

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
213.244.197.*



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 17:27 - pre 235 meseci


izvinjavam se sto sam odg. a da prethodno nisam procitao navedeni link..

..pa cekaj, nije mi jasno sta se zalite da ce da vas nadju..?! Nemojte da se prijavite za to, i da kreirate profil pa nece ni da vas nadju..!! Sta vam tu nije jasno..?

PoZdRav

 
Odgovor na temu

anoniman

Član broj: 42941
Poruke: 3
*.bb.velocitytech.net.



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 17:33 - pre 235 meseci
Tehnologija se bazira na Cell Global Identity (CGI) + Timing Advance (TA).
Dakle CGI je specifican broj celija gde se nalazi korisnik a TA je vremensko udaljenost od BTS-a. Kad ja u pitanje da vas neko locira, na primer zena, devojka, mama, tata.. to nije moguce ako vi niste prvo dali odobrenje za tako nesto nekim od tih korisnika. I ukoliko to budete uradili onda ce biti moguce obostrano locirati.
Preciznost sa ovom trenutnom tehnologijom se razlikuje zavisi od same celije i faktori koje se moraju uvagati su naprimer omni ili sektor celija, domet celije itd.
Moze se imati par pravila na umu i to su naprimer da je veca verovatnoca da je sektor celija u vecim gradovima, pogotovo u strozim centrima, dok kraj grada i na poljani su omni celije. Sve to bazirano, takodje i domet, na koliko korisnika postoji na tom specifinom prostoru, koliki je protok ljudi geograficki takodje koliko se koristi govorne i ostale usluge. Ovo je za sada najbolji nacin lociranje mobilni telefona na trzistu u svetu ako se ne uracuna TOA koji je postavljen u Americi radi njihovih zakona (sve je biznis a TOA kosta previse da bi se isplatilo, tako da se to moze zaboraviti). Uskoro ce biti AGPS, Assisted Global Positioning System dostupan na svetskom trzistu gde lociranje ce biti na preciznost do 10m, cak i ako Amerikanci ukljuce skremblovanje, ali to ce da zavisi od proizvodjaca. AGPS je vec lansiran u jednom mrezi u Evropi ali problem je u tome sto jos uvek nema dovoljno telefona da bi se to komercijalno lansiralo nego samo za testiranje. Ima mnogo broj aplikacija, servisa kao zabavne igrice gde jurite jedan drugog po gradu kao virtualni pejntbal, dejtning usluge itd itd.
 
Odgovor na temu

anoniman

Član broj: 42941
Poruke: 3
*.bb.velocitytech.net.



Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??23.12.2004. u 17:46 - pre 235 meseci
Dovzoli da te ispravim.
I ako se registrujete, ne moze vas iko locirati ako niste pozvali neku osobu da vi locirate. Ako odobre, onda ce ta osoba vas moci da locira takodje.
Ako vi dobijete poziv, vi prihvatite, ta osoba ce vas moci locirati i vi tu takodje.

 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MTS nova usluga - LOKATOR??24.12.2004. u 03:27 - pre 235 meseci
Elem, dobro je ako imate klince sa mobilnim telefonima. Mislim baš na klince, moj burazer ima 10 godina.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS nova usluga - LOKATOR??

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 41233 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.