Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dva ComboBox-a (Component) ne mogu da mi rade

[es] :: Flash :: dva ComboBox-a (Component) ne mogu da mi rade

[ Pregleda: 1952 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon dva ComboBox-a (Component) ne mogu da mi rade10.10.2006. u 12:36 - pre 213 meseci
Naime kada ubacim na Stage dva ComboBox-a i dam im imena instanci, mogu da im se obratim preko AS 2.0 i vidim ih na Stage-u kada se istrejsuju, ali samo mi za jedan registruje komande, tj. odradim za oba identican kod, na pr. addItem() i za jedan mi radi, a za drugi mi ne radi. A registruje promenu u kodu, tj. trejsujem vrednost pre i posle promene i ona se vidi, a na Stage-u nema nikakvih promena za taj jedan ComboBox.

Prvi sam ubacio preko Componenta u Librarie, a drugi sam izvukao iz Librarie direktno i stavio na stejdz.
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.209.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: dva ComboBox-a (Component) ne mogu da mi rade10.10.2006. u 14:08 - pre 213 meseci
Probaj da oba ubacis preko Component panela pa da im das instance...
 
Odgovor na temu

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: dva ComboBox-a (Component) ne mogu da mi rade11.10.2006. u 17:53 - pre 213 meseci
hvala Milane na pokusaju ali probao sam vec. Ne pravi nikakvu razliku kao kada ubacim iz Librarie-a, tj. ne napravi novi objekat u Librarie kada ubacim drugi ComboBox direkt iz Components, za oba pise da su instanca istog elementa.

Probao sam stvarno svasta, a najzanimljivije je kada importujem klasu ComboBox da bi dinamicki kreirao objekat tipa ComboBox i attachovao na Stage, pri kompajliranju mi javlja gresku u klasi ComboBox !!! Na sta sam se zaista frapirao.

Google-a sam i google-a ali nisam video da je iko imao slican problem, a zanimljivo je da sam problem pokusao da resim ubacujuci i List Component-u ali i z anju je bila ista prica. Promeni se vrednost u kodu, ali na Stage-u nema promena.

Mislim nastavicu da se trudim, pa sta mi Bog da, a ako neko zna slucajno...PLZ
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: dva ComboBox-a (Component) ne mogu da mi rade

[ Pregleda: 1952 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.