Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?

[es] :: C/C++ programiranje :: QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cokicm
Mita Cokic
Zrenjanin, Novi Sad

Član broj: 113259
Poruke: 2
*.beobug.com.

Sajt: cokicm.googlepages.com


Profil

icon QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?21.09.2006. u 22:38 - pre 213 meseci
Mozda ovo bas nije mesto za ovu temu, pa ako moderatori misle da je tako neka je premeste na odgovarajuci podforum

Kako da pristupim komponentama koje pripadaju interfejsu koji ja napravim? Recimo da sam napravio formu koja se zove mydialog, i u njoj sam stavio objekat klase QLabel textlabel. Kako bih mogao da iz funkcije koja ne pripada formi koristim metode textlabel.

Da li neko ima iskustva sa ovim?

Koristim QTD 3.3.6 i Slackware 10.2
Software is like sex, it is better when when it is free...
 
Odgovor na temu

radoica

Član broj: 12972
Poruke: 158
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?22.09.2006. u 15:57 - pre 213 meseci
Ako imas instancu mydialog forme onda mozes preko metoda mydialog->findChild(QString name);
Samo moras dati ime objektu textlabel.
Ovo vazi za QT 4.1.

Dokumentacija:

T QObject::findChild ( const QString & name = QString() ) const
Returns the child of this object that can be casted into type T and that is called name, or 0 if there is no such object. An empty string matches all object names. The search is performed recursively.
If there is more than one child matching the search, the most direct ancestor is returned. If there are several direct ancestors, it is undefined which one will be returned. In that case, findChildren() should be used.
This example returns a child QPushButton of parentWidget named "button1":
QPushButton *button = parentWidget->findChild<QPushButton *>("button1");
This example returns a QListWidget child of parentWidget:
QListWidget *list = parentWidget->findChild<QListWidget *>();
Warning: This function is not available with MSVC 6. Use qFindChild() instead if you need to support that version of the compiler.
See also findChildren() and qFindChild().
 
Odgovor na temu

cokicm
Mita Cokic
Zrenjanin, Novi Sad

Član broj: 113259
Poruke: 2
*.zrenjanin.beotel.net.

Sajt: cokicm.googlepages.com


Profil

icon Re: QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?26.09.2006. u 00:01 - pre 213 meseci
imao sam problema sa netom u zadnja 3 dana pa nisam mogao da odgovorim...

Ja imam qt 3.3.6, Jel' je jedini nacin da ovo sredim da nabavim qt 4.1?
Software is like sex, it is better when when it is free...
 
Odgovor na temu

radoica

Član broj: 12972
Poruke: 158
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?26.09.2006. u 15:03 - pre 213 meseci
Pogledaj dokumentaciju za tvoju verziju, verovatno postoji slican ili isti metod.
Sto se tice pristupanja kontroli u dijalogu, ja sam odavno prestao da ih proglasavam za private, ovo nema mnogo smisla, ne sluzi nicemu, a moze da proizvede probleme u ovakvim situacijama, jer dijalog nije tipicna klasa u kojoj moramo da vodimo racuna o tome koji clan je public, protected ili private.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: QT i pristupanje komponentama koje su deo interfejsa?

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.