Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'And, yes, it's faster than Linux'

[es] :: Advocacy :: 'And, yes, it's faster than Linux'

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 8490 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 21:03 - pre 255 meseci
pa bitno je, znas gde?
bitno je ako uporedjujes broj otkrivenih rupa

ne mozes na osnovu toga, sto se opensource resenjima pronalazi vise rupa, da zakljucis da MS resenja imaju manje rupa.

to sto kod MS-a ima manje otkrivenih rupa znaci sledece:
1) kada ljudi iz MS-a otkriju rupu oni je ne prijave, ukoliko niko drugi nije otkrio, nego je tajno zakrpe
2) MS-ov sors cesljaju samo oni, dok OS resenja ceslja mnogo vise ljudi, sto ce reci da ko zna koliko rupa ima koje MS nije uocio...

mozes da kazes da su MS proizvodi bezbedniji, ali da imaju manje rupa - jok
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 22:04 - pre 255 meseci
1) i 2)

Pa ako propust nije otkriven, a oni je zakrpe pre nego je otkriven u cemu je onda problem? :)

Ovo sto ti pricas je cisto nagadjanje - mozda ima, mozda nema - ne znamo. Pricas o potencijalnim problemima.
Citat:
mozes da kazes da su MS proizvodi bezbedniji, ali da imaju manje rupa - jok

Dobro, moze i tako, ako je tako lakse, a ti opet nagadjas, pretpostavljas i slicno u vezi MS-a - jer ti pretpostavljas da ih ima vise.
Citat:
sto ce reci da ko zna koliko rupa ima koje MS nije uocio

Tacno tako -- ko zna? Posto ne znamo, neko ce reci ima mnogo, neko malo itd, najbolje da se drzimo onog sto znamo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 00:30 - pre 255 meseci
Citat:
jonathan:
Dobar štos.
Ja bih dodao još i
Code:

<Location ~ "/*/(root|cmd).exe">
    Deny from all
    ErrorDocument 403 http://www.microsoft.com/
</Location>

pa da mi srce bude na mestu ;>

poz.
Alek



A sto ne bi napravio dobro delo ?

Code:

<Location ~ "/*/(root|cmd).exe">
    Deny from all
    ErrorDocument 403 http://download.microsoft.com/...rm/SP/SP3/NT5/EN-US/W2Ksp3.exe
</Location>


I usput mu nabio malko protoka L;)))) A srce ... gde vec L;)



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 00:41 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
Ovo sto ti pricas je cisto nagadjanje - mozda ima, mozda nema - ne znamo. Pricas o potencijalnim problemima.

Pricam o prici o stvarnom broju rupa, a ne o broju otkrivenih rupa.
Jos jednom: mozes da kazes da su MS proizvodi bezbedniji, ali da imaju manje rupa - jok.
A pretpostavke su realne, jer je broj stvarnih rupa (otkrivene+neotkrivene) barem 2 puta veci od broja otkrivenih rupa, to je logicno, ako uzmes u obzir da je sors zatvoren i da samo oni cesljaju sors.
A sanse da gresim u ovoj proceni su, po meni, jako male.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 04:26 - pre 255 meseci
evo, nadam se da se svi možemo složiti bar oko ovoga. (ako se degojs ne složi, nemamo šta sa se raspavljamo više ;)

notacija

M$0 - ukupan broj rupa u prosečnom m$ programu
M$1 - ukupan broj otkrivenih rupa (dve podgrupe, M$1a broj rupa otkriven od strane m$ radnika i M$1b broj otkriven od strane svih ostalih)
M$2 - broj javno poznatih

OS0 - ukupan broj rupa u prosečnom OS rešenju
OS1 - ukupan broj otkrivenih rupa kod OS
OS2 - broj javno poznatih rupa


činjenice

1) kada imaš pristup kodu neke aplikacije, lakše je otkriti rupu nego kada imaš nešto što se najbolje može opisati kao crna kutija.

2) ljudi širom sveta imaju pristup kodu OS rešenja, a nemaju pristup m$ programima.

3) ljudi širom sveta podjednako rade na otkrivanju rupa i kod OS programa i kod m$ programa, jer im je za prvi želja da bude što stabilniji (da otkriju rupu i da je zakrpe) a za drugi da pokažu da je što nestabilniji (dobro, možda su razlozi malo diskutabilni, ali...)

4) m$ uglavnom (AFAIK) ne objavljuje rupe koje sam nađe, nego ih ćutke popravlja i izdaj SP-ove

5) programeri u m$ su plaćeni da pronalaze rupe u m$ kodu, pa se može očekivati da to rade vrlo savesno (a ako i ne rade, to opet ide na štetu m$-u)

6) samo programeri u m$ imaju pristup kodu njihovih programa.

7) većina OS otkrivenih rupa je javno poznata, (manji je procenat interesnih grupa kojima odgovara da one ne budu otkrivene nego kod m$ rupa. jednoj grupi hakera podjednako odgovara da OS i m$ rupe ne budu otkrivene, pa samo oni svoja saznanja ne obznanjuju, dok kod m$ postoji plaćena grupa ljudi kojoj je posao da što manji broj rupa bude javno poznat)


zaključci

a) na osnovu 1), 2), i 3) može se zaključiti da je odnos OS1/OS0
mnogo veći nego M$1b/M$0

b) na osnovu 4), 5), 6) i 7) se može zaključiti da je M$1a mnogo veći od M$1b, i da je M$1b približno jednak M$2.

c) na osnovu a) i b), i još malo elementarne matematike, dolazimo do poređenja
OS2/OS0 ~ OS1/OS0 >> M$1b/M$0
M$1a/M$0 >> M$1b/M$0 ~ M$2/M$0

d) i kombinovanjem iz c), uz pretpostavku da je recimo M$0 ~ OS0
OS2 >> M$2.
tj, drugim rečima, uz pretpostavku da m$ i OS program imaju približan broj rupa, broj javno poznatih rupa bi trebao da bude mnogo veći kod OS rešenja, a on je tek prošle godine bio, i to blago veći (ne čak ni za red veličine).

e) ovo pod d) u prvi mah indikuje mnogo veći broj ukupnih rupa kod m$ programa, ali to je tek početak...

f) može se još mnogo zaključaka iznositi kombinovanjem ovih činjenica i pretpostavki. probajte sami, ja sam se malo smorio..

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 06:36 - pre 255 meseci
(slozio bih se sa ovim gore sto je towk rekao, a dalje nastavljamo u stilu advocacy :)

Citat:
kada imaš pristup kodu neke aplikacije, lakše je otkriti rupu nego kada imaš nešto što se najbolje može opisati kao crna kutija.

A drugacije receno, (pazi sad isto to sto ti kazes samo okrenuto tako da podrzi mene :), kad nemas pristup kodu, teze je otkriti rupu - sto znaci da je teze i da napadnes sistem, zar ne? Evo ti jednostavan dokaz iz prakse, teoriju ostavljam tebi: i Code Red i SQL Slammer su nastali mesecima (u slucaju SQL Slammera oko godinu dana, za prvi se ne secam tacno) nakon sto je problem detaljno opisan javno i patch objavljen. Sad bi mogli da pricamo da li bi uopste nastali da problem nije detaljno opisan. Komentar?

Citat:
kod m$ postoji plaćena grupa ljudi kojoj je posao da što manji broj rupa bude javno poznat
Iju! U MS ima grupa placenih ljudi. Nije valjda :)
Sta? Ovo bas nisam razumeo - moze malo da pojasnis? Pa njima svima tamo, po meni sasvim logicno, odgovara da svaka rupa bude nepoznata za javnost - jer vidi gore do cega vodi - a oni ce da fiksaju onda kad fiksaju, zar ne?

Kakva grupa ljudi, otkud tebi te informacije, koliko ih tacno ima? Da nisu organizovani po sistemu trojke? A trojke su Djuro sta?

Citat:
može se još mnogo zaključaka iznositi kombinovanjem ovih činjenica i pretpostavki
Uopste ne sumnjam ;)

Ovo gore sto si postovao, meni se cini, samo ide u prilog onog sto sam rekao za Windows, a ti se pobunio. Rad daje rezultate i ja uopste ne sumnjam da ce biti ista prica sa MS po pitanju sigurnosti - nesto cemu oni nisu posvecivali mnogo paznje, vec im je u prvom planu bilo sve ostalo: lakoca, mogucnosti i slicno. To ih naravno ne opravdava sto do sad nisu posvetili vise paznje istom problemu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 08:16 - pre 255 meseci
degojs, drago mi je da si lepo razmislio i nisi mnogo bespotrebno protivurečio mojoj računici.. (a i kako bi ;). mnogo bih se naljutio.. potrošio sam skoro 20 minuta da onako to lepo sročim ;)

elem, slažem se sa tvojim zaključkom da je teže naći rupe u m$ proizvodima.

e sad mi pada na pamet (ne da bih protivurečio), zašto/kako se onda toliko rupa pronalazi svake godine u m$ proizvodima. po našoj (nadam se ispravnoj) logici, trebalo bi da ih bude bar za red veličine manje, a ne skoro isto kao u OS programima (recimo prosek za tri godine)...


e, sad će da me psuju i ovi drugi, ali ja ću malo da kudimlinux..

baš čitam blog tim-a bray-a, i vidim da se žali i kuka na OS.

Citat:
Open Source Hell.
I've been putting a few cycles into souping up the ongoing software to brighten up the front page with an “image of the day,” and also to make the inline versions of the pictures smaller so as to go easier on the modemistas. The programming is pretty easy, but getting the tools together is a walk through Open Source Hell. (Teaser: Contains XML Insider Goodie)


http://www.tbray.org/ongoing/When/200x/2003/05/04/GD


ukratko, žali se koliko je ponekad dugačko i mukotrpno naterati neki OS projekat da radi za vas.. konkretno libgd sa perlom.

a ja sam se odmah setio vrlo sličnih avantura sa php-om i nekim exotičnijim extenzijama.. dok je na win-u najčešće dovoljno otkomentarisati jednu liniju u php.ini (eventualno skinuti jedan dll, ali retko), na linuxu su često neophodne žešće exibicije, za koje ja ponekad, pravo da vam kažem nemam baš vremena.


a usput mi ponešto nije jasno.. u čemu je tolika razlika.. njegova žena je isti taj posao odradila na win-u za par sekundi.. znači isti taj perl, isti taj libgd, i sve ostalo, ali ipak toliko različito.. (samo je os različit.. ili ne...)

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 09:41 - pre 255 meseci
Pa tvoja racunica pretpostavlja da je normalan razvojni put sigurnosti u pitanju. 'Slicnu' racunicu mozes da napravis i za GUI na nekim cmd-line-RuLeZ sistemima. Po meni, u Win2K od sigurnosti nema nista - nisu je ni razvijali.
Ne trebaju ti primeri rupa u kodu - dovoljno je da vidis da su servisi po defaultu ukljuceni, pa umesto da palis ako ti neki treba, ti moras prvo da prodjes redom i gasis sve sto ti ne treba - ovo verovatno nije bilo tesko promeniti po defaultu pre nego sto je OS otisao na trziste. Ocigledno da to ama bas niko nije smatrao potrebnim ako je uopste to i primeceno u svetlu sigurnosti. Radili su sve ostalo - nove mogucnosti itd itd - verovatno da bi imali sta da pokazu u odnosu na konkurenciju. Jednostavno kesu nisu odresili po pitanju sigurnosti (zasto tacno, ne znam, posto para imaju :)
Kud su isle pare, evo ti taj tvoj primer gore - slozices se da su to odradili vrlo lepo.

Lekciju su sigurno naucili i verovatno da sad svaki proizvod testiraju ne 2 puta nego mnogo vise - zbog reputacije koju imaju. Ostaje da se vidi da li su uspeli dovoljno da urade za ovo izdanje Windowsa, ja se nadam da jesu a i pomalo verujem u to jer rad obicno donosi rezultate :-) Znam da je glupo govoriti o buducnosti, gleda se sta imas sad da ponudis, ali ako moze ja bih malo i o tome: ne sumnjam da ce stvari isterati do kraja (tj. mali broj propusta godisnje). Eto meni OS-a iz snova - lak za koristenje, sijaset mogucnosti i nadam se siguran, sve sa gomilom prvoklasnih programa :) Sto se sigurnosti i MS tice, treba gledati proizvode koji su izasli nedavno ili ce izaci ove godine i ubuduce.
Usput ako se secam dobro, kad je objavljeno to o broju propusta, komentar iz MS-a je bio da svi kao industrija ima jos dug put da predju do sigurnosti. A neretko ove iz MS-a mozes da cujes kako govore da je njihova inicijativa nesto sto ce uzeti duge godine. Meni licno je najvaznije da su oni prionuli na posao u vezi toga.

Pitanje: sta mislis da li ce Win pre da postane (razumno) siguran sistem ili ce Lin da postane user-friendly i ostalo po cemu se sad razlikuju? Ko ce pre da dobije ono gde sada zaostaje?

Zao mi je recimo, sto MacOS X nikad nije izasao za Intel, a bilo je nekih traceva - verovatno plasiranih od strane samog Apple-a.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 20:48 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
(usput, ima i hiljade dokumenata da su vanzemaljci .. :)


nisam mogao da odolim a da ne proverim da pitam google: aliens from mars invading earth!

rezultat: jedva preko tri hiljade dokumenata.. hm.. a nisam ni namerno tražio frazu koja daje malo rezultata.. ovo je prva koju sam ukucao.. a btw, još ignoriše from reč kao prečestu, pa reči ima još manje u pretrazi (a koristi se AND).. heh ;)


btw, nećeš me valjda razočarati, ali iz tvog tona kao da naslućujem možda neku nevericu u postojanje stranih oblika života :DD
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 21:06 - pre 255 meseci
Od citave vaseljene ti odabrao mars i kazes da nisi ogranicio pretragu :) Alal ti vera :))))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.05.2003. u 21:29 - pre 255 meseci
pa i onu prethodnu pretragu sam ograničio na BSD kao najverovatniji izvor koda da se nađe u novom windowsu.. (isto kao što je mars najverovatnije poreklo vanzemaljaca koji mogu da se nađu na zemlji ;)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'06.05.2003. u 00:58 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
Ostaje da se vidi da li su uspeli dovoljno da urade za ovo izdanje Windowsa, ja se nadam da jesu a i pomalo verujem u to jer rad obicno donosi rezultate :-)


E sad si konacno shvatio sta sam hteo da kazem sa onim mojim postom o CodeRed virusu. Procitaj ponovo i videces da je to upravo ono sto sam i ja rekao.

Citat:

Ono sto je zanimljivo je sto su mnogi izgleda zaboravili ogromne bugove koje je IIS imao jos prosle godine. Ja bih pre hvalospeva na racun nekog proizvoda, sa tako losom skorijom prosloscu, sacekao malo.


Narvno, bez dela gde kazem da mislim da ce nesto posebno znacajno da se promeni u odnosu na ranije verzije wina. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'06.05.2003. u 07:25 - pre 255 meseci
@caiser,
vidis li da je u temi bila rec o brzini Win2K3 i RH i VeriTest testu?

A ti o Win2K i sigurnosti u IIS 5. Ne znam sad sta da ti kazem, isto kao i onom sto je testirao stabilnost Win 2K AS. Posle toga je otislo na sve strane :-) Nemam nista protiv, al mozda ipak lepse da se pocne nova tema, sta znam..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'06.05.2003. u 17:20 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
Eto meni OS-a iz snova - lak za koristenje, sijaset mogucnosti i nadam se siguran, sve sa gomilom prvoklasnih programa :)
...
Pitanje: sta mislis da li ce Win pre da postane (razumno) siguran sistem ili ce Lin da postane user-friendly i ostalo po cemu se sad razlikuju? Ko ce pre da dobije ono gde sada zaostaje?

Hm, „lak za korišćenje“ je nezgodna kategorija, i kao što sam već rekao, ja zaista imam teškoća u administraciji (administraciji kao održavanju sistema, instalaciji programa, pokretanju istih itd.) Vindousa. Naravno, ja nisam izvežban u tome, ali ja mogu za 10 sekundi da dodam novi VirtualHost u Apači, a da li Vindous administrator može isto sa IIS-om? (naravno, sve bez pravljenja posebnih programa za to, kakve imaju ISP i ostali, pošto je to onda posao od jedne sekunde).

Takođe, jednom prilikom sam morao da provedem sat vremena na takmičenju da bih se upoznao sa Visual C++ okruženjem, dok u mi je u Emaksu mnogo lakše da radim.

Problem je što je (zbog masovnosti Vindousa), izraz „user-friendly“ postao sinonim sa „Windows user-friendly“. Ne, nije to čuvena „MacOS“ user-friendly ideja (većina Vindous korisnika će se jednako loše snaći i na Linux-u kao i na MacOS-u), već čisto i jedino „Windows“.

Većinom oni koji lako prelaze na druge operativne sisteme imaju iskustva sa starim operativnim sistemima (znači nije im Windows sve što su videli). Ukloni „Windows“ kao standard, ubaci „MacOS X“ tu, i videćeš da će Vindous biti vrlo „user-unfriendly“.

Citat:

Zao mi je recimo, sto MacOS X nikad nije izasao za Intel, a bilo je nekih traceva - verovatno plasiranih od strane samog Apple-a.

Hm, ne, to nisu tračevi, nego je najverovatnije svako interpretirao poruku kako je želeo. Jezgro na kome radi MacOS (BSD fazon), zvano „Darwin“ se portuje (a možda već i jeste) na Intel arhitekturu. Kada imaš takvo jezgro, samo je stvar da se prevede ceo MacOS na njemu i za njega (pošto isti izvorni kod može na njemu da radi).

Što se tiče pravljenja zvaničnog OS-a za Intel arhitekturu, to je već malo čupavo (sa marketinške strane). Prvo, u svemu bi se takmičili sa MS-om, pa bi izgubili i ono malo MS programa koje već imaju. Takođe, možda je njihov OS sporiji od Vindousa na Intelu, a tada bi se to jasno videlo. I treće, možda zapravo imaju dogovor sa MS-om, pošto nisam video da MS pravi operativne sistem za PowerPC računare, a za neke, ipak manje česte, platforme je pravio (Digital/Compaq Alpha npr.).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'07.05.2003. u 03:12 - pre 255 meseci
offtopic...ali da se malo smire strasti :o) ako nekog interesuje darwin za x86 postoji već...
ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/darwin/darwinx86-602.iso.gz
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'23.05.2003. u 21:48 - pre 254 meseci
Evo jos komentara da je test koji smo imali prilike da gledamo namesten

http://www.linuxworld.com/2003/0509.barr.html
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.06.2003. u 21:39 - pre 254 meseci
I komentar na isti tekst:

http://www.linuxworld.com/2003...t=3862&lastpage=1#talkback

"Instead of complaining that MS makes his products better and tunes them they should show a "counter-benchmark" where they show the performance of a tuned Linux system."

Samo neke teorije zavere, a nigde kontra-rezultati.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.07.2003. u 12:13 - pre 253 meseci
Evo uskoro ce 2.6 verzija kernela pa bi mogli da negde istestiramo :) pa da vidimo rezultate :) ko je tu zaista brzi :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.07.2003. u 15:31 - pre 253 meseci
Nedavno sam imao priliku da formatiram nekoliko diskova pomoću Partition Magic-a: klikneš NTFS, klikneš na 64KB (ujedno i max vrednost) i klikneš OK. Gotovo. Vrlo komplikovano, nema šta. A ako klikneš ext2 ili ext3, max veličina klastera koju ti ponudi je 4 KB.

I šta sad? Test ćemo proglasiti lošim ako Windows stavimo na 64KB, a Linux na 4 KB? Ili da usporimo Windows? Bolje onda da ni ne testiramo zar ne?

Što se mene tiče, meni je i ovaj test poprilično validan, pošto je postavljanje klastera na Windowsu na 64KB, kao što vidimo posao od tri klika mišem, a vi se upeli tvrdeći kako su tu veličinu klastera dobili nakon ne znam kojih podešavanja i trikova u Windowsu.. Da nisam video svojim očima još bih vam i verovao.

A na stranu brzina i testovi, koliko ja vidim neku "big picture" firme se za Linux u odnosu na Windows odlučuju samo iz jednog jedinog razloga: cene.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'05.07.2003. u 19:23 - pre 253 meseci
Jeste cena u pitanju, ali ne u smislu da je licenca za Linux besplatna, jer licenca za OS čini između 3 i 5 % ukupne cene koštanja (total cost of ownership). Scenario usvajanja Linuxa je koliko ja razumem sledeći: neka firma koja je imala Unix sisteme (Solaris, HP-UX, AIX,...) želi da uštedi tako što će da pređe na jeftiniji hardware (PC) kad im zastari ovaj koji već imaju. Pošto su njihovi administratori obučeni da rade sa Unix-om, lakše (čitaj: jeftinije) će im biti da usvoje Linux nego Windows. Mada, moram da napomenem da sam o ovom scenariju dosta čitao, ali da u praksi ne znam previše takvih slučajeva. Gde god se okrenem vidim ili Windows ili Unix - osim na Google-u i ES-u, naravno :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: 'And, yes, it's faster than Linux'

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 8490 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.