Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra

[es] :: IT događaji :: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7698 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra24.07.2006. u 20:44 - pre 215 meseci
Beograd, 7. jul 2006.
Sinergija 06 u Novom Sadu

Sinergija je već godinama najveća tehničko-obrazovna smotra u našoj zemlji, ali i u regionu. Ove godine, vodeća Microsoftova konferencija Sinergija 06 biće održana od 9. do 11. oktobra u novom okruženju - Master Centru u Novom Sadu. Slogan Sinergije 06 je „turn on tomorrow”, a fokus na tehnologijama sutrašnjice – operativnom sistemu Windows Vista i Microsoft Officeu 2007. Učesnici Sinergije 06 upoznaće se sa aktuelnim Microsoftovim proizvodima, uz mogućnost povezivanja sa vodećim stručnjacima iz ovih oblasti. Ukratko, Sinergija 06 biće uzbudljivo i inspirativno mesto za sve koji se bave informacionim tehnologijama.

Pored visoke tehničke vrednosti, koja je zaštitni znak Microsoftovih konferencija, značajan deo predavanja biće posvećen menadžerskom uglu gledanja na vrednost, funkcionalnost i isplativost investicija u informacione tehnologije.

Program počinje u ponedeljak, 9. oktobra u jutarnjim časovima. Podsećamo vas da u svom kalendaru rezervišete ove datume za Sinergiju 06, da se pridružite našim korisnicima i proverite softverska rešenja do kojih smo došli.

http://www.microsoft.com/scg/press/2006/jul/20060707.mspx
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Sinergija 2006 od 6. do 8. oktobra u Novom Sadu23.08.2006. u 15:36 - pre 214 meseci
Na Novosadskom sajmu će od 8. do 11. oktobra biti održana "Sinergija 06", najveća konferencija informacione tehnologije u jugoistočnoj Evropi, koju organizuje kompanija Microsoft.Očekuje se oko 1.000 učesnika i oko 100 predavanja eksperata o najnovijim Microsoft proizvodima.

www.mssinergija.net


 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Sinergija 2006 od 6. do 8. oktobra u Novom Sadu23.08.2006. u 17:10 - pre 214 meseci
Nesto nisam video cene kotizacije, da li ne znam da gledam, ili jos nisu smislili, ili...
 
Odgovor na temu

Jim Jackson
Veljko Sarac
Beograd

Član broj: 4456
Poruke: 97
*.NBS.BG.AC.YU.



Profil

icon Re: Sinergija 2006 od 6. do 8. oktobra u Novom Sadu24.08.2006. u 08:41 - pre 214 meseci
Evo sta su meni poslali:
Citat:

...

Registraciju za Sinergiju 06 možete obaviti na web lokaciji
www.mssinergija.net <http://www.mssinergija.net/> . Podsećamo Vas da do 20.
septembra 2006. važi specijalna - earlybird - cena kotizacije od 22.100,00
dinara (bez PDV-a).
Do 1. septembra 2006. svi učesnici Sinergije 05 i
posetioci Brand Fair-a imaju i dodatni popust od 10 odsto na cenu rane
kotizacije. Da biste ostvarili ovaj dodatni popust, neophodno je da prilikom
registracije unesete u formular jedinstveni kod koji smo Vam dodelili.

...
 
Odgovor na temu

Neco
Nemanja Vujacic
Berane - Beograd

Član broj: 13646
Poruke: 44
*.vic.bigpond.net.au.

Sajt: www.maki-apartments.com


Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra30.08.2006. u 06:41 - pre 214 meseci
Da li se zna koliko ce da kosta?
Nobody is perfect, I'm Nobody!!!
 
Odgovor na temu

Neco
Nemanja Vujacic
Berane - Beograd

Član broj: 13646
Poruke: 44
*.vic.bigpond.net.au.

Sajt: www.maki-apartments.com


Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra31.08.2006. u 13:02 - pre 214 meseci
Iz meni nepoznatog razloga prosli put mi je prikazan samo prvi post, tako da nisam vidio cijenu.

Izvinjavam se!

Nobody is perfect, I'm Nobody!!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra11.09.2006. u 18:35 - pre 214 meseci
Posto nisu cenu prikazali na sajtu verovatno nije za javnost ali posto sam dobio zvanicno koliko je kotizacija jedino sto mogu da kazem jeste da sam veoma razocaran cenom za jedan tako mali skup koji ne nudi nista specijalno za svoju cenu... Recimo da je preko 300 evra.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra11.09.2006. u 19:08 - pre 214 meseci
Ja nisam ni nameravao da idem tako da nisam razocaran, naprotiv, ulepsali su mi dan jer su me nasmejali tim podatkom. Sta ces, Microsoft je toliko jaka kompanija da moze da ti naplati sto dodjes i slusas njene reklame i slicne hvalospeve. Mislim da Sinergija prerasta u svojevrstan poslovni sastanak MS partnera koji ce dobiti besplatne ulaznice a nepozeljni posetiocu ce biti eliminisani ovakvom cenovnom politikom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
212.62.51.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra18.09.2006. u 18:30 - pre 214 meseci
Cena nije preko 300€, već iznosi 22.100,00 dinara. Znatn je jeftinija od sličnih konferencija u svetu, ali naravno ni naša platežna moć nije ista kao u svetu.
Cena je slična kao i prošle godine, tako da nema mesta takvim komentarima.
Možda je cena i malo višlja za naše prilike, ali Microsoft je na ovaj način pokušao da ne napravi veliku gužvi ljudi koji su tu došli samo usput, već da omogući manjem broju ljudi koji su zaista zainteresovani da čujupredavanja. Takođe, najvećem broju ljudi koji dolaze, njihove firme uplaćuju kotizaciju jer smatraju da to može pozitivno uticati na razvoj njihovih firmi.
Uzgred, ovo što sam gore pročitao mi liči na glasanje, ko je za ili protiv Microsofta.
Možda Microsoft i nije savršen, ali je prisutan na najvećem broju naših računara i kao takav se ne može ignorisati.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
212.62.51.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra18.09.2006. u 18:35 - pre 214 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Sinergija je već godinama najveća tehničko-obrazovna smotra u našoj zemlji, ali i u regionu... Ukratko, Sinergija 06 biće uzbudljivo i inspirativno mesto za sve koji se bave informacionim tehnologijama... Pored visoke tehničke vrednosti, koja je zaštitni znak Microsoftovih konferencija, značajan deo predavanja biće posvećen menadžerskom uglu gledanja na vrednost, funkcionalnost i isplativost investicija u informacione tehnologije...


Citat:
Slobodan Miskovic: Posto nisu cenu prikazali na sajtu verovatno nije za javnost ali posto sam dobio zvanicno koliko je kotizacija jedino sto mogu da kazem jeste da sam veoma razocaran cenom za jedan tako mali skup koji ne nudi nista specijalno za svoju cenu...


Ne shvatam otkud ovakva promena mišljenja o istoj temi za vrlo kratak period.
Ako je u pitanju samo cena, to treba reći na direktan način, a ne kritikovanjem onoga što je prethodno hvaljeno.

Ovo je dobronamerna kritika, nije u redu da moderator bude ovako pristrasan.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra18.09.2006. u 21:23 - pre 214 meseci
Ono prvo je bio cist copy/paste sa njihovog sajta, znaci nije moje misljenje.

Elem,

Citat:
Cena nije preko 300€, već iznosi 22.100,00 dinara.


evo kopije mail-a:

Citat:

[email protected]
to me
More options Sep 7
Postovani gospodine Miskovic

Proces registracije i narucivanja kotizacije je uspesno zavrsen.




Instrukcija za placanje.

Opstu uplatnicu popuniti na sledeci nacin:

Ime uplatioca: Slobodan Miskovic
Svrha uplate: kotizacija na ime Slobodan Miskovic
Primalac: CPU d.o.o. Decanska 14, Beograd
Sifra placanja: 221
Iznos: 26.078,00
Racun primaoca: 205-109361-59
Poziv na broj: 19436

Uplatu po osnovu ove uplatnice izvrsiti u roku od 7 dana u bilo kojoj banci ili filijali Poste.

Za sve informacije o smestaju u Novom Sadu za vreme trajanja Sinergije 06 molimo Vas posetite sajt www.followme.co.yu/sinergija.


dalje

Citat:
Znatn je jeftinija od sličnih konferencija u svetu, ali naravno ni naša platežna moć nije ista kao u svetu.


Karta za Cebit jednodnevna je bila 37 evra. Posto Sinergija traje 3 dana ako to podelimo i sa cenom koju si naveo (a koja nije tacna) dobijamo da je dnevno Sinergija dva ipo puta skuplja od najveceg IT sajma na svetu (87e / 37e).
Sta to Sinergija nudi za 87 evra dnevno?!

Btw ona cena koju sam dobio na mail kao konacnu za uplatu je sa popustom jer sam MCP (Microsoft Certified Professional).
Takodje po onome sto pise na Microsoftovom sajtu svi vlasnici MCP kartica imaju FREE ulaz na SVE manifestacije koje organizuje Microsoft. Naravno oni su to ignorisali jer im je ocigledno vise stalo da zarade nego da privuku ljude koje Microsoftove tehnologije zaista interesuju.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 13:00 - pre 214 meseci
Cena je 22.100,00+pdv (26.078,00).
Ako se uplata vrši preko firme, imaš pravo na povraćaj PDV-a, tako da dolazimo do cifre koju sam naveo (a napomenuo sam da je i prošlogodišnja cena bila slična, tako da se ništa značajno po tom pitanju nije promenilo). Na stranu da ja branim Microsoft, to je njihova konferencija i oni imaju prava da je organizuju kako oni to žele. Kome se sviđa neka ide, a oni drugi mogu da ćute.
Cena Cebita jeste takva, ali priroda Sinergije nije slična Cebitu. Postoje i druge manifestacije osim Cebita i cena im baš i nije slična.
Ako je ono bilo copy/paste, to treba i naznačiti, jer nije u redu da od jednog istog čoveka u vrlo kratkom roku čujemo potpuno oprečne komentare.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 15:05 - pre 214 meseci
Citat:
Ako se uplata vrši preko firme, imaš pravo na povraćaj PDV-a, tako da dolazimo do cifre koju sam naveo (a napomenuo sam da je i prošlogodišnja cena bila slična, tako da se ništa značajno po tom pitanju nije promenilo).


Da ali tek na kraju fiskalne godine.

Citat:
Cena Cebita jeste takva, ali priroda Sinergije nije slična Cebitu.


Zato i pitam sta to Sinergija nudi za 87e po danu?

Nijedan strani predavac sa autoritetom i imenom koje je poznato u IT svetu.

U sustini samo se predstavljaju proizvodi koje prodaje Microsoft...

CeBit nudi mnogo vise, u to budi uveren, CeBit nije samo sajam i tamo imas konferencije, predstavljanje proizvoda i predavanja i to ne od strane samo jedne korporacije.

Citat:
Ako je ono bilo copy/paste, to treba i naznačiti, jer nije u redu da od jednog istog čoveka u vrlo kratkom roku čujemo potpuno oprečne komentare.


Naznaceno je linkom na kraju poruke.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 15:20 - pre 214 meseci
Eh da....

http://www.microsoft.com/learning/mcp/mcp/benefits.asp

MCP Certification Benefits:

izmedju ostalog i

Invitations to Microsoft conferences, technical training sessions, and special events.

Naravno od pozivnice nista... Pilicari!

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7173 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 16:15 - pre 214 meseci
Vidim ovde neki porede CeBIT - opsti sajam potrosacke elektronike i Sinergiju, sponzorisani strucni skup vezan za proizvode neke firme.

Ako je tako, onda moram primetiti da nemate bas puno iskustva sa takvim skupovima - naime, te dve vrste manifestacija nemaju puno veze - cilj Sinergije je upoznavanje sa resenjima jednog vendora i njegovog ekosistema kroz strucna predavanja / prezentacije / tutoriale i sl... dok je fokus sajama poput CeBIT-a sasvim drugaciji -> upoznavanje potrosaca sa potrosackim proizvodima.

Primera radi - ulaz na 3GSM, strucni sajam mobilnih tehnologija u Barseloni je oko 600 EUR + par hiljada evra jos za prisustvovanje keynote-ima, strucnjim predavanjima, itd...
Microsoft MEDC je oko $1100 (bar je toliko bilo u 2005)
I sl...

Strucne konferencije su uvek skuplje od generalnih sajmova.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 16:33 - pre 214 meseci
Meni je sama ideja NAPLACIVANJA ucesca na takvim skupovima smesna - zamislite da ja sutra ogranizujem slican skup sa tematikom proizvoda i usluga koje vrsi moja firma. I naplatim svima po neki, nebitno koliki iznos sto su dosli da im ispricam sta sve mogu i kako se koriste uredjaji i programi koje prodajem... Takvi skupovi bi po svakoj zdravoj logici trebali biti besplatni, a bilo bi i sasvim logicno da organizator priredi i besplatnu hranu, pice i zabavne sadrzaje za goste. E, sad, kad je neko toliko jak kao Microsoft, onda ne mora da se radi po pravilima zdrave logike, vec mnogi moraju da igraju onako kako Microsoft svira.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 17:44 - pre 214 meseci
Citat:
Primera radi - ulaz na 3GSM, strucni sajam mobilnih tehnologija u Barseloni je oko 600 EUR + par hiljada evra jos za prisustvovanje keynote-ima, strucnjim predavanjima, itd...


Ok, lepo a sad uporedi kvalitet predavaca na 3GSM i Sinergiji :}
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
212.62.51.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 18:31 - pre 214 meseci
Prvo, PDV se ne vraća na kraju fiskalne godine, već mesečno ili tromesečno u zavisnosti od poreskog obveznika.

Ja sam i napomenuo da se ne može porediti sajam sa stručnim konferencijama. Primera radi (MS Tech Ed u Barceloni):

Citat:
...Last chance to save €300 - register before 29 September to qualify for the Central & Eastern European (CEE) Early Bird rate of €1,395 + 16% VAT...


A što se tiče da bi trebalo biti besplatno, na šta bi ličilo da na Sinergiju dođe 10000 ljudi od kojih većina nema nameru da bilo šta kupi od MS-a? Na ovakav način će doći oni koji izračunaju da im ovo nije veliki trošak u poređenju sa onim što mogu da dobiju.
I ovo je definitivni privatna konferencija na kojoj se prezentuju privatni proizvodi a ne donacija našem narodu. Samim tim onaj ko je vlasnik propisuje uslove. Ukoliko se ne okupi broj ljudi koje MS očekuje, Sinergija je osuđena na propast, a verujem da se to neće dogoditi.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.118.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 19:11 - pre 214 meseci
Citat:
totovic:
A što se tiče da bi trebalo biti besplatno, na šta bi ličilo da na Sinergiju dođe 10000 ljudi od kojih većina nema nameru da bilo šta kupi od MS-a?

Licilo bi na inteligentan potez jednog renomiranog vendora da od 10.000 ljudi koji ne koriste njihova resenja pokusa da navuce bar 10% na svoju vodenicu.

Naravno da ne treba biti besplatna, daleko od toga. Ali isto tako mi objasni jednu stvar:
http://www.mssinergija.net/lista_predavaca.aspx

Sve do jednog "ić" predavaci, uz dva anonimna stranca...hm. Znaci konferencija strogo lokalnog karaktera, ruku pod ruku MS partneri, razvojni centri i solution provideri, a cena sumanuta. O cemu se to zapravo radi, jel oni sa tom Sinergijom pocinju da prave elitni MS-lovers klub lokalnog karaktera? Zar nije svrha ovakvih strucnih konferencija da se postojeci partneri i solution provideri upoznaju sa novim razvojnim pravcima i resenjima svog omiljenog vendora, a usput i navuce koji procenat novih? Pa odakle ce ti novi da dodju??!

Da mi se obrati licno Michel Lacomb, kao na prvoj Sinergiji - mozda bih i calnuo 300 evra da cujem sta ima da kaze, ali ovako mogu samo da se nasmejem.




Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra19.09.2006. u 19:45 - pre 214 meseci
Mene čudi kako to "a vidi, ovi ovamo uzimaju 5x više za ufur" može biti argument za bilo šta, i to od ljudi koji inače imaju dosta zdrave logike u raspravama. Ja bih zaista voleo da mi neko objasni logiku koja stoji iza tih 300€.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT događaji :: Sinergija 06 u Novom Sadu od 9. do 11. oktobra

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7698 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.