Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potraznja: Pripravnicki staz u Novom Sadu, dipl.inform.

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Potraznja: Pripravnicki staz u Novom Sadu, dipl.inform.

[ Pregleda: 10376 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palchica
NS

Član broj: 10542
Poruke: 8
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Potraznja: Pripravnicki staz u Novom Sadu, dipl.inform.20.05.2003. u 09:27 - pre 253 meseci
Imam pitanje...
Sobzirom da bih ovih dana trebala da diplomiram, vec duze vreme pratim oglase za posao. Ono sto me zabrinjava jeste da za sve ovo vreme nisam pronasla ni jedan oglas na koji bih kao diplomirani informaticar u Novom Sadu mogla da se javim i da odradim pripravnicki.
Dakle, moje pitanje je, znate li firme u Novom Sadu u kojima je moguce odraditi pripravnicki staz?
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Potraznja: Pripravnicki staz u Novom Sadu, dipl.inform.23.05.2003. u 16:00 - pre 253 meseci
Ne znam gde se u Novom Sadu moze odraditi pripravnicki, posto sam ja u Beogradu vec tri godine (od kad sam diplomirao na PMFu u Novom Sadu na C smeru). Ja radim tri godine (poceo sam u jednoj domacoj privatnoj firmi, a trenutno sam u jednoj americkoj firmi) i niko me nikad nije nista pitao za pripravnicki. Kad sam pocinjao da radim u domacoj firmi ja sam pitao za pripravnicki, a direktor mi je rekao da je to izmislila drzava i drzavna preduzeca da bi koristili stucnjake godinu dana za sitne pare :). Sve u svemu, ja imam tri godine staza bez pripravnickog, tako da mi se cini da to postoji samo u drustvenim firmama.

E sad ako je tvoje pitanje u stvari gde naci posao kao programer bez iskustva, moj ti je savet da ne gledas samo oglase gde se traze "pripravnici". Svaka firma bi htela da primi coveka sa iskustvom koji moze odmah da se ukljuci u projekte, medjutim takvih je malo slobodnih ili ih nema. U Beogradu recimo ima dosta stranih firmi i uglavnom su pokupile ljude sa iskustvom, posto mogu da ih plate bolje nego domace, a onda domace firme kad im trebaju ljudi ne mogu bas da biraju. U mojoj bivsoj firmi npr. se na poslednji oglas dok sam bio tamo (pre otprilike godinu dana) prijavilo skoro 40 ljudi, od kojih je svega troje-cetvoro bilo sa iskustvom.


 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Potraznja: Pripravnicki staz u Novom Sadu, dipl.inform.

[ Pregleda: 10376 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.