Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118685 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:51 - pre 198 meseci
Naravno da je izvodljivo. Sve je izvodljivo, kao što je izvodljivo da Srbija sutra postane najjača ekonomska sila na svetu... što da ne... recimo ako dođu mali zeleni i dezintegrišu sve druge nacije... e tako je i ovo izvodljivo, samo treba da se poklope neke kockice.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:56 - pre 198 meseci
Moguce je resenje da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Ako bi ekspresno Srbija usla u EU (sa Kosovom) i ekonomija zivnula (znaci ne rast od 7%, vec recimo 20%) i mi poceli da investiramo u Kosovo, promovisemo prednosti zajednicke drzave (u koje ni samo nismo sigurni sada), moguce da bi se situacija promenila.

Trenutne okolnosti ukazuju da to nije i verovatan ishod.

Ako skoro celi Zapad, ciji mi deo zelimo postati (valjda), kaze da ce Kosovo biti nezavisno, ja ne vidim mnogo prostora za manevrisanje (vise puta su dokazali da ce nas sankcionisati ako budemo previse svojeglavi).

Jednostavno, karte su podeljene, a mi nemamo ni par, a oni imaju flash royal i pistolj... pa ko je onda tu u pravu .

Mada, sto kazes, proslo je skoro 9 godina, a Kosovo je i dalje nase .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 18:05 - pre 198 meseci
Alternativa nezavisnom Kosovu je azerbejdzanski scenario...

Nagorno Karabah je region Azerbejdzana u kome zive Jermeni - posle raspada SSSR je tamo buknuo vrlo gadan gradjanski rat jer su Jermeni hteli da zapale a Azeri im naravno to nisu dali...

Rezultat? Posle dosta zrtava, potpuno zatvorene granice izmedju Nagorno Karabaha i Azerbejdzana... de-facto dve drzave, i svi "srecni"... Azerbejdzanci sacuvali "ponos" i zvanicnu mapu iz doba SSSR, a Jermeni dobili svoju drzavu koja je u svemu drzava osim sto nema stolicu u UN - i jedni i drugi izgubili gomilu ljudskih zivota, unistili ekonomije i dan danas trpe zbog medjusobnih sankcija umesto da saradjuju.

Sa malom razlikom - Kontam da Srbi koji hoce takav status kalkulisu da ce za 20-30 godina sve biti OK i mozda se Kosovo i formalno "pripoji nazad"... Mozda i bude tako, samo sto ce Kosovo tada imati 50% stanovnika Srbije - ne verujem da se istima takav scenario bas dopada, ali ne misle puno o njemu :)

Alternativa? Pa ima i boljih ja mislim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 18:26 - pre 198 meseci
Pretpostavka je da bi Siptara bilo vise od 50% i ona se predstavlja kao cinjenica, a zapravo je pretpostavka i to dve:

- da ce siptarski natalitet ostati visok
- a da ce srpski ostati nizak

Naravno ni jedno od ta dva ne mora da bude. Uostalom zar bi ovajanje Kosova zaustavilo siptarsko sirenje po Srbiji ?

Hahaha !

Pa Siptari jedva i cekaju da udjemo svi u EU, a onda busi hahaha, busi hahaha...
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 19:23 - pre 198 meseci
Potpuno sam protiv ulaska u EU. Treba vratiti stari kadar na vlas´. Mrkonjića, Dačića, Vučelića, onog finog indijanca ali sam mu zaboravio ime, onda sve one iz Arkanove stranke. To su ljudi od struke, ljudi koji znaju posao. Da jednom udarimo sa onom stvari u ledinu, pa da onda krenemo sve ispočetka, ali ko ljudi...
Valjda ćemo onda biti manje ostrašćeni i sa manje bubica u glavi.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-220-245.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 21:47 - pre 198 meseci
Citat:
izgleda mi istorija nije jača strana čim se ne sećam toga - podseti u kojim bojevima je to bilo 'izgubljeno' Kosovo?


podseti se malo godine 1389. ...doduse nisu albanci bili u pitanju...

p.s. ala ste se raspisali...
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 22:20 - pre 198 meseci
Citat:
noreniou: a sa ovakvom logikom (nije važna prošlost, interesuje me samo budućnost) da li misliš da bi danas postojao recimo Izrael, jer zaboga tamo preko 2000 godina nije bilo više od 3 do 5 % Jevreja - pa opet tim ljudima nije smetalo da se sećaju odakle potiču i da se nadaju da če opet jednog dana biti u svojoj državi u većini


Samo hocu da dodam ovde nesto...
Izrael je pre 2000g imao 80%+ jevreja u Izraelu a ljudi su se vracali/odlazili zato sto nije bilo alternative. Sem toga sto je Ivan vec rekao hteo bi da dodam da je Izrael dala 4+ puta vece teritorije nego sto je sam danasnji Izrael. Tako da ti primer i nije bas na mestu.

[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 12.01.2008. u 00:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 22:20 - pre 198 meseci
Citat:

Pa Siptari jedva i cekaju da udjemo svi u EU, a onda busi hahaha, busi hahaha...


Ne boj se - nece, ni Srbi a ni Albanci :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 22:41 - pre 198 meseci
Ivane,na nekoj od prethodnih strana nabrojao si par stvari koji bi Srbija dobila ulaskom u EU.Pa da se malo osvrnem i na to.

1.Rekao si da je prva prednost ulaska Srbije u EU usvajanje i primjenjivanje modernih zakona.Pretpostavljam da si mislio da ce zbog pritiska EU neke stvari biti konacno dovedene u red.Tacno! A da li si se zapitao kakvi su to zakoni? Zasto ti majke ti treba EU da bi ti doneo neki zakon? Srbija moze i sama da usvoji sve zakone po ugledu na EU ako joj je to vec cilj.
Zakon EU se moze meriti jedino gomilama i gomilama papira koji,kao uslov za ulazak u EU,treba prevesti na srpski jezik.Znaci potreban je ogroman trud,vreme i novac koji dolazi iz budzeta Srbije.Trenutno,stranica zakona,1800 karaktera(slova+prostor), prevedena od strane sudskog tumaca na srpski jezik kosta od 10-15 eura.Pa zamisli koliki je to novac.Taj isti novac bi se mogao uloziti za razvoj bilo koje od privrednih grana,oporavite jedno drzavno preduzece i vi ste automatski na dobitku.Za vremenski period koji je potreban da se zakoni prevedu,vi bi vec ubirali ekonomsku korist od strane oporavljenog preduzeca.

2.Kazes da ce se smanjti korupcija ako Srbija udje u EU?
Hahahbas si me nasmejao,hvala na ovome!Stvarno mislis da u EU nema korupcije? Jedina razlika izmedju korupcije u EU i Srbiji je sto su u EU socijalni sistemi tako dobro osmisljeni pa uveliko propagiraju kvazi demokratiju i mazu ti oci nekakvim "pogodnostima" koje imas kao gradjanin i radnik dok "veliki" kulape iza zatvorenih vrata.Znas,to ti je klasicna direktna proporcionalnost ,veliki igraci=velika korupcija.U Srbiji su gradjanski sistemi u haosu pa se svaki prestup jako dobro vidi.
Mislis da su Evropljani imuni na sve one poroke koje imamo mi? Jedna stvar se na svijetu nikad nije promijenila a to je ljudska psiha,ona je uvijek i svuda bila ista.Ako ne vjerujes konsultuj cika Junga.

3.Pristup otvorenom trzistu bez carina itd...
Tacno! Ali pazi sad ovo-otvorite li granice evropski vele-proizvodjaci ce unistiti svu srbijansku privredu koja nece biti u stanju da parira mocnim proizvodjacima koji su tehnoloski,ekonomski,po kolicini proizvedenih proizvoda na nivou godine,...daleko ispred Srbije.Znaci automatski od skromnog-proizvodjackog prelazis u hiper potrosacko drustvo bez proizvodnje.Ekonomsku korist necete imati od sebe samih,tu cast ce imati neko drugi.
Bice veca dara nego mera,kupovaces skuplje a prodavati za sramne iznose.

4.Pristup EU fondovima za razvoj nerazvijenih djelova regiona.
Tacno je i to. Evropa ima ogroman fond za ulaganje u poljoprivredu i sigurno ce uloziti u njen razvoj.Ali za 1 dati Euro,Evropa povraca 10 Eura.Ulozice novac da bi desetostruko mogla da ga obrne a to ce uraditi tako sto ce vam obarati cijene proizvoda a onda ih sama izvoziti kao skupe proizvode(ako hoces da banalizujem stvari)

5.Instrumenti za sprovodjenje vladavine prava
A kakvi su to instrumenti? Giljotine mozda?"Povecana prava pojedinca",kazes?Tek kad udjes u EU neces biti pojedinac,zaboravi na to,sa pricom o "pravima pojedinca" se ni djeca vise ne uspavljuju.Zaboravi na demokratiju,ona odavno postoji samo kao ideologija,praksa-nista. Nikakve instrumente nema EU sto ih Srbija sam ne bi mogla formirati.Ovo stvarno ne zelim da komentarisem dalje.

6.Veca diplomatska snaga Srbije?
Koliko ce predstavnika Srbije biti u parlamentu EU? Jedno,mozda dvoje?Necete se ni cuti a kamoli pitati .

7.Reforma skolstva.
Tu se slazem sa tobom ali ni za to ti ne treba EU.

Da rezimiram:
PROTIV SAM ULASKA U EU JER:
1.Neces moci da kines sto neces platiti porez za to.
2.Svaki dinar koji zaradis potrosices,na kraju mjeseca kad sve sumiras,rintao si od jutra do mraka samo da bi prezveo.
3.Zaboravi na privatnu svojinu,za sve placas porez drzavi,nemas stanarsko pravo samo ugovore o zakupu.
4.Ako Srbija usvoji Euro kao zvanicnu valutu svojim ekonomskim progresom nece moci da utice na istu.
5.Ekonomiju u EU diktira iskljucivo Nemacka koja nam i nije bas naklonjena
6.Ako si proizvodjac neces moci sam da odlucujes o cijeni plasiranog proizvoda,pa ce proizvodnja nestati.Zato ce poceti da nam crpe sirovine jer cemo morati nesto da prodajemo
7.Zbog jeftine radne snage u Srbiji ce se dizati postrojenja najteze crne industrije.
8.Ako si u EU,stranci ce moci bez problema da kupuju zemlju,pa ce doci do "malog" otudjenja teritorije
9.Neko nepisano pravilo kaze da ulazak u EU podrazumijeva i ulazak u NATO
10.Na zapadu postoje samo dve presvlake-pidzama i radno odijelo

Nije sve tako lose u EU,ima tu i dobrih strana ali nista sto sami ne bi mogli regulisati.
U pocetku bi sve bilo ok ali poslije par godina odnece vrag salu.
Ulazak u EU znaci direktna kontrola nad svime,u svojoj drzavi se necemo pitati nista,radicemo za druge,bices rob u sopstvenoj kozi.

Citat:
Ne znam, mozda Legionar ima neka druga iskustva.

Pa recimo da imam druga iskustva.Samo 20-ak godina rada u sopstvenoj firmi proizvodne delatnosti u jednoj od zemalja EU

Kome nije dovoljan primer Slovenije koja do ulaska u EU nije ni menjala komunisticke zakone nema pomoci.
U EU se ulazi kada se dostignu bilansni i monetarni kriterijumi.EU nije bogata tetka koja nestasnoj deci ostavlja nasledje

Oko Kosmeta
Citat:
I tu je kraj price - uopste, glupo je diskutovati o tome danas kada na Kosovu niko ne zeli da bude u Srbiji... Kako naterati te ljude da budu u Srbiji, da budu integrisani drzavljani te zemlje? Ma nema sanse... Mozda za 50 godina, ali u ovoj generaciji, samo u snu.

Ima jedna srpska izreka o kasnom stizanju i Kosovu :-)

Na kraju krajeva, ostanak Kosova u Srbiji bi mozda bio samoubistvo Srbije. Kako situacija ide, za 50 godina ce u takvoj Srbiji biti 50% Srba i 50% Albanaca, a ako uzmemo u obzir da ni jedni ni drugi nisu bas u stanju da resavaju ekonomske probleme na civilizovan nacin, mozemo ocekivati jos par ratova, boga pitaj koliko korupcije i tenzija i ko zna cega jos - bolje je razgraniciti se i gledati sta i kako kasnije.

Imamo situaciju u kojoj Amerika ,Engleska ,Nemacka zele da nametnu svoju volju Srbiji ,pri cemu je vecina satelita na njihovoj strani.
imamo situaciju gde Siptari zele da nametnu svoju volju Srbima ,pri cemu je vecina mocnih drzava na njihovoj strani.Mnogi su vec najavili priznanje nezavisnog Kosmeta.
i tu se otvaraju mnoga pitanja ,uopste,mora se diskutovati o tome ,jer Srbi koji zive na Kosmetu imaju pravo da zive u Srbiji.Kako naterati te ljude da ne budu u Srbiji ,da budu integrisani drzavljani Velike Albanije ?
nema sanse ,mozda za 50 godina ,ali u ovoj generaciji samo u snu.

ima jedna stara izreka:Oteto prokleto
Na kraju krajeva,otimanje Kosova Srbiji bi mozda bilo ubistvo Srbije.Kako stvari stoje za 50 godina niko ne zna koliko ce u takvoj Srbiji biti procenata Srba i Albanaca ,a ako uzmemo u obzir da samo Srbi znaju da resavaju ekonomske probleme na civilizovan,pardon ,efikasan nacin to ce Srbima dati veliku prednost u resavanju ovog spora sa Siptarima.Prema tome bolje je da sacuvamo Kosmet ,a onda gledati sta i kako kasnije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 23:42 - pre 198 meseci
Sve je to lepo u teoriji, Srbija može sama da usvoji zakone, može sama da ih primeni, može da reformiše školstvo i da poboljša demokratiju, implementira standarde, itd. Naravno da može, ali nikako da to uradi, zar nam neko brani? Iznova se potvrđuje da dok Srbiju neko ne natera ne bude ništa od svega, ili bude za 50 godina u najboljem slučaju.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-220-245.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 23:43 - pre 198 meseci
@Legionar_ na rezime
1. pa i sad na svaki k**** imas porez
2. sad kao ne?
3. sta lupas?
4. ne mora da uvede,a zasto bi uticala na euro?
5. ne diktira samo nemacka vec jos par zemalja

i tako daleko...

i onda dolazi 8. koje se kosi sa 3. ;)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.181.*



+294 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 23:52 - pre 198 meseci
Nego, nešto mi fali u celoj priči.... 'de nam je Lesli?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 23:53 - pre 198 meseci
Mora da se zapio negde, valjda će stići pre nego što zaključaju temu.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 23:58 - pre 198 meseci
Da li se ovakvi primerci prave na traci? neverovatno svaki prica istu pricu koja blage veze sa zivotom nema.

[Ovu poruku je menjao kasaad dana 12.01.2008. u 02:23 GMT+1]
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?12.01.2008. u 07:03 - pre 198 meseci
Legionar:

ima dosta istine u tome sto govoris, ali bojim se da je kasno za tu politiku. U EU se sada mora i EU nece tolerisati drugaciju politiku Srbije. Treci put u svetlu buducnost nije moguc. Kada bi makar BG i RO bile van EU e onda bi se dalo razmisljati o nekim alternativama. Ovako...

Inace EU je pokupovala i razorila sve sto je moglo na istoku, a sada prebacuje svoje fabrike tamo. Sada se i na zapadu EU bune jer gube svoja neopravdano skupa radna mesta i nezasluzene beneficije.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?12.01.2008. u 07:25 - pre 198 meseci
Citat:
Ali za 1 dati Euro,Evropa povraca 10 Eura.

Ja sam čuo da čovek povraća kad se napije ili kada je bolestan.

Jedan tekstić. Nemam izvor, ali on nije ni bitan jer je sve u tekstu tačno.

Dakle , gospodo, mozete vi da se sprdate do sutra sa Cacanskim gonicem, ali neoboriva cinjenica je, da njega kao i onaj freak show zvani SRS, veliki deo srba smatra za svoje autenticne predstavnike. Ljude iz naroda, onakve, kakve su mnogi od njih navikli da vidjaju u svom okruzenju ceo zivot. Bahate, proste, bezobrazne, glupave , i agresivne.......to su osobine , koje ceni srbin. Jos ako su kombinovane sa slamaricom punom para, po mogucnosti zaradjenih na muljanje, spodoba iz price o prosecnom srbinu dobija i prefiks "gazda".......E, tu je kraj, izmedju "gazda Velje" "gazda Miska" ili "gazda Tome" je jos samo nebo, pa bog.....

Srbin ne voli ljude sa pravilnim crtama lica,To stvorenje , zacesljano, uredno, i ne daj boze cisto, ga odmah asocira na dekadenciju zapada, pederastiju, pedofiliju i sve sa cim srbin identifikuje miris sapuna , i ne daj boze after shavea Prosto se gadi muskaraca, koji nemaju neku deformaciju , tipa podvaljak do pupka, stomacina do kolena, klemave usi kombinovane po mogucnosti sa babura nosom , diskretno protkanim alkoholicarski popucanim kapilarima..........

Govorne mane i frljanje sa padezi se takodje, visoko kotiraju , na skali vrednosti prosecnog biraca...Sto gluplje i sto nepismenije, to bolje...takav kandidat je nekako , blizi narodu, prosto je deo njega, sa svojim GU, GI, GA...gugutanjem...

Sledece na sta bi predsednicki kanditat morao obratiti paznju je naravno, da uvek i u svakoj prilici bude pomalo pripit, ne previse ,ali da se vidi, kako mu okice cakle od "vruce " ili kako mu glava diskretno pada na sto u sred sastanka .
Tu se tek , definitivno, vidi da taj nije ni sorosev, ni americki , nego nas, domacin......ko ne pije rakiju taj ne razume srbiju...

Stajlling......ta rec koja se, eto uvukla i medju svakodnevni politicki zargon, je kako su i nasi polticari shvatili, veoma vazan za konacan rezultat izbora. To je ona tacka na kojoj se lome srbi izmedju radikala i domacina.......pozeljna su broj manji sakoi, koji , kada se zakopcaju naglasavaju konture tek pojedenog praseta u stomaku doticnog, isto,vazno je da su rukavi malo kraci, ne bi li se izbeglo konstantno brisanje nosa istim...pantalone , za razliku od uskog sakoa moraju biti dugacke , dole nabrane kao harmonika , a cipele.......cipele obavezno italijanske, ali sa diskretno iskrivljenom petom,od gacanja po blatu, i naravno......nikada ciste. Ciste cipele nose samo zene i pederi, a domacin takav blam sebi ne mozde da priusti..

Elem. posto naslucujem da ce i ovih izbora , savete stiliste striktno postovati Narodnjaci i radikali, naslucujem i da su im sanse da pobede onu drugu "pedersku " srbiju velike.......Jos ako Velja, ubaci u bazen pravog krokodila, i iznenadi nas nekim mavashijem u yaya nekog novinara, npr B92.......ili napushi cerku Matijinu , jos koji put javno preko TVa..mislim da vec naziremo novog pobednika, po meri naroda i srbije.......Velimir Velja Ilic, covek - vodozemac, pola domacin - pola bazen.........nam se vec smeska iz predsednickih odaja ...mashala, domacine...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?12.01.2008. u 11:39 - pre 198 meseci
Citat:
Pneos
Inace EU je pokupovala i razorila sve sto je moglo na istoku, a sada prebacuje svoje fabrike tamo. Sada se i na zapadu EU bune jer gube svoja neopravdano skupa radna mesta i nezasluzene beneficije.


Hajde hajde - znaci EU je u Srbiju, Bugarsku i sl... recimo, poslala masne "direktore" da uniste drustvenu imovinu korupcijom i licnim bogacenjem :)

Kako je lepo biti u ulozi zrtve, udobno, toplo i fino... Samo, realnost je ipak malo drugacija.

Srbija ce stati na noge kada ljudi budu poceli da preuzimaju odgovornost za svoj zivot i ono sto rade svaki dan. Do tada, uvek ce neka "EU" biti kriva za nedace i nesposobnost.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?12.01.2008. u 13:00 - pre 198 meseci
kukaju bogami i na zapadu. Sudbina u svoje ruke ? Covece Ivane, vidi se da ne zivis u Srbiji. Ruke su malom preduzetniku vezane jer se forsira rasprodaja drzave izmedju tajkuna i stranaca. Svaka cast ko moze da bude preduzetnik u Srbiji gde se u NS 130,000 € gradskih para da colicu za koncert, a onda raspravljaju mesec dana zasto prokisnjava porodiliste.

Uzeti sudbinu u svoje ruke ? Da jeste.

Od Djindjica je potekla ta teza da je nama lose jer mi ne zelimo da preuzmemo "stvar u svoje ruke" ? Smesna teza nesrecnog politicara. Srbi su radili kao i svi ljudi na planeti sto rade. Ustanes, odes na posao, vratis se jedes, jebes, sutra isto. Prosek je svugde isti.


102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?12.01.2008. u 13:17 - pre 198 meseci
Zasto imam utisak da je jedna od bitnih razlika u periodu izmedju "odes na posao" i "vratis se jedes" :)
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?12.01.2008. u 13:20 - pre 198 meseci
Citat:

Srbi su radili kao i svi ljudi na planeti sto rade. Ustanes, odes na posao, vratis se jedes, jebes, sutra isto. Prosek je svugde isti.


Znaci, drugi su krivi?!?

Neverovatno je koliko veliki broj ljudi koristi taj odbrambeni mehanizam.
Pricao sam nedavno sa jednim drugarom o tome, i on mi je lepo objasnio isto sto i Pneos & kompanija, kako je i na Zapadu dobro samo bogatima, kako hoce da nam uzmu Moravsku dolinu(?), kako su za nasu nesrecu pre svega zasluzne zapadne zemlje ciji je prljav plan za rasturanje SFRJ uspeo, kako ulaskom u EU postajemo robovi(docim smo sad izrazito slobodni), ... I jos mnogo, mnogo slicnih stvari koje poticu iz tog specificnog weltanschauung-a...

A pritom, i sam je duboko svestan nesposobnosti, visedecenijske(visevekovne?) negativne selekcije,
ekstremne sklonosti ka lopovluku, precutnog prihvatanja tiranije zarad 'visih ciljeva',.. svih tih stvari, za koje, i sam priznaje, nisu krivi stranci.

Cudan je to paradoks...

U pravu si verovatno, da ni na Zapadu nisu svi hiperaktivni preduzetnici(koji uzimaju, da prostite, 'stvar u svoje ruke'), niti se ocekuje od svih ljudi da imaju taj duh, ali njihov sistem funkcionise, i onda nema potrebe da se nesto preterano cimaju.





[Ovu poruku je menjao kelja dana 12.01.2008. u 14:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118685 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.