Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118887 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 09:45 - pre 198 meseci
Citat:
stil:  Uostalom , nisu morali da idu dole ako nisu hteli. Jedan moj komsija nije hteo da ide pa je dobio otkaz. Kada je otisao SM. Dobio je nazad posao i debelu odstetu.

Da, zaboravili smo da su se ljudi prosto otimali da ih vrate na front u Baranju '95 ili da ih posalju na Kosovo '99 da brane Srbiju i Slobu. Nisi mogao da ih zaustavis! I onda je mrmut zavio cokoladu u foliju! A, mogao si slobodno da kazes necu, terajte se i vi policajci i Sloba i ostali, ja sam vidovit i bice promene vlasti, odsteta itd...

Zista nam jedino ostaje da se vacamo sa Evropu. Pogledajte kakvo je raspolozenje u Evropi. Skoro svi se zalazu da se sto prije prikljucimo i da je pameti to bi trebalo zgrabiti sa obadvije ruke. Da li oni to rade kao kompenzaciju za Kosovo? Skoro sigurno, iako formalo te dvije stvari nemaju veze. Ali, to ne znaci da nam oni "otimaju", pa nam kao sad daju nesto zauzvrat. Jednostavno treba prihvatiti realnost i iskoristiti priliku kad nam je vec nude. Nema tu mnogo premisljanja..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.241.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 09:46 - pre 198 meseci
Opet je problem u parolama. Jeste istina najjace oruzje, ali kako utvrditi istinu i njene granice. Istina je kao neslano jelo, takva kakva je. Sta ako neko ili nekoliko njih dosole po saku soli.
Slazem se da je istina najjace oruzje, ali ona neprskana, cista i dokumentovana, ili argumentovana.

I mnoge istine su prisutne, samo ih ne zelimo da vidimo, nisu "ukusne", pa cesto pomalo zazmurimo, i zanemarimo, i veci deo vremena trazimo dokaze i argumente da "zatrpaju" neku istinu. Ili koristimo jednu istinu da poklopi drugu istinu.

Isto tako je istina da niko od ovih kandidata ne uticena odluku da li cemo da udjemo u EU. Ali to je neslana istina, neodgovarajuca, kako bi se pricalo o "kvalitetima" pojedinaca.
Kada bi ih skupili, kandidate, i odveli u karantin na 2 ili 4 godine, da li bi se nesto zaustavilo..sumnjam, u stvari, zaustavile bi se neke prazne price...

Tako da proglasavanje, sto je omiljeni sport, i sta je istina i sta nije nije tema. Moze neko da vidi i NLO, pa je problem kako da dokaze tu istinu, a da ga socijalno ne izopste. To su licne, pojedinacne istine, koje ne bi trebalo da sporimo. Ali ih uzimamo sa rezervom, i ne mogu biti osnov za opstu promenu stava.
Pojedinac ce biti u soku, ali ostali nastavljaju po starom.

Poz.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 10:36 - pre 198 meseci
Postoji samo jedna istina. Sto se tice kandidata. Pojedini zele da budemo kao onaj komsija paranoik ludak koji nisakim ne razgovara. I koji te gleda kroz nisan kad prolazis ulicom pored njegove kuce. Jednom smo bili takvi i proveli smo se kao bosi po trnju. Bili smo probni poligon za dve strane . Jedni da testiraju oruzje a drugi , nasa braca , da vide sa kakvim to oruzjem ovi raspolazu. Svi su na dobitku osim nas. Nadam se da nas je istorija nesto naucila, da se iste greske ne ponove. Ti hoces da kazes da nema razlike. Ja ti kazem da ima i da je kljucno da sto vise ljudi izadje da kaze sta misli jer ce se ti koji posle dodju itekako pozivati na one koji su izasli i glasali za njih. Mislim , sramota je da 90 % penzosa sa reumom mogu da odvoje 15 minuta da kazu sta misle , a da 90 % mladih i zdravih to ne mogu .
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 10:58 - pre 198 meseci
Istina je jedna, ali ju je moguce interpretirati na razne nacine. Kreativna tumacenja...
Naravno da nisu svi isti i ocigledna je razlika sta cija pobjeda donosi. Mozda ne toliko dramaticno koliko ih predstavljaju, ali u svakom slucaju znacajno.
Treba izaci i glasati, ako ni zbog cega drugog, a ono da barem imas osjecaj da si pokusao nesto promjeniti, da se eto i ja kao nesto pitam.
Ako to primjenis na veci broj ljdi, videce se efekti. Ljudi su vecinom nezainteresovani zato sto se stalno prica, svi su oni isti, sve su to lopovi, itd..
Nisu isti. Penzioneri to vjerovatno znaju iz iskustva, bem li ga....
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 11:21 - pre 198 meseci
Zaista sam za ulazak u EU.

Imam 37 godina. Uvek (mislim na vreme hiperinflacije i posle) sam imao posao. Na sivo, crno ili belo. Uvek sam nešto radio i nisam kukao.
Nisam se obrazovao koliko sam hteo-mogao, nisam video dalje od Trsta i Paralije, gutao sam suzavac na trgu, provodio noći kod Moskve u štrajkovima...

Želim normalne i odgovorne političare, tržišnu ekonomiju i mnogo toga "normalnog"...

Veliki problem je i u Srbima (nama).
Srbi hoće da Evropa dođe kod njih i da ih lepo zamoli...a upravo treba da bude obrnuto.
Ko umije njemu dvije, a mi ne da nismo umeli, nego nismo imali pojma GODINAMA, DECENIJAMA...
deki
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 11:55 - pre 198 meseci
Bolje ikad nego nikad.
 
Odgovor na temu

Marisav
Guberniя Serbiя

Član broj: 149900
Poruke: 99
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.gamezer.com/billiards


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 12:03 - pre 198 meseci
Ne!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 12:14 - pre 198 meseci
Upravo ovo sto je deki rekao. Ogroman problem lezi u nasem mentalitetu i nacinu razmisljanja.
To sto neki politicari zarad ko zna cega, oce da EU ispuni nase (zamisli) uslove da bi se mi NJIMA prikljucili i sto
vecina gradjana to shvata kao najnormalnije, jeste upravo posledica tog srpskog mentaliteta.

Tahvih nebuloznih primjera imate na sve strane.
Kukamo kako ce ulazak u EU unistiti nasu proizvodnju (da li postoji nesto bolje od zdrave konkurencije),
kako ce morati mnoooogo vise da se radi - od jutra do mraka (ovo posebno vazi za administraciju i drustveno-javna preduzeca,
gde je jos uvek veliki broj zaposlenih), kako ce morati da se postuju zakoni (nema podmicivanja policajaca za prebrzu voznju) itd.
Nema tu filozofije i teoretskih diskusija, sve to moze prakticno da se provjeri u radijusu od 500km od BG. Kada stavite stvari 1:1 postaje sve mnogo jasnije.

Promjenti nacin razmisljanja i izvuci se iz te uloge vjecitog gubitnika i ponizenog je ono sto nam je najpotrebnije kako bi se
brze krenulo sa promjenama na bolje, a ne svaki boziji dan potencirati Kosovo, otimanje, ponizavanje, gubitnistvo i demoralisati ljude.

E, da, za sve to je potrebno i preuzeti odgovornost i uraditi nesto. Glasati, strajkovati, gutati suzavac, nije bitno. Vazno je uraditi nesto,
a, ne cekati da svane novi dan i drzati fige da se ostvari samo od sebe. Nece da moze samo od sebe.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 13:52 - pre 198 meseci
1. Licno ne poznajem NIKOGA ko se odande vratio nezadovoljan i razocaran, a licno poznajem PAR DESETINA onih koji su otisli i tamo ostali.
2. Kad nisam uspeo ja da odem EU, voleo bih da EU dodje u ove krajeve.

Na osnovu 1. i 2. => DA! ;)

=#Z�g�'Z�Ʀn*.�J%�x�j��v��Jڏ7�q�h�F�z{��K
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-220-245.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 14:13 - pre 198 meseci
Citat:
zeleni zub: ...

=#Z�g�'Z�Ʀn*.�J%�x�j��v��Jڏ7�q�h�F�z{��K

sta ovo predstavlja?cak ne mogu ni da citiram :)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.beotel.net.



+85 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 18:41 - pre 198 meseci
Cesto mi se to desi kad odgovaram mailom na forum - nemam pojma zasto;
uglavnom to sto je ES 'kodirao' glasi ovako

-------
PS
Na Badnji dan sam bio u okolini Raske, znaci kraj zesce potkacen u toku bombanja, dosta ljudi bilo mobilisano, izginulo itd.
I radi se cirka na snegu pored odsecenih Badnjaka i dvojica starijih ljudi razgovaraju o tome kako su se Rumuni za*ebali sto su usli u EU jer ne mogu da peku rakiju i prasice, vidno srecni sto se kod nas to moze i sto nismo mi u EU, sve uz socne psovke plasticno interpretirane Inace jedan je na birou, a drugi radi u firmi za 8k dinara; jednom je sin u Nemackoj a drugom cerka u Svajcarskoj i naravno da nemaju nameru da se vrate za trajni boravak u Srbiju, dalja analiza je suvisna.
-------
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 19:26 - pre 198 meseci
jesam.
I to ako treba po svaku cenu

Citat:
Zeleni zub:

-------
PS
Na Badnji dan sam bio u okolini Raske, znaci kraj zesce potkacen u toku bombanja, dosta ljudi bilo mobilisano, izginulo itd.
I radi se cirka na snegu pored odsecenih Badnjaka i dvojica starijih ljudi razgovaraju o tome kako su se Rumuni za*ebali sto su usli u EU jer ne mogu da peku rakiju i prasice, vidno srecni sto se kod nas to moze i sto nismo mi u EU, sve uz socne psovke plasticno interpretirane ;) Inace jedan je na birou, a drugi radi u firmi za 8k dinara; jednom je sin u Nemackoj a drugom cerka u Svajcarskoj i naravno da nemaju nameru da se vrate za trajni boravak u Srbiju, dalja analiza je suvisna.
-------

Ovo je tako zalosno...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-220-245.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 19:57 - pre 198 meseci
sto kazu
srbijo,zemljo dembelijo
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.eunet.yu.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 20:34 - pre 198 meseci
Jeste zalosno, ali veoma istinito, barem kada se radi o zalosno velikomprocentu nase populacije. Ja radim vec 6 godina izvan Srbije, i finansijski je izuzetno dobro. Dosta toga mi fali, ali bolje i to nego da mislim da li cu sutra imati da jedem, umesto da mislim STA cu da jedem... No dok takve stvari dodju do mozda nekih likova gore opisanih, moji praunucici ce biti u poznim godinama :(
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 20:44 - pre 198 meseci
Lako je nama koji smo imali prilike da odemo van u tu EU i licno vidimo kako stoje stvari. Kako vi to da objasnite takvim ljudima koji jos uvjek zive u
nekoj vrsti paralelne realnosti i u pola osam uvece cekaju prosvjetljenje. Kojima je jedina i apsolutna istina da su za sve njihove muke krivi
Ameri, EU i masoni. Plus na to dodajte Selju, Koju, Mrkija, Tmomu (po Indexovcima) i ostalu druzinu koji konstantno zaustupaju te nebulozne teze.
Da stvar bude jos crnja obican narod i nema ni finansijskih mogucnosti ali ni nacina da ode iz ove zemlje i vidi kako ljudi drugde zive (vize, 13% ima pasos,
nezainteresovanost).
Dokle god je tako imacete ljude koji ce se bojati automatskih vrata, pokretnih stepenica, zracenja mobilnog i cega sve ne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.234.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 22:39 - pre 198 meseci
Osim tih sto se boje automatskih vrata, postoji i solidan broj osoba, stanovnika zemlje srbije koji histericno i iskljucivo gledaju licni interes, cak i kada je u suprotnnosti sa zakonom, zdravim razumom, da ne spominjem opsti interes.

Opsti interes, sta je to, ko o tome brine, a ne brine SAMO o sebi, taj je najmanje idiot, ako ne i nesto vise.
Tu lezi, u tom mentalitetskom nacinu razmisljanja veliki problem, sto je zarazan, simpatican, dembelanski.

Lako je imati rodbinu u svici, ili nekog ovdasnjeg sponzora, stranog delegata, pljuvati po svemu, posto je osoba "snadjena" u zivotu, voditi "svoju" politiku, bez briga za zdravstvo, skolstvo, penziono, sve to "prevazidju" evrici, svajcarci, dolari.

Pa se opustiti u parolama, pametovati okolo, deliti sopstvenu filozofiju sa "integritetom" sposobnog, da ga drugi sponzorise, makar i slucajno, bez neke zasluge.

Ne vidim zasto, u ovakvoj raspravi ubacivati takve egzemplare, njima je sve jedno gde su, na marsu, u srbiji ili u pustinji. Jedino im ne odgovara civilizacija, malo uredjen svet, sa malo vise morala, onog "starinjskog", da se ne lupeta u drustvu, bez drustvenih zasluga ili doprinosa zajednici.

Njima treba krcma, menjacnica i nazalost publika.

Da takvi nedelju dana zive od svog rada, ...bila bi to pesma...kukavice

Poz.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 23:03 - pre 198 meseci
Citat:

Dokle god je tako imacete ljude koji ce se bojati automatskih vrata, pokretnih stepenica, zracenja mobilnog i cega sve ne.


(Totalnog)pomracenja Sunca.(1999) :(

Ne znam kako je bilo u vecim gradovima, ali kod nas, u provinciji, tokom ove pojave, koja se dozivi jednom u zivotu, na ulicama grada i to najvecim, najprometnijim ulicama, nije bilo zive duse.

Takvu manifestaciju sujevernog straha(ili ko zna vec cega) nisam vise nikad doziveo. :(

Dakako da se RTS svojski potrudio da objasni kako je extremno opasno direktno gledati u Sunce(bez neke vrste zastite), ali cak ni oni nisu pomenuli da je opasno izaci na ulicu i prosetati...

 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.eunet.yu.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?13.01.2008. u 23:37 - pre 198 meseci
Hehe, zaboravio si likove koji su za svako svetlo na nebu tokom nesretnog proleca 1999. govorili SATELIT, i ne daj boze da pokusas da tvrdis nesto drugo (da je recimo zvezda cije svetlo treperi zbog promena u atmosferi), odmah si neznalica i ne daj boze strani platjenik.......
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.235.*



+294 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?14.01.2008. u 00:52 - pre 198 meseci
Citat:
kelja: (Totalnog)pomracenja Sunca.(1999)

Ne znam kako je bilo u vecim gradovima, ali kod nas, u provinciji, tokom ove pojave, koja se dozivi jednom u zivotu, na ulicama grada i to najvecim, najprometnijim ulicama, nije bilo zive duse.

Takvu manifestaciju sujevernog straha(ili ko zna vec cega) nisam vise nikad doziveo.

Dakako da se RTS svojski potrudio da objasni kako je extremno opasno direktno gledati u Sunce(bez neke vrste zastite), ali cak ni oni nisu pomenuli da je opasno izaci na ulicu i prosetati...

Za vreme pomračenja Sunca bio sam u Mađarskoj, u mestu kroz koje je prolazila linija totalnog pomračenja Sunca. Bio je organizovan izlet na obližnje brdo, gde se okupilo par stotina ljudi! Bilo je predivno!

Za to vreme, par mojih prijatelja ovde u Pančevu, odlučilo je da se prošeta gradom, i popne na krov jedne od viših zgrada, zgrade SDK. Na krovu su zatekli ekipu lokalne televizije, s kojima su propratili ceo događaj. Kako su mi pričali, u gradu na ulicama nije bilo žive duše tih pola sata-sat-dva, koliko već je trajalo sve to... Neki ljudi su čak zamračivali prozore ćebadima, mislim, strašno

Citat:
flighter_022: Hehe, zaboravio si likove koji su za svako svetlo na nebu tokom nesretnog proleca 1999. govorili SATELIT, i ne daj boze da pokusas da tvrdis nesto drugo (da je recimo zvezda cije svetlo treperi zbog promena u atmosferi), odmah si neznalica i ne daj boze strani platjenik.......

Haha, sad sam se setio toga. Najozloglašenije nebesko telo u to vreme, koje su neki čak prozvali "Klintonovo oko", bila je nesuđena "zvezda danica", danas poznatija kao planeta Venera
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?14.01.2008. u 07:42 - pre 198 meseci
Pa sve je krenulo od novinara koji su plasili ljude umesto da lepo objasne o cemu se radi. Secam se da su se pcele , kada je pocelo pomracenje masovno pocele vracati u kosnice u pcelinjaku, koja je to guzva bila. Utripovale su se da se smrkava . Bilo je to zanimljivo gledati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118887 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.