Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118701 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 15:56 - pre 198 meseci
Citat:
Da ne zaboravimo da su Srbi i Hrvati u stanju da zive zajedno - sto su demonstrirali tokom sazivota u Kraljevini SHS i SFRJ. Albanci i Srbi ne da nisu u stanju da zive jedni pored drugih, vec je to opasno i potpuno suludo - dokaz je latentna mrznja i nestabilnost koja se decenijama razbuktavala i zavrsila ratom koji je morao da bude takav da jedna od strana napusti Kosovo.


Da, da, reci to Hrvatima i Siptarima, pa mi javi sta su ti rekli !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:12 - pre 198 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dalibore, mani se ekonomskog dela price - osim ekonomskog dela price sam naveo jos nekoliko - koji su mnogo bitniji od njega.

Ti ono bas volis da izbegavas da odgovoris, krenulo je kako si objasnjavao da bi nas povratak Kosova skupo kostao i navodio par razloga za protiv, a kad sam te jednostavno pitao da usporedis to sa Hrvatskim osvajanjem Krajine i nedostatku problema koje spominjes sad si uzeo da mi pricas trenutno stanje Srbije i Kosova i objasnjavas sta moze a sta ne moze da se uradi.

Da ponovim:
Citat:

a) >90% ljudi tamo nece da zivi u Srbiji
b) Niko nece da placa Srbiji porez
c) Srbija nema nikakve ingerencije
d) Sve i da ima, to bi jako puno kostalo

Samo stavi Hrvatsku umesto Srbije i zamisli da se prica o Krajini, dobijemo potpuno istu sliku. Da su Hrvati tako razmisljali cisto sumnjam da bi imali drzavu u danasnjim granicama. Dakle izvodljivo jeste.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:21 - pre 198 meseci
Pa, recimo da je Hrvatska "jeftino" dobila Krajnu, jer ovu nije branila najmocnija vojna alijansa na svetu (hint NATO), koja ju je prethodno bombardovala (hint '99).

Takodje, Hrvatska je u svojim poduhvatima imala kakvu takvu podrsku Evrope i USA, a i drugo je vreme bilo (u ocima sveta to je bio samo finale raspadanja istocnog bloka).

Cinjenica je da su danasnja desavanja u mnogome politicka prepucavanja, ali je jos bitnija cinjenica da su nasi dosadasnji lideri bili nesposobni da vode normalnu spoljnu politiku i da odrzavaju prisne odnose sa zemljama sa kojima imamo interes (i tako brane interes drzave).

Gubitak Kosova je rezultat idiotske spoljne politike koju Srbija vodi u poslednjih par decenija. Dokle se to ne promeni, cuda ce nam se i dalje desavati i mi cemo se stalno iznenadjivati kako nas svi mrze i cine nam nepravdu.

:S
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:23 - pre 198 meseci

Mozes samo uporedjivati krajinu do oluje sa kosovom do 99. posle toga se upravo u krajnjem ucinku razlikuje i sudbina. oni su pobedili mi izgubili.....


FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:25 - pre 198 meseci
Citat:
kasaad: Mozes samo uporedjivati krajinu do oluje sa kosovom do 99. posle toga se upravo u krajnjem ucinku razlikuje i sudbina. oni su pobedili mi izgubili.....

Hm, bas si lupio, do 99 Kosovo je u potpunosti bilo pod vlascu Srbije, posle uopste nije. Nema nikakve slicnosti.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:26 - pre 198 meseci
da ...sa 90% stanovnistva koja tu vlast ne priznaje, teroristima i razno raznim naoruzanim formacijama itd itd.. al eto opet se vracamo zavlacenju glave u pesak ....kako god
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:29 - pre 198 meseci
Citat:
kasaad: da ...sa 90% stanovnistva koja tu vlast ne priznaje, teroristima i razno raznim naoruzanim formacijama itd itd.. al eto opet se vracamo zavlacenju glave u pesak ....kako god

Nije kako god, napravio si totalno glupu i netacnu usporedbu.
Srbija je imala potpunu vlast na Kosovu do 99 godine, Hrvati nisu imali vlast u Krajini do 1995 godine. Sta ti tacno tu nije jasno?
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:31 - pre 198 meseci
mrzi me sorry ..zivi u kojem god oces uverenju....
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:37 - pre 198 meseci
Citat:
hecky: Gubitak Kosova je rezultat idiotske spoljne politike koju Srbija vodi u poslednjih par decenija. Dokle se to ne promeni, cuda ce nam se i dalje desavati i mi cemo se stalno iznenadjivati kako nas svi mrze i cine nam nepravdu.

Slazem se u potpunosti.
Nije da sam ja nesto lud za spasavanjem Kosova i slicnim stvarima, samo izjave ljudi na ovoj temi me malo nerviraju, neki likovi su 100% sigurni u nemogucnost bilo cega drugog osim nezavisnosti i cak imaju valjane razloge zasto Kosovo treba da bude nezavisno, kako je skupo za Srbiju itd, da ne zele da vide da su ipak postojala i druga resenje u slicnim situacijama, kao sto je sa Krajinom i Hrvatskom.
Isto tako je bilo 92,93 kad je gomila ljudi imala hiljade razloga zasto Krajina treba da bude nezavisna ili sta vec pa na kraju to nije bila.

Naravno to se isto dogodilo zbog lose politike i nedostatka podrske vece sile, ali opet je suprotan dokaz resenja.

@kasaad, slobodno odmori, nisam nesto lud za tvojim misljenjem.

[Ovu poruku je menjao DaliborP dana 11.01.2008. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:47 - pre 198 meseci
A koje je tvoje rešenje? Upasti na Kosovo kao što su Hrvati u Krajinu i proterati 2m Albanaca u Albaniju? Tebi je to izvodljivo?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 16:53 - pre 198 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: A koje je tvoje rešenje? Upasti na Kosovo kao što su Hrvati u Krajinu i proterati 2m Albanaca u Albaniju? Tebi je to izvodljivo?

Ne, to nije moje resenje, a izvodljivo jeste. Albanci su vec jednom napustili Kosovo 99 godine. Srbi su napustili Krajinu takodjer pod slicnim uslovima.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:01 - pre 198 meseci
DaliborP, jesi li ti svestan šta pričaš?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:08 - pre 198 meseci
Dalibor se ipak samo dobro zajebava, meni se nesto cini ;-)

Citat:

Ti ono bas volis da izbegavas da odgovoris, krenulo je kako si objasnjavao da bi nas povratak Kosova skupo kostao i navodio par razloga za protiv, a kad sam te jednostavno pitao da usporedis to sa Hrvatskim osvajanjem Krajine i nedostatku problema koje spominjes sad si uzeo da mi pricas trenutno stanje Srbije i Kosova i objasnjavas sta moze a sta ne moze da se uradi.


Hrvatska je iza sebe imala NATO, USA i EU i punu podrsku da uradi ono sto je uradila. Tako da je to pre svega bilo izvodljivo, a kostalo je daleko manje jer su sa druge strane imali ekipu sa kojima su mogli da se nagode uz dovoljno viskija na stolu (Slobu).

Srbija, sa druge strane, ima podrsku Indonezije, Rusije i eventualno Kine - i to samo moralnu i jedino gde se sa Albancima mogu nagoditi je transport dopa do zapadne Evrope.

Jel to isto? Zavisi od kolicine THC-a u necijoj glavi, verujem da ima ljudi kojima je isto :)

Cela Oluja je bila farsa - ljudi su se povukli bez puno otpora. Nesto mi se cini da se Albanci ne bi povlacili kao Srbi 1995-te, a o KFOR-u da ne pricamo - Amerikanci su uspeli da dobiju vrlo jeftino bazu za svoje vojnike iz Nemacke i ostatka EU gde je rasla kirija svake godine, i verujem da samo treba lepo da ih zamolimo da odu, i ima jos i da pociste za sobom ;-)

Uz par dimova albanske vutre sve moze :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:17 - pre 198 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: DaliborP, jesi li ti svestan šta pričaš?

Au yebote prestanite mi vise trpati reci u usta, ja nemam nikakvo resenje niti pricam o njemu, covek pita da li je izvodljivo, ja kazem da jeste i sta sad?
Cega treba da budem svestan? Jesam ja nesto rekao da treba tako i tako da se uradi? Nisam, kraj price.

Mene iskreno to ne zanima uopste.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:19 - pre 198 meseci
Ivane, sve je to tacno sto ti kazes i sve vodi ka tome ali nikad se ne zna sta ce biti na kraju. Ni meni Srbija ne izgleda dovoljno sposobno da se izbori za nesto u svemu ovome, ali pozicije se menjaju uz godine u godinu, vreme ce pokazati. Ja sam samo rekao da ne bi trebalo tek tako otpisivati druge solucije.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:23 - pre 198 meseci
Uf, kako to uvek ispadne da je neko iz dijaspore za najradikalnije rešenje od svih. Zašto me to ne iznenađuje. Naravno da je uvek lato ratovati kad drugi ginu, a ti sediš par hiljada kilometara daleko i iz udobne fotelje navijaš svim srcem.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:27 - pre 198 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Uf, kako to uvek ispadne da je neko iz dijaspore za najradikalnije rešenje od svih. Zašto me to ne iznenađuje. Naravno da je uvek lato ratovati kad drugi ginu, a ti sediš par hiljada kilometara daleko i iz udobne fotelje navijaš svim srcem. :)

Koje resenje? Koji rat? Koje navijanje? Gde ja to nudim neko resenje?

Yebote, ovaj forum je prepun pametnjakovica poput tebe, stvarno vas ima previse.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:38 - pre 198 meseci
Ne znam ko je pametnjaković. Sam si rekao da je "hrvatsko rešenje" izvodljivo, je l' treba da te citiram? Evo, ne mrzi me:

Citat:
Ne, to nije moje resenje, a izvodljivo jeste. Albanci su vec jednom napustili Kosovo 99 godine. Srbi su napustili Krajinu takodjer pod slicnim uslovima.


Ili možda misliš da će Albanci da se mirno spakuju, požele nam sve najbolje i onda se odsele u toplije krajeve, isto kao što se '99-te nisu ni najmanje bunili? Daj još neki biser.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:41 - pre 198 meseci
Nisi boldovao ovaj deo.
Citat:
Ne, to nije moje resenje

Preskocicu tvoje komentare.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?11.01.2008. u 17:51 - pre 198 meseci
Ja ću da citiram isti deo, ali da bi nešto pitao:

Citat:
DaliborP: Albanci su vec jednom napustili Kosovo 99 godine.


I šta se posle Srbima desilo?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118701 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.