Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452640 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Diddy
Belgrade

Član broj: 114337
Poruke: 7
91.150.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.09.2007. u 01:14 - pre 201 meseci
Zdravo momci! Vidim da neki od vas imaju dosta iskustva u Uk, samim tim i sto zive tamo, zamolio bih vas da mi odgovorite na par pitanja...

Imam zavrsen strani fakultet za management. Znaci njihovu diplomu kao i nasu. Pricam odlicno engleski jezik i pomalo francuski. Interesuje me kakve su mi sanse za nalazenje posla u UK (London)?

Da li postoji mogucnost da se aplicira preko neta ili bih morao da dodjem tu pa da trazim posao ,sto mi je i bila namera. Nisam siguran ako bih dobio vizu kad upisem neki kurs ,da li bi mogao odmah da trazim stalni posao jer me kurs ne interesuje ionako znam engleski, ili ona fora preko ltd-a..?? Ako bi dosao turisticki da li bi mogao da se zaposlim i ostanem, kako je najbolje da se dodje u UK? Koje je vase misljenje, da li postoji mogucnost da se nadje neki adekvatan posao u mojoj struci i da li zaposljavaju ljude iz Srbije? Svestan sam konkurencije ali i mogucnosti, stalno se neckam da li da krenem ili ne???

Hvala vam puno na odgovorima,

Diddy
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
217.41.233.*



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.09.2007. u 11:39 - pre 201 meseci
Citat:
Diddy: Zdravo momci! Vidim da neki od vas imaju dosta iskustva u Uk, samim tim i sto zive tamo, zamolio bih vas da mi odgovorite na par pitanja...

Imam zavrsen strani fakultet za management. Znaci njihovu diplomu kao i nasu. Pricam odlicno engleski jezik i pomalo francuski. Interesuje me kakve su mi sanse za nalazenje posla u UK (London)?

Da li postoji mogucnost da se aplicira preko neta ili bih morao da dodjem tu pa da trazim posao ,sto mi je i bila namera. Nisam siguran ako bih dobio vizu kad upisem neki kurs ,da li bi mogao odmah da trazim stalni posao jer me kurs ne interesuje ionako znam engleski, ili ona fora preko ltd-a..?? Ako bi dosao turisticki da li bi mogao da se zaposlim i ostanem, kako je najbolje da se dodje u UK? Koje je vase misljenje, da li postoji mogucnost da se nadje neki adekvatan posao u mojoj struci i da li zaposljavaju ljude iz Srbije? Svestan sam konkurencije ali i mogucnosti, stalno se neckam da li da krenem ili ne???

Hvala vam puno na odgovorima,

Diddy


prvo izvini sto ne odgovorih na PP, malo u guzvi

kao sto pomenusmo ranije - ne moze se sa turisticke prebaciti na radnu.

sto se tice kurseva engleskog i studentskih viza - tu ima par bitnih stvari.
bitno je da je duze od 6 meseci, jer sa vizom kracom od 6 meseci neces moci da se prebacis na radnu.

takodje, vazno je proveriti da li je skola odobrena od Home Office-a, jer neke vise nisu koje su pre bile.

bilo je pomena o nekih £2000 depozitu za stud vizu, ali ne znam da je to vec pocelo da vazi.

sto se tice aplikacije za posao, vidi prethodnih nekoliko poruka, a i logicno je da bi te poslodavac voleo videti pre nego te zaposli

i naravno , zaposljavaju ljude iz Srbije u raznoraznim strukama - ali to sve zavisi od osobe do osobe.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

ziki021

Član broj: 113296
Poruke: 4
194.106.187.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.10.2007. u 11:02 - pre 201 meseci
Interesuje me da li neko zna kakva je procedura sa zenidbom sa engleskinjom, realna iskustva, saveti??? Hvala
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
..nge217-43.btcentralplus.com.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.10.2007. u 21:59 - pre 201 meseci
Citat:
ziki021: Interesuje me da li neko zna kakva je procedura sa zenidbom sa engleskinjom, realna iskustva, saveti??? Hvala


evo par informacija, ne saveta [ko da te savetuje o zenidbi ]

vencanje izmedju stranaca i domacih se obavlja samo u odredjenim registry office-ima [previse laznih brakova bilo]

koliko znam, ako ste u vezi manje od 4 godine, dobija se prvo privremena viza na 2 godine, pa tek onda permanent residence, a posle 3 godine boravka moze i pasos.

negde videh da ako dolazis izvan UK za brak dobija se neka privremena viza na 6 meseci tokom kojih bi morao da se ozenis.

znam neke da su proveravali koliko je 'stvarna' veza, a i neke koje nisu.

ali, jedan bitan detalj [ako je ovo zbog papira] - razvod je ovde dosta komplikovan i jako skup

...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

maleksa

Član broj: 159260
Poruke: 79
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.flexelectro.com


+3 Profil

icon Postavljanje CV-a na UK (London) sajtove za pretragu posla21.10.2007. u 08:06 - pre 201 meseci
Pozdrav svima!

Potrebne su mi neke informacije kada se "ponudis" poslodavcu preko sajta za posao? Pod tim podrazumevam da ostavis svoj CV u njihovu bazu podataka. Kako gledaju na tebe posto nisi iz EU? Da li postoji neka olaksica ako se poseduje HR pasos?
Svakojake informacije su mi dobro dosle.
Inace, dipl. ing. sam elektrotehnike i radim u nauci 2 godine. Pokusao bi da se oprobam u UK, pa se odlucujem na koji nacin. Nadam se da ce mi vasi komentari i sugestije uveliko pomoci u tome.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.10.2007. u 18:29 - pre 201 meseci
Kada apliciras za poslove, ako imaju dovoljno podjednako dobrih UK/EU kandidata tebe nece ni pozvati. Ako si ti bolji, ili ako nemaju dovoljno prijavljenih, mogu da te pozovu na intervju. U tom slucaju moras da se pojavis u firmi da uzivo razgovaras sa ljudima. To je jedino gde HR pasos moze da ti pomogne, posto ti ne treba viza za turisticku posetu. Za radnu dozvolu je identican proces i za SR i za HR gradjane.

Posto si u nauci, ako imas dobar CV, mozda je najlakse da apliciras univerzitetima i istrazivackim centrima za PhD stipendiju.
Ako hoces posao u industriji, nemoj samo da uploadujes CV na neki jobs website, nego trazi i oglase i apliciraj direktno poslodavcima.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.10.2007. u 20:19 - pre 201 meseci
Uvek sam se divio ljudima koji uspeju da imigriraju sedeci u fotelji i saljuci aplikacije. Kladim se da bih otisao u London i licno, od vrata, kuc kuc, ja sam taj !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

LEONITA

Član broj: 160516
Poruke: 2
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.10.2007. u 23:57 - pre 201 meseci
Slucajno sam sad nabasala na ovaj forum,jer danima pokusavam da nadjem odgovore kako otici i ziveti u UK.Vidim da ovde ima dosta dobrih saveta,i
ideja..Moj slucaj je sledeci:ja sam zavrsila farmaciju i imam decka,grka,koji radi u Londonu,tri meseca je tamo.Dobila sam turisticku vizu koja vazi do
marta 2008.bila sam tamo u septembru,10-tak dana,i sada trazimo nacin kako ja da odem tamo da zivim s'njim.Preko 'unmarried viza'varijante ne mozemo
jer traze da smo ziveli 2.god zajedno,sto nismo.Da li je bolje da se vencamo?I gde?U Srbiji,Grckoj ili u Londonu?I da li moze samo 'crkveno vencanje'?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
..nge86-148.btcentralplus.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.10.2007. u 10:37 - pre 200 meseci
Hi

Zna li neko kakav je kraj Walthamstow, dobio sam tamo novi posao... Da trazim stan tu ili u nekom drugom dijelu:-)... Neka preporuka, samo da nije na drugom kraju grada:-)

Poz
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.10.2007. u 17:28 - pre 200 meseci
Walthamstow je malo dodgy, a i udaljen od centralnog Londona. Ali dobra stvar je sto je Wltm Central stanica na Victoria liniji podzemne, koja je najbrza i najredovnija od svih. Tako da mozes da pojuris gajbu u bilo kom kraju gde staje Victoria line. Od toga Brixton, Stockwell i Seven Sisters su neki delovi koje bi mogao da preskocis zbog bezbednosti u pocetku. Tottenham Hale je oblast u kojoj su dominantna ogromna skladista.

Ali kao sto smo vec ranije rekli, nema mnogo smisla da ti mi ovde preporucujemo u koji kraj da se uselis, jer ti jedini znas sta ti se svidja, pa ces vec posle koji mesec ovde naci ono sto ti odgovara.
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
*.bagu.cable.ntl.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.10.2007. u 21:09 - pre 200 meseci
Cheers M8


Nije da mi vi birate gdje da se uselim, vec me zanima koje dijelove da izbjegavam:-) Za mene nije problem ali porodica je sa mnom, mala djeca, itd...

Ovdje u Warringtonu, placam 495 PCM za 3 bed ff house, kraj je miran da ne moze biti mirniji ali kako vidim na gumtree, ne gine mi 1200 PCM u Londonu za slicno.

Idem sledece sedmice u London da razgledam kuce i stanove, pa se javim opet s pitanjima, naravno:-)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.10.2007. u 23:19 - pre 200 meseci
Walthamstow nije bas jako los. Ima puno istocno-evropljana i siromasniji je deo, ali nije bas los. Sto kazu suburbia

Inace, imaju najduzi High Street u Evropi:
http://en.wikipedia.org/wiki/W...w#Shops_and_Walthamstow_Market

Na www.findaproperty.com mozes videti prodajne cene kuca (skuplja kuca = bolji komsiluk) i statistike kriminala za odredjeni postcode. Ova dva parametra su dosta precizan indikator komsiluka . Rece imas decu, pa ne bi valjalo da odes u neki geto hehe.
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
*.bagu.cable.ntl.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 09:09 - pre 200 meseci
Hehehehe ne znam sta bih ti rekao... Ovo gdje sam sad mi je licilo na scene iz Resident Evil kad sam dosao. Sve mrtvo i tiho, nigdje nikog na ulici, samo djeciji bike ali djeteta nigdje... Uzas zivi :-) Ali tako mi i treba, trazio sam mir:-)
Sad cu da trazim malo bucnije mjesto:-) Bar da vidim zive ljude :-)


Poz
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 09:27 - pre 200 meseci
Pa takva je svaka suburbia... guzva pre i posle posla i vikendom uvece... ostatak dana prazno

Hoces dinamicnu sredinu po povoljnim uslovima?

Probaj Hackney ili Bethnal Green.

Samo tamo ces tesko naci 3-bed kucu za £1200pcm... pre 1400-1500...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 09:40 - pre 200 meseci
Nevezano za temu... Ali ja kad bi se selio u UK, ne bi radio ništa drugo osim izgradnje kuća... Ono što sam video po UK, i ono što prikazuju na onim BBC emisijama kao nekretnine - kupovina/prodaja/renoviranje, gde uglavnom prikazuju neke middle-class kuće, kakvo je to smeće i krš, a cene da se usereš... Sve bi pare uložio u neki plac, uzeo 10 zidara kod Vuka, stavio na autobus i poslao u UK da zidaju...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 10:29 - pre 200 meseci
Dobiti dozvolu za zidanje kuce u Londonu neverovatno tesko.

Za svaku minimalnu izmenu na kuci, moras da trazis dozvolu, a to ume da potraje par meseci ili cak godina. I naravno mogu da ti odbiju aplikaciju, jer si izabrao pogresnu nijansu crvene cigle i narusavas izgled ulice . Ko se pravi pametan i ignorise ovo, ubrzo vidi bager i policiju u dvoristu . Zamisli kako je onda zeznuto dobiti dozvolu za zidanje?

Pricaju nesto da hoce da ukinu dozvole za manje radove na kuci, ali jos nista od toga.

Sa druge strane, renoviranje je dobar biznis. Puno ljudi zivi od toga. Dakle kupis sjebanu kucu, zivis u njoj, renoviras je i prodas. Onda kupis novu sjebanu kucu... a mozes i da dovedes rodbinu da lepe plocice i tapete
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 12:42 - pre 200 meseci
Da i to sam čuo, baš mi je jedan prijatelj pričao kako već godinama nije mogao da dobije dozvolu da nešto renovira na kući, i kao prošle godine je to uradio i nikom ništa, kao jebe mu se za rešenje... Inače je lik čistokrvni Englez :)

Ono što je mene zapanjilo nisu cene, već šta se dobija za te pare... Prikazuju kuću, i sad enterijer unutra, i kao wow, a ustvari je smeće neviđeno čak i po prosečnom standardu u Srbiji...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 13:50 - pre 200 meseci
Nova gradnja je uglavnom dobra, ali starije kuce i siromasnijim delovima grada su :S (iako kostaju brdo novaca)

Inace prosecna cena stana u Londonu je 450,000 eur (£301,884).

http://news.bbc.co.uk/1/shared...ces/counties/html/county37.stm


Vec 10 godina cena nekretnina ide nagore 10-15% godisnje.

Izgleda su konacno udarili u plafon, pa sad cene polako padaju.

US sub-prime crash + prenaduvane cene nekretnina = crash

Cak je i IMF rekao da ce uskoro da bude kurslus sa nekretninama u UK i Spaniji.

Drzim sipke .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 13:59 - pre 200 meseci
U principu, efekti finansijskih krahova u USA imaju pun efekat u Evropi za 6-8 meseci a u Kini za 12-18 meseci :-)

Tako da ocekuj brzo probleme sa trzistem nekretnina u UK ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2007. u 14:14 - pre 200 meseci
Mnogo ce se vise osetiti u UK, nego u ostatku Evrope (zapravo vec se oseti).
Banke su, bukvalno preko noci, poprilicno zategle uslove kreditiranja.

Sto se tice nekretnina, osoba sa prosecnim primanjima, u Nemackoj moze da priusti sebi stan, sa otplatom na 25 godina.
E pa ovde ne moze... odavno .

U Nemackoj cene nekretnina rastu po 6% godisnje... ovde rastu po 10-15% (daleko iznad rasta plata).
Izgleda su konacno preterali i cene krenuse nadole, na moju radost hehe. Mada treba uzeti u obzir da se o krahu prica vec 5-10 godina i nista.

Ja ipak drzim sipke... da krahira naravno .
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452640 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.