Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451974 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.09.2007. u 00:17 - pre 202 meseci
Ja sam danas malo isao autobusima + sam prepesacio jedno 4 milje. Prosao sam jutros pored jedne kolone automobila i autobusa od jedno 10 blokova. Putovanje koje bi trebalo da traje 20 minuta od vrata do vrata se pretvorilo u sat vremena (to je inace vrlo bliska relacija za London).

Strajk je nastao jer je jedna od kompanija koja radi na odrzavanju 10 linija podzemne propala pa se sindikat radnika pobunio za svoja prava. Efektivno tih 10 linija nije radilo danas. To se desava zato sto je kompletan transportni sistem u gradu privatizovan i funkcionise po kontraktima puno razlicitih kompanija. Transport u Londonu je veoma nepouzdan, pored toga sto je neophodan zbog velicine grada. Ne desavaju se ovakvi strajkovi, ali su zastoji svakodnevna pojava (po pravilu samo kad ti najvise treba prevoz), a desi se cesto i da otkaze neki servis. Ako ti na istocnoj strani ne treba podzemna za odlazak na posao, onda bih ti iskreno preporucio da preskocis west/northwest sto si navela gore.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.09.2007. u 10:10 - pre 202 meseci
Underground is for little girls, real men commute on bicycles (lazy real men use motorbikes) .
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.09.2007. u 14:00 - pre 202 meseci
Probao sam i to svojevremeno. Zamalo me nisu zgazili dva puta i to dabl deker drugi put, a onda je bicikl misteriozno nestao. Imam utisak da se sutradan pojavio na Spitalfieldsu za £20. Mada iskreno, toliko je bio i placen :-)
 
Odgovor na temu

whatshername

Član broj: 151054
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.09.2007. u 14:02 - pre 202 meseci
haha.... znaci meni ne gine underground posto sam little girl :(
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
91.148.90.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.09.2007. u 08:50 - pre 202 meseci
Cao drugari!
Evo mene,again..jurim smestaj a jos nisam stigla..hehe
Nego nasla sam nesto za 65funti-Plaistow,to je kao blizu University East London,al je poprilicno daleko od Victoria st.-koliko vremenski mi treba do tamo,posto mi je posao tamo?
Ako imate neki savet za zonu gde bi mi bilo najbolje -blizu faxa a povezano dobro s poslom,mislim generalno sam gledala i ja mapu metroa i kapiram da mi je East L.jeftiniji da trazim,a onda da se cimam do posla..samo mi je bitno razdaljine..nemam predstavu koliko vremenski mi treba do centra od West Ham, Docklands itd..
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
91.148.90.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.09.2007. u 11:45 - pre 202 meseci
E nesto sam proveravala za otvaranje racuna u UK, i tamo ti traze kao neku reference letter od banke tvoje u Srbiji,da im je tako lakse..jel zna neko nesto o tome,kakva je to potvrda?Mislim kako to treba da glasi,posto nasa banka ne zna sta treba da izda..naravno..
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.09.2007. u 13:18 - pre 202 meseci
Taj Plaistow ti je u verovatno najzajebanijem delu grada. Ocekuj opstinske zgrade, vrlo sarenu populaciju, vecina su u tvojim godinama grandparents, zato je cena najniza za koju sam ikad cuo. Ozbiljno zaobidji. Nadji prvi smestaj u nekom sigurnom kraju - sve su sanse da ces brzo posto stignes, posle par meseci skapirati sta ti se svidja, sta ne i onda resiti gde ces trajno da se smestis. Ta prva gajba ti je samo privremena. Mojne samo negde gde su dobre sanse da te izbodu da bude to privremeno. Nema mnogo smisla da ti mi savetujemo gde da trazis gajbu, kad te ne poznajemo, a i ti nisi ovde. Ti ces najbolje znati sta ti se svidja kad stignes, a dotle mi cemo samo da ti savetujemo gde da ne ides :) a to je Plaistow naprimer :)

Ovo oko prevoza i trajanja putovanja je vrlo promenljiv pojam. Od Victorie do West Ham imas direktno podzemnu (district line), racunaj sat vremena od vrata do vrata (ako ti je to posao-fax relacija?).
 
Odgovor na temu

DOGMA

Član broj: 17577
Poruke: 148
80.227.100.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.09.2007. u 00:41 - pre 202 meseci
Moze li neko da kaze nesto vise o bankarskom sektoru u Londonu?
I realnim sansama jednog mladog studenta da u svojim 20im u Londonu zivi na finom mjesto, radi u nekoj banci, izlazi cesto, ide na utakmice.. i generalno zivi fini?

Znaci, ne zivot tipa svakodnevno razmisljanje da li cu platit 50 funti manje ili vise u nekom kraju grada, i praviti slamaricu kako bih se nekada vratio kuci sa novim Mercedesom i sagradio veliku kucu.

Studiram u inostranstvu na dobrom fakultetu za finansije, i imam dobar prosjek. Znam odlicno engleski i ruski, i naravno nas?

Cheers! :)
DD
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.09.2007. u 01:43 - pre 202 meseci
To ti je jedan od najsigurnijih sektora za posao. Bankarskih poslova ima koliko hoces i dobro su placeni, taj sektor je najveci na svetu upravo ovde.
LSE (londonska berza) u poredjenju obrce vise novca od Wall Streeta, a i plate i bonusi su veci. To je ono gde se ljudi obogate, bonusi koji znaju da budu i po nekoliko puta veci od godisnje plate. Trziste je izrazito medjunarodno (za razliku od NYSE koji je daleko najveca nacionalna berza) i poznavanje jezika nece skoditi da impresioniras klijente i saradnike iz rusije i sl, ali engleski je najbitniji naravno. Srpskohrvatski ce ti sluziti samo kad te zovu roditelji na work phone:) Profili ljudi po bankovnim institucijama su vrlo saroliki i ima koliko hoces imigranata.

Mislim da ako imas dobru diplomu, imas sanse da nadjes ok entry level posao uz samo malo truda. Platu nemoj odmah da ocekujes astronomsku, ali sigurno ces pristojno moci da se skrasis kao single man. Npr moja drugarica radi u jednoj od City banki samo 2 dana nedeljno i zaradjuje za to £19k, sto bi sigurno bilo vise sa full time zaposlenjem, a ona npr nema formalno skolu finansija, vec samo ograniceno iskustvo. Nisam siguran samo ako si full time zaposlen u City-ju i relativno ambiciozan koliko overtime bi radio, tj koliko vremena bi ti ostajalo za sve ostalo. To je vrlo dinamican i zahtevan svet.
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
80.187.209.*



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK23.09.2007. u 17:26 - pre 201 meseci
Citat:
vindic8or: Npr moja drugarica radi u jednoj od City banki samo 2 dana nedeljno i zaradjuje za to £19k, sto bi sigurno bilo vise sa full time zaposlenjem, a ona npr nema formalno skolu finansija, vec samo ograniceno iskustvo.


mislim da bi trebalo da promenim profesiju :D

sa zavrsenim ovdasnjim faksom, i iskustvom, radim full time, i nemam ovoliku platu :)
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK24.09.2007. u 16:08 - pre 201 meseci
Ako hoces pare ili City ili se prebaci u vodoinstalatere (£70 na sat najjeftniji). Evo popravku gas heatera sam pljunuo £490 ^$)(&*^@$)(*$&@)(*&#@$*&
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
..nge86-145.btcentralplus.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK24.09.2007. u 16:22 - pre 201 meseci
@JMS

Koliko imas ako nije tajna? Ja sam zamalo odbio 16K+ ( stvarno veliki plus ) ali srecom nisam... I to u M'cr... Mada imam jos jednu ponudu ovaj put na 30K ali u Londonu...Jos se razmisljam... Kad smo vec kod toga, kazu mi da za 1100PCM mogu da dobijem 3bedroom house u pristojnom dijelu... Svaki savjet je dobrodosao:-)

Poz
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK24.09.2007. u 17:38 - pre 201 meseci
sa £30k ces lepo ziveti ovde (ako ne izdrzavas celu porodicu tj). za £1100 pcm neces naci 3 bed house ni u pristojnom, a ni u nepristojnom delu grada. za te pare moze 2 bed flat.

idi uostalom na www.gumtree.com pa izvidi situaciju.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK26.09.2007. u 07:49 - pre 201 meseci
Da li neko zna kakva je potraznja u UK za graficarima, odn. "pripremasa" za stampu? Graficki dizajn, retus fotografija, prelom teksta, vektorizacija i sl?

Da li postoji neki grad gde je eventualno veca potrazanja?
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.09.2007. u 12:12 - pre 201 meseci
OK... niko ne zna... :)

nego, posto sam od pocetka novembra u UK-u (odmor), da li je izvodljivo moja zamisao da odem tamo nadjem neku sljaku i sve to legalno sredim dok sam tamo ili ipak moram da se vratim u Srbiju, iz nekih drugih razloga?

Cini mi se da sam u jednom od ranijih postova video da se, ako se ne varam, WP viza dobija tek kad istekne turisticka... Da li ja imam sanse da se zaposlim kao turista dok sam tamo samo, pa promenim vizu u nasoj ambasadi ili putem poste?

Napominjem da mi boravak nije problem posto imam sestru tamo...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.09.2007. u 13:12 - pre 201 meseci
Nemere!

Mozes doci da nadjes posao, ali za WP vizu moras ici u Beograd. Bez WP vize nemeres poceti da radis.

Inace, malo su produzili vreme resavanja aplikacija, sa 5 radnih dana koliko pise na sajtu na 20 i kusur (radnih dana, znaci mesec normalnih dana).

Ima, traze graficare i Printwill-u i Prepress City-ju ... otkuda znam u kom gradu traze graficare .
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.09.2007. u 14:23 - pre 201 meseci
pa dobro... :)
...mislio sam da postoji neki "epicentar" tih stamparskih desavanja, grad sa najvise stamparija, dizajn studija i sl... u svakom slucaju ja pikiram manchester...

nego... kad bi se ja pojavio tamo, kakav bi stav zauzeli poslodavci... mislim, koliko je to neuobicajna pojava da neki "turista" trazi posao? ili je to normalna procedura u imigriranju? da li postoji neki probni rad pre nego sto ispunim uslove za WP vizu?
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
80.187.217.*



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.09.2007. u 20:35 - pre 201 meseci
Citat:
koska:

nego... kad bi se ja pojavio tamo, kakav bi stav zauzeli poslodavci... mislim, koliko je to neuobicajna pojava da neki "turista" trazi posao? ili je to normalna procedura u imigriranju? da li postoji neki probni rad pre nego sto ispunim uslove za WP vizu?


zavisi, puno njih nece da se aka sa radnim dozvolama, to je cesce moguce ako si [usko] specijalizovan, i preko im potreban neko tvog profila + moraju da pokazu da ne mogu da nadju bas takvog radnika u UK, staroj i novoj EU, Svici + EEA.

ovo bazirano na mom iskustvu i jos par ljudi, rasporedjeno u nekih poslednjih 5-6-7 godina.

i znas da poslodavac mora da aplicira za WP?

p.s. kao sto rece hecky, sa turisticke vize ne mozes da se prebacis na radnu unutar UK, moras da izadjes iz zemlje.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.com
Via: [es] mailing liste



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.09.2007. u 00:14 - pre 201 meseci
to znam... ali kome oni to pokazuju/dokazuju? i ko odredjuje da li
jesam ili nisam bolji od drugih? nekako mi nije jasno kako to ide...
ipak nije jednostavno izmeriti necije znanje... koliko je to precizno
definisano?

lupam sad, ali kako cu ja da dokazem da poznajem, na pr. photoshop
bolje od drugih? da li, u slucaju da neko hoce da me primi, moram da
izlazim na neku javnu komisiju i da pokazujem sta znam? ili da se
takmicim sa nekim rumunom? :)

da li me mozda radno iskustvo cini "boljim"?
to ne verujem.... ja CV mogu uvek da izlaziram... ne verujem da bi me
proveravali, a i ne mogu... ionako je vec nekoliko firmi za koje sam
radio propalo/ugaseno u medjuvremenu...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.09.2007. u 00:30 - pre 201 meseci
tvoji poslodavci pokazuju i dokazuju da je postojao konkurs koji je pokrio drzave EU houm ofisu koji se bavi izdavanjem imigrantskih dozvola. takodje moraju da pokazu da su intervjuisali i tebe i druge kandidate i da si ti bio bolji od ostalih i zasto, to je pismeno i znaci da li zato sto imas vise specijalnog iskustva ili si vise specijalizovan za ono sto njima treba ili imas bolje preporuke od svih ostalih ili nesto deseto.

ne postoji nikakva komisija koja ce te testirati pri odlucivanju o tvojoj radnoj dozvoli, testiranje se vrsi kod poslodavca i oni ce te grillovati pitanjima da provere da li si dovoljno dobar i da li stvarno znas ono sto pise na CV-ju. inace, fun little fact - rumuni su u boljoj poziciji od nas za dobijanje posla, oni mogu da dodju i zive ovde koliko hoce, dok nasim ljudima treba viza i za turisticku posetu.

ne sumnjaj ni za sekundu da mogu da provere da li stvarno imas iskustvo koje tvrdis. prvo verovatno moras da pokazes neki portfolio, a onda moras da prezivis intervju. ta provera naravno nema veze s tim da oni zovu tvog bivseg sefa u XYZ kompaniji u nekoj levoj drzavi, koja je mozda propala a mozda i nikad nije postojala, provere ti sposobnosti na licu mesta. u media industriji je cesto da dobijes probni rad par dana/nedelja posle cega ako ne uprskas dobijas full time posao. u ovoj zemlji proces zaposljavanja uglavnom vrlo ozbiljno shvataju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451974 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.