Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 453354 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.01.2008. u 22:58 - pre 198 meseci
Burek, karadjordjevu, mesano meso, domace kolace i sl imas kod Mugija. Nije bas ko u Srbiji, al nije lose... a i cene su pristojne.

Mugi, 15 Station Parade (Uxbridge Road), W5 3LD

Inace, pavlaka se na Engleskom kaze "Creme Fraiche" (po Tesco-u hehe).
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 19:16 - pre 198 meseci
Moze li mi neko reci nesto o tome kako u UK funkcionise sistem spajanja porodica?
Rodjena sestra bi trebalo za par meseci da dobije englesko drzavljanstvo. Da li bi ona mogla da mi pomogne?

I da li je istina da kada bih nasao nekoga sa mojim prezimenom (u sustini, retko prezime koje se ne zavrsava na IC) da bi taj neko mogao da mi sredi papire tvrdeci da je rod?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 19:24 - pre 198 meseci
Hvala za tip :)

Creme Fraiche mi se uglavnom ne svidja osim Marks & Spencer West Country Half Fat. Taj ima ukus ko nasa pavlaka :)
Ne znam sto su njihovi mlecni proizvodi toliko bljutavi i bezukusni. Cak im je i slag potpuno neutralnog ukusa, nema zrna secera. Desilo mi se da skidam slag s torte par puta jer je ustvari samo obicna mlecna pena.

E da, u Asdi sam nasao kackavalj. Medju turskom hranom je, krug od 500gr s prednje strane pise nesto na turskom, sa zadnje pise "Kashkaval". Pola kile mi je trajalo jedan dan :)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 19:32 - pre 198 meseci
Ako ti je roditelj (ili njihovi roditelji) britanski drzavljanin, imas pravo da trazis dozvolu za boravak ovde.
Sto se tice tog spajanja porodica, ne verujem da moze ista da ti pomogne sestra vise od pozivnog pisma za turisticku posetu.


Citat:
koska:
I da li je istina da kada bih nasao nekoga sa mojim prezimenom (u sustini, retko prezime koje se ne zavrsava na IC) da bi taj neko mogao da mi sredi papire tvrdeci da je rod?


Ne.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 20:00 - pre 198 meseci
Uhh... kako mi nesto padne na pamet tako udarim u zid.... :(

Posto definitivno ne spadam u grupu ljudi cije se zanimanje toliko trazi da bih mogao da nadjem firmu koja bi mi sredila papire (iako sam nalazio firme koje bi me zaposlile), pitam se da li postoji uopste neki nacin da odem u Britaniju (a da nije zenidba neke pirgave Engleskinje)?

Stvarno demoralisuce deluje to sto Britanci stalno kukaju kako su puni ilegalnih doseljenika, a meni svaki pokusaj da odem pada u vodu... Pa kako onda svi ti ljudi zavrse tamo???

Nego, razmisljam... posto mi turisticka viza traje jos nekih 3-4 meseca, da li je pametno da ipak odem tamo pa da ipak, po sistemu tih par stotina hiljada ljudi, pokusam da se "infiltriram" nekako? Sta god... portir u hotelu, cuvar u biblioteci, moler.... valjda ce jednog dana da mi svane neko sunce... :)

Znam da ovo nije mesto gde bi se razgovaralo o ilegalnim nacinima ulaska u UK, sto mi i nije cilj, ali konkretno pitanje - Da li neko ko nije strucnjak iz astrofizike, programer sa 40godina iskustva i sl, moze nekako da se "uglavi" u UK?
Da li postoji mozda neki period (ilegalnog) boravka tamo, posle kojeg bi mi dodelili papire?
Ako odem tamo kao turista, nadjem smestaj i krenem da trazim posao, koliko mi to olaksava sto sam tamo?

Neki plan koji mi se vrti po glavi je da odem i da nadjem bilo kakav posao da bih mogao da prezivim/platim stan, a paralelno da trazim i nekog ko ce da me zaposli u struci...
Ali sta ako u tom slucaju ne uspem da nadjem nekoga ko ce mi obezbediti WP vizu i nakon isteka turisticke vize? Da li moram da se vracam, ponovo sredjujem turisticku vizu, pa ponovo da idem tamo?

HELP!!!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 20:03 - pre 198 meseci
@vindic8or

Hrana je bljutava jer se trude da doteraju sadrzaj soli, masti i secera u granice (njihove, ocigledno ne i nase ) normale...

Ako oces pravu stvar, probaj Ruske i Poljske samousluge. Nisu narocito jeftini, al imaju pravu klopu (na kojoj ne pise sadrzaj soli, masti i ostale gluposti ).

Vid ovde:
http://www.garymagan.co.uk/russian_shops_and_restaurants.htm
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 20:11 - pre 198 meseci
@koska

Paaaa, ako uspes da ostanes u UK preko 15 godina ilegalno i pri tome ne napravis nikakvo sr*nje (tipa zaglavis u zatvor), stices uslov za stalnu vizu, a posle godinu dana i pasos .

Rad na turisticku ne bi preporucio.

Mozes probati da dodjes na studentsku vizu, pa da vidis dalje. Mada su poceli da zatezu imigracionu politiku (par ljudi kojima su do prosle godine rutinski produzavali studentsku vizu, po x put, na funny kurseve engleskog (za simbolicnih £500 ) su odbili (ali su im prvo uzeli tih £500 ).

Mislim da je situacija ovde sada takva, da ako nemas neki pristojan posao, tacno se ne isplati dolaziti. Sem ako ne smatras zabavnim zivot u kuci sa njih jos 5, raznosenje pice, bezanje od ispekcije i sl.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 20:24 - pre 198 meseci
hmmm.... 15 godina... pa kad pogledam kako sam ziveo poslednjih 15 godina i nije tako mnogo... mada treba izdrzati "u senci" toliko...
pretpostavljam da u tom periodu ne bih imao nikakve povlastice na socijalno, penziono, racun u banci, kredit.... :(

Za studiranje sam se raspitivao... Kako sam saznao ne primaju studente preko 26god... A ja cu jos malo 28 :(

Inace, nije mi jasno zasto svi vise preporucuju tu "studentsku" emigraciju, nego da se lepo ode kao turista....
Kao student bih imao samo 20h pravo da radim nedeljno, sto je nedovoljno da prezivim, tj. morao bih da radim jos jedan posao na crno, sto se opet svodi na isto... Ne znam zasto je to onda bolja varijanta?

A nije meni do tog "uzbudljivog" zivota, ali opet nekako kad pogledam koliko pakistanaca, indijaca i sl zivi tako u UK, pa opet zivi...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 20:33 - pre 198 meseci
Studentska viza nema ogranicenja u vidu starosti (sem ako se nesto nije skoro promenilo?!). Vidjao sam "studenata" od 30 god... tako da... ;)

Fora je sto kad si student imas prava da trazis National Insurance broj, bez koga niko nece da te zaposli. Neki kreativni studenti su koristili svoj NI da rade na mestu A 20h, pa na mestu B 20h... kapiras vec :D.

To je do skora i prolazilo, precutno, ali prosirenjem EU, UK je dobila puno jeftine radne snage iz Poljske, pa su im sada ti "vredni" studenti viska i bogami nema vise zezanja. Ko radi vise nego sto sme, dobije sut kartu.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 20:42 - pre 198 meseci
Sad mi je vec jasnije :)

Ali opet mi je to sve nekako na kratke staze... Ipak, ne mogu citav zivot tamo da studiram... Kat-tad to prestaje, a onda karta za nazad...
Gledam da nekako to unapred produzim... :)
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.01.2008. u 23:31 - pre 198 meseci
Pa na duze staze lepo nadji poso u UK, pa dodji na WP... il na HSMP ... il se ozeni
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.01.2008. u 09:10 - pre 198 meseci
Najradije bih ja dosao na WP, ali, kao sto rekoh, ne verujem da cu ikada naci nekoga kome toliko trebam da bi se cimao da mi sredjuje papire... :(

a sto se tice zenidbe... ne znam da li sam tamo video i jednu devojku koja mi je privukla paznju... a posto znam da se brakovi tamo raspadaju jako brzo, stvarno ne bih voleo da dozivim da posle 2,5 godina ostanem bez drzavljanstva... :)

A razmisljao sam i o braku samo zbog papira... koliko sam video, previse je skupo (od 10000 funti)... ipak malo mnogo kesa....
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.01.2008. u 10:36 - pre 198 meseci
E pa prijatelju, onda imas problem
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.01.2008. u 10:59 - pre 198 meseci
Ma kapiram ja da imam problem...

Nego meni nesto nije jasno, tolike stvari se komplikuju na samu pomisao da odem, a sa druge strane imaju par stotina hiljada ljudi koji sasvim normalno zive iako su tamo "na crno"....
Isto vazi i za nase ljude... imam utisak da sto se vise raspitujem, sve je manja verovatnoca da cu da odem... dok je par hiljada nasih ljudi tamo koji ni ne znaju za Internet....
Verovatno postoji nesto sto ne (bi trebalo da) znam :)

Koliko vidim, u martu mesecu cu najverovatnije otici na mesec dana tamo, cisto da se ne kaze da nisam pokusao.... :)

A i uvek preostaje Novi Zeland kao mesto za najlaksu emigraciju... :P
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.01.2008. u 03:50 - pre 198 meseci
Ja ti ne bih preporucivao ilegalno ostajanje. Tada ti postojis samo kao duh u zemlji i imas 0 prava. Poslove koje ces raditi su najgori/najtezi/najnezdraviji moguci i pritom placeni ispod minimalca (kome ces da se zalis?). 15 godina bi morao da gledas preko ledja svaki put kad izadjes iz kuce, a ni u kuci ne bi bilo bolje jer imaju obicaj da upadaju na gajbe ako imaju neki manji razlog.

Istina je da ih ima par stotina hiljada u zemlji, tesko je vlastima da ih se otarase jer su neorganizovani + potrage i deportacije kostaju puno. Gomila ilegalaca su ocajni imigranti iz afrike i azije koji zive i po 15 njih u 2sobnom stanu i rade po 12h. To nije zivot za nekog ko potice iz nase srednje klase, nadam se da kapiras sta hocu da ti kazem.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.01.2008. u 09:20 - pre 198 meseci
Zaboravih reci... posle 10 godina legalnog ostanka (hint: studentska viza) osoba stice pravo na stalnu vizu.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.01.2008. u 09:47 - pre 198 meseci
10god studiranja... toliki radni staz kao student imam i ovde vec :)

Bas ste me ubili u pojam...
Ispada da je jedini nacin da se ode da se nadje poslodavac koji ce da garantuje...
Mada to u mom slucaju deluje kao malo verovatno...

Drugi nacin - zene :)
Da li ima neko nekih iskustva/informacija u vezi tih fiktivnih brakova?
(ajd da probam i to)

Citat:
Istina je da ih ima par stotina hiljada u zemlji, tesko je vlastima da ih se otarase jer su neorganizovani + potrage i deportacije kostaju puno. Gomila ilegalaca su ocajni imigranti iz afrike i azije koji zive i po 15 njih u 2sobnom stanu i rade po 12h. To nije zivot za nekog ko potice iz nase srednje klase, nadam se da kapiras sta hocu da ti kazem.


Razumem... :(
Najgore mi je sto bih imao mnogo toga da izgubim - dobar posao, primanja, zivim sam i sl....
Ali ipak sam nekako uveren da bih mogao to sve da zrtvujem... da ne zalazim u temu srpskog kapitalistickog sistema, drzavnog uredjenja, zastite prava radnika, stabilnosti i sl, ali ponekad mi se cini da se osecam gore nego ti azijati...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.01.2008. u 17:07 - pre 198 meseci
Uf bre, te fiktivne zenidbe lako mogu da postanu mnogo gore i od ilegalnog ostajanja u zemlji.

Razmisli koliko bi verovao nekoj zeni koju ne znas a koja ti trazi tih 10 soma za takvu uslugu? Ti ne dobijas drzavljanstvo cim se ozenis, vec je potrebno da prodje odredjen niz godina do toga. Za to vreme tvoja "izabranica" moze da ti radi sta hoce, npr posle godinu dana taman kad se naviknes na zivot dodje i trazi jos 20 soma. Ti mozes da platis ili ona moze da ode i da te prijavi pri cemu tebe deportuju + lupe zabranu ulaska, a njoj ne rade nista. Moze tako da te muze do u nedogled, a onda na kraju da te ispali pre nego sto dobijes trajni boravak jer se plasi sta ces da joj uradis sledeci dan.

Koliko verujes nepoznatim zenama? Na to se svodi...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.164.*



+6455 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.01.2008. u 18:54 - pre 198 meseci
Nikad ne veruj ženi koja laže!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.01.2008. u 23:40 - pre 198 meseci
@vindic8or

Moze da bude, a ne mora da znaci .

Ako imas dokaza da je zena uzela lovu za brak, lako mozes da je oteras na robiju (u kome slucaju bi tebe "samo" deportovali). Dakle materijal za ucenu postoji kod obe strane .

U svakom slucaju fals brak nije bas najbolji nacin za emgraciju...

Probaj da se zapravo zaljubis (www.match.com.. mozes cak i zemlju da biras hehe).

PS Skroz sam ozbiljan. Probaj po dejting sajtovima malo... mozda nadjes srodnu dusu.. sa prebivalistem u nekoj finoj zemlji

PPS Znam lika koji je doveo juznokoreanku u Beograd... a ova ne zna ni da bekne srpski... to vec nemoj da radis
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 453354 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.