Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 450467 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukimama
Aleksandra Kovacevic
sad asp programer i mama i mali
biznismen, ranije nastavnik
Novi Sad

Član broj: 103405
Poruke: 19
*.eunet.yu.

ICQ: 333


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK02.01.2007. u 00:46 - pre 209 meseci
Kad kazete da je plata 20k, sta to znaci?
Molim da neko navede tacno kako se krece plata programera na pocetku ali naglasite da li mislite na sat/mesecno/godisnje i nemojte, molim Vas upotrebljavati skracenice!!
Please!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK02.01.2007. u 02:02 - pre 209 meseci
Pogledaj ovo, možda će ti biti jasnije:

http://www.itjobswatch.co.uk/

http://www.itjobswatch.co.uk/jobs/uk/programmer.do
 
Odgovor na temu

vukimama
Aleksandra Kovacevic
sad asp programer i mama i mali
biznismen, ranije nastavnik
Novi Sad

Član broj: 103405
Poruke: 19
*.eunet.yu.

ICQ: 333


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.01.2007. u 21:37 - pre 209 meseci
Moram jos jednom da ponovim: sta podrazumevaju pod slovom "k"? Za sta je skracenica?

Hvala
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.01.2007. u 22:08 - pre 209 meseci
k = kilo = 1000
Npr. imas 5 kg brasna, to znaci 5000 grama
 
Odgovor na temu

markoibeka
Marko Popovic
Prokuplje

Član broj: 137214
Poruke: 2
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK06.03.2007. u 22:23 - pre 207 meseci
Kako,preko kog sajta da nadjem posao u UK,i kako do radne vize,Pozdrav.
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
195.252.90.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK19.04.2007. u 10:51 - pre 206 meseci
E cao drugari..ja sam arhitekta i dobila sam posao u Londonu/27500f/i sad treba da dobijem work permit pa me interesuje koliko je to sigurno da se dobija..
jel mogu ja nesto da pomognem poslodavcu,posto znam da treba da mu se salju reference mojih bivsih poslodavaca..
jel ima neka posebna forma kako da se napisu..posto ovi nasi naravno da nece pisati na eng.nego ja..i uopste sta ja jos treba da im obezbedim..oni bi da ja pocnem da radim u junu,jel to moguce da se do tada sve to resi..i kad dobijem wp onda se visa lako dobija i na koliko?
jel treba ja da pitam na koliko mi traze wp?Jel mi to bilo bezveze kad bi ja trazila da mi urade na vise,tipa 18mes?

Eto za sad toliko..stvarno mi je bitno da dobijem wp i zato ne bi da zeznem nesto u papirologiji..kad sam vec dobila posao..javite mi sto pre..sve savete prihvacam..
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK19.04.2007. u 13:28 - pre 206 meseci
Firma treba uz popunjen WP formular priloziti tvoje reference i diplome (prevedene na engleski od strane sudskog tumaca).

Ako sama pises reference, potrazi na internetu primere (u svakom slucaju treba da sadrze period zaposlenja, detaljan opis radnog mesta i kontakt informacije). Nemari ako bivsi poslodavac ne govori engleski, reference uglavnom ne proveravaju.

WP se dobija na 5 godina (izuzetno 2 godine ako je firma vrlo mala ili mlada).

Resavanje aplikacije traje oko 7 radnih dana. Prolaznost je oko 90%.

Kad dobijes WP, viza je formalnost (dobijes na period vazenja WP). Inace, aplikacije za WP vizu u Beogradu su poskupele i sad su £200.

Srecno!
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK19.04.2007. u 15:31 - pre 206 meseci
jel mi možeš odgovoriti da li ja mogu upisati nešto informatički i raditi u tom području, ako imam završen fakultet sociologije? da li postoji neki brzi kurs koji bi me naučio svačemu vezanom uz informatiku, pa da možda radim takve poslove? informatika me i prije zanimala, ali su mi rekli neki da bez fakulteta računarstva ne možeš naći posao u toj struci. da li je to istina? da li uopće postoji neki postdiplomski iz smjera informatike koji se može upisati nakon sociologije? znam da to nije srodno uopće, ali možda nešto vezano uz kataloge, knjižnice i slično
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
195.252.90.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK19.04.2007. u 16:03 - pre 206 meseci
E hvala puno..a jel bezveze da ih pitam ja na koliko mi rade wp?
Posto ja sam kao dobila ponudu za posa i pristala al nikakav mi ugovor nisu poslali..jel to cudno?
Inace imam ja reference koju sam koristila za dobijanje posla,al to je jedna,a ja koliko sam shvatila treba da dam tri..il mogu da nastelujem da sam tamo radila sve tri god.jel bi trebalo to da mi se slaze sa CV?
Inace za sociologiju,stvarno nemam pojma nista..sorry!
 
Odgovor na temu

sasa582

Član broj: 115671
Poruke: 1
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.05.2007. u 09:22 - pre 205 meseci
Zanima me nekoliko stvari u vezi sa HSMP programom. Detaljno sam procitao HSMP guidance za 2007, ali me zanima konkretno iskustvo nekoga ko je vec (uspesno) aplicirao za ovaj program:

1. Da li su dovoljni sledeci dokazi o zaradi, sa obzirom na razlike u naplati poreza izmedju UK-a i Srbije:
- Potvrda od poslodavca sa navedenim primanjima za dati period i
- Izvod iz banke za dati period

2. Sta se tacno podrazumeva pod 'gross earnings before tax'?
Da li je gross = neto plata + porez + svi doprinosi na teret poslodavca/radnika?
U mom slucaju je gross = 1.5*neto plata (14% porez + 35% doprinosi).

Hvala
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.05.2007. u 10:14 - pre 205 meseci
1. Nabolje bi bilo da skupis sto vise papira koji prikazuju zaradu: od firme, od banke i od drzave (ne znam da li kod nas ima ovo, ali dobro je da im pokazes potvrdu koliko si poreza platio... to jako vole ). Ovo nije iz mog iskustva, ali sam prilicno siguran.

2. Aha, gross je tvoja ukupna godisnja zarada (pre odbijanja poreza i ostalih dadzbina).
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK06.05.2007. u 07:37 - pre 205 meseci
hej. I mene zanima kako dobiti radnu dozvolu u Engleskoj. Ne znam dobro engleski baš, pa ne znam koja mi je olakotna okolnost ili je nema? Ako se završi neki tečaj baš u Londonu, da li se odmah dobije od njih i radna dozvola ili ne? Hvala
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
..nge81-132.btcentralplus.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.05.2007. u 17:33 - pre 205 meseci
Bez engleskog nista...

A ni radnu dozvolu ti ne prave/daju kursadzije vec poslodavac aplicira za tebe

Poz
 
Odgovor na temu

Klajv

Član broj: 145826
Poruke: 1
194.106.167.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK18.05.2007. u 18:31 - pre 205 meseci
Da li je moguce dobiti bilo koji posao u Skotskoj? Ako jeste, kako?
Jer zaista bih volela da zivim i radim tamo?
 
Odgovor na temu

gluepower

Član broj: 123243
Poruke: 96
..toprim.806584-21.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK24.05.2007. u 16:42 - pre 205 meseci
Sta ako se prijavi na posao u Irak za britansku kompaniju. Na osnovu tog posla dobijete radnu vizu od godinu dana, visestruki ulaz izlaz i onda samo odustati od tog posla i otic u London raditi. Da li bi tu radnu vizu oduzeli? tj da li je radna viza vezana bas za tog poslodavca?
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK06.07.2007. u 11:14 - pre 203 meseci
E ljudi potpuno sam obesharbrena,odbili su me za w.permit,iako sam arhitekta i imam dobre kvalifikacije,ali je firma dala junior poziciju u opisu posla,iako sam ja kvalifikovana za senior i tu zeznula stvar..sta da radim..oni mogu da se zale u roku od 28 dana,ili da ponovo podnesu novu aplikaciju Immigration Agency,sa novim opisom posla,kako da ih ubedim da ne odustanu od mene,jer ja mislim da oni to nisu sve detaljno uradili,s obzirom da im nisam slaala ni reference..jel ima jos koji nacin da pokusam..mogla bi da probam HSMP program,imam dovoljno bodova,ne znam koliko su rigoroznimpo pitanju izvestaja plata,,sta sve od potvrda treba da dopremim i dal ima veze sto su me odbili za ovu w.permit,dal sam im u evidenciji pa da me ne odbiju ia za ovo..jel ima neko iskustva sa HSMP?
Ajde bilo sat sto moze da mi pomogne ,javite,najlakse bi bilo da jos uvek pokusamm sa vom zalbom..dal imam sanse?
 
Odgovor na temu

jakov1
Jakov Jakov
Beograd

Član broj: 36144
Poruke: 286
*.smin.itsisp.net.

Sajt: https://www.yakonorent.co..


+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK06.07.2007. u 23:58 - pre 203 meseci
Gde moze da se nadje spisak trenutno najtrazenijih poslova u Londonu?
Rent a car Beograd https://www.yakonorent.com
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
89.205.23.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.07.2007. u 03:11 - pre 203 meseci
@Shade,

Bas mi je zao sto su odbili tvoj work permit. Svako ima svoje iskustvo i ne bi zeleo da nikoga odvracam ali moje je misljenje da su dani kada se 'lako' dobijao WP u UK davno prosli. Imigracija im je trenutno top politicka tema, i kada je bilo EU prosirenje u 2004 (ako nisam promasio godinu) UK nije uvela restrikcije oko zaposljavanja gragjana tih drzava. Kao posledica toga samo u prvih godinu dana oko 370,000 Poljaka se doselilo u UK, a ukupno oko 450,000 ljudi iz 10 novih clanica EU.

Mislim da su WP jako 'pritegli' sada. Jos jedan primer (bez da navodim imena). Poznajem prijatelja u jednoj firmi u UK koja se raspala na tri firme. Svi zaposleni su ostali, rasporedjeni u novim firmama. Kad je jedna od novih htela da prebaci one koji su vec imali WP (i radili vec bar par godina), sto mora uraditi posto se ime firme promenilo, rekli su im da ce uraditi za prvog a onda nece ici bas tako lako za ostale radnike. Nego da opet firma mora da dokazuje da ne moze pronaci radnike iz EU (ukljucujuci nove clanice) itd.

U tvom primeru ti uopste ne pominjes dali su oni uopste probali pronaci nekog iz UK/EU. Osnovni preduslov za WP (ako se nesto nije promenilo) je:
1. Mora da firma da oglas u nacionalnim novinama (ne internet, itd), novine koje se prodaju u celi UK (bar jednom objavljen oglas) za to radno mesto.
2. Mora da prodje mesec dana da bi zainteresovani poslali aplikacije.
3. Moraju da objasne zasto si ti toliko bolja od EU gradjana koji su poslali aplikacije (ako ih ima).

Tek onda dolazi u obzir da uopste gledaju aplikaciju za tvoj WP.

Ako mislis da mozes dobiti HSMP to ti je bolja opcija. Razlika do WP je ogromna. HSMP ima jako strog kriterij ali zato ako dobijes onda ti oni dozvoljavaju da dodjes u UK i probas da nadjes sebi posao. Ako dobro pamtim za HSMP uopste ne moras imati ponudu za posao unapred. Bodovanje je tako uradjeno da samo jaki strucnjaci imaju sanse da prodju i onda vlada smatra da neces imati problema da najdes sebi posao i da ces ubrzo pozitivno pridoneti drzavi. Zato ti ne treba ni ponuda unapred.

U mom slucaju za HSMP nikada nisam mogao dobiti dovoljno bodova na osnov place. Bez razlike dali sam bio u Makedoniju ili UK trazili su neke strasne cifre. Na primer da to zaradjujem u MK (koliko su trazili da bi dobio bodove) nigde ne bih ni isao, i pored svih nedostataka ovde. :)

Ja sam do pre par meseci bio u UK na WP ali nisam bas bio zadovoljan u zadnje vreme (mozda samo moja sreca) i po mom misljenju nije vredno te cele frke. :)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.07.2007. u 09:05 - pre 203 meseci
Kantona,
Hvala ti na detaljnijem mailu..ma ja mislim da se oni jesu oglasavali,ali nisu imali dokaz da sam se bas ja prijavila na taj oglas..u svakom slucaju,ne znam dal ima vajde da se oni zale ,posto imaju 28 dana fore,pa da tu daju malo bolji opis mog posla/tj.zasto mene bas hoce/..sto se tice HSMPi ja imam problem sa platom,al mislila sam da to sredim preko porodice koja ima privatnu firmu,ali ne znam koliko su rigorozni i sta od potvrda za platu treba da dostavim..to sad detaljno moram da iscitam..ako imas ikakav savet kako da dodjem u Uk,reci..bicu ti bezgranicno zahvalna..cak sam razmisljala da upisem neke postdiplomske,ako su part time-4000f,posecujem 1 nedeljno/uvece/,a za to vreme radim i izdrzavam se..Jel to moguce zakonski?
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
89.205.23.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.07.2007. u 12:03 - pre 203 meseci
Sto se tice potvrde za platu za HSMP, ne znam kako to tacno ide, ali ipak mislim da traze neki malo 'jaci' dokument. Nisu oni tako naivni i dobro znaju da pogotovo na balkanu svako moze da ti samo da papiric da si za toliko i toliko novca radila.
Nisam siguran da ce zalba promeniti nesto, osim ako nije slucaj da je sluzbenik u work permits nesto osnovno pogresio. A verovatnoca za to je mala, oni imaju svoje procedure koje prate. Znaci rezultat zalbe bi najverovatnije bio ist. Oni imaju te opcije za prigovore i zalbe za svasta ali ne znaci da ih usvajaju.
Ja sam otisao na onu 'najprostiju' foru, kurs engleskog jezika, ali pre 4god. Ne znam koliko toga se promenilo. U zadnje vreme (bar u Skoplju) znaju da te upute da ima dosta skola za jezike i ovde i da ne moras bas tamo ici. Sa druge strane, politika prema Srbiji kao malo da se okrenula zadnjih godina, malo lakse daju vize izgleda.
Dve moje drugarice iz BG pre 2god su glatko dobile takve vize, za kratke kurseve engleskog. Jedna je ostala samo par meseci kao sto je planirala a druga je jos tamo i produzava vizu godinu za godinom, isto takvim kursevima.
Postdiplomski ti je jos bolja opcija, ako mislis da se lova isplati. Jedino sto trebas znati ako ides na opciju da dobijes pravo postojanog prestoja (permanent residence), na osnovu rada u UK, to sledi nakon 5god rada sa WP i pri tome se prestoj za studiranje/ucenje NE BROJI. Znaci broji se od trenutka kad dobijes WP.
Verovatno znas da su standardne najkrace vize na 6mes pa cak i da ides na opciju za kratak kurs to bi ti dalo malo vremena da sredis opcije. Ili mozes upisati jos neki kurs pre nego ti istekne viza.
Ja licno ne znam za neke druge opcije ili 'seme'. Mozda neko drugi moze da ti pomogne oko toga.
Takodje, ako imas nekih par sengenskih viza vec u pasosu (makar samo za odmor), i to broje kao olaksavajucu okolnost mislim. Kao u stilu ako si bila ocajna da ostanes negde vec bi ostala. Sto vise papira imas da im das da ti je u Srbiji OK i da imas zasto da se vratis, to bolje naravno.

Dok tamo studiras/ucis dozvoljeno ti je 20 sati nedeljno rada (zakonski). Obicno to ti ne moze doneti previse novca cak i kad imas dobar posao (platu na sat) jer ipak je samo pola radnog vremena. Troskovi u UK nisu mali. Ali tebi je plan da sredis WP pa valjda ces ubrzo i uspeti.
Ja ti imam preporuciti advokate koji rade imigraciona pitanja (neki iz juzno africke republike). Nisu jeftini, ali meni su sredili dve WP (kad menjas posao/firmu treba ti nova WP) i ja sam zadovoljan. Osim cinjenicom da sam ih morao sam platiti jer firme nisu htele. :)
Mozda bi oni mogli da ti daju neki savet i za zalbu, u roku ovih 28 dana i urade nesto sa tom zalbom. Ako ne, mogu ti dati savete bar kako da nastupis, ako mislis da ti je ova firma bas zainteresovana i da bi ti izasli u susret. Znaju oni sve fore kako da se 'podese' oglasi i aplikacije da bi bile uspesne. Njihov sajt ti je http://www.breytenbachs.com/

Pre 3god moja WP je kostala 1,000 funti, znaci oko 1,500 eura (ali ja sam vec bio u UK ne znam dali to menja cenu).

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 450467 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.