Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452835 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
80.187.157.*

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK02.04.2008. u 21:23 - pre 195 meseci
Moze neko da mi objasni kako ide proces osiguranja kola u engleskoj . Znaci za par dana punim 25 pa ja i drug planiramo da kupimo kola , sad me zanima koje osiguranje mi preporuchujete i koja jeftina kola , sa tim da che osiguranje ici na moju internacionalnu dozvolu
 
Odgovor na temu

snowy

Član broj: 101772
Poruke: 31
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.04.2008. u 15:17 - pre 195 meseci
Kako ide to sa kupovinom mesecne karte za prevod? Postoji sansa da budem mesec dana U londonu (mada jos nista nije sigurno) pa me zanima kako se kupuje, koliko kosta, i da li se onda mozes voziti svi prevoznim sredstvima ili npr samo jednim, npr autobusom i tome slicno?
Takodje me zanima koji prevoz preporucujete da se koristi

hvala
Ab ovo.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.04.2008. u 15:24 - pre 195 meseci
Eto ti pa izucavaj

Cene:
http://www.tfl.gov.uk/assets/d...fares-and-tickets-08-01-02.pdf

Mape:
http://www.tfl.gov.uk/gettingaround/1106.aspx
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.04.2008. u 19:26 - pre 195 meseci
Najbolje ti je da uzmes Monthly Travelcard za zone 1-2 prvi dan cim dodjes. Sa tim mozes da koristis sva prevozna sredstva u zonama 1 i 2. Ostalih 7 zona nisu toliko zanimljive, mislim da ne bi imao sta da trazis tamo kao turista a cene za prevoz su vece.

Postoji i Bus Pass s kojim mozes da koristis samo autobuse, ali ti to ne preporucujem jer je London veliki grad i smorio bi se dok bi provalio svaki dan koji autobusi ti trebaju. Podzemna je vrlo laka za orijentaciju.
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
80.187.221.*

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK08.04.2008. u 22:31 - pre 195 meseci
Pre svega zavisi od toga na koji aerodrom stizesh i gde chesh se kretati . Ouster ti je magnetna kartica i bolji je izbor od travel karte jer brze mozesh da prodjesh kroz cekove na izlazima . Kupuju se na svim stanicama metroa , samo na nekim prodaje nacionalna zeleznica i tu dobijash ove travel cardove koje mogu biti malo ne praktichne za cuvanje . Drugo na ouster mozesh uplatiti josh malo novca za druge aktivnosti . Karta za 7 dana za prve 2 zone je 24 fune a za 3 28 .To podrazumeva tube i buseve . Buseve uglavnom mozesh koristiti i u drugim zonama sa tom istom karticom, niko ne proverava .Sad metro karta za prvu zonu je najskuplja ali gotovo sve najznachajnije je u prvoj zoni.









IMA Li ko preporuka oko osiguranja za kola .
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.04.2008. u 09:57 - pre 195 meseci
Citat:
hodac:IMA Li ko preporuka oko osiguranja za kola .

Da, osiguraj ih!

:D

Ranije je http://www.directline.com/ bio najjeftiniji, ali sad je situacija sarena, tj moras malo istrazivati.

Probaj na sajtovima koji porede osiguranja, npr. http://www.moneysupermarket.com/motor/

Kad nadjes odgovarajuce, kupi kroz Quidco za dodatni popust (u vidu cash back) http://www.quidco.com/finance/life-auto/
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.04.2008. u 16:02 - pre 195 meseci
Ja nemam auto ali kad smo kod tih vebsajtova ima jedan koji se non stop reklamira na TV.

http://www.comparethemarket.com/
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
80.187.209.*

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.04.2008. u 17:38 - pre 195 meseci
E hvala na informacijama, ali mi nekako pomochu ovih search ispada osiguranje previshe , preko 800 funti. Sad me zanima koje automobile male vrednosti birati da bi osiguranje bilo shto manje . I takodje dA BI moglo da se placha mesechno ili na 3 meseca .
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.04.2008. u 17:56 - pre 195 meseci
Zavisi gde u kom postcode-u zivis, koliko imas godina, koji je auto (sportski, mali, 1.1, 1.8T), koliki imas no claim bonus...

Ako ti je prvi auto, najbolje uzmi neki mali, sa malim motorom (npr 1.1) motorm pa ce ti premija biti manja.
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
80.187.218.*

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.04.2008. u 00:09 - pre 195 meseci
Hmm , pa nemam englesku dozvolu vech kupujem na nashu , a i od skora sma ovde ali kontam da ima opet nekih trikova .
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.04.2008. u 08:08 - pre 195 meseci
U sustini, vecinu osiguranja bas briga koju dozvolu imas, dokle god imas jednu (ali svakako proveri telefonom).

Bitno je da tvoja internacionalna dozvola prestaje da vazi posle godinu dana boravka, pa ces morati polagati za UK.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl-2.sezampro.yu.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.04.2008. u 08:30 - pre 195 meseci
cisto da se nadovezem...
moju sestru su pre 3 godine uhvatili da vozi bez osiguranja pa su joj napakovali neke "kaznene bodove" zbog cega sad mora da ceka jos +2 god na drzavljanstvo.... tako da - nije se zajebavati sa tim...
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
80.187.148.*

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.04.2008. u 23:13 - pre 194 meseci
Nasoa sam da je i quinn-direct.com sasvim solidno reshenje . mada josh nisam skontao kako ide sa ovim mesechnim plachanjem, kad ti naplate sve od jednom. Ako neko moze to da mi pojasni .


A da josh jedna UK preporuka, uzmite o2 my country packet za zvanje kuci . Za 15 dolara dobijete 100 minuta sa bilo kojom stranom drzavom , plus da potroshite tih 15 funti , sa tim shto je 7 penija zvanje fiksnog u srbiji ,
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
..nge86-128.btcentralplus.com.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.04.2008. u 23:45 - pre 194 meseci
nije tacno da strana dozvola ne utice na cenu osiguranja. Cak i UK dozvola koja se poseduje krace od 3 godine povecava cenu osiguranja.

i definitivno tip kola [koja klasa osiguranja je u pitanju] utice.

kod nekih, mesecno placanje ide preko Direct Debitm s tim da su prva i poslednja rata malo vece od onih 10 jednakih.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

jovanldn
java developer
London

Član broj: 181119
Poruke: 25
*.static.beocity.net.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.05.2008. u 18:14 - pre 194 meseci
Planiram da kokurisem za Tier 1 u avgustu 2008.

Radim ovde u NSu kao Java programer (uskoro planiram da polazem Sun-ov sertifikat SCJP), imam 27 god, zavrsio MSc iz Comp. Sciences.
Kontam da kad budem imao dovoljno bodova (zbir plate da zadovoljava neophodan broj poena), sto je negde avgust, da konkurisem za Tier 1. Uplatio sam u banku 850 funti da lezi i ceka. Kontam da vidim sa nekim covekom iz firme u struci u Londonu da potvrdi da sam strucan itd. (bez da se on bilo sta dalje obavezuje).

Da li je neko prosao nedavno HSMP ili planira da konkurise za Tier 1?

Neka iskustva, preporuke?

Koliko je to stvarno tesko dobiti tu HSMP/Tier1 vizu i da li postoje neke stvari na koje bi posebno trebalo da obratim paznju a nije bas navedeno u Home Office Tier 1 pravilniku.

Procitao sam pravilnik uzduz i popreko vise puta, al sve nekako kontam da li imaju kakve cake za koje bi trebalo da znam?

Hvala!:)
 
Odgovor na temu

jovanldn
java developer
London

Član broj: 181119
Poruke: 25
*.static.beocity.net.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.05.2008. u 17:18 - pre 194 meseci
Sta je sad, nije valjda da niko nece da konkurise za Tier 1 niti je iko ikada kokurisao za HSMP??

:)
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.05.2008. u 17:31 - pre 194 meseci
Ja hocu, imam sve uslove sem diplome...moram da diplomiram sto pre ;-)
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.05.2008. u 17:51 - pre 194 meseci
Kontam da je dobiti HSMP tesko oko 3kg

Ne postoji HSMP, od feb/2008 je to Tier 1.

Imas sva uputstva na sajtu BA.

Ako ne umes da ih protumacis, onda verovatno ne zadovoljavas kriterijume .
 
Odgovor na temu

jovanldn
java developer
London

Član broj: 181119
Poruke: 25
*.static.beocity.net.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.05.2008. u 09:29 - pre 194 meseci
Hahaha :) pa rekao sam da sam procitao i uzduz i popreko Tier 1 uslove, ali reko dal' ko zna za neke cake itd.

Jedno je sto pise, al drugo je ono izmedju redova.;)

Npr. da bi otisao turisticki u UK ne moras imati pozivno pismo vec je dovoljno da si konkurisao i dobio acceptance letter za neki workshop (cak i besplatan), tako sam ja prosli put bio. (Do duse workshop mi je znacio i uzeo sam od prof. sa faxa potvrdu da mi je to bitno, pa odneo u ambasadu).

Npr. ako nisi uspeo da zakazes termin na netu (bilo prebukirano a avion ti polece pre prvog slobodnog termina) mozes doci rano ujutru medju prvima i kad neko ne dodje na intervju (neverovatno ali ima takvih), onda mozes ti da upadnes.

A ovo gore nigde ne pise.

Pa sam kontao da i za Tier 1 (bivsi HSMP) postoje neke stvari koje vise gledaju od drugih itd. (npr. nacuo sam da je mnogo bolje da na racunu imas vise od 800 funti, iako pise da mozes da imas min 800).

Ako je neko imao neki experience ili je nesto cuo "izmedju redova" o Tier 1 (ex HSMP) tematici, nek javi i ja cu isto.:)

Pozdrav!:)

P.S. Dudanka Rodic pozdravlja Milana Topalova.:)
Cuo sam dosta o tebi u poslednje vreme (Jovan Jung) od Dusanke, kako si ti, kako ide, jesi zadovoljan? Mislio sam da si se ti vec zastalno nastanio u LDN?
Pozz, Jovan.;)
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.05.2008. u 12:13 - pre 194 meseci
Nema caka, sve je objasnjeno na sajtu BA

Eventualna "caka" je da dokaze koje predocavas treba da imaju tezinu (ako kazes da imas platu od XXX EUR, idealno ces je potkrepiti nekim izvodom iz banke, ustedjevinom, pismom od drzave o porezu, proverljivom izjavom poslodavca, mozda referencama...).

Znaci "caka" je da sto vise potkrepis svoj slucaj ... mada ja to ne bih nazvao cakom vec vise zdravorazumskim razmisljanjem hehe.

Nigde ne pise da za turisticku vizu za UK treba pozivno pismo (sponsor letter)... pomaze, ali nije neophodno.

Inace, bez obzira sta kaze uputstvo za aplikaciju, trebace ti malo vise od £800 za ceo poduhvat (racunaj da ce ti mesec dana zivot, do prve plate, kostati bar £1000... a gde su avionske karte, troskovi aplikacije, ...).

Uzimaj savete sa rezervom jer sam ja na WP... a i dosta se stvari promenilo od kada sam ja aplicirao.

Takodje, BA je u nekom polurasulu sada (valjda jer menjaju sistem u point based), tako da se aplikacije resavaju prilicno sporo (ja sam 2006-te odgovor dobio za 5 dana, sad se ceka po mesec, mesec i po za WP... za Tier1 moguce i duze... najbolje vidi u ambasadi).

---

Pa da.. i tebe je Duska spominjala da znas... nish, javi se na PM ako imas pitanja da ne razglabamo ovde .
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452835 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.