Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124568 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 03:18 - pre 143 meseci
Nakon skoro 5 ipo godina od odlaska iz Srbije ta prica je konacno gotova - juce dobila Australijski permanent residency.

Mislila sam da napisem ovde kako je to sve islo posto mozda neko nadje nesto korisno, narocito sto se tice poredjenja Novog Zelanda i Australije. Moram da kazem da sam ja prosle godine prestala da pratim NZ zakone tako da nije iskljuceno da su informacije iz mog iskustva out of date.

Ja sam otisla po, po meni, najbrzoj i najlaksoj ruti - odlazak na doktorat. Kada sam zavrsila studije u Beogradu dobila sam jako dobru ponudu za novozelandski univerzitet, iako oblast nije bila bas u vrhu mojih interesovanja. Medjutim, meni je sve bilo placeno, od puta i smestaja za dvonedeljni intervju, do karte u jednom pravcu, skolarine i + $25000 godisnje stipendije. Jednostavno, ponuda koju ja u tom trenutku i tadasnjem mentalnom stanju (islo mi se iz Srbije sto pre to bolje) nisam mogla da odbijem, iako bi to znacilo specijalizaciju u oblasti kojom mozda i necu hteti uvek da se bavim. Po principu 'da mi je ova pamet a one godine' zakljucujem da to bas i nije bila najpametnija ideja ali sta je tu je (zato cu sad cu opet na faks :D ).

Anyway, prvi problemi sa NZ Immigration poceli su u samom startu, kad sam aplicirala za prvu visitor visu da idem na taj intervju. Ne znam kako je sada, ali tada smo mi jos uvek bili na listi najcrnjih zemalja i nase aplikacije su morale da se obradjuju direktno u Wellingtonu. Ja sam aplicirala za tu visitor vizu na vreme, univerzitet sa NZ mi je platio karte, bukirao smestaj - u Immigration sve to lepo izignorisali i nisu zavrsli vizu na vreme. Pitanje je i kad bi je zavrsili da im moj profesor nije poslao email i pitao sta kog vraga rade. Onda su se izvinili za any inconvenience i uradili vizu za jedan dan. Sa studentskom vizom je bilo jos gore - beskonacnih 7 meseci cekanja, zvala ja, zvao profesor i uvek isti odgovor 'there's been no progress yet'. Dok ih on nije pozvao i rekao da ce oni ili to da zavrse odmah ili ce on da se zali ministrima za obrazovanje i imigraciju jer mu Immi stopira njegov projekat placen od novozelandskog poreza, tj. prakticno arce narodske pare. Tad su je zavrsili u roku od tri dana. Srecom, nakon toga vise nisam morala da imam posla direktno sa Immi jer su mi sve ostale vize (produzetak studentske i radna) isle preko studentske sluzbe koja s njima saradjuje. Medjutim mnogo mojih prijatelja je imalo uzasno losa iskustva s NZ Immigration, ne samo po pitanju neefikasosti vec i po tome kako se odnose prema klijentima. Nema smisla da redjam pojedinacne incidente, ali mi je jednog trenutka stvarno doslo da im napisem email i pitam je l njih treniraju da budu neljubazni i uvredljivi skotovi ili ih biraju kao vec takve (nesto slicno sam im i rekla kad su mi jednom trazili feedback, doduse izbacila sam ovo 'skotovi' :D ).
Pored svega toga, ko hoce da radi PhD na NZ, ima odlicne sanse da ostane tamo nakon studija. NZ vlada pokusava po svaku cenu da motivise strane PhD studente da ostaju na NZ. Mi smo imali organizovan seminar od strane Royal Society NZ gde su iz Immi davali prezentaciju o tome za koju vizu aplicirati i slicno. Tu nam je receno da, i ako to ne stoji u zakonu, Immi ima direktivu da obrati posebnu paznju na ljude koji aliciraju za skilled vizu sa PhDijem iz NZ. Na primer, ne secam se tacno koje su brojke bile, ali ako imas preko 130 poena na onom njihovom skilled migrant bodovnom sistemu ti mozes da apliciras odmah. ako imas izmedju 100 i 130 oni mogu da te pozovu da apliciras, ako hoce. Sa NZ PhDijem, bez poslovne ponude i bilo cega, moze da se ima 105 poena. Onda su nam rekli da je njima receno da obrate posebnu paznju na ljude koji imaju taj broj poena i ako se radi o ljudima koji su upravu zavrsili PhD na NZ, da ih pozovu da apliciraju. Inace, do pasosa na NZ se ceka jako dugo. Traze 5 godina na PR i uopste ne racunaju vreme provedeno bilo kojoj drugoj vizi. Tako da ako se ode na doktorat tamo to znaci nekih 10 godina do pasosa. ja sam na NZ jedva izdrzala i ove 4 ipo godine :) .

Iskustva sa Australijskim Immigration su potpuno druga prica. Od prvih visitor viza za neke konferencije do ove poslednje sve je bilo odradjeno u rekordnom roku, sa odlicnom komunikacijom (instrukcije, odgovaranje na email) i, sto je mene najvise iznenadilo posle iskustva sa NZ, sa vrlo ljubaznim i korektnim odnosom prema tebi kao klijentu. Moguce je da sam ja samo imala srece da su svi s kojima sam ja imala posla takvi, ne znam. U Australiju sam dosla na Partner vizu, posto moj partner (ja i dalje ne znam kako se u Srbiji oslovljava osoba koja ti nije decko a nije ti ni muz lol) koji je inace novozelnadjanin, ima pravo na AUS pasos zbog svojih roditelja. Imali smo izbor izmedju ostajanja na NZ (gde bih ja verovatno isla na skilled migrant varijantu jer se brze zavrsi nego partner viza) i dolaska ovde. Uzimajuci u obzir da gomila Kiwija bezi s NZ u AUS to i nije bio mnogo tezak izbor :D. AUS partner viza ima dva stadijuma, oba pokrivena jednom istom aplikacijom, tj ne placa se dvaput. Prvo procenjuju da li ti je veza genuine pa ako jeste onda ti daju privremenu vizu na dve godine koja ti dozvoljava da radis i imas zdravstvenu zastitu u AUS. kad isteknu te dve godine pitaju te da dokazes da ti veza jos uvek traje i onda ti daju permanent residency. Procesovanje ovog drugog stadijuma obicno traje 6 - 8 meseci od trenutka kad isteknu ove dve godine koje moras da provedes na temporary vizi. Mi smo prvu vizu dobili za nekih 7 nedelja (AUS konzulat u Aucklandu). Vidim sad po raznim forumima da ljudi cekaju mnogo duze, zavisi od zemlje, konzulata i ko zna cega jos. Za ovaj drugi stadijum (permanent residency) - meni je dve godine isteklo tacno 28. juna, sto znaci da sam ja mogla da ocekujem da mi zavrse tu vizu negde do kraja ove godne. Medjutim, mi smo u Maju, kad smo poslali dokumenta potrebna za ovaj drugi stadijum, poslali i pismo gde im trazimo Urgent Processing nase aplikacije jer ja zelim da sto pre ponovo idem na studije. Lepo smo im objasnili zasto je za nas vazno da ja krenem da studiram sto pre (bicemo na jednoj stabilnoj plati sve dok ja studiram) i rekla sam im da mi University of Melbourne trenutno obradjuje aplikaciju za mid year intake (tj. da pocnem sad u drugom semestru, krajem Jula). Takodje smo im rekli da mi ne mozemo da priustimo inostrane skolarine i da je jedini nacin da ja pocnem krajem Jula taj da budem domaci student, tj. da do tada imam PR. Tri dana nakon sto smo im poslali aplikaciju dobila sam email od menadzerke tog branch (odeljenja?) u kome nas je obavestila da oni nazalost ne mogu da mi daju PR pre 28. Juna (kad mi istekne dve godine) ali da ce ona nasu aplikaciju odmah proslediti case officeru (ljudi obicno na case officera cekaju mesecima) i pitati je da ona proveri da li je aplikacija kompletna i da nam odmah kaze ako su potrebni jos neki dokumenti, da bi se izbeglo bilo kakvo kasnjenje. Dva dana nakon toga se ponovo javila sa kontakt informacijama case officera i rekla da je aplikacija kompletna, da im ne treba nista vise od nas i da ce me case officer kontaktirati cim dodje 28. Jun. Ja sam naravno ceo 28. jun presedela refreshujuci email :D, medjutim nismo dobili nista od nje tada. Mislili smo ili je ova case officer zaboravila ili ceka da krene nova finansijska godina (1. Jul), posto oni valjda imaju neki recommended broj viza za svaku fnansijsku godinu (ovo nije isto sto i cap na vize - porodicne vize ne podlezu cap-u). To je bio cetvrtak i ja odlucim da ovoj case officer posaljem email u ponedeljak ujutru. U roku od pola sata sam dobila odgovor od nje gde me obavestava da je moja viza odobrena a deset minuta nakon toga me je i pozvala telefonom da mi kaze da mi je poslala email i da je u attachment ukljucila i elektronsku kopiju mog grant pisma, posto to postom ide neka dva tri dana a ovako mogu odmah da pokazem na Uni-ju i kazem im o promeni mog residential statusa. Ja sam bila zapanjena, mislim se "NZ Immigration - watch and learn kako se postupa s ljudima!" :).




 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 07:07 - pre 143 meseci
Citat:
gmarkoni: Na immi.gov.au su izasli novi uslovi od 01.07, i vise se nigde ne spominje da je radno iskustvo od minimum 1 god neophodno za dobijanje vize. Barem to nije navedeno u Visa Basic za "Skilled - Regional (Provisional) (subclass 489) visa". Radio sam assesment za arhitekte.


Da, teorijski, ako imas izmedju 25 i 32 godine, osmice na IELTS-u i cetvorogodisnji fakultet, imas 65 poena od potrebnih 60...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 08:18 - pre 143 meseci
Bas se ovih dana prijavljujem za drzavljanstvo, a imam oko pet godina iskustva sa DIMMIA - imigracionim plus iskustva velikog broja ljudi koje poznajem sto sa studija, sto sa posla i prijatelja.
Treba ostro razlikovati administraciju u odeljenju koja jeste efikasna i politicare koji donose odluke u ministarstvu.
Politicari su katastrofa, radi dobijanja kratkorocnih politickih poena pred izbore ili da bi postali popularniji kod javnog mnjenja nakon izbora u stanju su da ceo sistem obrnu naglavce za sest meseci i manje i ostave desetine hiljada ljudi da lebde u vazduhu na bridging, graduate i privremenim radnim vizama. Poznajem gomilu ljudi koji su morali da napuste Australiju zbog takvih odluka, veoma kvalitetnih ljudi u smislu znanja i sposobnosti. Takodje poznajem dosta ljudi koji su stavljeni u neizvestan polozaj da 3-4-5-X godina moraju da cekaju na permanent residence samo zato sto su se pravila promenila nekoliko meseci nakon sto su se prijavili pa njih zakacilo.

Mozes biti najbolji student u generaciji, bez PR-a se ne mozes prijavljivati za graduate programe pa moras da se privaljujes za bilo kakav posao radi sponzorstva. Kao sponzorisan na privremenoj radnoj vizi si izlozen ucenjivanju poslodavca; moj dobar drugar jadnicak radi 6 dana u nedelji svaki dan prekovremeno neplaceno za minimalac; na bridging vizi - istekla ti jedna viza a cekas na drugu sto moze trajati veliki broj godina - zivis od danas do sutra u neizvesnosti sta ce se desiti na kraju i da li ces moci ostati. Svi ti slucajevi imaju raznorodnih problema zbog svog statusa: poslovi, iznajmljivanje stana, krediti u banci, pokretanje biznisa - sve je to veoma otezano.

Potpuno mi je bezveze da promena pravila retroaktivno vazi za prethodne aplikante sto se redovno desava ovde. Prijavis se po jednim pravilima pa te zatim procesuiraju po drugim. To sto si ti zadovoljio kriterijume u momentu prijavljivanja, dao 3-4-5-6 hiljada za prijavu, medicinski pregled, moguce imigracionog agenta i ostalo nista. Ne mozes da planiras nista u zivotu, da se skrasis, da kupis stan, moras da se prijavljujes za bridging vizu B da bi uopste izasao legalno iz zemlje i onda ti bilo dopusteno da se u nju vratis...
Jednom recju uzas, strahovita kratkovidost imigracionog sistema koji operise kao da je agencija za zaposljavanje koja na najmanje gurkanje trzista menja fokus pri izboru kandidata.
I kako finansijska kriza ostaje na snazi sve je gore i gore. Ko ne dolazi na porodicnu ili partnersku vizu - da verujem u boga rekao bih vam neka vam je bog u pomoci.

Ja sam licno imao nevidjene srece da dobijem PR za tri nedelje nakon prijavljivanja, ali sam istovremeno tokom celokupnog boravka u Australiji, a i pre nego sto sam dosao bukvalno svaki dan proveravao kakve su promene u vezi imigracije i iscitavao forume gde se okupljaju imigracioni agenti. Tako da sam u momentu prijavljivanja iskoristio jednu internu proceduru odeljenja koja je bila na snazi jer je svojevremeno (Avgust-Septembar 2010) potrajalo formiranje manjinske federalne vlade.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 03.07.2012. u 09:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 10:32 - pre 143 meseci
Citat:
noskich: Bas se ovih dana prijavljujem za drzavljanstvo, a imam oko pet godina iskustva sa DIMMIA - imigracionim plus iskustva velikog broja ljudi koje poznajem sto sa studija, sto sa posla i prijatelja.
Treba ostro razlikovati administraciju u odeljenju koja jeste efikasna i politicare koji donose odluke u ministarstvu.
Politicari su katastrofa...

NZ je obrnuta prica. Cini mi se da je tamo politicarima jasno da NZ ima problem (veliki) s odlivom mozgova i da je primanje strucnjaka u zemlju jedno od resenja. Ali je problem sto je struktura ljudi koji rade u Immigration toliko losa da je to neopisivo. Secam se da je bio neki skandal pre neku godinu kad su otpustili njih desetak, zbog 'grubog krsenja poslovne etike' - citaj 'korupcija'.
Sto se stabilnosti zakona tice, nisam pratila od 2009. ali mislim da je NZ prilicno stabilan u tom smislu. Oni su imali ono ogromno poostravanje 2005. (pre toga je dobiti NZ PR i citizenship bila smejurija) i ne znam da li se nesto drasticno menjalo od tada.

U Australiji su porodicne* vize 'zasticena' kategorija i ta kategorija je relativno sigurna od tumbanja. Zato sva tumbanja idu u ove druge kategorije.

*'porodica' se odnosi na postojece partnere i decu. Vize za buduce partnere i roditelje imaju manji prioritet od ovih prvih.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 12:09 - pre 143 meseci
Imam pitanje jedno, naime kada se prijavljujete za Skilled Migration po poenima za zavrsen 'Bachelor degree' dobija se 15 poena, e sada da li se to racuna Bachelor degree po nasim ili njihovim pravilima, kod nas je to 4 godine studija, a kod njih se to racuna sa zavrsene 3... Pa me sada interesuje na primer ako je neko zavrsio kod nas fakultet 3 godine (to se zove sada strukovne studije) moze da kaze da ima taj Bachelor degree i uzme tih 15 poena ili ne?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 12:28 - pre 143 meseci
Citat:
Aineko
U Australiji su porodicne* vize 'zasticena' kategorija i ta kategorija je relativno sigurna od tumbanja. Zato sva tumbanja idu u ove druge kategorije.

*'porodica' se odnosi na postojece partnere i decu. Vize za buduce partnere i roditelje imaju manji prioritet od ovih prvih.


Zasticene su utoliko sto gradjanima Australije odgovara da mogu da dovedu rodjake (roditelje, rodjenu bracu i sestre, decu) i partnere, ali im nikako ne odgovara dolazak novih imigranata koji su konkurencija pri zaposljavanju, koriste javne resurse kao sto su medicinska nega i skolovanje i dizu cenu nekretnina i uopste troskove zivota.
Zato je to jedna velika politicka igra; da bi bile popularne politicke stranke (ukljucujuci laburiste koji su kvazi-radnicka partija) svakog dana trube protiv ilegalnih `boat people` koji su sacica nesrecnika koja rizikuje da izgubi zivot zajedno sa porodicom da bi se bukvalno dokopali korice hleba i stanovanja gde nisu izlozeni proganjanju, njih par hiljada godisnje, dok se mirne duse procesuiraju desetine hiljada imigranata jer to odgovara mocnim korporacijama.
To je povuci potegni od uplasenih sebicnih domorodaca (ukljucujuci i taze gradjane koji su tek dobili pasos a najljuci su protivnici imigranata) medju kojima ima i rasista na jednoj strani pa do mocnih prebogatih 1% i multinacionalnih korporacija koje na drugoj strani diktiraju da se puste imigranti kako bi se oborila cena rada i kako bi imali dovoljno ljudskih resursa za svoj biznis.
Muka mi je od svega toga da budem iskren i ovde planiram da boravim dok ne zavrsim doktorat pa nakon toga napustam ovu `zemlju demokratije i blagostanja`.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 12:31 - pre 143 meseci
Milane, to sve zavisi kako telo koje procenjuje diplomu odluci. Nema striktnog pravila, vidis ovde koji su uslovi za dobijanje skills assessment za tvoju profesiju: www.immi.gov.au/asri/.
Inace nije tacno da su ovde sve bachelor studije tri godine, tehnicki fakulteti imaju obaveznu honours cetvrtu godinu, medicina jos duze i slicno, sve zavisi od oblasti.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 12:46 - pre 143 meseci
Ok, reci mi samo za Developer Programmer, nisam sve najbolje razumeo sa njihovog sajta...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 12:51 - pre 143 meseci
Sve ti je ovde: http://www.acs.org.au/index.cf...show&conID=skillassessment
 
Odgovor na temu

iznogudovic
Vrbas

Član broj: 304434
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 17:07 - pre 143 meseci
noskich Aineko? Kad već spominjete porodične vize, da li može rođeni stric, tetka ili baba da me pozovu u AU i naravno, ako možda znate koje su sifre u pitanju ovako grrubo?
 
Odgovor na temu

IlijaMI
Ilija Mitrovic
Beograd, Srbija

Član broj: 304753
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 17:47 - pre 143 meseci
Zdravo,

Imam zvanje 'specijalista strukovni inzenjer elektrotehnike i racunarstva' - znaci specijalisticke strukovne studije na modulu Softversko inzenjerstvo, pre toga sam zavrsio naravno strukovne studije - znaci ukupno 4 godine studija svega (3+1)...
Zanima me kom zvanju je moje zvanje jednako po australijskom sistemu.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 23:06 - pre 143 meseci
Citat:
iznogudovic: noskich Aineko? Kad već spominjete porodične vize, da li može rođeni stric, tetka ili baba da me pozovu u AU i naravno, ako možda znate koje su sifre u pitanju ovako grrubo?


koliko ja znam, na porodicnu vizu ne mogu (roditelji, deca i rodjena braca i sestre samo mogu. i to mislim da braca i sestre mogu samo po Remaining Relative Visa http://www.immi.gov.au/migrants/family/835/ )
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2012. u 23:15 - pre 143 meseci
Citat:
noskich:
To je povuci potegni od uplasenih sebicnih domorodaca (ukljucujuci i taze gradjane koji su tek dobili pasos a najljuci su protivnici imigranata) medju kojima ima i rasista na jednoj strani...

da, da, nadje se poneki rasista... lol - nakon NZ, Australija deluje k'o da ih je ku klux klan pravio! dobro, nije tako strasno, ali je razlika kad se poredi s NZ absolutely shocking! Jedino kad citam vesti iz Evrope deluje manje crno. (ne znam da li si vec citao: "Donald Thomson in Arnhem Land" odlicna knjiga)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2012. u 00:40 - pre 143 meseci
Citat:
IlijaMI: Zdravo,

Imam zvanje 'specijalista strukovni inzenjer elektrotehnike i racunarstva' - znaci specijalisticke strukovne studije na modulu Softversko inzenjerstvo, pre toga sam zavrsio naravno strukovne studije - znaci ukupno 4 godine studija svega (3+1)...
Zanima me kom zvanju je moje zvanje jednako po australijskom sistemu.

Hvala unapred.


Ilija, citas li ti uopste sta je napisano? Dat odgovor na to pitanje dve-tri poruke iznad:

Citat:
noskich: Milane, to sve zavisi kako telo koje procenjuje diplomu odluci. Nema striktnog pravila, vidis ovde koji su uslovi za dobijanje skills assessment za tvoju profesiju: www.immi.gov.au/asri/.
Inace nije tacno da su ovde sve bachelor studije tri godine, tehnicki fakulteti imaju obaveznu honours cetvrtu godinu, medicina jos duze i slicno, sve zavisi od oblasti.

 
Odgovor na temu

nina988
student
Beograd

Član broj: 301474
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2012. u 01:08 - pre 143 meseci
zna li neko jel ima neka partnerska viza, verenicka ili sta vec?
verenik mi je poslom otisao u australiju, i postoji li mogucnost da mu se ja prizdruzim...?
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2012. u 01:21 - pre 143 meseci
Citat:
nina988: zna li neko jel ima neka partnerska viza, verenicka ili sta vec?
verenik mi je poslom otisao u australiju, i postoji li mogucnost da mu se ja prizdruzim...?

ima vise viza, pitanje je da li zadovoljavas uslove za njih. je si li gledala na immigration sajtu? http://www.immi.gov.au/
zavisi da li ti je verenik permanent resident ili ne, kakva vam je istorija veze, koliko para imate, koliko ste spremni da zrtvujete itd. - pitanje ti je jako uopsteno.
 
Odgovor na temu

nina988
student
Beograd

Član broj: 301474
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2012. u 01:34 - pre 143 meseci
Ja treba da diplomiram na menadzementu do novembra, realna procena, mozda i ranije, diploma drzavnog faxa Beogradskog Univerziteta, a on je tamo poslovno na godinu dana, mada on nije isao na srpski nego na strani pasos (Americki), i on bi finansirao i garantovao novcano, a zajedno smo vec godinu i po dana.
primetih da ima mnogo viza, i bas me to i zbunjuje, jer , nacuh da mozda treba da se dokazuje da smo u vezi/vereni, kako to da se uradi, sta kako? Treba uskoro da odem u Australijsku ambasadu da se detaljnije raspitam, ali rekoh da se isto tako informisem i pre toga. Pa ako neko ima neki savet?
I naravno, ja bih ciljala na radnu vizu... ukoliko je to moguce...
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2012. u 11:23 - pre 143 meseci
sorry, ne bih znala. on je na kratkom boravku a niste no vencano no de facto pa da t eprijvi kao partnera na svojoj radnoj vizi. ne znam kako stoji stvar s verenicima po tom pitanju. ako saznas u ambasadi, prenesi ovde, bas me zanima da li postoji neko resenje za ljude koji ne dolaze iz zemalja koje mogu dobiti working holiday vizu)
 
Odgovor na temu

zemlinac

Član broj: 124861
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.tavan.rs


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.07.2012. u 20:30 - pre 143 meseci
Pozdrav svima, posebno @noskich

Dosta sam citao ovu temu kao i generalno pitanja vezano za emigraciju, ali i dalje imam nekih nejasnoca.

Diplomirani sam ekonomista, smer finansije i bankarstvo, nemam iskustva u struci stoga sam svestan da iseljenicku vizu necu moci da dobijem.
Sada cu vam navesti opcije sa kojima raspolazem pa me vi posavetujte koja je najrealnija.

1. Ukoliko upisem kurs jezika, uporedo radim (part-time), produzavam vizu na osnovu daljih upisa.., da li na ovaj nacin ukoliko uspem da upisem neku ozbiljniju skolu posle odredjenog vremena-ustedjenog novca, sticem pravo na PR?
Odnosno da li postoji ikakav put da dodjem to PR-a, a da to na pocetku bude preko kursa?

2. Devojka nastavlja studije u Melburnu, odnosno prebacuje ispite sa privatnog fakulteta na njihov za graficki dizajn (kontaktirala je univerzitet i rekli su joj da je to moguce), ima daljeg rodjaka koji ima privatnu gradjevinsku firmu koja ispunjava uslove za sponzorstvo.
Da li postoji mogucnost da mi on posalje privremenu radnu vizu i na taj nacin stignem do Australije, sobzirom da moje zanimanje nije na SOL listi?

3. Ukoliko bi devojka i ja bili u bracnoj zajednici, da li bi njene studije meni otvorile mogucnost za odlazak sa njom?


Sta je od ovoga najrealnije?










 
Odgovor na temu

BIR
Liverpool, NSW

Član broj: 304815
Poruke: 5
209.73.137.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.07.2012. u 21:34 - pre 143 meseci
@zemlinac

Imam odgovor na tvoje prvo pitanje iz prve ruke....

Uz vizu za studente mozes da radis 20 sati legalno nedeljno... Mozes na primer da tovaris i istovaras hleb u kamione to ti je 18 dolara na sat s tim sto ti drzava uzme 3 dolara znaci 15. To je za radne dane. Subotom bi ti bilo 30 dolara satnica, a nedeljom negde oko 40... Mozes da uzmes da radis i nocnu smenu sto se jos vise placa. Ako hoces da radis preko 20 sati, znaci ne prijavljen na crno to ces tesko da nadjes... Stan najeftiniji u Liverpool-u, to ti je zapadan deo Sidneja u kome uglavnom zive nasi ljudi i jedan je od jeftinijih, za stan ti treba 250 dolara nedeljno... Tako da ne znam bas koliko mozes da skupis para tako jer treba i da jedes nesto + transport + odeca i obuca....

Ne stices pravo na PR. Ako upises neke studije u trajanju od najmanje 2 godine, kada ih zavrsis dobijas od drzave +1 godinu bonus da ostanes da poboljsas svoj engleski i da se zaposlis, ako nadjes posao na primer, mozes da konkurises za PR. To ti je trenutni zakon, a veoma brzo se menjaju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124568 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.