Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

[es] :: Advocacy :: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24080 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amidar

Član broj: 648
Poruke: 68
*.ptt.yu



Profil

icon Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 08:54 - pre 258 meseci
Daklem, ukoliko radite u jednoj od onih klasičnih srpskih firmi koja mora navrat-nanos da pređe na 'nešto' legalno (a još ih i m$ ucenio da to bude do 31.12.2002.) i Vaš tupavi i glupavi šef/direktor pošto poto želi da to bude windows, a pritom nema realnih razloga da to stvarno i bude ta platforma (tj. ili Vas ne vezuju aplikacije za OS, ili su toliko prestarele da ionako razmišljate o nechem novom), evo par linkova preuzetih sa/pomenutih na HULK-u. Čisto da se ne zaborave tj. zametnu ! ;-)))

http://www.cyber.com.au/cyber/..._vs_windows_tco_comparison.pdf
http://www.cyber.com.au/cyber/...windows_pricing_comparison.pdf

Baš me interesuje reakcija zagovarača windows-a barem kada su novčana sredstva u pitanju na ovakvu, ne očiglednu nego poražavajuću situaciju u korist Linux-a !!!!! ;-)))

poZDR-av ! ;-)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 15:54 - pre 258 meseci
Ne rade ti linkovi.
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 21:01 - pre 258 meseci
I ja bih rado na LINUX, ali imam P IV sa 5.1 sound, TV+FM, Lucent modem, RAID sa 3 diska...

Ništa od ovoga ne radi pod LINUX-om a pod Windows-om sve uklučujući i RAID na kome je XP sa kojim sam upravo na net-u.

Principijelno se slažem ali nužda zakon menja, nažalost. Dok sve ovo ne uspem da radi pod LINUX-om moraću da koristim M$. Ko zna, ako bude moguća kupovina licence i za privatna lica možda je i kupim. Opet nažalost.

Pozdrav.

P.S. Koliko vidim i ti radiš sa Win2000.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 21:07 - pre 258 meseci
Hmm, meni se čini da si ti pogrešno obavešten.........Sve te stvari bi trebalo da rade pod Linuxom.
Moguće je da ti ne znaš da podesiš.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 21:39 - pre 258 meseci
Doista, svi ti parcici hardware-a, a uz to i Intel-ovi Pentium(R) IV procesori rade besprekorno i na linux-u, i na bsd flavor sistemima.

RAID, u bilo modu je najnormalnija stvar na svim "ozbiljnijim" operativnim sistemima.

Sto se tice gornjeg linka:

http://developer.skolelinux.no..._vs_windows_tco_comparison.pdf

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 22:00 - pre 258 meseci
Citat:
Miško Stefanović:
I ja bih rado na LINUX, ali imam P IV sa 5.1 sound, TV+FM, Lucent modem, RAID sa 3 diska...

Ništa od ovoga ne radi pod LINUX-om a pod Windows-om sve uklučujući i RAID na kome je XP sa kojim sam upravo na net-u.


Ovo je smešno! Pa čak i taj lucentov winmodem radi 10x bolje pod linuxom nego pod windowsom.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 22:48 - pre 258 meseci
Ono sto ne uzimate u obzir je satnica. Ako moj sat vredi recimo $50, puta xxx sati (sigurno ne manje od 10, a verovatno bitno vise) da naucim kako sve to (5.1, RAID, itd.) da namestim pod linuxom, i pokvari se racunica.

A inace problem sa TCOom je to sto je to vrlo tesko unapred izracunati jer postoji gomila nepoznatih. Koliko kosta kada ode administrator koji je sve customizovao onako kako on hoce? Nije jednostavno reci. Dakle TCO racunica ima na sve strane, i u zavisnosti ko je radi ispasce jedna ili druga stvar.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 22:53 - pre 258 meseci
Citat:
caiser:
Ovo je smešno! Pa čak i taj lucentov winmodem radi 10x bolje pod linuxom nego pod windowsom.



:(a USB ADSL modem? :(
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?24.12.2002. u 23:40 - pre 258 meseci
Pa smisao moje poruke upravo i jeste da sve to treba podesiti. Ja nisam rekao da sam LINUX expert već da mi je namera da i to koliko mogu postanem. Nije reč o P IV kao fenomenu već o konfiguraciji koju jednostavno ove intalacije koje imam ne prepoznaju kako treba. Očigledno svi zaboravljate, a možda ste toliko mladi da i ne znate da su nekad postojala tri sistema (komercijalna) za video kasete. Preovladao je defitivno najiferiorniji VHS isključivo zbog marketinške podrške elektronskih giganata. Da bi mi radio SuSE ja treba jednostavno da bacim LS-120 i 2,4G arhiviranog materijala, jer bez njega instalacija prolazi a sa njim ukoči računar. Stotine sati sam potrošio tražeći drajvere da dobijem odgovor ovo je OK ali ti ne valja kernel. To što bolje poznajete LINUX od mene nije razlog da budete nepristojni, logično je da korektnim savetom i iskustvom pomognete. Ako ovo nisu principi nastajanja ovog foruma onda sam debelo pogrešio što sam se u njega uključio. Lucent bolje radi pod LINUX-om. Objasni mi kako pa i moj da proradi, time ćeš me definitivno ubediti u suprotnom... Da bi radio na LINUX-u valjda je logično da sve prvo sistemski radi a potom da se koristi. Može biti da je obrnuto, dovoljno je da napišem neki tekst i odštampam ga i da sam cool jer eto ja radim u LINUX-u.

Iskren pozdrav, iako ste me baš naljutili.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.net.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 00:05 - pre 258 meseci
Citat:
Reljam:
Ako moj sat vredi recimo $50, puta xxx sati (sigurno ne manje od 10, a verovatno bitno vise) da naucim kako sve to (5.1, RAID, itd.) da namestim pod linuxom, i pokvari se racunica.


Helou relja,
ako ces to sve sam da radis, onda si sam kriv sto si odabrao LFS, rock, gentoo ili neku slicnu sado-mazo-uradi-sam distribuciju. Ne znam za tvoje selo, ako kod mene u selu ima da se kupi RedHat8, bog'me i SuSe 8, za nekih 200 din ( 3.33 $ ) koji sav taj posao od gore nabrojan radi za mene.
Dakle, distribucija radi za korisnika sav "hard work".

Dakle, ta racunica nikako ne moze biti negativna.
Ako ocekujes da operativni sistem radi *sve* za tebe, a tvoje da ocekujes jos i blowjob da dobijes od floppy periferije, onda stvarno nesto nije u redu ...


Na stranu flejm,
svaki OS ima svojih dobrih strana, vidim da se sad windows pravi iskljucivo za igracke platforme ( xbox ), sto je naravno super. Najzad stvari dolaze na pravo mesto.



ps: Prica sa administratorom stvarno nema veze ...
o yeah,
btw, Dobar administrator radi sledece:
- cita cron email
- pije kafu
- nema probleme na sistemom ( zato sto je servise setovao na ispravan nacin, i ne koristi bug-full software, tj. ne iscekuje sledeci Service Pack )
Zar je tesko nastaviti ovakav posao, ako on ode ?


bez uzbudjenja ...

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 00:17 - pre 258 meseci
Citat:
Miško Stefanović:
Lucent bolje radi pod LINUX-om. Objasni mi kako pa i moj da proradi, time ćeš me definitivno ubediti u suprotnom... Da bi radio na LINUX-u valjda je logično da sve prvo sistemski radi a potom da se koristi. Može biti da je obrnuto, dovoljno je da napišem neki tekst i odštampam ga i da sam cool jer eto ja radim u LINUX-u.


Reći ću ti samo ovo. Mandrake 9.0 + lucent winmodem = 10 sati interneta svakog dana. Baš sam kool, jel da?

Citat:
Ja nisam rekao da sam LINUX expert već da mi je namera da i to koliko mogu postanem.


Stvar je u tome što je tvoja poruka bila u fazonu "ja znam sve, i znam da to sigurno ne radi." Niko se naučen nije rodio ali zato ako nešto ne znaš onda nemoj da širiš okolo neistine.

[Ovu poruku je menjao caiser dana 25.12.2002. u 02:34 GMT]
 
Odgovor na temu

amidar

Član broj: 648
Poruke: 68
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 00:19 - pre 258 meseci
Khm, khm,

u trenutku slanja poruke linkovi ka dokumentima su radili, na svu sreccu preuzeo sam obe datoteke. Jednu od njih (manju, TCO) sam evo uploadovao na ono malkice prostora koje mi je ptt ustupio kao poslednjem bedniku, tako da ovde imate mirrovanu datoteku

http://www.ptt.yu/korisnici/a/...windows_tco_comparison.pdf.zip

shto se tiche one druge, ona je vecc 4 266 399 bajta dugachka (zipovana) i to jednostavno nemam gde uploadovati. Ako je neko voljan da ustupi neki svoj prostor neka se javi kako bi mirrorovali i drugu datoteku !!!!!

Nadam se da i ova necce misteriozno nestati ... :-((((

pozdrAv!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 02:16 - pre 258 meseci
Citat:
B o j a n:
ako ces to sve sam da radis, onda si sam kriv sto si odabrao LFS, rock, gentoo ili neku slicnu sado-mazo-uradi-sam distribuciju. Ne znam za tvoje selo, ako kod mene u selu ima da se kupi RedHat8, bog'me i SuSe 8, za nekih 200 din ( 3.33 $ ) koji sav taj posao od gore nabrojan radi za mene.
Dakle, distribucija radi za korisnika sav "hard work".


Eto ja sam probao jednu "user-friendly" distribuciju (Mandrake) i posle nekoliko meseci zajebavanja nisam uspeo da mi modem proradi (mada sam skidao sa interneta razne drajvere - ni jedan nije proradio) kao ni zvučna kartica (ajde-to i nije tako bitno). Može biti da sam ja glup za kompjutere, a može biti i da Linux nije baš tako user-friendly. Da ne pominjem da mi je za kopiranje fajla bilo lakše da idem u konzolu i kucam cp komandu nego da koristim one glupe fajl-menadžere koe sam dobio uz Linux.

Citat:
B o j a n:
Ako ocekujes da operativni sistem radi *sve* za tebe, a tvoje da ocekujes jos i blowjob da dobijes od floppy periferije, onda stvarno nesto nije u redu ...


Ne, upravo to je u redu (osim za blowjob, naravno). Proste stvari moraju da se rade prosto. Tačka. OS mora sam da prepozna sav hardver u trenutku instaliranja - je li to previše? Ili treba da rekompajliramo kernel kad god promenimo mouse pad?

Citat:
B o j a n:
Na stranu flejm,
svaki OS ima svojih dobrih strana, vidim da se sad windows pravi iskljucivo za igracke platforme ( xbox ), sto je naravno super. Najzad stvari dolaze na pravo mesto.

Windows je platforma za profesionalce (u svim oblastima, ne samo IT-u), kojima je važna produktivnost. Ko ima vremena neka se igra sa Linux-om, nemam ništa protiv.

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
62.108.114.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 04:51 - pre 258 meseci
sto bez sarkazma. ovako se ljudi manje nerviraju, tj vise kuliraju. pogledaj:

Citat:
Dragi Tata:
Ili treba da rekompajliramo kernel kad god promenimo mouse pad?


iako nacelno volim os, tata uvek ima smisla (za humor), i pogadja pravo u centar

 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
212.124.182.*



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 06:45 - pre 258 meseci
Citat:
amidar:
Daklem, ukoliko radite u jednoj od onih klasičnih srpskih firmi koja mora navrat-nanos da pređe na 'nešto' legalno (a još ih i m$ ucenio da to bude do 31.12.2002.) i Vaš tupavi i glupavi šef/direktor pošto poto želi da to bude windows, a pritom nema realnih razloga da to stvarno i bude ta platforma ...


'De si prijatelju :)
Mozda tvoj sef i ne zna stvarno zasto su realni razlozi da to bude Windows, ali nesvesno je u pravu :))), pogledaj temu :
http://www.elitesecurity.org/tema/15292 ,

pa proceni i sam. Verujem da i u tvojoj firmi ima krsina "na kilo", a ako ne, pogledaj samo sta Merima ima od masina. Od drugara koji je administrator tamo, saznajem da su 80% masina u stvari 486 (premija), ALI na tim "mocnim" klijentima win95 i office97 zavrsavaju pos'o bez ikakvih problema. Posto oni imaju bar 200 kom. ovakvih krsina, vise ima da ih kostaju novi kompjuteri nego da kupe MS softver.

U vecini domacih firmi je MS DOS kljucni igrac (Clipper i sl.)

A uzevsi u obzir da je u vecini vecih domacih firmi slicna situacija, nemojte bre da pricamo u prazno - windows je isplativije resenje za velike firme, sve dok neko ne "izmisli" neku distribuciju Linux-a koja ce i na ovim krsinama da radi.

A, ja ti ipak predlazem da im ljuljnesh Linux i uzmes pare :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 11:29 - pre 258 meseci
Citat:
Dragi Tata:

Eto ja sam probao jednu "user-friendly" distribuciju (Mandrake) i posle nekoliko meseci zajebavanja nisam uspeo da mi modem proradi (mada sam skidao sa interneta razne drajvere - ni jedan nije proradio) kao ni zvučna kartica (ajde-to i nije tako bitno). Može biti da sam ja glup za kompjutere, a može biti i da Linux nije baš tako user-friendly. Da ne pominjem da mi je za kopiranje fajla bilo lakše da idem u konzolu i kucam cp komandu nego da koristim one glupe fajl-menadžere koe sam dobio uz Linux.



Eh, interesantno kako uvek windows profesionalci i zagovornici micra i softa koji su uz to anti Linux nastrojeni uvek baš moraju da imaju problema sa najlakšim distribucijama.


Citat:

Windows je platforma za profesionalce (u svim oblastima, ne samo IT-u), kojima je važna produktivnost.



Yeah right...whatever
Teško onome ko poveri svoj biznis isključivo windows platformi, a posebno posle instaliranja odredjenog service packa.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.InfoSky.Net



+6455 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 11:46 - pre 258 meseci
Citat:
caiser:

Ovo je smešno! Pa čak i taj lucentov winmodem radi 10x bolje pod linuxom nego pod windowsom.


Aha... Znaci taj lucent radi na mnogo vecoj brzini pod Linuxom nego pod Windowsom...

Moracu i ja da instalisem taj famozni linux.. izgleda kao mnogo zajeban sistem...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.InfoSky.Net



+6455 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 11:54 - pre 258 meseci
Citat:
axez:

Yeah right...whatever
Teško onome ko poveri svoj biznis isključivo windows platformi, a posebno posle instaliranja odredjenog service packa.


Nisam ni znao da ce Microsoft da propadne (koriste isljucivo Windows platformu) ... Eno ih, sve im ide lose i sve propadaju...

Ajde ti meni navedi JEDNU uspesnu IT firmu koja koristi Linux kao osnovnu platformu...



[Ovu poruku je menjao Dragi Tata dana 25.12.2002. u 12:38 GMT]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 12:11 - pre 258 meseci
Nema ih mnogo Danko, statistika kaze da se na samo 2% racunara koji nisu internet serveri koristi Linux :)
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 12:49 - pre 258 meseci
Citat:
ventura:
navedi JEDNU uspesnu IT firmu koja koristi Linux kao osnovnu platformu...

Ako mogu ja:
Verat NET

Ko je ikad zagledio u ekran ljupke sekretarice koja radi registraciju intl. domena, mogao je da vidi, za neke malo odbojan, lynx tekstualni web browser L;)

Znaci - moguce je.
I mogu da kazem da jos podosta firmi ce od januara ozbiljno da se preispita kuda dalje.

Hajde da ostavimo ovaj topic do iza praznika, pa cemo svi moci vise da prenesemo realnih iskustava.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24080 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.