Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

[es] :: Advocacy :: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24279 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 14:26 - pre 259 meseci
Pa zar ne vidite da će čak i deda mraz da pređe na linux, a vi se zamlaćujete nekim drugim nesigurnim operativnim sistemima:

http://www.bbspot.com/News/2002/12/santa_linux.html

Santa Considering Move to Linux
Icy Negotiations May Lead to Penguins Inhabiting North Pole
By Brian Briggs
December 16, 2002

North Pole - Citing concerns about security and licensing costs, Santa
Claus is considering migrating his computer systems from Microsoft
Windows to Linux.

With several thousand computers and the largest database in the world,
Santa's Workshop is one of the largest and most important clients for
Microsoft. It is expected that the software maker will do whatever it
takes to keep Claus in their corner.

"If some naughty kid was able to break into my systems and change his
status to nice then the whole integrity of the Claus empire would be
called into question," said Kringle. "I also have to watch out for the
Easter Bunny. He's always trying to muscle in on my territory. If he
were able to compromise my database and get access to my client list,
then we might be celebrating Christmas in April."

"IIS couldn't keep up when Slashdot posted a link to that
web-interface I made for turning Rudolph's new LED nose on and off.
That was the last straw," Claus continued. "I'm entrusting the entire
holiday of Christmas to a company that can't even make a reliable web
server?"

Microsoft feels that the issue isn't security but the new licensing
agreement currently being negotiated with the North Pole giant. "You
think he's all 'Ho ho ho' but Santa is one tough negotiator," said the
Microsoft sales representative responsible for the North Pole region.
"Behind that beard is a shrewd operator. He's managed to stay in
business for centuries while giving his product away for free. Even
the best Internet entrepreneurs couldn't sustain that business model."

Santa has more leverage than most of Microsoft's customers said one
analyst. "He's made some veiled threats about Xboxes falling off the
sleigh while he's flying over the Atlantic. I also heard he threatened
to move Gates and Ballmer to the Naughty List."

Santa dismisses Microsoft's claims that his threats to move to Linux
are nothing more than a negotiation tactic. "I agree with the
philosophy of the Linux community. I give all these toys and goodies
away for free, I think that the software I choose should be supporting
those sort of ideals too."

Linux would be a good fit for Santa on both the server and the client
side. "Linux has strong server choices and as far as the workstations
the elves don't use them for anything other than to listen to
Christmas carols and to open up the occasional Christmas list that
some geek sends to us on CD.

Sources say that Red Hat Linux remains the front runner if Santa does
decide to switch.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 15:01 - pre 259 meseci
Citat:
B o j a n:
- nema probleme na sistemom ( zato sto je servise setovao na ispravan nacin, i ne koristi bug-full software, tj. ne iscekuje sledeci Service Pack )


A jel' prijatelju, ko će da pokrpi ovaj softver, i ko ti garantuje da će uošpte biti zakrpljen??

12/23/2002 04:58:15 PM VU#389665 Multiple vendors' SSH transport layer protocol implementations contain vulnerabilities in key exchange and initialization
12/18/2002 01:41:48 PM VU#854315 ISC DHCPD contains format string vulnerability when logging DNS-update requests
12/19/2002 05:45:56 PM VU#210409 Multiple FTP clients contain directory traversal vulnerabilities
12/18/2002 07:51:07 AM VU#405955 util-linux package vulnerable to privilege escalation when "ptmptmp" file is not removed properly when using "chfn" utility
12/18/2002 07:49:30 AM VU#406121 Apache mod_dav module vulnerable to DoS
12/13/2002 06:50:09 PM VU#140977 SSH Secure Shell for Workstations contains buffer overflow in URL-handling feature
12/13/2002 12:33:10 PM VU#958321 Samba contains a remotely exploitable stack buffer overflow
12/13/2002 08:33:53 AM VU#259787 OpenBSD contains buffer overflow in "select" call
12/12/2002 06:24:45 PM VU#935800 Multiple versions of OpenLDAP are vulnerable to denial-of-service attacks
12/12/2002 01:39:28 PM VU#943633 FreeBSD can be compromised locally via signal handlers
12/12/2002 11:00:20 AM VU#314963 OpenBSD kernel fails to properly check closed file descriptors "0-2" when running setuid program
12/10/2002 06:28:44 PM VU#169059 X11 vulnerable to buffer overflow in handling of -xrm option
12/10/2002 04:19:40 PM VU#780737 Pine MUA contains buffer overflow in addr_list_string()
12/06/2002 02:25:56 PM VU#369347 OpenSSH vulnerabilities in challenge response handling
12/06/2002 02:08:05 PM VU#868916 ISC BIND 4 contains input validation error in nslookupComplain()
12/06/2002 01:10:18 PM VU#898480 MandrakeSoft Mandrake Linux Apache default configuration sample programs disclose server information
12/06/2002 01:10:09 PM VU#913704 MandrakeSoft Mandrake Linux Apache default configuration enables directory indexing
12/03/2002 01:08:18 PM VU#581682 ISC BIND 8 fails to properly dereference cache SIG RR elements with invalid expiry times from the internal database
12/03/2002 10:43:27 AM VU#740619 SSH Secure Shell for Servers fails to remove child process from master process group

Kao što se vidi, ovo je samo deo rupa iz tekućeg meseca. Izvor: CERT.
Inače, od 5 kritičnih rupa u novembru, samo jedna se odnosi na MS softver.
Takođe, nije loše pogledati http://www.kb.cert.org/vuls/bymetric .

Komentari?
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.ptt.yu

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 16:47 - pre 259 meseci
M$ na zalost nikad nece objaviti sve svoje propuste, nego evo vam SP# i to je to.

Ja volim linux, ali mi je zao sto jos uvek ne mogu u potpunosti da predjem na isti.
Doci ce i taj dan, a tada ce i M$ biti kvalitetniji, citaj imace pravu konkurenciju.

Ovo naravno stoji samo za end user-e, dok za servere je linux vise nego dobar (file, mail, DB, firewall i sl.)
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.gh.centurytel.net



+18 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 18:06 - pre 259 meseci
Ko sa decom leze, zna se kakav ustaje.

Bokivca, svaki MSov SP ili hotfix je pracen KB clankom koji daje spisak izmenjenih stvari.

Hteo bih ponovo da postavim ono pitanje o administratorima: da li stvarno mislite da ce administrator nekog veceg sistema biti zamenljiv, da li ce neko morati da mu kopa po skriptama ako ovaj ode, da provaljuje fore i fazone? Mislim da je Bojan gore suvise olako 'dismissovao' ovaj problem. Osim ako mu taj post nije jedan od onih koji su misteriozni nestali sinoc.

Kad smo vec kod toga, bilo bi lepo da kada se obrise post ostane mali 'tombstone': nesto tipa poruka od xxx obrisana tada i tada. Smanjuje zabunu kada pregledas postove.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.66.188.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 18:57 - pre 259 meseci
ma windows bas divno podrzava hardware za xp nema drivera za dobar deo uredjaja , 2000 takodje

a sada
kako ubediti win2k da mi ne prijavljuje pri svakom startovanju stampac kao
novi uredjaj , iako je instaliran vec pola godine
konfigurisite windowse na recimo nekoj P4 masini , promenite plocu i procesor
i jednostavno je nemoguce naterati to da radi NEMOGUCE , nego ponovna instalacija .....


zar je tesko podesiti bilo sta pod linux-om , editovati odredjeni file , obisati par # (taraba) po potrebi rekompalirati kernel ....

na kraju krajeva instalacija BILO KOG operativnog sistema i nije namenjena obicnim "point and click" korisnicima

od nove godine firme koje prodaju racunare nece smeti da instaliraju piratski software na njih
stavite se u poziciju kupca
da li ce te dati 200 e za neki windows + 150 e za Office + 1500 e za photoshop + 500 e za corel
ili ce te mozda uzeti LINUX 0 e uz koji dobijete OpenOffice 0 e , GIMP 0 e . i jos 2000 aplikacije koje dobijete uz instalaciju nekog linux paketa

sta vas briga kako se konfigurise ovo ili ono to nije vasa briga , da li ce serviser utrositi 2 ili 200 sati za instalaciju sta se to vas tice
vi dobijate gotov UPOTREBLJIV i za 2000 e jefitiniji racunar , mislim da je racunica vrlo jasna !
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 19:34 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Nisam ni znao da ce Microsoft da propadne (koriste isljucivo Windows platformu) ... Eno ih, sve im ide lose i sve propadaju...
Ajde ti meni navedi JEDNU uspesnu IT firmu koja koristi Linux kao osnovnu platformu...
Koliko ovde ima pererznjaka sto drk*** na linux, pa to je strasno...





Dragi Tata, ajde budi pošten pa kad si obrisao moj post sad obriši i ovu Venturinu baljezgariju.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 19:41 - pre 259 meseci
Izbrisao sam i njegovu "baljezgariju".

I predlažem svima koji ne mogu da se civilizovano "prepucavaju" da se lepo dogovore da se nađu negde uživo i da reše nesuglasice pesnicama, motkama i sličnim prručnim sredstvima.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dial.InfoSky.Net



+6455 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 19:48 - pre 259 meseci
Dilema...

Dali dati 200e za windows + 150e za office, total 350e viska, ili dobiti za dzabe linux koga neznamo da koristimo, i sa kojim je produktivnost ravna nuli..

Pa pobogu, open office nema ni copy/paste opciju resenu, a kamoli sta drugo...

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 19:49 - pre 259 meseci
Citat:
Reljam:
Hteo bih ponovo da postavim ono pitanje o administratorima: da li stvarno mislite da ce administrator nekog veceg sistema biti zamenljiv, da li ce neko morati da mu kopa po skriptama ako ovaj ode, da provaljuje fore i fazone? Mislim da je Bojan gore suvise olako 'dismissovao' ovaj problem. Osim ako mu taj post nije jedan od onih koji su misteriozni nestali sinoc.


Ovo je ključno pitanje na koje još nisam čuo odgovor. Unix administratori obično pišu skripte u nekom od "write-only" jezika kao što je shell ili perl. Ko će to da održava kad oni napuste organizaciju?
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 20:01 - pre 259 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Izbrisao sam i njegovu "baljezgariju".

I predlažem svima koji ne mogu da se civilizovano "prepucavaju" da se lepo dogovore da se nađu negde uživo i da reše nesuglasice pesnicama, motkama i sličnim prručnim sredstvima.

HAHAHAH, da majstore... u duhu srpskog naroda :)

A sto se tice "preskakanja" odgovora na Reljino pitanje, mislim da se radi o prostoj stvari - ovde nema pravog Linux admin-a, pa zato nema ni odgovora. Ne verujem da je neko radio u nekoj vecoj firmi i bio admin za jedno 20+ kompjutera itd. Nego, imam neke drugare koji rade u jednoj nemackoj firmi koja je "prepuna" kompjuterima, zajedno sa CISCO zajebancijama i ostalim cudima. Obojica su valjda administratori. Mislim da cu da ih pozovem da prokomentarisu, ako imaju vremana i zele to.

A ovo za cene i ustedu. Ivand, da te razocaram - losa ti je racunica.
Prvo i Corel i PShop imas da platis i za Linux, a ako 'oces GIMP, onda pogledaj temu u jednom od linux foruma i vidi sta kazu pristalice linuxa da ja ne komentarisem bez potrebe. Ali GIMP zvuci nekako elasticno ... GIMP GIMP GIMP GIMP GIMP GIMP GIMP GIMP GIMP GIMP .... :o)

MS Office je malo vise od 150E, a OpenOffice postoji i za Win i isto je dzabe.

Win XP Home je 105 $, a SUSE 89$.

Naravno da i za Win postoji mali milion besplatnih programcica, samo nemaju tako cudna imena kao na Linux-u: gkrdm, klpgi, vim, vi, mi, ti ..

Aj' pozdrav


fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 20:57 - pre 259 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Pa zar ne vidite da će čak i deda mraz da pređe na linux, a vi se zamlaćujete nekim drugim nesigurnim operativnim sistemima

Zato ja ne verujem u Deda Mraza

Citat:
Ivand:
od nove godine firme koje prodaju racunare nece smeti da instaliraju piratski software na njih
stavite se u poziciju kupca
da li ce te dati 200 e za neki windows + 150 e za Office + 1500 e za photoshop + 500 e za corel
ili ce te mozda uzeti LINUX 0 e uz koji dobijete OpenOffice 0 e , GIMP 0 e . i jos 2000 aplikacije koje dobijete uz instalaciju nekog linux paketa

sta vas briga kako se konfigurise ovo ili ono to nije vasa briga , da li ce serviser utrositi 2 ili 200 sati za instalaciju sta se to vas tice
vi dobijate gotov UPOTREBLJIV i za 2000 e jefitiniji racunar , mislim da je racunica vrlo jasna !


Ako se stavim u poziciju kupca kupicu komp bez OS-a pa ili instalirati Win (koji nije legalan - i dalje ce ljudi koristiti pirate kod kuce) ili traziti od nekog ko to zna da uradi (u slucaju da ja ne znam) da mi uradi i mozda mu platiti 10-15E ili koliko to vec bude. To ti je ono sto ce ljudi raditi. Ne bi me cudilo da oni koji prodaju racunare rade 'nezvanicno' i ovu dodatnu instalaciju za 10-15E. Takav je ovo narod.

Zanimljiva je to stvar sa 2000 aplikacija koje dobijete uz instalaciju nekog Linux paketa. Microsoft hoce da ukljuci WindowsMessanger u OS i gomila njih ga tuzi. Stvarno nema smisla.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 21:02 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Dilema...

Dali dati 200e za windows + 150e za office, total 350e viska, ili dobiti za dzabe linux koga neznamo da koristimo, i sa kojim je produktivnost ravna nuli..



To je tvoj hendikep što ne znaš da ga koristiš, a što se tiče produktivnosti opet sve zavisi kako ga koristiš. Ako očekuješ još jedan windows od Linuxa onda će ti produktivnost biti ne 0 nego debeo minus, a ko ga tretiraš kao ono što jeste onda ćeš biti vrlo vrlo produktivan.

Citat:

Pa pobogu, open office nema ni copy/paste opciju resenu, a kamoli sta drugo...



Te gluposti možeš da ispričaš tvojoj babi, ona ti možda i poveruje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?25.12.2002. u 21:14 - pre 259 meseci
Citat:
axez:
To je tvoj hendikep što ne znaš da ga koristiš...

Nije to njegov hendikep to je statistika
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.InfoSky.Net



+6455 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 00:39 - pre 259 meseci

Citat:
axez:
To je tvoj hendikep što ne znaš da ga koristiš, a što se tice produktivnosti opet sve zavisi kako ga koristiš. Ako ocekuješ još jedan windows od Linuxa onda ce ti produktivnost biti ne 0 nego debeo minus, a ko ga tretiraš kao ono što jeste onda ceš biti vrlo vrlo produktivan.


Ja na racunar gledam kao na alatku cija svrha postojanja je da mi olaksa zivot, i pomogne da odredjen posao odradim sto brze i efikasnije. Dakle ja ne gledam ni dali je Linux niti Windows, nit me boli uvo sta je, vec gledam dali taj software moze, ili ne moze da mi odradi posao, i ako moze koliko kvalitetno i brzo. To je cela filozofija

Citat:
axez:

Te gluposti možeš da ispricaš tvojoj babi, ona ti možda i poveruje.


Pa ja nemam potrebe da pricam sa babama, ja znam sta moze a sta ne moze linux...

Linux counter ID: 86016
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 00:43 - pre 259 meseci
Citat:
jc denton:

MS Office je malo vise od 150E, a OpenOffice postoji i za Win i isto je dzabe.

Win XP Home je 105 $, a SUSE 89$.



MS Office je negde oko 500$, ali uvek može da se nađe "polovan" na E-bay ili sličnim mestima. Osim toga, pitanje je kome treba ceo MS Office. Mnogim kancelarijama je neophodan samo Word (90-ak dolara).

Što se cene OS-ova tiče, meni su nudili sledeće opcije kad sam kupovao mašinu (pre dve godine):

1) Windows 98 - 50$
2) Linux (ne znam koji) 100$
3) Windows 2000 Pro 149$

Izabrao sam verziju 3) i nisam se pokajao. Posle sam kupio Mandrake 7.2 za 35$ plus polovan hard disk na kome sam ga instalirao za još 40-ak dolara. Izgubio sam ko zna koliko vremena dok ga nisam podesio da se dual-butuje sa W2k, KDE mi se zamrzavao svaki čas, a vrhunac je bio kad mi se desilo ovo:

http://www.elitesecurity.org/tema/12145#89285

i onda sam malo mućnuo glavom i pitao se "čemu sve to?". Od tad nisam ni jednom butovao Linux, a i ne nameravam. Nemam vremena za zajebavanje.

 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 01:00 - pre 259 meseci
Za $99.99 u CompUSA moze da se uzmes MS Works 2003 u kome dobijes Word XP, Money 2002, Encartu 2002, Streets and Trips 2002 (sjajna stvar ako zivis u USA / Kanadi), Picture it! Photo 2002. Tu je takodje i sam Works (nesto kao organizer).

Dakle $100... Koliko je to kada se pretvori u sate rada u konfigurisanju i rekompajliranju sistema?
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 01:47 - pre 259 meseci
Citat:
axez:
Te gluposti možeš da ispricaš tvojoj babi, ona ti možda i poveruje.


Pa brate šta se nerviraš. Evo da ti dam moj recept, čim vidiš da je ventura postovao poruku odmah pređeš na sledeću, osim ako nećeš da se smeješ biserima.

Evo kako to u linuxu ne radi copy-paste po rečima sveznajućeg venture. Kopirana je tabela iz OpenOffice Calca u OpenOffice Writer. Stvarno čudno ali uspelo je iz prve. Možda treba da prijavim bug, šta misliš?

http://www.neocities.us/miljan/copypaste.jpg
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.prozone.co.yu.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 02:21 - pre 259 meseci
Citat:
Reljam:
Bokivca, svaki MSov SP ili hotfix je pracen KB clankom koji daje spisak izmenjenih stvari.?

A mnogo pre toga propuste M$ znaju svi klinci i to uveliko koriste.


Citat:
Reljam:
Hteo bih ponovo da postavim ono pitanje o administratorima: da li stvarno mislite da ce administrator nekog veceg sistema biti zamenljiv, da li ce neko morati da mu kopa po skriptama ako ovaj ode, da provaljuje fore i fazone?

Ovo dokazuje da moras biti mnogo inteligentan da bi administrirao linux.

Citat:
Reljam:
Ko sa decom leze, zna se kakav ustaje.

Ajd sad, recimo da si u pravu.



No, ajd da ne baljezgamo.
Ja koristim oba OS-a, svaki mi sluzi tacno onako kako treba.

 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 06:06 - pre 259 meseci
Citat:
bOkIcA:
Ovo dokazuje da moras biti mnogo inteligentan da bi administrirao linux.

I tacno u tome je i problem - tj. bitno veci TCO. Od toga je i pocela cela diskusija. Ne valja imati sistem za koji ti trebaju visoko strucni / inteligentni ljudi da ga odrzavaju. Lose za TCO. A za administraciju Windowsa ti ne trebaju visoko strucni / inteligentni ljudi, niti ce administratori da sede i pisu preterano komplikovane skripte (u write only jezicima sto bi rekao DT).
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 07:14 - pre 259 meseci
Citat:
bOkIcA:
M$ na zalost nikad nece objaviti sve svoje propuste, nego evo vam SP# i to je to.

Ja volim linux, ali mi je zao sto jos uvek ne mogu u potpunosti da predjem na isti.
Doci ce i taj dan, a tada ce i M$ biti kvalitetniji, citaj imace pravu konkurenciju.

Ovo naravno stoji samo za end user-e, dok za servere je linux vise nego dobar (file, mail, DB, firewall i sl.)


+ sto MS pokusa autorskim pravima zastiti svoje sigurnosne propuste.

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24279 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.