Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

[es] :: Advocacy :: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24284 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dial.InfoSky.Net



+6455 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 09:27 - pre 259 meseci
Citat:
caiser:
Pa brate šta se nerviraš. Evo da ti dam moj recept, čim vidiš da je ventura postovao poruku odmah pređeš na sledeću, osim ako nećeš da se smeješ biserima.

Evo kako to u linuxu ne radi copy-paste po rečima sveznajućeg venture. Kopirana je tabela iz OpenOffice Calca u OpenOffice Writer. Stvarno čudno ali uspelo je iz prve. Možda treba da prijavim bug, šta misliš?

http://www.neocities.us/miljan/copypaste.jpg


Ovo mi sve lici na onu zaludnu pricu kako je Jugo dobar auto, i kako nema smisla unapredjivati proizvodnju..

Evo recimo, u cemu se razlikuju novi jugo i nova mercedes S klasa?
- Oboje imaju motor
- Imaju menjac oboje
- Imaju sedista
- Vrate itovetno rade
- Sa oba auta mozes da se prevezes oda tacke A do tacke B
- Ako ti je hladno, u oba auta imas grejanje
- Ako ti je vruce, ukljucih hladjenje
- Imas radio u oba auta da se razonodis
- Gepek postoji u oba auta da mozes stvari da stavis

itd... 'Sve' je tu... Po ovoj prici Jugo je isti kao i S klasa...

U cemu je rezlika izmedju Linuxa i Windowsa:
- Oboje imaju graficki mod
- Oboje imaju Copy&Paste
- Oboje se lako koriste
- U oboje imas prozore, ikonice
- Imas office pakete na oba sistema
... itd...

Po ovome zakljucujemo da je su Linux i Windows isto upotrebljivi, i da je Linux bolji od Windowsa.. Linaxxx Rulaaaahhh!...


E, a sad se ostavimo svega toga, reci ti meni caisere, koliko si ti puta koristio taj openoffice? Koliko si puta u zivotu iskoristio Copy&Paste? Dali si nekada u tom Calc-u napravio tabelu koja ima komplikovaniju formulu od "A1+B2"? Dali si nekada u tom Writeru sredio neki profesionalni dokument? Mozda vezao na post script printer koji moze dvostrano da stampa? Dali si mozda radio automatski mailout (za koji sam 'siguran' da Writer ima opciju, pa on je isti kao word na kraju krajeva)? Dali si mozda u Gimpu uradio neku profesionalnu obradu sliku, ili se sve svodi da koristis one skripte pa da uradis strasno dobar logo "Caiser Rulahh"? Gde su u Writeru macroi, objekti, style sheets, i ostale opcije koje se koriste u svakodnevnom office radu?

Procitaj opet onu pricu o Jugu i Mercedesu...
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 11:08 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:

Procitaj opet onu pricu o Jugu i Mercedesu...

____________________________
"Difference between men and boys is the price of their toys. "



Izvinite, ali ovo se tako dobro uklopilo da sam morao... Ceo dugi Venturin posting, tj. njegov stav, sadrzi se u izreci na kraju!

Ovaj razgovor se ne moze voditi argumentima, jer ucesnici ne polaze od istih pretpostavki o vrednosti novca i vrednosti rada.

Marx bi verovatno uzivao citajuci ove postinge... klasna borba na delu!

Nekoliko nasih iz sveta (i verovatno imucnijih profesionalaca (ko je rek'o Yuppie?) iz domaje) dokazuje da MS ima u stvari niske cene, jer stedi njihovo skupo vreme, a ne opterecuje mnogo njihov budzet, u poredjenju sa drugim troskovima koje imaju svaki mesec, dok oni kojima je ta cena suvise visoka (prihodi mali), dokazuju da se mogu snaci i sa OS-om koji "ima mana, ali je cena neprevazidjena". Ovi drugi ocigledno imaju vise vremena nego novca ... ili su jednostavno buntovni.

E, sad, ono sto se rasiri medju narod, na kraju prevagne i u poslovnim primenama, jer ljudi nauce na to, a ta cinjenica je sigurno poznata i Microsoftu, pa je to verovatno razlog zbog cega se oni ne sekiraju mnogo zbog privatne "kucne" piraterije, vec lovu uzimaju kada njihovi do tada ilegalni, ali zato iskusni i "navuceni", korisnici pocnu da rade i da zaradjuju koristeci njihov softver, sto se ne moze sakriti...

Iako ocekujem da ce prisustvo Linuxa rasti, Microsoft je ipak i dalje "vodja parade", jer se vidi da korisnicki interfejs Linux-a konvergira Windows-u, jer su (novi) korisnici tako naucili! Pretpostavljam da bi racunari danas sasvim drugacije izgledali da su pitali Richarda Stallmana.

Linux i GPL softver uopste, nije komercijalni proizvod, on ne moze da propadne na trzistu i upravo zbog toga ne oseca posledice svoje nesavrsenosti u nekim osetljivim segmentima. I pored toga, vidljiv je znacajan napredak poslednjih godina. Meni mnogo znaci da mogu da procitam .doc ili .xls fajlove u OpenOffice-u, sto nisam mogao ranije, ali znam da ono sto napisem nece izgledati isto kad se otvori u Wordu. Ipak, ta razlika ce se vremenom smanjivati, kao sto ce i cena MS Office-a padati.

U najmanju ruku, dobro je sto postoji GPL softver kao standard koji odredjuje minimum koji komercijalni softver mora da premasi, da bi uopste zasluzio da bude kupljen. Osetna je razlika u ceni (za red velicine) u onim granama softverske industrije u koje slobodan softver jos nije ozbiljnije usao (CAD, na primer) u odnosu na one gde postoji GPL konkurencija.

Svako treba da preispita svoje "racunarske potrebe" i svoje psiholoske potrebe (biti drugaciji, pametan, prkosan (pardon, nezavisan), odgovoran, profesionalan, gospodar novca a ne rob,... ) pa da odluku o izboru OS-a donese na osnovu toga. "Tudja ruka svrab ne cese", tudji izbor nije za mene...
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 11:29 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Dilema...

Dali dati 200e za windows + 150e za office, total 350e viska, ili dobiti za dzabe linux koga neznamo da koristimo, i sa kojim je produktivnost ravna nuli..


Ne znam zasto pricas u mnozini?
A sto se tice produktivnosti, meni, kao programeru, produktivnost je 10 puta porasla, bio sam Delphi pacer, sad svakodnevno koristim jos 3 jezika (C++,PHP,Perl) i zaradjujem 5 puta vise.
Ti ako ne znas da ga koristis - kazi 'ne znam', a ne 'neznamo'.

Citat:

Pa pobogu, open office nema ni copy/paste opciju resenu, a kamoli sta drugo...

Samo jedan smajli od mene -> jer sam bez komentara.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 12:02 - pre 259 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic:
Citat:
ventura:
Dilema...

Dali dati 200e za windows + 150e za office, total 350e viska, ili dobiti za dzabe linux koga neznamo da koristimo, i sa kojim je produktivnost ravna nuli..


Ne znam zasto pricas u mnozini?
A sto se tice produktivnosti, meni, kao programeru, produktivnost je 10 puta porasla, bio sam Delphi pacer, sad svakodnevno koristim jos 3 jezika (C++,PHP,Perl) i zaradjujem 5 puta vise.
Ti ako ne znas da ga koristis - kazi 'ne znam', a ne 'neznamo'.




Bravo Pedja
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 12:10 - pre 259 meseci
Mislim da je stvar prosta - ljudi koirste Windows jer im radi posao, a iz istog razloga koriste i Unix ili Linux. Situacija je takva da danas za većinu poslova (čitaj: workstation/home computer) Windows predstavlja bolje rešenje, kada se svi faktori uzmu u obzir: mogućnosti, komfor, hardver, sigurnost, kvalitet raspoloživih aplikacija, cena i znanje potrebno za korišćenje i održavanje. Da li su unix-like sistemi ispod haube tehnički savršeniji (ako jesu, a teško je uporediti sa Windowsom jer nemamo source ovog drugog) - većinu korisnika ne zanima, niti ih zanima da li je sam sistem besplatan, jer je to relativno mala stavka u ukupnim troškovima. Glupo je da vi pravite računicu šta je bolje rešenje za nekoga jer nije vaša lova u pitanju. BTW, možda neko ima podatke o legalizaciji softvera kod nas? Koliko smo kupili Windosa?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 12:37 - pre 259 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic:
Ne znam zasto pricas u mnozini?
A sto se tice produktivnosti, meni, kao programeru, produktivnost je 10 puta porasla, bio sam Delphi pacer, sad svakodnevno koristim jos 3 jezika (C++,PHP,Perl) i zaradjujem 5 puta vise.
Ti ako ne znas da ga koristis - kazi 'ne znam', a ne 'neznamo'.


Ja pricam sa stanovnistva generalnih korisnika racunara, a ne programera i zaludjenika...


Citat:
Predrag Damnjanovic:
Samo jedan smajli od mene -> :) jer sam bez komentara.


Prica o Jugu i Mercedesu opet... Linux 'ima' 'sve' opcije kao i Windows... Ali to nikako ne znaci da moze da mu parira...


Ljudi, zar je toliko tesko da se priznaju neke cinjenice?
Pa nismo bre mala deca... Ovde vecina ljudi shvata ovo u fazonu "Ako priznam da Linux ne valja za neke stvari, to je kao da sam priznao da sam glup..."

Cemu takav stav? Racunar je alatka koja je napravljena da sluzi ljudima, a ne da upravlja njima...
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 12:40 - pre 259 meseci
Citat:
Mihailo:
Da li su unix-like sistemi ispod haube tehnički savršeniji...


Oni koji koriste Windows misle da je Linux korisnicima bitno "ono ispod haube".
Meni to nije najbitnije.
Meni je bitan pre svega softver koji postoji pod Linuxom, zatim udobnost, brzina, pa tek na kraju stabilnost (ono ispod haube).
Ja recimo brže posao obavim pod Linux-om nego pod Windows-om.

E sad, caka je u tome što tako nije kod svih, neko brže i udobnije radi pod Windows-om, i ja to razumem.
Ali samo nemojte da nam govorite kako se mi mučimo pod Linux-om, jer je nama ovde udobno, kao vama pod Windowsom.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 14:42 - pre 259 meseci
A je l' ste se jos i zavalili u taj Linux i pijete 'ladno pivo?

Daj bre, pa 'ajde objasni molim te taj tvoj komfor, jer meni to nikako nije jasno.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 15:27 - pre 259 meseci
Citat:
jc denton:
A je l' ste se jos i zavalili u taj Linux i pijete 'ladno pivo?

Daj bre, pa 'ajde objasni molim te taj tvoj komfor, jer meni to nikako nije jasno.


Lepo :) meni je dovoljno sto ne mora da se restartuje 7 puta kada promenim podlogu za misa.. Npr. ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da u Win-u command prompt nije napredovao za poslednjih 20 godina, a ja ne zelim da kao debil gledam slicice i pokazujem prstom da bih iskopirao fajl.

Poredjenje Yuga i S klase nije bas najsrecnije, adekvatnije win (recimo Daewoo) i Linux (recimo Alfa 33 iz '87)..

Meni samo nije jasno zasto se prepucavati.. Meni je Linux lepsi i brzi. I sve sto radim, u njemu radim brze i lakse. Takodje, ne menjam hardware svaki dan jer na masinama gde je Linux radim posao. Sa druge strane, neki drugi poslovi se mnogo lakse rade na Windozetu, ali ja te poslove ne radim

Batalite prepucavanje... Ne vodi nicemu... Koristi ono sto ti za odredjenu stvar najbolje radi posao i vozi dalje.. Naravno, ovo podrazumeva da imas nesto da radis na racunaru :)

Sto se tice TCO, pogledajte malo po www.theregister.co.uk pricu o prelasku Hotmaila sa BSD/apache na Windoze...

A sada nekoliko aksioma :)

Ko kaze da je GIMP bolji od Photoshopa lupa.
Ko kaze da je IIS bolji od Apache-a lupa.
Ko kaze da Linux nije udoban lupa.
Ko kaze da je Win nestabilan lupa (izuzimam nesrecne pokusaje kao sto su 9x i Me :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 16:39 - pre 259 meseci
Baš mislim suprotno - da treba praviti što komplikovanije sisteme a ne ove sa point and click administracijom, i treba samo inteligentni i visoko obrazovani ljudi da znaju to da administriraju. Suprotna praksa i dovela je do pada cena administratora i njihovog znanja na tržištu. Što komplikovanije, to bolje, manje običnih ljudi će znati to da podesi i više posla za administratore. Vrlo jednostavna logika. Ne pričam o desktop upotrebi ovih sistema, naravno..

U suštini to je osnovno što zameram windowsu, prelako podešavanje čak i nekih u suštini komplikovanijih stvari.
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
*.wireless.blic.net

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 17:27 - pre 259 meseci
Deste, L;-]

Za pocetak, jedan URL :

http://srom.zgp.org/

Dalje,

Jel vi ovde govorite da Linux/Unix ne valja(pitam sto se tice server side strane) ? Da je bolji Micro$oft ? - vjerujem da mi niko nece odgovoriti na ovo ...
Ako vjerujete,onda ste u velikoj zabludi L;-]
Pogledajte malo neke survey-e ili sl.

Neko je nabrojao bagove u linuxu .. a sta je service pack onaj u windowsu ?
150 mega bagova ispravljeno u ovom zadnjem L;-]

p.s.

Cuvajte se _virusa_ ovih dana nesto napadaju ... hladno vani. L;-]

Mada ja mislim da je i dalje ne moguce diskutovati na temu Windows vs. Linux.
A pogotovo na ovom forumu.

With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 17:31 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Prica o Jugu i Mercedesu opet... Linux 'ima' 'sve' opcije kao i Windows... Ali to nikako ne znaci da moze da mu parira...



Opet Jugo i Mercedes, kaži mi onda zašto onda zašto toliko pljuješ po mercedesu (Linux) a dižeš Jugo u nebesa...:))))
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 18:35 - pre 259 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Baš mislim suprotno - da treba praviti što komplikovanije sisteme a ne ove sa point and click administracijom, i treba samo inteligentni i visoko obrazovani ljudi da znaju to da administriraju. Suprotna praksa i dovela je do pada cena administratora i njihovog znanja na tržištu. Što komplikovanije, to bolje, manje običnih ljudi će znati to da podesi i više posla za administratore. Vrlo jednostavna logika. Ne pričam o desktop upotrebi ovih sistema, naravno..

U suštini to je osnovno što zameram windowsu, prelako podešavanje čak i nekih u suštini komplikovanijih stvari.


E, ovo se zove sukob interesa. Sa tačke gledišta Linux administratora, ti si potpuno u pravu. Ako administriranje postane jednostavno, biće više "dovoljno dobrih" administratora, pašće im cena i postaće lakše zamenljivi. To je loše za administratore, ali dobro za sve ostale, a ako ćemo pošteno i realnije. Da li misliš da je normalno da neki Unix administrator koji je po pravilu jedva završio srednju školu zarađuje 50$ na sat ili više? To je moguće jer je Unix administriranje relativno komplikovano i jer je teško zameniti administratora kad napusti organizaciju.

Sličan odnos imaju neki C i C++ programeri prema alatkama kao što je Visual Basic ili Delphi. Kažu: sad svaki debil može da programira i cena "pravih" programera pada. Jeste, ali je cena "pravih programera" bila prenaduvana.

Microsoft je prvi krenuo da "ugađa" menadžerima i neukim korisnicima, a ne zaljubljenicima u visoke tehnologije - rezultat je očigledan.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 18:59 - pre 259 meseci
Citat:
axez:
Opet Jugo i Mercedes, kaži mi onda zašto onda zašto toliko pljuješ po mercedesu (Linux) a dižeš Jugo u nebesa...:))))


Pa dečko je veliki patriota izgleda. :)
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 19:03 - pre 259 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
Reljam:
Hteo bih ponovo da postavim ono pitanje o administratorima: da li stvarno mislite da ce administrator nekog veceg sistema biti zamenljiv, da li ce neko morati da mu kopa po skriptama ako ovaj ode, da provaljuje fore i fazone? Mislim da je Bojan gore suvise olako 'dismissovao' ovaj problem. Osim ako mu taj post nije jedan od onih koji su misteriozni nestali sinoc.


Ovo je ključno pitanje na koje još nisam čuo odgovor.


Ovakoc, unix administracija ce jos duuugo vremena ostati ovakva kao sto jeste, i jos duuuuugo vremena ce se ceniti siguran i stalozen sistem administrator koji i dalje pije kafu, zato sto su mu sistemi care-free.

Zasto ?
Pa zbog slobode. Da, da, naime, unix administrator nije ogranicen spregama komercijalnog softvera ako neka firma stavi ogranicenje po konekciji ili takav nekakav idijotizam ( ovo sam video kod MS proizvoda ), i sad on ne moze svoje resurse da uveca, zato sto je program napisan za samo npr, 100 korisnika, a njemu treba da primi na primer 200.
To prosto nema logike.


Sto se tice zamene starih administratora. Prvo, administrator se vrlo retko "zamenjuje", ili ako se zamenjuje, tezi se da to bude sto redje. I jos nesto. U unix svetu postoje standardi ! Svaki unixoid ima svoje korene, i iz tih korena vuce neke osobine koje deli sa drugim sistemima iz svoje klase. Svaki servis na unix-based operativnom sistemu se startuje na vise-manje standardni nacin, kada stari administrator odlazi, red je da poreazgovara sa "naslednikom", i da kaze par osnovnih stvari o nacinu na koji je odrzavao sistem. U tom razgovoru mozete cuti neke kripticne reci kao sto su "chroot", "trusted", "ids", "cron u 5 ujutro", "audit", "scripts", "static", "uml kernel" ....itd. ... Ti pojmovi su azbuka za svakog unix administratora i neko ko bude nastavljao ce moci bez ikakvih problema da nastavi, istina, vreme ce proci dok se ne odomaci, i dok ne upozna ceo dosadasnji sistem, ali hej, funkcionalnost ce i dalje biti tu.

Svako ko je ikad radio u timskom okruzenju, i nekad primao/davao zaduzenja moze da potvrdi da je rad u takvim uslovima prava harmonija. Sto ne bih mogao da potvrdim kad je u pitanju na primer citanje MSDN-a ?
To su jednostavno dva sveta i ne bi trebalo mesati stvari.

Jednostavno neke stvari treba drzati u granicama "normalnog", pa majku mu.

Zato i dalje mislim da ce "vrhunski sistem administrator" i dalje biti na ceni, i uzimati mnogo vise nego 50$ na sat. Jer njegov rad, traje ... i traje ... kao Energizer Bunny (tm). Traljavost i sarlatanstvo je nesto sto niko ne zeli.


Toliko o tome ...
A za copy&paste provalu od ... gore, jos jedan smiley l;)
To me podsetilo na onu reklamu " ...twist here to open ... "

ROFL !

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
207.46.137.*



+18 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 19:15 - pre 259 meseci
Citat:
B o j a n:
kada stari administrator odlazi, red je da poreazgovara sa "naslednikom", i da kaze par osnovnih stvari o nacinu na koji je odrzavao sistem. U tom razgovoru mozete cuti neke kripticne reci kao sto su "chroot", "trusted", "ids", "cron u 5 ujutro", "audit", "scripts", "static", "uml kernel"

To nije odgovor na moje pitanje - ja sam upravo pitao sta se desava kada administrator ode. Jednostavno kaze, ja odlazim (nasao sam vise para na mestu B, ne svidja mi se odnos prema zaposlenima ovde, itd) i - ode. Sta cemo onda? Da sve preformatiramo pa ispocetka? Ili da unajmimo konsultante?
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
*.wireless.blic.net

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 19:24 - pre 259 meseci
Dragi Tata wrote :

"Da li misliš da je normalno da neki Unix administrator koji je po pravilu jedva završio srednju školu zarađuje 50$ na sat ili više?"

A zasto mislis da nije ?
Ocigledno je da se ne razumjes u administraciju zato bolje ne komentarisi o tome pls.

Skola nije mjerilo nikakvo,a pogotovo za posao System Administratora.

Postoje ljudi sa diplomom koji nemaju pojma o administraciji,a ipak kao oni su obrazovani.

Pa znam ja nekoliko ljudi u Banja Luci koji su zavrsili ETF u Banja Luci i kao oni su administratori, a u stvari nemaju pojma ... daj get a life.

Skola ... nije vazan papir,nego znanje koje imas u glavi.

Da ne govorim da dosta ljudih - veoma pametnih ( tipa Ainstain ) su padali u skoli,pa neki je cak nisu ni zavrsili.Pa cak i navedeni gore je pao jednu godinu.

Zakljucak :

Ja mislim da je normalno ako taj isti zna znanje koje je potrebno da radi posao Unix Administratora.
Dragi Tata,zar ti ne mislis ? Jel tebi vaznije da ti covjek pokaze diplomu ili znanje ?

Pozdrav,
Sasa
With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 19:26 - pre 259 meseci
Bojane, ti napravi nauku od administriranja. Administriranje treba da bude jednostavno, pa će administratori biti lako zamenljivi, pa će cena da im pada. To se uostalom već i dešava - probaj sad da nađeš posao administratora za 50$ na sat.

Uglavnom, poenta je da organizacija koja upotrebljava MS software često ima manje glavobolja nego ista takva organizacija koja koristi Linux.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 19:28 - pre 259 meseci
Vidim da se i BORG osetio prozvanim.

Ukratko, administriranje je zanat, a ne nauka (koju matematiku treba da zna administrator) i administratori treba da budu plaćeni na nivou zanatlija, a ne na nivou inženjera. Ako ova činjenica nekog lično pogađa, žao mi je.
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
*.wireless.blic.net

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?26.12.2002. u 19:43 - pre 259 meseci
Pazi,

Dragi Tata ... da li si ti radio ikad igdje kao Unix Administrator ?
Cisto sumnjam ... ti si programer .. ili grijesim ?

"Uglavnom, poenta je da organizacija koja upotrebljava MS software često ima manje glavobolja nego ista takva organizacija koja koristi Linux."

Manje glavobolja ?
Sa windowsom ?
Mora da se salis.

Sto se tice mog prijasnjeg posta,nisi mi odgovorio ... jel se slazes dole sa mojim tvrdnjama ili ne ?

Administracija je mnogo vise od zanata,a ti Tata ... zivis u gadnoj zabludi ...

With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux ili windows, tj. pošto kupus majstore ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24284 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.