Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86563 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 23:04 - pre 222 meseci
Citat:
pisac
Pa gospodo, ne bih da branim vladu, ali dokažite na sudu da je vlada lopovska, ili ućutite što mi napadamo lopova za koga smatramo da je lopov.


Vrlo prosto - kad platis raspali svedski voz 90 hiljada evra skuplje po komadu nego Hrvati, i to ne od tvojih, vec od para gradjana Srbije, to nije isto kao kad u svojoj firmi ne isplacujes dividende.

Ni jedno ni drugo nisu "lopovluk" kako ti nazivas, samo je ono prvo neodgovornost prema gradjanima Srbije, a ako postoji licna korist - i eventualno kriminal - a ono drugo je interna stvar politike kompanije, i obicno ne spada u krivicne prekrsaje.

Ne znam kako ne vidis razliku.

Citat:

A primećujem da mu strane drže ovdašnji privrednik Ventura koji verovatno zakida državi i radnicima gde god stigne (i onog lopova smatra svojim idolom), i ondašnji gastarbajter Ivan koji eto i ne živi ovde ali izdaleka posmatra da li će biti nekog profita za njega pa da se vrati. Izvinjavam se ako je nekog uvredilo moje lično mišljenje izneto ovako, ali eto, ja tako mislim i verujem.


Znam da je mnogo lakse ovako pricati, zato te i potpuno razumem.

Samim tim sto prelazis na licno vredjanje zapravo pokazujes svoj licni kapacitet vodjenja smislene diskusije, i nista vise - da vredjamo svi umemo, otkrio si rupu na saksiji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 23:17 - pre 222 meseci
Citat:
pisac: Tvrde na osnovu rekla-kazala da je vlada lopovska a onda tvrde da ne možemo na osnovu rekla-kazala da otpužimo za to isto i onog 063 lopova.

Pa gospodo, ne bih da branim vladu, ali dokažite na sudu da je vlada lopovska, ili ućutite što mi napadamo lopova za koga smatramo da je lopov.


Kao sto rekoh, obe strane imaju podjednako putera na glavi, i podjednako toga na savesti...

Nisam javni tuzilac da iznosim dokaze, ali mogu samo da se prisetim nekih afera u skorije vreme, a za koje nije omogucio glavni krivac Slobodan Milosevic vec upravo neko od ovih legalista... Nabrojacu samo one kojih se setim, ostali slobodno nek me dopune:

- Afera Mobtel (o kojoj upravo diskutujemo)
- Viceguverner (a i guverner) NBS - Uhapsen viceguverner koji je primio 100,000 evrica mita, viceguverner koji po izjavama guvernera ne moze da donese ni jednu odluku sam. Sto znaci da tu ima jos nerascicenih stvari. Verovatno nekome ne odgovara sto je viceguverner blizak SPS-u, a guverner kog tuze za 2 miliona eura mita, posto je iz G17, onda je zasticen kao beli medved (2,100,000 eura mito)
- Afera Mile Dragic - Digla se vrka oko trostrukog preplacanja vojne opreme, tresla se gora, rodio se mis. Mile odsedeo mesec dana u pritvoru dok se prasina nije slegla, i eno ga ziv zdrav, i jos u zatvoru potpisao ugovor na 40 miliona sa policijom. Nema sta.. (150,000,000 eura)
- Zakup satelita - Nas dragi ministar odbrane potpise zakup kojekakvog satelita za 40 miliona, iako nemamo ama bas nikakve potrebe za tim. Koliki je njegov deo kolaca, to ne znamo, jer je covek vec par meseci na odmoru u USA. Mada prasina se vec slegla, moze covek opusteno da se vrati, ali je ocigledno da mu je deo kolaca dobar cim se zadrzao toliko. (40,000,000 eura)
- Narodni poslanici - Mislim da bi za drzavu Srbiju bilo jeftinije da svakom poslaniku kupi konkord da ga vozi do rodnog sela nego da im placaju ovako putne troskove i dnevnice (1,000,000+ ocigledne kradje)
- Preferencijali za izvoz secera - Zog ovih igrarija domacih politicara umalo da ostanemo bez EU preferencijala za izvoz... Sve zbog odredjene strukture iz DS-a i njihovih bliskih prijatelja koji su drzavu kostali mnogo vise od pukih secerana (60,000,000 eura)
- EFT - EPS - O koliko se ono bese miliona eura radilo vezano za one preplacene kilovate?
- Kupovina lokomotiva iz Svedske - Kupljeni poluraspadnuti krsevi i to za 90,000 eura skuplje po komadu nego sto su komsije Hrvati kupili. Par dana se provlacilo po novinma, istrage, dza bu, neko dobio koverat i sad tisina.
- Labusova cerka - Jel ono bese Ericsson platio slolovanje Labusovoj cerci, plus neka letovanja/zimovanja, i sta jos stosta, a za uzvrat im je ovaj malo 'pogurao' neki ugovor.. Sta bese to, podsetite me... Ne secam se isto da je Labus, osnodno beli medved iz G17 snosio neke sankcije vezano za to

Ima toga jos, samo ne mogu da se setim u ovom trenutku...



[Ovu poruku je menjao ventura dana 18.01.2006. u 00:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 00:29 - pre 222 meseci
Citat:
Ventura:

Posmatraj ovu hipoteticku situaciju:

Ja sam primer vlasnik privatne firme "Acme d.o.o." koja je u nekom proteklom periodu zaradila 10,000,000 din.Na taj novac je firma vec platila porez u nekom iznosu (20%).

Sad cemo rezimirati kako drzava moze da profitira na racun ovog novca osim onih 20% koje je vec uzela.

Situacija 1: Taj novac moze u celosti da se isplati akcionarima gde bi oni platili 10% poreza na racun svog licnog dohotka. Drzava profitira 1,000,000 dinara

Situacija 2: Firma placa drugoj firmi rentacar usluge po trzisnoj ceni kao bonus direktorima, i za to placa 20% poreza, usluge su recimo 1,000,000 dinara. Drzava profitira 1,100,000 dinara, iliti 10% vise nego iz prethodnog slucaja.

Situacija 3: Firma placa preplacenu cenu za rentacar drugoj firmi koja je ekonomski gledano van svake pameti (primer 3,000,000din). Drzava tu profitira na kraju 1,300,000din iliti 30% vise nego u prvobitnom slucaju.


E sad treba primeniti istu situaciju na Mobtel:

Situacija 1: profit države za 50% vlasništva u Mobtelu -> 5.000.000 + 10% poreza od dela koji ide Kariću još 500.000. Ukupno 5.500.000 dinara.

Situacija 2: 20% od milion je 200.000, od ostalih 9 miliona dividendi državi ide 50% tj. 4.500.000, a od Karićeve polovine profita 10% ide na porez tj. još 450.000. Ukupno 5.150.000 dinara.

Situacija 3: 20% od tri miliona je 600.000, ostalih 7 miliona za dividende državi ide 50% tj. 3.500.000, a od Karićeve polovine profita 10% ide na porez tj. još 350.000.
Ukupno 4.450.000 dinara.

Situacija 4: (ono što se stvarno desilo) „rent-a-kar“ plaćen 10.000.000, državi 20 % poreza tj. 2.000.000 dinara. Dividendi nema. Ukupno 2.000.000 dinara.

Odavde ne sledi ovo:

Citat:
Ventura:

Zakljucak se svodi na to da je upravni odbor Mobtela time sto je preplacivao sve usluge po visestruko visim cenama od trzisnih ustvari ucinio uslugu drzavi i pomogao da se u drzavnu kasu slije vise novca nego sto bi se inace slilo


…nego ovo: država je oštećena, zahvaljujući tome što su njeni predstavnici radili protiv interesa građana i nisu blokirali štetne ugovore, iako su mogli: za sve poslove vrednije od 50.000 dolara bila je potrebna takozvana kvalifikovana većina, znači morao je da se saglasi bar jedan od dva predstavnika PTT-a u Upravnom odboru Mobtela.

Međutim, ovi iz vlade bi hteli da unište Karića, a svoje pulene i saveznike koji su radili u njegovom interesu da ne diraju.

Najsmešnije je da još uvek nije uhapšen niko od Karića niti iko iz njegovog menadžmenta, već ljudi koji su u ime građana Srbije od sudstva tražili da se sve raščisti, poput Baneta Anđelića.

Mislim da država ne može ništa Bogoljubu i da će u najgorem slučaju odležati mesec dana (ako ga navataju) kao Mile Dragić, a posle će se sve zaboraviti zahvaljujući nezakonitostima kojima se država služila i trulosti državnog aparata.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 01:11 - pre 222 meseci
Citat:
Situacija 4: (ono što se stvarno desilo) „rent-a-kar“ plaćen 10.000.000, državi 20 % poreza tj. 2.000.000 dinara. Dividendi nema. Ukupno 2.000.000 dinara.


Gresis teddy, jer dividende nisu isplacivane tj dobili su 2 miliona umesto tih 500.000 od poreza pod br 1. Dividende nisu isplacivane jer je Karic ulagao u posao umesto da ih isplacuje! Mislis da GPRS mreza tek tako moze da se stvori carobnim stapicem? Problem je u tome da drzava nema veze sa poslom, koji je Mobtelov menadzment dobro vodio, vec je trebao kes da neko moze da napuni budzetske rupe i provodi se. U tome je problem. Firma moze [samo u normalnim drzavama] da bude 100% u drzavnom vlasnistvu i da odlicno posluje, ali tamo nema ostataka socijalizma, dogovorne ekonomije i samoupravljanja tj. da politicari pretacu iz uspesnih firmi u budzet, kojekakve Zastave i JAT-ove i razume se, sopstvene dzepove

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.01.2006. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 01:38 - pre 222 meseci
Ne grešim. Nigde nisam rekao da se firma vodi ili širi s 0 €.

Niti u jednom scenariju ni dinar ne odlazi na razvoj. Računaj da je to odbijeno ranije. Pitanje je samo koji deo onoga što preostane ide za dividende, a koji se odliva Bogiši direktno u džep naduvanim ugovorima. Dakle zbir dividendi i odliva je fiksan i to je ono što je realno. U stvarnom životu dividende su činile 0%, a odliv 100% (scenario 4). Scenario 1 podrazumeva odnos 100-0 za dividende, scenario 2 odnos 90-10 za dividende, a scenario 3 odnos 70-30 za dividende.

Mobtel dakle nije isplaćivao dividende ne zbog toga što je sve ulagano u razvoj (da je sve ulagano u razvoj, verovatno bi bili najbolji operater u Evropi, jer nijedan takav ne postoji), već zbog toga što je sve ono što nije uloženo u razvoj isisano preko raznih „BK“, Astra Simit i Family Tourist kompanija, „autorskih prava“, promotivnih CD-ova i sličnih gluposti umesto da ide u dividende.

Evo ti drugi primer da bi razumeo.

Mobtel plaća prženje CD-a za D'n'D u 300.000 primeraka i to plaća recimo 300.000 €. Na to plaća porez 60.000 €. Međutim, da to nije urađeno i da su te pare isplaćene akcionarima kao dividende, država bi dobila polovinu toga, dakle 150.000 €, plus 10% poreza od 150.000 € koji idu Kariću, što ukupno daje 165.000 €.

Dakle, samo u tom jednom hipotetičkom naduvavanju država je oštećena za 105.000 €.

Suludo je tvrditi, kao što je Ventura učinio, da se državi nije isplatilo da ubire dividende i da je više para dobila kroz porez nego što bi dobila preko dividendi i poreza zajedno da nije bilo odlivanja para kroz štetne ugovore.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 01:44 - pre 222 meseci
Cekaj bre malo tih 300000 evra su nista za firmu od 500 miliona i tolko moze da ode na "przenje CDova" "reklame po BK" i slicne "gluposti" koje se zovi budzet za reprezentaciju, PR i/ili marketing! Svatas li ti o cemu pricas bre? Pa MTS je platio jedan sajt 400000 evra, zasto mobtel ne bi przio CD-ove za marketing za 300000 evra? Zato ja ovde ne ucestvujem (previse) u diskusiji, jer nazalost ima puno ljudi koji ne mogu da predstave sebi boliko mora da ulozi u brending firma poput Mobtela ili MTS. Dalje ajde da racunamo, 300000 evra kao profit 150000 Kraicu i 150000 PTT-u ili 300000 manje za oba, a racunaj 10-20% profita na strani BK/Astrasimita tj samo 30000-60000 (umesto 150000) za Karica. Pa gde je tu logika da karic baca sopstvene pare bre?
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 02:05 - pre 222 meseci
Ne znam kako si izvukao zaključak da Karić baca sopstvene pare.

Evo najpojednostavljenijeg mogućeg scenarija, kako bi svima bilo jasno:

Posle svih odbitaka i ulaganja u investiranje preostalo je 100 dinara (radi lakšeg baratanja), ali treba još iznajmiti automobile (mogućnost za odliv novca).

Rezon 1:

Automobili se iznajmljuju po realnoj ceni od 20 dinara, porez je 20% dakle 4 dinara. Dividende se isplaćuju od preostalih 80 dinara, Karić plaća porez i dobija 40 dinara, na njih plati 10% poreza što je 4 dinara i ostaje mu 36 dinara. Država dobija svoju polovinu od 40 dinara, 4 dinara poreza na rent-a-kar i 4 dinara poreza na Karićeve dividende što je 48 dinara.

Karić: 36 dinara
Država: 48 dinara
Zbir: 84 dinara

Rezon 2 (Karić isisava pare):

Automobili se iznajmljuju po napumpanoj petostrukoj ceni od 100 dinara od Family tourista (Karićeve firme). Ne preostaje novac za dividende. Od tih 100 dinara njemu ostaje 80, pošto 20 ide na porez. Međutim, nisu svih 80 profit, jer ipak petina (tj. nešto manje, jer i realne cene sadrže određenu količinu profita, ali to ćemo zanemariti jer smo zanemarili i kod rezona 1) para odlazi na realne troškove, pa je on tu dobar 80-16=64 dinara. Država dobija 20 dinara od poreza.

Karić: 64 dinara
Država: 20 dinara
Zbir: 84 dinara

Kao što vidiš, u oba slučaja je zbir isti, ali su pare prelivene kod Karića.

Zato nije tačno da se državi isplati da se pare odlivaju.

Venturin rezon važi (tj. odlivanje se državi isplati) jedino u slučaju da svi prihodi države potiču od poreza, tj. da ona nije manjinski akcionar koji bi bio zakinut za dividende, već neko drugi. Međutim, takvog drugog nije lako naći. Lakše je musti državu i potplaćivati državne službenike da žmure na oba oka.

Edit: ispravljena jedna pogrešna cifra

[Ovu poruku je menjao teddy dana 18.01.2006. u 03:22 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 02:17 - pre 222 meseci
Daj molim te kako ne razumes? Rezon 3 - nema kola tj Karic dobija vise. Tacka.
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 02:21 - pre 222 meseci
Po kom osnovu Karić dobija pare? Kaže: „ovo je moje“?
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 02:40 - pre 222 meseci
Pa po osnovu da je vecinski vlasnik Mobtela, dok se ne dokaze suprotno!

Ova tvoja racunica sa kolima svakako pije vodu, ali si zaboravio pocetak - o eventualnoj isplati dividendi odlucuje UO kompanije.

Koliko smo videli do sada, UO je odlucivao da se dividende ne isplacuju. Zasto je tako, treba pitati clanove UO postavljene od strane PTT, a ne vecinskog vlasnika.

U tome i jeste ceo problem.

Sto rece neko ovde, to bi bilo kao da ja imam jednu (1) akciju Microsofta i ne svidja mi se sto cika Bill Gates prodaje Windowse po nerealnoj ceni od US$185. Ja bih da ih prodaje po US$2500.

I onda americka vlada upadne u Microsoft, pohapsi sve, preuzme firmu i to nazove "zastitom interesa drzave", jer bi naravno ubirala mnogo veci porez na svaku kopiju Windowsa da oni kostaju US$2500.

Alo bre, ljudi, pa da li ste toliko slepi ili se samo pravite ludi?

Ja sam ovde procitao jedno 39 puta izreceno "Nije bitno da li je Karic, Kurta ili Murta, bitan je princip". A po tom principu mogu svakome sutra da upadnu u firmu i da kazu da im se ne svidja to sto radis i da te zatvore/uhapse/proteraju.

Poenta je u ovome gore, a ne u tome da li se neko zove Karic, kako je uopste dosao do Mobtela itd itd. To je neka druga prica.

Uostalom, ovo ja kazem ovo, a onda ti odgovoris ono me mnogo podseca na sve sto nam se desavalo tokom 1990-ih. Kad neko kaze da ima tu malo i neke nase krivice, onda svi skoce i kazu "Pa mozda, ali ONI SU..." i onda nastavak od pola sata nabrajanja. Slazem se ja da su i oni, ali sad ne pricamo o tome, pa tako ni o tome odakle Karicu sve ono, odakle mu Astra, Mobtel, Kipar, Rusija, Vile Jelene itd itd.

I ponovo, nije ovde bitan Karic, moze da se zove i Mr X. Dakle, Mr X je vlasnik 51% svoje kompanije (dok se eventualno ne dokaze suprotno) i Mr X voli da baca zaradjene pare okolo. Baca puno na CD-je, baca puno na rent-a-car i zabole ga da isplacuje dividende.

Vlasnici 49% kapitala te firme koju vodi Mr X se bune. Ostaje im da:

- Se bune i dalje
- Se lupaju nogicama u guzu sto su uopste ulazili u taj posao
- Se raspitaju kome mogu da uvale posto-poto svojih 49% odsto

Nazalost, u Evropi samo u Srbiji postoji i cetvrta opcija:
- Ne svidi im se sve to, pa rese da preotmu silom 51% firme ciji nisu vlasnici

Ako vi zelite da zivite u takvoj Srbiji u kojoj se desavaju ovakve stvari, onda nam zaista nece uskoro biti bolje.

Zelim vam prijatan dan.
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 03:02 - pre 222 meseci
Pa to i ja sve vreme pričam. Država je toliko trula da će se, čak i da se svi Karići noćas presele na Mesec, vrlo brzo pojaviti neki novi koji će na isti način uz malo podmićivanja moći da presipaju državne pare u svoje džepove. Korupciju u najvećoj meri generiše trulež u državnom aparatu, a ne Karić.

Zato i nije u redu da samo Karić strada zbog toga što je glasniji od drugih, a pogotovo ne ovakvom otimačinom kakvu država planira preuzimanjem duga Mobtela.

To jednostavno nema veze s pravnom državom, već je u pitanju najobičnija politička osveta.

Da država ozbiljno misli dokazala bi najpre hapšenjem onih svojih službenika iz UO Mobtela koji su radili protiv interesa građana ove zemlje, pa bi možda preko njih mogla da dođe do Karića (ako bi uspela da dokaže da im je on plaćao to podizanje ruke radi dobijanja kvalifikovane većine na UO Mobtela), a kasnije i obračunom s gomilom drugih sumnjivih bogataša koji prate ovo preko TV-a i smeju se i vladi i Kariću.

To se, međutim, neće desiti. Zato će i ovo s Karićem doći i proći, a korupcija u Srbiji će ostati.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 07:49 - pre 222 meseci


Citat:
teddy
Mobtel plaća prženje CD-a za D'n'D u 300.000 primeraka i to plaća recimo 300.000 €. Na to plaća porez 60.000 €. Međutim, da to nije urađeno i da su te pare isplaćene akcionarima kao dividende, država bi dobila polovinu toga, dakle 150.000 €, plus 10% poreza od 150.000 € koji idu Kariću, što ukupno daje 165.000 €.


Suludo je tvrditi, kao što je Ventura učinio, da se državi nije isplatilo da ubire dividende i da je više para dobila kroz porez nego što bi dobila preko dividendi i poreza zajedno da nije bilo odlivanja para kroz štetne ugovore.


Pogresno si procitao moje postove... Ja nikada nisam tvrdio da se drzavi vise isplati da uzme pare od poreza tih transfera nego od dividendi.. Ali drzava nije ta koja odlucuje o dividendama neke kompanije, u kojoj nije ni vecinski vlasnik.

UO Mobtela je mogao da odluci i da nece da ulaze nigde, i da mu xxx miliona jednostavno lezi na racunu u banci i skuplja prasinu, i opet drzava nije imala nista sa tim, mogli su da glasaju protiv toga, ali samo ako to podrze i ostali clanovi UO to predlozi su mogli biti usvojeni.

Znaci, drzava nikako nije mogla da uzme tih 150,000 dolara na racun dividendi, jer vecinski vlasnik to nije zeleo da podrzi. Vecinski vlasnik je smatrao da ce kupovina 300,000 CD ova nekih tamo pevacica, i deljenje istih korisnicima biti dobar poslovni potez koji ce doneti profit kompaniji, nasuprot tome da jednostavno izvuku i podele profit sa drzavom. Kao vecinski vlasnici i sa vecinom u UO, imali su potpuno zakonsko pravo da to urade.

Sam si rekao da UO Mobtela nije mogao da uradi nijedan posao preko 50,000 dolara bez odobrenja jednog od dva predstavnika drzave u UO. Mislim da su upravo oni najodgovorniji, jer oni nisu radili svoj posao kako treba, odnosno nisu zastupali interes Srbije za sta su placeni. Karic nije ucinio nikakvo kriminalno delo time sto je zastupao svoje interese u svojoj kompaniji u kojoj je i vecinski vlasnik.

Znaci treba poceti od onih koji su omogucili osnivanje Mobtela pod tako losim uslovima, i raditi sistematski kroz sve nepovoljne ugovore (po drzavu), pa sve do ovih svih 'drzavnih' clanova UO, i sve to sasvim fino i legalno procesirati pod optuzbom da su radili protivno interesu drzave, za sta su placeni.

Citat:
teddy
Venturin rezon važi (tj. odlivanje se državi isplati) jedino u slučaju da svi prihodi države potiču od poreza, tj. da ona nije manjinski akcionar koji bi bio zakinut za dividende, već neko drugi. Međutim, takvog drugog nije lako naći. Lakše je musti državu i potplaćivati državne službenike da žmure na oba oka.


Opet ponavljam, drzava, ili bilo ko ko ima 49% ili manje udela u preduzecu nema apsolutno nikakvo pravo da sam odlucuje o dividendama. Na UO preduzeca gde se razgovara o ne isplacivanju dividendi manjinski vlasnik moze da glasa protiv tog predloga, ali glasovi vecine pobedjuju.

Ne mogu ja, kao manjinski akcionar Microsofta i osoba koja ima 2 akcije te kompanije, da odlucujem i protestvujem zbog dividendi koje smatram da su preniske. Ja mogu samo da podrzim predlog, a na vecini je da odluci sta ce biti usvojeno.

Citat:
teddy: Po kom osnovu Karić dobija pare? Kaže: „ovo je moje“?


Karic ima sve uredne dokaze i papire da pred bilo kojim sudom i arbitrazom dokaze da poseduje 51% Mobtela. Pri sredjivanju tih papira mu je pomogla drzava, odnosno ljudi iz tadasnje vlasti koji i predstvljaju drzavu, i Karic je danas cist 100%.

Ako maninski akcionar (u ovom slucaju drzava) smatra da je ostecen u procesu osnivanja kompanije, i smatra da poseduje veci udeo u kompaniji, za to postoje nepristrasne institucije na medjunarodnom nivou koje odlucuju o tome i cija odluka je konacna.

Vlada Srbije nije zelela da ceka odluku takve institucije jer vrlo dobro zna da ta odluka nece biti povoljna po manjinskog vlasnika, pa je onda brze bolje promenila politiku i silom preotela kompaniju. Sumnjam da se ovo moze dogoditi i u Kolumbiji danas, ali zato moze u Srbiji koja je u srcu Evrope.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 08:52 - pre 222 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...01&dd=18&nav_id=185583

Citat:

Hubert Gorbah je podržao predlog Vojislava Koštunice i izjavio da je potrebno naći rešenje koje bi zadovoljilo interese austrijskih investitora u Mobtelu, saopšteno je iz Vlade posle sastanka, a dodaje se da je Gorbah pokazao razumevanje za pravnu dimenziju aktivnosti Vlade Srbije u slučaju Mobtel, koje nisu usmerene prema austrijskim investitorima.

U Vladi nije bilo moguće dobiti pojašnjenje o ovlašćenjima i zadacima mešovite radne grupe.


Hehehe - pa da, Vlada ne radi javno - jebes gradjane Srbije koji ne moraju da znaju o cemu se radi ;)

Mislim da je cela ta akcija zapravo brzopleta ideja DSS-a kako da se oslobode politickog protivnika, koji im jeste disao za vratom sa tim "otkupom poslanika", medjutim to im nije smetalo pre 2 godine kad su oni bili dobitnici te akcije ;) Verovatno su pretpostavili i da Karic nije prodao BK-Trade Austrijancu vec samo pustao "dimne signale" - ali izgleda su se debelo zahebali posto ne verujem da austrijski podpredsednik vlade dolazi zbog brkatog, nisu bas neki rod :)

Eto, sad hoce i "diskusiju iza zatvorenih vrata" - tj. verovatno da ponude Austrijancima otkup kako bi ovi cutali, sto je OK "exit" strategija posle ovog zaseravanja - videcemo da li ce Austrijanci da pristanu - ako pristanu, drzava ce biti u plusu 300-400 miliona evra ako proda Mobtel nekom, koje ce naravno da potrosi na svoje razbacivanje u roku od manje od mesec dana (godisnji budzet je grubo 40-50 puta veci od te cifre)

Ali, ako Austrijanci ne pristanu - i sud u Cirihu presudi da drzava zaista ima 49% bojim se da ce posledice po dzep gradjana Srbije biti vrlo velike, jer ce u zahtevu za odstetu biti ne samo imovina, vec i profit od Januara 2006 + namerno otkrivanje poslovnih tajni direktnom konkurentu + naravno kamata ;)

Naravno, to tajnovitu Vladu Srbije sigurno ne tangira mnogo - Maldivi su jako lepo ostrvo za odmor posle izbora ;) A kockati se sa tudjim parama je uvek bilo super u Srbiji.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.01.2006. u 10:00 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 09:51 - pre 222 meseci
na stranu prljavu igru koju mozemo da pratimo... sad kada je MTS i zvanicno preuzeo Mobtel (ako sam dobro shvatio - otkupom dugova.. whatever) sta biva sa 062/063 pretplatnicima?

jer... ako sad imamo CELOG JEDNOG GSM operatera u srbijici... sa sve dva imena, ali jednim vlasnikom.... zar ne bi bilo logicno i da je cena usluga tog JEDNOG/JEDINOG operatera bude ISTA??

naime, ovo je tako divna i elegantna pljacka 062/063 korisnika od strane MTS-a a da se niko na to i ne osvrce.... kazu ljudi sitne su to pare u odnosu na pare koje su u igri... mozda bi trebalo o tome da se ponovo razmisli...

takodje mi pada na pamet da je ova cela igranka u stvari i smisljena da se fakticki obori vredost Mobtel-a te da se isforsira pad kompanije i NEKOM omoguci kupovina iste pod povoljnim uslovima.....

paranoja cuda cini ali nazalost u ovoj zemlji je apsolutno sve moguce....

sve u svemu, umesto da dobijemo TRECEG , mi spadosmo na JEDNOG gsm operatera... ehhh quo vadis srbijo?!?!?

i samo mali ontopic kopmentar
da je cika Bogi prljav/mutan/dodaj po zelji - JESTE
da je vlada RS to isto pa jos i na bog zna koji stepen - JESTE
cak i da je ta ista vlada RS najcistija na svetu, da li ima pravo da OTIMA tudje vlasnistvo - NEMA i u tome je poenta

sve u svemu.. obe strane (Bogi / vlada RS) su toliko prljave/mutne/kvarne da se u sustini i ne razlikuju...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 09:54 - pre 222 meseci
Citat:
Po kom osnovu Karić dobija pare? Kaže: „ovo je moje“?


Gubis iz vida da Mobtel nije morao da trosi toliko na PR i marketing, i da bi u tom slucaju 50% "odliva" islo karicu, mnogo vise nego sto je njegova zarada bila preko npr. BK. Dalje, deljenje tih CD-ova je bio odlican poslovan potez, dopuna je, koliko se secam bila oko 650 dinara, a CD 1 evro. Da li je tu Mobtel martetingom podstakao korisnike da potrose i uz to dobio neke nove korisnike, i da li su se Mobtelu vratile te pare? Naravno! Samo o tome ne pricamo to je "odliv", jer kako ce drugacije da kaze neki polupismen novinar nekoj baba Ljudmili, koja je zivela ceo zivot u komunizmu i sa ovim nema blage veze?
Evo u cemu je poenta - Velju Ilica & Co je zabolelo to sto Mobtel ne posluje kao JAT nego, opet kazem, ulaze u posao (nisu valjda mogli 500 miliona da utrose na reklame i rezanje CDova, o tome se radi!) a njih ne zanima posao niti uvecanje vrednosti drzavnog kapitala u privatnoj firmi, nego punjenje JATa Zasatve budzeta i sopstvenih dzepova, jer je drzava tako navikla od Tita da pije krv privredi i gradjanima.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.01.2006. u 11:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 09:58 - pre 222 meseci
Inace, nezavisno i kriticko novinarstvo je pocelo sa bacanjem dimnih signala ;)

http://www.b92.net/info/vesti/...01&dd=18&nav_id=185584

Sad ce svi da se bave sa skupim satovima, nakitom, odelima i dijamantima Marka Milosevica koji je misteriozno postao zanimljiv medijima kada je neko pustio dimni signal. A medijum je odlican - siromasna masa, zeljna krvi i osvete, pa makar ih to kostalo mnogo vise nego sto dobijaju ;)

Uzgred, kriticki novinari se nisu nesto preterano bavili Markom do sad - cak i kada je jedan izvesni ministar uticao na svedoka (kako je sam priznao) vrlo konkretnog krivicnog dela za koje se teretio Marko Milosevic - za sta se inace, u normalnom svetu momentalno gubi pozicija ministra i ide direktno na sud. Ne i u Srbiji, naravno, ministar je neka vrsta bozanstva - skoro kao poslanik ;)

Al prebrojavanje tudjih dijamanata je bitnije od toga novinarima ;)

Ova strategija odvlacenja paznje na potpuno nebitne i irelevantne stvari je vec vidjena zilion puta u proteklih 15 godina, i prosto je neverovatno (sudeci po komentarima) kako divno pali sa masom u Srbiji po ko zna koji put - ono sto je indikativno da nikad to iznosenje "prljavog vesa" ne rezultuje nekom konkretnom akcijom (tuzba, presuda) - vec se gotovo uvek zavrsi na "dimnim signalima" koji prikrivaju nesto mnogo krupnije.

I tako do sledece afere... ;) Ko spanska serija, samo live & real :((


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.01.2006. u 11:12 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 10:19 - pre 222 meseci
Citat:
Uzgred, kriticki novinari se nisu nesto preterano bavili Markom do sad - cak i kada je jedan izvesni ministar uticao na svedoka (kako je sam priznao) krivicnog dela za koje se teretio Marko Milosevic - za sta se inace, u normalnom svetu momentalno gubi pozicija ministra i ide direktno na sud. Ne i u Srbiji, naravno, ministar je neka vrsta bozanstva - skoro kao poslanik ;)


To je sustina, i dok tako bude ovo ce biti jedna septicka jama od drzave. Ali ne, priglupa masa u Srbiji ce opet da bira iste, kao sto smo voljenog nam Slobu birali deset godina kako slucajno, ne daj boze, ne bude imao dovoljno vremena za upropascavanje svega! Prosecan birac u Srbiji je prikazan ovde
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 12:37 - pre 222 meseci
A evo poceli su i "jednomesecni pritvori" - naravno ne i clanovima UO Mobtela iz PTT-a koji su "jednoglasno" donosili odluke, sve protiv drzave, a ni Bogoljubu :) nego...

Citat:

Pritvor za prinudne upravnike
18. januar 2006. | 12:20 | Izvor: B92
Beograd -- Bivšim članovima prinudne uprave Mobtela Branislavu Anđeliću, Tatjani Rakas i Dušanu Đorđeviću određen jednomesečan pritvor.

Pomenuti su osumnjičeni za zloupotrebu službenog položaja, a istražni sudija im je, posle saslušanja, jutros odredio pritvor 30 dana, izjavila je portparolka Okružnog suda u Beogradu Ivana Ramić. Saslušanje je trajalo do oko 5.00, posle čega je dežurni istražni sudija Dragan Lazarević doneo rešenje o sprovođenju istrage i odredio pritvor.


Pravna drzava, sta ces ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.01.2006. u 13:40 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 13:26 - pre 222 meseci
Citat:
malisha: na stranu prljavu igru koju mozemo da pratimo... sad kada je MTS i zvanicno preuzeo Mobtel ... sve u svemu, umesto da dobijemo TRECEG , mi spadosmo na JEDNOG gsm operatera... ehhh quo vadis srbijo?!?!?


Nije MTS već PTT preuzeo.

Citat:
malisha: cak i da je ta ista vlada RS najcistija na svetu, da li ima pravo da OTIMA tudje vlasnistvo - NEMA i u tome je poenta
sve u svemu.. obe strane (Bogi / vlada RS) su toliko prljave/mutne/kvarne da se u sustini i ne razlikuju...


Ako ovaj kupuje poslanike ukradenim novcem, dobro je što je još živ. Ja mislim da je to najveći zločin, podrivati kakav-takav pravni poredak države kupovinom poslanika. Za sudske presude još mogu i da mu oprostim (ako odleži 10-20 godina) ali za kupovinu poslanika nema opraštanja! A i o tim poslanicima mogu samo da razmišljam kao ljudskim bljuvotinama.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 13:28 - pre 222 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ali ne, priglupa masa u Srbiji ce opet da bira iste, kao sto smo voljenog nam Slobu birali deset godina kako slucajno, ne daj boze, ne bude imao dovoljno vremena za upropascavanje svega!


Jok, nego će da odaberemo lopova i njegovu porodicu. Ma ti si deo dotične mase koju pominješ.
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86563 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.