Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86584 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 13:31 - pre 222 meseci
Citat:
pisac
Nije MTS već PTT preuzeo.


De-facto upravu nad Mobtelom je preuzeo Telekom Srbija, AD - koji je u vecinskom 80% vlasnistvu PTT-a - naravno da postari i logisticari iz PTT-a nemaju know-how da odrzavaju jednu mobilnu telekomunikacionu kompaniju, pa su taj posao naravno ustupili jedinom konkurentu Mobtelu - Telekomu Srbija AD, koji je i njihova firma danas.

No dobro - eto Crnogorci sa svojih 600 hiljada stanovnika pozivaju strance da investiraju u treceg operatera, a drzava Srbija smanjuje broj operatera na 1 ;)

Citat:
pisac
Ako ovaj kupuje poslanike ukradenim novcem, dobro je što je još živ. Ja mislim da je to najveći zločin, podrivati kakav-takav pravni poredak države kupovinom poslanika. Za sudske presude još mogu i da mu oprostim (ako odleži 10-20 godina) ali za kupovinu poslanika nema opraštanja! A i o tim poslanicima mogu samo da razmišljam kao ljudskim bljuvotinama.


Nije li, pisac, i prosla vlada pala na isti nacin u korist ove danas ;) Samo sto je Bogoljub tada bio na strani ovih koji ga danas krive... ko sa djavolom tikve sadi, moglo bi se reci za obe strane u sukobu... :-))

I jos nismo saznali kako ovi potezi zapravo uticu na tvog omiljenog tajkuna - koliko vidim, dok brka drzi mitinge po Beogradu, neki sasvim drugi ljudi glave "istrazni zatvor od 30 dana" - a oni ljudi koji su ucestvovali u pljacki i tvoje love (UO Motela koji dolazi iz PTT-a) nisu ni pomenuti ;) Kako to objasnjavas? :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.01.2006. u 14:35 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 13:41 - pre 222 meseci
Nego pisac.....zar nisu ti poslanici krivi sto su kupljeni? :)

Niko njih za usi nije vukao da uzmu kesh....
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 13:51 - pre 222 meseci
Citat:
Jok, nego će da odaberemo lopova i njegovu porodicu. Ma ti si deo dotične mase koju pominješ.


Jok nego si ti ;-) Zato sto ces glasati Djelica i Voju Ilica, koji su dokazano lopovi (jer su nacionalizovali privatnu firmu), a to sto kazes za karica je samo puka insinuacija u koju verujes bez ikakvih fakata ;-) Samo, to je tesko da priznas zar ne, bas kao sto je tesko da priznas da si prosipao gluposti na ovoj temi, nije li tako? ;-) Ako je Karic lopov tuzi ga, a nemoj da prosipas pamet i da vredjas. Imas li jedan dokaz da je Karic lopov? Ako je tako, na sud bre, pa isteruj svoju pravdu, i nemoj vise da smaras ponavljajuci non-stop "lopov, lopov". Da, to sto baba Ljudmila kaze i "zna" da je Karic "lopov" nece uticati na medjunarodnu arbitrazu, koja ce utvrditi ko je imao duge prste. As simple as that.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.01.2006. u 14:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 13:54 - pre 222 meseci
Citat:
Ventura:

Znaci, drzava nikako nije mogla da uzme tih 150,000 dolara na racun dividendi, jer vecinski vlasnik to nije zeleo da podrzi.


To je tvoja spekulacija. Pitanje je da li je UO morao da izglasa da se dividende isplaćuju ili da se dividende ne isplaćuju. U prvom slučaju PTT tj. država nije mogla da natera Karića da isplaćuje dividende, a u drugom je mogla da ga spreči da ih ne isplati. Meni se druga varijanta čini verovatnijom.

A ovo za poslanike i to da li su oni krivi me je podsetilo na jednu staru foru:

Bernard Shaw was travelling in a train with a woman and asked her what she did. "I am a socialite", she replied. "Will you sleep with me for a million pounds?" he asked her. She agreed. "How about 100 pounds?" he then asked. "What do you think I am, a common whore?" she screamed. Shaw replied, "What you are has been established. We are only negotiating the price!"

Prevod:

Bernard Šo je putovao vozom sa ženom i upitao ju je čime se bavi. „Ja sam slavna ličnost“, odgovorila je. „Da li biste spavali sa mnom za milion funti?“, pitao ju je. Ona se saglasila. „A za 100 funti“, zapitao je on. „Ma šta vi mislite, da sam ja obična kurva?“, povikala je. Šo je odgovorio: „Već smo ustanovili šta ste. Sad samo pregovaramo o ceni!“
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 14:21 - pre 222 meseci
Citat:
pisac: Jok, nego će da odaberemo lopova i njegovu porodicu. Ma ti si deo dotične mase koju pominješ.


Ako vec neces da podelis sa nama "dokaze" (legalizam bas to zahteva) koje posedujes i koji nedvosmisleno dokazuju da je karic to sto ti kazes onda sacekaj da sud presudi da je on to sto ti kazes.

U suprotnom, moram da te podsetim, da i ti cinis krivicno delo nazivajuci ga tako kako ga nazivas bez ikakve presude. Stavise, tvoje krivicno delo je ovde vidljivo i nedvosmisleno.

Prema tome nekoga nazivas necim sto jos nije dokazano a sam si, vec, dokazani prekrsilac zakona.

I jos stosta moze da se zakljuci i dogadjaja u protekle tri nedelje, medjutim vecina ljudi u ovojdrzavi vise vole da vide da "komsiji" (karicu, u ovom slucaju) koji ima dodje neko i to oduzme ("crkne krava") nego da sami nesto ucine za sebe. Isto tako isti ti se nadaju da ce dobiti, naravno bez rada, bar delic tog "nepravedno stecenog bogatstva" kada se oduzme onome ko ima. Najbolje je toga okarakterisati sto negativnije jer u tom slucaju kada to "svi znaju" ne treba sudjenje i presude. Ionako to "svi znaju".

Za normalne ljude tuzno je procitati stranice i stranice prethodno napisanih tekstova od sitnih dusa koji likuju sto se ne postuje ne minimum prava samo zato sto licno ne podnose neku osobu (karica i karice).

Zamislite sta bi bilo kada takvi, kada im je los dan, videli nekoga koji ko ime se ne svidja na ulici??? Nije bitno sto nije po zakonu ali da ga umlate jer "znaju oni" da je on lopov. Culi su... U tramvaju. Na radiju. U pekari?? Nije ni bitno kad "znaju oni"!!!

Pokusavamo da napravimo od Srbije modernu drzavu ali recidivi plemenskih kromanjonaca, koji pravnu drzavu podredjuju licnoj mrznji, preovladjuju. Njima je bitno to sto "znaju oni" ko je lopov. Javlja im se u snu. To ce ipak trajati jos dugo....




Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:02 - pre 222 meseci
Citat:

Pokusavamo da napravimo od Srbije modernu drzavu ali recidivi plemenskih kromanjonaca, koji pravnu drzavu podredjuju licnoj mrznji, preovladjuju. Njima je bitno to sto "znaju oni" ko je lopov. Javlja im se u snu. To ce ipak trajati jos dugo....

@mexico
Daleko od toga na nam se "javlja u snu",Postoje malo ozbiljnije analize o celokupnoj problematici zvanoj "Karic", jedna od zanimljivih dao je i CENTAR ZA MONITORING I EVALUACIJU...u kome se izmedju ostalog kaze sledece:

Citat:

Što se tice (društvene) struktrure, prica o fenomenu Bogoljuba Karica je prica o istoriji politickog kapitalizma u Srbiji, odnosno to je prica o dominaciji politike nad ekonomijom, tako da profit nastaje, uvecava se i legalizuje u sferi politickog. Nije na odmet podvuci razliku izmedu kapitalizma u cijoj osnovi se nalazi racionalno i inovativno preduzetništvo i kapital kao ciljna vrednost i politickog kapitalizma (po nemackom sociologu Maksu Veberu, vrsta kapitalizma nastala u doba Rimskog Carstva), gde se pretvaranjem politicke moci kroz «poslovanje» sa državom putem privilegija i zloupotreba stvara kapital. U ovakvom kapitalizmu politicka moc je u funkciji profita, a sticanje kapitala je neodvojivo od posedovanja politicke moci.

U teoriji i praksi preduzetništva postoje tri preduslova za preduzetnicku ekonomiju: slobodna tržišna utakmica, inovatinost i rizik. Karic nikada nije poslovao na tržištu, jer ga u vreme SFRJ i Miloševica nije bilo. Tamo gde je postoji, kao što je u Kanadi, tamo Bogoljub nije uspeo i pored napora da uspostavi dobre odnose sa Liberalnom partijom Kanade (www.nacionalpost.com od 19.12.2001. godine, tekst autorke Elisabet Vincent). Što se tice inovativnosti, osim što je prvi pitao Miloševica za mobilnu telefoniju, nijedan drugi oblik inovativnosti Bogoljub nije pokazao, vec je sve velike poslove dobijao kao prijatelj vladajuce porodice......

Ko hoce da cita celu analizu ... http://www.cme.org.yu/KARIC.htm

Pa sad ja ne znam dali se to zove ....Lopoviza, politicki kapitalizam , ili zamajavanje mase ali jedno je sigurno to nije dobro za ovu zemlju...
I jos nesto sto se tice Kromanjonaca ...ja bih pre rekao da se ovde forsira vrsta kapitalizma nastala u doba rimskog carstva..ako je to ta moderna drzava onda OK..Slozicemo se sa tobom...:-))

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:08 - pre 222 meseci
Citat:
Ronald: Ko hoce da cita celu analizu ... http://www.cme.org.yu/KARIC.htm

Pa sad ja ne znam dali se to zove ....Lopoviza, politicki kapitalizam , ili zamajavanje mase ali jedno je sigurno to nije dobro za ovu zemlju...
I jos nesto sto se tice Kromanjonaca ...ja bih pre rekao da se ovde forsira vrsta kapitalizma nastala u doba rimskog carstva..ako je to ta moderna drzava onda OK..Slozicemo se sa tobom...:-))

Pozdrav



Analiza????? Otkada analize imaju vrednost sudskih presuda?????
Cinjenice.... Ah da..... "Znaju svi", je nepobitna cinjenica.

Zasto se, po tebi, zahtev za postovanjem prava zove "kapitalizam nastao u doba rimskog carstva" !!!!



Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:11 - pre 222 meseci
Citat:
I jos nesto sto se tice Kromanjonaca ...ja bih pre rekao da se ovde forsira vrsta kapitalizma nastala u doba rimskog carstva..ako je to ta moderna drzava onda OK..Slozicemo se sa tobom...:-))


Nego sta, o tome se radi, Rimskom carstvu nista nije falilo, za razliku od SSSR, DDR, SFRJ, Kube, Vijetnama i Sev.Koreje.
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:25 - pre 222 meseci
Citat:
Rimskom carstvu nista nije falilo


…osim činjenice da su najveći deo stanovništva činili robovi.

Manite se ćorava posla i vratite se na temu.

Ove što misle da nam treba čistiji kapitalizam pitao bih kako misle da ga ostvare sa vladom u kojoj jedan ministar kaže: „Ma koji bre zakon o javnim nabavkama?! Pa taj zakon ne valja dve pare! To ja tvrdim, i on će morati hitno da se promeni!“ i ne poštuje zakon i pre nego što je ukinut/promenjen.* (vidi ovde)

Ja mislim da takva vlada nije u stanju da napravi regularne uslove poslovanja, ne znam za vas. A najsmešnije u celoj priči je da je došla na vlast na krilima priče o legalizmu koji će uspostaviti kao kontru makijavelizmu kojim se služila prethodna vlast i da danas vuče još gore poteze od prethodne.

* Nisam video da je neko iz vlasti reagovao na ovaj stav i ovakvo ponašanje „kapitalnog“ ministra koje uzgred mnogo podseća na ono Titovo lupetanje o zakonima, pijancu i plotu.

[Ovu poruku je menjao teddy dana 18.01.2006. u 17:26 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:27 - pre 222 meseci
Citat:

Nego sta, o tome se radi, Rimskom carstvu nista nije falilo, za razliku od SSSR, DDR, SFRJ, Kube, Vijetnama i Sev.Koreje


Ha,Ha, Ha...Momci stvarno ste "strasni" htedoh reci "strašni"...ostaje samo da napravimo jos BOGIJEVO CARSTVO kome nece nista faliti...Joooj ljudi moji...koji je to vrag usao u vas...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:37 - pre 222 meseci
Citat:

Ove što misle da nam treba čistiji kapitalizam pitao bih kako misle da ga ostvare sa vladom u kojoj jedan ministar kaže: „Ma koji bre zakon o javnim nabavkama?! Pa taj zakon ne valja dve pare! To ja tvrdim, i on će morati hitno da se promeni!“ i ne poštuje zakon i pre nego što je ukinut/promenjen.


Teddy, nemoj da mi diras "Kapitalca"...nije on lose samo su ga stavili na pogresnu poziciju, Posle one "afere" sa Madlen Olbrajt kad je hteo da se pokaze i da se zrtvuje za Srbiju ...:-)) ima moju potpunu naklonost...
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:40 - pre 222 meseci
Dobro Ronalde. Evo, ti podržavaš ovo što se dešava.

Zato mi reci zašto je vlast dosad pohapsila jedino prinudno rukovodstvo Mobtela koje je postavio Đinđić, dok nikom od Karića i njegovog menadžmenta dlaka s glave ne fali, a u medijima je halabuka na sve strane da su Karići pravili manipulacije, a ne od Đinđića postavljena prinudna uprava?

I šta je s tim članovima UO iz PTT-a? Trebaju li oni za nešto da odgovaraju ili oni što primaju mito da bi glasali protiv interesa građana nisu ni za šta krivi?

Dopuna (o „kapitalcu“):

Tako je, ako nam je simpatičan zbog ovoga ili onoga, ne mora da poštuje zakon. Zakon je ionako napisan da bismo mogli da oderemo Karića ili bilo koga drugog kad nam se ne svidi kako se ponaša. Ko je još video da ministri treba da poštuju zakon?

Što reče Buum, gade mi se i jedni i drugi. Međutim, pošto vlada nastupa sa pozicija sile, ona mi se više gadi, mada je i Bogi s onom laži o odšteti od 1,2 milijarde € objavljenom na BK TV (vidi ovde) zaista pokazao da igra najprljavije moguće.

[Ovu poruku je menjao teddy dana 18.01.2006. u 17:46 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 16:53 - pre 222 meseci
Citat:
mexico: U suprotnom, moram da te podsetim, da i ti cinis krivicno delo nazivajuci ga tako kako ga nazivas bez ikakve presude. Stavise, tvoje krivicno delo je ovde vidljivo i nedvosmisleno.
... isti ti se nadaju da ce dobiti, naravno bez rada, bar delic tog "nepravedno stecenog bogatstva" kada se oduzme onome ko ima.
... od sitnih dusa koji likuju sto se ne postuje ne minimum prava samo zato sto licno ne podnose neku osobu (karica i karice).


Eto, više mi odgovara da ga nazivam lopovom nego da odem na miting i gađam ga jajima. Ali možda uspem da skupim neko društvo za njegov sledeći miting pa da odemo malo da ga "podržimo". Možda bih mogao i da angažujem nekog kamermana sa strane, pa kad nas oni njegovi batinaši izmlate da imamo dokaz za sud. Da vidim da li će ikada da se donese neka presuda u našu korist.

Citat:
bojan_bozovic: Jok nego si ti ;-) Zato sto ces glasati Djelica i Voju Ilica, koji su dokazano lopovi (jer su nacionalizovali privatnu firmu)


Čoveče, onaj ko može Božu Djelića da nazove lopovom, taj nema nikakvog dodira sa realnošću i nema pojma šta je dobro za ovu zemlju. Čovek je 100% entuzijasta, ostavio odličan posao u inostranstvu da bi došao u ovaj čabar i učestvovao u izvlačenju ove propale zemlje iz sranja. I šta je dobio? Dobio je da ga nazivaju lopovom. Pa vi ste ljudi totalno promašena nacija, ponekad počnem da mrzim Srbe iako sam i ja silom prilika dotični. Potpuno mi je jasno što nas niko ne podnosi. I Djindjića koji je uložio svu svoju energiju u napredak Srbije, ubiše smradovi (a lično verujem da je i Koštunica prilično upleten u to ubistvo), a onda ga više od pola "nacije" proglasilo za mafijaša. Nema ovde budućnosti, ne zbog toga što je ovo Srbija, već zbog toga što ovde žive Srbi.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 17:11 - pre 222 meseci
I dajte ukapirajte već jednom o čemu se ovde radi. Vlada verovatno jeste lopovska (manje-više). Onaj Seljimir Ilić je katastrofa, i ko zna kolke pare su on i kompanija za kapitalne krađe uzeli od ovog naroda. Ali ne možete da kažete da zbog toga ne treba da diraju još većeg lopova, koji je toliko drzak da mu nije dosta što kupuje sudije i potkrada ovaj narod gde god stigne (da, narod, a ne državu, jer država to je narod), već je počeo da kupuje poslanike da bi imao apsolutnu vlast i mogao da radi šta god hoće. Hoće čovek da bude predsednik.

Osvestite se bre već jednom. Tek će vlada koju nam postavi dotični lopov biti lopovska, ovi sada su dečija igra.

I vama očigledno nije jasno da je sav naš standard koji je zadnjih 15 godina drastično pao, u velikoj meri otišao baš u vile i firme dotične lopovske porodice (a i u standard raznih drugih lopovskih porodica). Nije on sposoban privrednik, on je sposoban lopov. Umeo je da nadje zajednički jezik sa svima, ali su mu apetiti enormno porasli, i nameračio se i na direktnu vlast. Za to nema praštanja, treba ga sprečiti dok je to još moguće, i uopšte me ne zanima da li je ova vlada lopovska ili nije.

Ova vlada bi bila mnogo lopovskija da je našla zajednički jezik sa njim i u ovom trenutku.

ja se isključujem iz ove diskusije, jer sve više mrzim sopstveni narod kad čujem ova nebulozna razmišljanja, naročito ono da je Djelić lopov.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 17:13 - pre 222 meseci
Citat:

.ostaje samo da napravimo jos BOGIJEVO CARSTVO kome nece nista faliti...Joooj ljudi moji...koji je to vrag usao u vas...


Pisac, kv66 i Rolande

Evo nekih cinjenica za vas:

* Bogoljub Karic je ocigledno prodao BK-Trade austrijskom investitoru - tako da vas molim da nas koji se bavimo nasilnim preuzimanjem Mobtela prestanete da povezujete sa Bogoljubom Karicem, hvala unapred.

* Drzava nije pohapsila NIKOG sa strane PTT-a, ZJPTT-a, Vlade Srbije 1994, Uprave Carina 1994 i svih ostalih sa "druge strane" (one koja je organizovala i odobrila celu ideju o Mobtelu i navodno nelegalne radnje na koje se drzava danas poziva)

* Drzava nije uhapsila ni tog vaseg omrznutog Bogoljuba Karica, koji je trenutno slobodan i politicki aktivan covek sa svojim kapitalom od bar 250 milona evra koje je uzeo od Slafa - osim imbecilne PR kampanje protiv njega, nismo nesto primetili da ga 'apse ili pozivaju po sudovima - ili mu konfiskuju imovinu? Kako to, po onome sto su mu nakacili sada bi vec trebao da guli krompir?

* Drzava nije uhapsila ni nikoga iz PTT-a ko je sedeo u UO-Mobtela i ko je "jednoglasno" glasao za sve moguce i nemoguce odluke za koje ta ista drzava danas tvrdi da su stetne po nju - kako to? Mozda zato sto su sve to "njihovi ljudi' ?!

* Umesto svega toga, uhapseni su prinudni upravnik koga je postavila prosla vlada i koji je uredno izvestavao Trgovinski Sud o svim nepravilnostima koje je pronalazio u radu Mobtela... wow! A kamo ostali?!

* Drzava nece da kaze ni ko je vlasnik 13% u Telekomu :-)) Sta ako je Bogoljub? ;-))))))))))) Al su ga unistili - razbise ga ;)

* Drzava inicira nekakve pregovore sa Austrijom, "iza zatvorenih vrata" - iako je transparentnost u radu Vlade pretpostavka jednog normalnog drustva... sve na mufte :)

I tako dalje... je li, da li vi uopste na sekund mislite o tome? Ili vam je Bogoljub Karic toliko popio mozak da osim farse ne vidite nista drugo okolo?


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.01.2006. u 18:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 20:27 - pre 222 meseci
Polako, guliće Bogi krompir u padinjaku samo tako.

Valjda je svima jasno da će se ova priča isterati do kraja. U suprotnom, Koštunica i Dinkić mogu da očekuju žestoku osvetu braće Karić, a čisto sumnjam da će aktuelni vlastodršci propustiti priliku da ih dokrajče.

Dalje, vidim da se u ovoj diskusiji previše insistira na nekom ekstremnom formalizmu tipa - ne možete nazvati Bogoljuba Karića lopovom jer on, zaboga, nije osuđen pravosnažnom presudom, bla bla truć.

Cool! Onda isto tako možemo reći da je Hitler jedan bezvezni austrijski moler i niko nema pravo da ga nazove zločincem jer ni on nije osuđen za zlodela. Sledeći tu logiku i Slobodan Milošević, Mirjana Marković, Mirko Marjanović, Vojislav Šešelj, Radovan Karadžić i Ratko Mladić se moraju smatrati uvaženim & poštovanim građanima, i niko nema pravo da ih naziva najgorim šljamom i ubicama jer, zaboga, oni (još uvek) nisu osuđeni & procesuirani!

Mislim, kakav bullshit.

Bogoljub je lopov. El grande lopov.

Ko to ne vidi on:
- to ne želi da prizna (deny, deny, deny);
- je ograničen;
- ima zadnje namere.

Toliko o tome.

Primetio sam i da se previše kačite na činjenicu kako, eto, sad imamo praktično jednog operatera mobilne telefonije itd. Pa, šta mislite – da država neće da raspiše konkurs i dodeli Mobtelovu licencu i opremu nekom drugom? Svašta...

A za Šlafa i Austrijance ne brinite. Oni će biti namireni, verovatno plenidbom Karićeve imovine. Stvar je sređena i nema bojazni za buduće investicije. Uostalom, izjava austijskog vicekancelara nakon sastanka sa Koštunicom to najbolje potvrđuje.

I, na kraju da vidimo kako je protekao PSS-ov miting podrške jadnom i obespravljenom Kariću.

U publici je bilo krajnje veselo.



A nije ni čudo jer su ih na bini zabavljali ovakvi likovi.



Pozdrav do daljeg čitanja,
Buum
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.ipt.aol.com.

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 20:38 - pre 222 meseci
Citat:
Buum: Polako, guliće Bogi krompir u padinjaku samo tako. :-)

Valjda je svima jasno da će se ova priča isterati do kraja. U suprotnom, Koštunica i Dinkić mogu da očekuju žestoku osvetu braće Karić, a čisto sumnjam da će aktuelni vlastodršci propustiti priliku da ih dokrajče.



Ne mogu da verujem da verujes u ovo. Gde si ti covece ziveo zadnjih desetak godina ??
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 21:34 - pre 222 meseci
Šta ti je toliko neverovatno – da neki političari idu do kraja u obračunu sa svojim protivnicima? Svašta. Pa, ovo je zemlja ekstrema. Zar nakon atentata na Stambolića, Đinđića i dvostrukog pokušaja likvidacije Draškovića treba da me iznenadi & zaprepasti to što će Bogoljub Karić završiti na robiji?! Mislim, to je najprirodniji sled događaja i nema tu ničeg preterano senzacionalnog i neočekivanog.

Inače, živim u Beogradu, i hvala na pitanju, vrlo dobro sam obavešten o aktuelnim društveno-političkim zbivanjima. A, ti? Jel se to javljaš iz USA, ili mi se samo čini?

Pozdrav,
Buum
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 22:33 - pre 222 meseci
KRIVIČNI ZAKON REPUBLIKE SRBIJE

http://www.bgcentar.org.yu/documents/krivicni%20zakon.htm

Ne mora se zavrsiti pravo da se vec u prvom clanu glave 15 (KRIVIČNA DELA PROTIV PRIVREDE) prepoznaju parazitske firme familije Karic.

Ne znam zasto postojanje ljudi iz PTT u upravnom odboru Mobtela uzimate kao "olaksavajucu okolnost" Karicu ili neko objasnjenje. To je kao kada bi pljackasu banke olaksavajuca okolnost bilo to sto ga je cekao vozac ispred sa upaljenim autom. Odgovorni su i jedni i drugi, svakako drugacije (razlicito trajanje kazne zatvora)

Ne desava se samo u krimi filmovima da se sitra riba zaobilazi dok se ne skupi dovoljno dokaza i moci da se udari na veliku ribu (Bogoljub, Sreten) a ostali (Andjelic, sudije, direktori...) su kolateralna steta. Oni su veliki igraci... kako izgleda kad se zagrize previse nego sto moze da se proguta vidi se na Djindjicevom primeru.

Price o porodicama zaposlenih u Mobtelu i dobrobiti za drustvo u celini od te firme su stvarno pateticne. Nije Karic Robin Hud. Po istom osnovu je svako od Slobine ekipe svercera nafte, cigareta i ostalog u najmanju ruku bio kao majka Tereza za napaceni srpski narod.

A Austrijanac... Ako kupujes stan, i ne znas da na taj stan 1/8 polaze pravo neka baba... mozes biti Bill Gates i 3 Kostunice ti nece pomoci da se uknjizis stan na svoje ime, dok ne izmiris babu ili njenu decu ili unuke.

Pre nazivanja stvari "otimacina imovine drzavljana EU" sacekajte da se klupko odmota do kraja. To sto se austrijska vlada interesuje, sasvim je normalno... to je 250 miliona austrijskih EUR potrosenih na sumnjiv dil u Srbiji.

Do tad mi mozemo samo da se radujemo da se ljudi koji se tako ponasaju prema imovini, koja je svojim velikim delom drzavna, pozivaju na odgovornost. Postoji velika razlika izmedju onog "da komsiji crkne krava" i ovog. Svi nesto kukaju na zalosno stanje telekomunikacija u Srbiji... a tog Karicevog Majbaha, silne stanove i ostalo sa spiska placamo svi mi (koji smo ovde) , kroz cenu interneta na primer, jer Telekomnije imao para za ulaganje.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu18.01.2006. u 23:01 - pre 222 meseci
Upravo danas saznadoh za jos jednu situaciju, koja ce nas gradjane kostati 10,000,000 eura, iliti slovima 10 miliona eura.

Naime, privatno preduzece - GP "Planum-Mostogradnja" koja je dobila koncesiju za izgradnju autoputa u Maroku, sa ugovorom ukupne tezine oko 90,000,000 eura, nije ispostovala rokove, te je Marokanska vlada zatrazila isplatu penala u iznosu od 10,000,000eura.

Nas ministar Milan Parivodić je brze bolje otputovao u Maroko na tri dana, i dogovorio se sa Marokancima kako ce drzava Srbija, odnosno njeni gradjani, iplatiti dugovanje nekog tamo privatnog preduzeca, jer eto, mi smo uvek bili u bratskim odnosima sa Marokom, Libijom, Nigerijom i sl. drzavama...

Kompanija GP "Planum" je sigurno te penale morala da ima ukalkulisane i svoju racunicu, i sigurno od tih 90 miliona ce im ostati neki profit. Zasto to preduzece nije pokrilo svoje obaveze?

Zato jer je lakse gurnuti ministru Milanu Parivodicu par desetina hiljada eura u dzep, on ode, i stavi sve to na racun Srbije i njenih poreskih obveznika, a vlasnici preduzeca zadrze sav profit od koncesije za sebe. Pametno, nema sta...

Ovoga puta jedan poen za DSS.

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/E06011702.shtml

- Marokanski autoput - Privatna kompanija umesto da plati penale u iznosu od 10 miliona, gurne par hiljada gospodinu iz DSS-a "sila koja se neocekivano pojavljuje i resava stvar" (10,000,000 eura)
- Afera Mobtel (o kojoj upravo diskutujemo)
- Viceguverner (a i guverner) NBS - Uhapsen viceguverner koji je primio 100,000 evrica mita, viceguverner koji po izjavama guvernera ne moze da donese ni jednu odluku sam. Sto znaci da tu ima jos nerascicenih stvari. Verovatno nekome ne odgovara sto je viceguverner blizak SPS-u, a guverner kog tuze za 2 miliona eura mita, posto je iz G17, onda je zasticen kao beli medved (2,100,000 eura mito)
- Afera Mile Dragic - Digla se vrka oko trostrukog preplacanja vojne opreme, tresla se gora, rodio se mis. Mile odsedeo mesec dana u pritvoru dok se prasina nije slegla, i eno ga ziv zdrav, i jos u zatvoru potpisao ugovor na 40 miliona sa policijom. Nema sta.. (150,000,000 eura)
- Zakup satelita - Nas dragi ministar odbrane potpise zakup kojekakvog satelita za 40 miliona, iako nemamo ama bas nikakve potrebe za tim. Koliki je njegov deo kolaca, to ne znamo, jer je covek vec par meseci na odmoru u USA. Mada prasina se vec slegla, moze covek opusteno da se vrati, ali je ocigledno da mu je deo kolaca dobar cim se zadrzao toliko. (40,000,000 eura)
- Narodni poslanici - Mislim da bi za drzavu Srbiju bilo jeftinije da svakom poslaniku kupi konkord da ga vozi do rodnog sela nego da im placaju ovako putne troskove i dnevnice (1,000,000+ ocigledne kradje)
- Preferencijali za izvoz secera - Zog ovih igrarija domacih politicara umalo da ostanemo bez EU preferencijala za izvoz... Sve zbog odredjene strukture iz DS-a i njihovih bliskih prijatelja koji su drzavu kostali mnogo vise od pukih secerana (60,000,000 eura)
- EFT - EPS - O koliko se ono bese miliona eura radilo vezano za one preplacene kilovate?
- Kupovina lokomotiva iz Svedske - Kupljeni poluraspadnuti krsevi i to za 90,000 eura skuplje po komadu nego sto su komsije Hrvati kupili. Par dana se provlacilo po novinma, istrage, dza bu, neko dobio koverat i sad tisina.
- Labusova cerka - Jel ono bese Ericsson platio slolovanje Labusovoj cerci, plus neka letovanja/zimovanja, i sta jos stosta, a za uzvrat im je ovaj malo 'pogurao' neki ugovor.. Sta bese to, podsetite me... Ne secam se isto da je Labus, osnodno beli medved iz G17 snosio neke sankcije vezano za to
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86584 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.