Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje - Šta upisati?

[es] :: Vodič za učenje :: Programiranje - Šta upisati?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79095 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 11:01 - pre 232 meseci
Citat:
mucky: >
Imagine Cup je takmicenje za srednjoskolce (po onome sto sam video), a
fakulteti se
hvale osvojenim mestima na tome, narocito RAF :)

Mislim, ne kazem ja da ne treba umece da se sklopi i takav program sto je
pobedio na
tom takmicenju, ali ipak smatram da se ozbiljan fakultet ne bi smeo time
hvaliti. To je
po mom misljenju jednostavno mamac za srednjoskolce koji su napredni u CS i
zele
da postanu neko i nesto u tom svetu.


Kao sto rekoh, nisam video kako programi izgledaju, pa necu da nagadjam da li su za srednjoskolce ili ne. U krajnjoj liniji - boli me uvo.

Poenta je u sledecem: to je takmicenje koje se organizuje u celom svetu, svuda ucestvju studenti osnovnih studija i svuda se prave programi slicnog ranga. Tema je da li je bolji etf ili fon. Odgovor, naravno, zavisi od licnih sklonosti studenata, ali ovo je jedan primer koliko-toliko nepristrasnog takmicenja u kome su pobedili fonovci. Ako etf-ovci misle da su programi koje su napravili fonovci na srednjoskolskom nivou, sto oni nisu napravili neki program na "fakultetskom" nivou i pobedili?

Ako su programi koje prave nasi studenti za tebe boza, to su i programi koje prave studenti u ostalim zemljama - mozda bi pljuvaci (ovde ne mislim na tebe licno) trebalo da razmisle o ucescu u slicnim takmicenjima i da iskoriste to sto su najpametniji...
 
Odgovor na temu

Elojd

Član broj: 17235
Poruke: 22
*.verat.net.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 11:52 - pre 232 meseci
Sad mi je jasno ko sve ovde pise u ovoj temi. Prvo se informisite pa onda pisite, a ne napamet da lupate.Ispod se vide kategorije takmičenja, a posebno je naglašeno kad su u pitanju srednje škole. Uzgred ja sam bio na finalu i video sam taj softver za prepoznavanje znakova gluvonemih i popričao sa takmičarima. Ljudi su sami osmislili taj algoritam za prepoznavanje, tako što deli šaku na segmente i vrši prepoznavanje u bazi na serveru. Jedan njihov član je razmišljao, a onda seo i iskucao kod. Publika je bila oduševljena programom kao i ostali takmičari koji nisu bili sa FON-a. Šteta što su loše prezentovali (izgleda da su džabe učili marketing na FON-u :D )


Kategorije takmičenja
*Tri od ovih devet takmičenja podeljena su u dve kategorije, kao 18 godina i manje, za učenike srednjih škola i više od 18 godina, za studente. To su takmičenja „Vizuelne igre“, „IT“ i „Dizajner“.

• Projektovanje softvera – lokalno takmičenje
• Dizajn za Office aplikacije – online takmičenje
• Pisanje algoritama – online takmičenje
• Kratki film – online takmičenje
• Tehnološki poslovni plan – online takmičenje
• IT – online takmičenje | IT za srednje škole – online takmičenje
• Vizuelizacija – online takmičenje
• Dizajner – online takmičenje | Dizajner za srednje škole – online takmičenje
• Vizuelne igre – online takmičenje | Vizuelne igre za srednje škole – online takmičenje
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 12:08 - pre 232 meseci
Citat:
Uzgred ja sam bio na finalu i video sam taj softver za prepoznavanje znakova gluvonemih i popričao sa takmičarima. Ljudi su sami osmislili taj algoritam za prepoznavanje, tako što deli šaku na segmente i vrši prepoznavanje u bazi na serveru. Jedan njihov član je razmišljao, a onda seo i iskucao kod.


Ja sam prilicno (pozitivno) iznenadjen ovim ako je ovo sto je citirano bas tako kako je napisano...

Pre svega pracenje pokreta i pattern-recognition je deo oblasti digitalnog procesiranja signala (DSP), koja se sigurno ne uci na FON-u (znaci ljudi imaju dosta dodatnog znanja, sto je za svaku pohvalu).

Vrlo je interesantno i pozitivno ako je covek "osmislio taj algoritam, razmisljao i seo i iskucao kod" a da to radi zadovoljavajuce, posto su obicno takvi algoritmi malo kompleksniji i zahtevaju duze istrazivanje i "malo" vise posla od jednog dana - ako radi zadovoljavajuce to je super!

Bilo bi lepo i videti taj demo, cak i da koristi neki eksterni motion-tracking SDK / vec implementiran DSP algoritam, opet je sama ideja dobra a i samo povezivanje/integracija svega toga u funkcionalnu celinu je sasvim dovoljno za nagradu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Elojd

Član broj: 17235
Poruke: 22
*.verat.net.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 12:19 - pre 232 meseci
Za prepoznavanje znaka su koristili obojenu rukavicu (crvena,plava,bela) i to tri prsta, zatim izoluju od okoline i uklone sve okolne defekte, i onda vrse prepoznavanje na osnovu nivoa osvetljenosti i popunjenosti različite boje u segmentu. To je otprilike osnovna ideja. ako te zanima više, mogu eventualno da nabavim e-mail nekog od članova da ti detaljno objasni i eventualno pošalje demo koji su snimili kamerom. Vrlo je interesantno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 12:43 - pre 232 meseci
Bilo bi super (moze na PP)

Mogli bi i da predstavimo sw i ovde na ES-u ako se autori budu slagali, naravno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.101.eunet.yu.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 13:23 - pre 232 meseci
Citat:
NeoDesign: Pazi, prvo govorite da se nista ne uci na faksu, a kad vam kazem da se uci ... vi ste u fazonu, pa dobro ali to je sve teorija a ne praksa ... :)


Da ujedno odgovorim @NeoDesign-u i @kobrejabre...

Naprotiv... Uci se mnogo stvari na FON-u, ali beskorisnih... O tome se radi... Ko ne veruje, neka pogleda malo skripte / puskice (a po mogucstvu i knjige od studenata), pa neka vidi sta se uci...

Pitao si me koji OS koristim... Evo recimo sada gledam skriptu za predmet "Organizacija racunara i operativni sistemi". Ne pominje se nijedan Windows izuzev 2000. Zato se pominje linux, i Unix, a od naredbi samo osnove, man, cp, ls, mv. Jel i ovde treba da se doucava jos neko znanje? I da li ovo predstavlja neko ozbiljno znanje?

A u skripti dominira gomila nebitnih stvari, izuzev za onoga ko hoce da programira OS... Umesto da Vas uce programiranju aplikativnog software-a, oni odmah na OS programiranje...

Sto se tice prijemnog... To nije pravo merilo kvaliteta buducih studenata (konkurencije), iz prostog razloga sto su oni uglavnom sastavljeni iz opstih predmeta iz srednjeskolskih studija, i mogu biti merilo kvaliteta u tim opstim znanjima. A za to kako ce neko da savlada strucna znanja, ce tek na fakultetu da se vidi... Medjutim, prijemni su opet bitna stvar, jer neka selekcija mora da se napravi, a da pri tom neko ko je vec isao u neku strucnu skolu, moze da ima slabiji score na prijemnom, od nekog iz gimnazije, a realno u startu, veca znanja u okviru strucnih predmeta koji se izucavaju na faksu...

Zatim, stoji pitanje:

Citat:
kobrejabre: Samo jedno pitanje za nase isfrustrirane srednjoskolce: Ako su fakulteti kod nas (recimo fon) tolika boza i ako se sve polaze sa dva dana spremanja puskica, sto vi lepo ne upisete te fakultete onako usput (za dz, naravno, jer konkurencija se sastoji od neznalica od kojih cete sigurno biti bolji na prijemnom). Onda, konkretno na fonu, imate 42 ispita * 2 dana cimanja = 84 dana za cetiri godine skolovanja. Ostaje vam 1377 dana za te predvidjene 4 godine, za vreme kojih mozete da se posvetite "prakticnom znanju" (diplomski ne racunam, ali da kazemo da vam je sa tim prakticnim znanjem dovoljno i nedelju dana). Na kraju imate i diplomu i prakticno znanje. Sta hvali ovakvoj opciji?


Fora je u tome, sto se na Vasem faksu uci toliko beskorisnih i bespotrebnih stvari, a koje ipak moraju nekako da se savladaju, i zahtevaju prilicno dosta ucenja, a koje opet nemaju veze sa stvarnoscu... Tako da moze lako da se desi paradoks... Da neki Vas student sa prosekom izmedju 9 - 10, realno slabo zna ili ne zna nista, o stvarima koje imaju veze sa pravim znanjem, za razliku od npr. onoga koji samo otaljava te ispite i ima slab prosek, ali koji zato uci kod kuce pravo znanje... Nisu bitne ocene ovde, koliko je bitna sustina... Sta se izucava samo na faksu, a sta moze da se uci kod kuce (a van faksa)...

Samim tim konkurencija na FON-u je neosnovana... Moze da bude i bolja od tebe, ali da nema prava znanja, vec neke beskorisne stvari... O tome se tu radi... A realno zbog toga mnogi napustaju Vas faks, posle prve - druge godine...

Jos neke zanimljivosti:

http://www.fonforum.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2062 - FON vs PMF !!! - o priznavanju diplome u svetu, o znanju programiranja FON-ovaca, itd.

http://www.fonforum.org/phpBB2...storder=asc&amp;highlight= - Konkurencija FON-u - a i ovde mozemo cuti mnogo "lepih stvari" o Vasem faksu

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 03.04.2005. u 15:07 GMT+1]
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 13:42 - pre 232 meseci
I ja sam odusevljen da je jedan student seo razmislio i napisao algoritam za
prepoznavanje oblika
"from the scratch", i takodje bih jako voleo da vidim kako to izgleda :)

Jos nesto bih voleo da dodam, a to je da (skoro po pravilu) studenti ne rade
samostalno
zadatke za takva takmicenja nego im profesori svesrdno pomazu sve zarad
bolje
reputacije fakulteta :)

I da, ja se ne upustam u raspravu koji je fakultet bolji, ETF ili FON, i
nisam rekao da je to sto je
uradjeno na takmicenju bas boza, a narocito ne smem tako nesto reci ako je
istina da je tip
seo i napisao spomenuti algoritam :) Mada eto dace Bog videcemo sta je
stvarno u pitanju,
nadam se samo da to nije jos jedan Marko Tasic :)
--
Until Eve arrived, this was a man's world. -- Richard Armour
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.101.eunet.yu.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 14:07 - pre 232 meseci
I ja sam bio zadivljen podvizima pojedinaca / timova naroda "Poslednjeg_Monarha_u_Evropi_na_kraju_XX_veka", ali sam opet oko sebe gledao samo pustos, jad i bedu...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 14:14 - pre 232 meseci
Citat:
neo01: Fora je u tome, sto se na Vasem faksu uci toliko beskorisnih i bespotrebnih stvari, a koje ipak moraju nekako da se savladaju, i zahtevaju prilicno dosta ucenja, a koje opet nemaju veze sa stvarnoscu... Tako da moze lako da se desi paradoks... Da neki Vas student sa prosekom izmedju 9 - 10, realno slabo zna ili ne zna nista, o stvarima koje imaju veze sa pravim znanjem, za razliku od npr. onoga koji samo otaljava te ispite i ima slab prosek, ali koji zato uci kod kuce pravo znanje... Nisu bitne ocene ovde, koliko je bitna sustina... Sta se izucava samo na faksu, a sta moze da se uci kod kuce (a van faksa)...

Samim tim konkurencija na FON-u je neosnovana... Moze da bude i bolja od tebe, ali da nema prava znanja, vec neke beskorisne stvari... O tome se tu radi... A realno zbog toga mnogi napustaju Vas faks, posle prve - druge godine...

Jos neke zanimljivosti:

http://www.fonforum.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2062 - FON vs PMF !!! - o priznavanju diplome u svetu, o znanju programiranja FON-ovaca, itd.

http://www.fonforum.org/phpBB2...storder=asc&amp;highlight= - Konkurencija FON-u - a i ovde mozemo cuti mnogo "lepih stvari" o Vasem faksu

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 03.04.2005. u 15:07 GMT+1]


Stvarno sam impresioniran koliko su neki ljudi opsednuti fonom...
Znas kako je, obicno se na takvim forumima (kao i ovde) javljaju mnogi pljuvaci. Takvi obicno na kraju zavrse tako sto se zaglibe na 2/3 godini. Oni koji hoce nesto da rade, kao npr. ovi ljudi koji su ucestvovali na pomenutom takmicenju, oni ne gube vreme na besmislene rasprave i kukanje, vec gledaju sta mogu da iskoriste i uglavnom u tome uspeju.

Sto se tebe tice, uzivaj u citanju FON foruma, mogao bi da kontaktiras i ostale hejtere pa napravite fan klub i pljujte do mile volje :P
 
Odgovor na temu

Djole Bageri
Djordje Milovanovic

Član broj: 54255
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 14:18 - pre 232 meseci

Vi, ljudi, stvarno niste normalni...

Oko cega se vi raspravljate?!?
Cemu tolika zavist?!?

Ja stvarno nemam nishta protiv ETF-ovaca, iako do sada nisam sreo nijednog cije bi znanje cenio(naravno ne pricam o znanju fizike, za koje im svaka cast)...

Lepo je MS takmicenje pokazalo da smo neprikosnoveni na nashim prostorima za komercijalne programe, kao shto su ETF-ovci dobili bez problema na takmicenju u metropolu...jer na tom takmicenju nemamo shta da trazimo...

Ako poredimo Fon i Etf programere stvari izgledaju ovako:

-ETFovcima ce program brze raditi i imace manju iskoriscenost memorije nego kod Fonovaca(shto ne smatram nekom prednoscu, jer su danasnji kompjuteri dosta mocni)
- Licno tvrdim da ce Fonovci imati bolju arhitekturu...
- Pamet programa samo zavisi od oblasti za koju se pishe program tako da u odredjenim oblastima(vecinom za komercijalna resenja) Fonovci imaju apsolutnu nadmoc, dok bi ETFovci verovatno bili bolji kad je potrebno napraviti komponentu koja implementira neku mreznu strukturu...
- Ako je u programu potrebno pratiti bilo kakav document overflow tu bi ETFovci doziveli ogroman poraz...(necu i ja da vam tupim o svrsi projektovanja)
- Fonovski program bi bio vishe okrenut korisnicima i laksi za koriscenje...
- Dizajn programa i prezentacionog dela koji ga prati bi bio za dva koplja bolji...
- Ako dodje do potrebe prezentracije, radi prodaje datog proizvoda Fonovci bi prodali duplo loshiji proizvod za duplo vishe para nego ETFovci...

...i da vam ne nabrajam dalje.

Ako mislite da ste mocni nek vash Velja napravi tim programera, mi cemo sklopiti nash... da stavimo lepu svoticu para, pa da vas razvalimo ko puma gibanicu.

Ako ne smete da se takmicite, nemojte ni da pljujete po FONu...

S poshtovanjem,
Djordje Milovanovic
...i bog stvori zavist,
da nekima ne bude dosadno.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 14:20 - pre 232 meseci
Citat:
mucky:

Jos nesto bih voleo da dodam, a to je da (skoro po pravilu) studenti ne rade
samostalno
zadatke za takva takmicenja nego im profesori svesrdno pomazu sve zarad
bolje
reputacije fakulteta :)

Ne vidim sta je u tome lose...

Za ostale, koji stalno pljuju po kvalitetu profesora - jel to behu isti oni profesori koji nemaju pojma? Ne kazem da nema mnogo takvih, vec da ima onih koji znaju i hoce da pomognu studentima...
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 14:36 - pre 232 meseci
Citat:
Djole Bageri:
Ako poredimo Fon i Etf programere stvari izgledaju ovako:

-ETFovcima ce program brze raditi i imace manju iskoriscenost memorije nego kod Fonovaca(shto ne smatram nekom prednoscu, jer su danasnji kompjuteri dosta mocni)

Hehehe, ovo je dobro. U pravu si, što bi tupili glave kojekakvim optimizacijama algoritama kad možemo da zbudžimo neki grid od par TeraFLOPSa i 100 TB memorije da nam potera naš softver. Stvarno su beskorisne one Teorije Algoritama.
Citat:
Djole Bageri:
- Licno tvrdim da ce Fonovci imati bolju arhitekturu...

E kad ti tvrdiš, onda mora da je tačno. Zašto sam očekivao neko obrazloženje, kad je dovoljno da neko to tvrdi.


Zašto se ove rasprave uvek vode u ovom smeru? A tema je baš obećavala pre jedno 2-3 stranice hate/flame/trol poruka :)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 14:54 - pre 232 meseci
Citat:
Ako poredimo Fon i Etf programere stvari izgledaju ovako:


Generalizacija :) Zar nismo vec apsolvirali da je programiranje "samo" vestina... :)

Citat:
-ETFovcima ce program brze raditi i imace manju iskoriscenost memorije nego kod Fonovaca(shto ne smatram nekom prednoscu, jer su danasnji kompjuteri dosta mocni)


Generaliizacija #2 :) Mislim da se ovde potkrala jedna greska da se modeluje tipican zahtev IT industrije na osnovu jednog segmenta trzista, IT inudstrija nije samo "enterprajz informaticki sistemi u organizacionim procesima" - stavise, ako cemo po ciframa da se rukovodino - najvise $$$ u IT-u upravo dolazi recimo iz industrije zabave, gde se performanse i te kako racunaju.

Optimizacija softvera moze takodje doneti kljucnu pobedu na tenderu ili pri odabiru ponudjaca, iz prostog razloga sto se ne moze sve kompenzovati mocnijim kompjuterima, pogotovu u cuvenim "enterprajz" slucajevima gde se problemi eksponencijalno uvecavaju i ne mogu resiti linearnim povecanjem procesorske snage.

No dobro, boze moj... u principu profil ljudi sa tih faxova je toliko drugaciji da ih je uopste tesko porediti.

Citat:
- Licno tvrdim da ce Fonovci imati bolju arhitekturu...


Sticajem okolnosti znam da se aritekture softverskih sistema izucavaju na oba fakulteta - cenim da ce bolju arhitekturu imati tim boljih studenata ;-)

Citat:
- Pamet programa samo zavisi od oblasti za koju se pishe program tako da u odredjenim oblastima(vecinom za komercijalna resenja) Fonovci imaju apsolutnu nadmoc, dok bi ETFovci verovatno bili bolji kad je potrebno napraviti komponentu koja implementira neku mreznu strukturu...


Ja sam nekako oduvek mislio da jedna softverska firma ima timove softverskih inzenjera, koji imaju vodje timova (iskusni softverski inzenjeri) - da su matricno organizovani u projekte sa projektnim liderima (iskusni softverski inzenjeri) - a koji imaju svoje sistem arhitekte i projekt menadzere (organizatori) koji su sinhronizovani uz pomoc product managera (organizatora).

E, sad, poenta u celoj prici je da proizvod nece valjati i ako su softverasi losi, i ako su projekt menadzeri losi. Samo bi te mane softvera bile drugacije kod "fon-only " ili "etf-only" pristupa ;)

Sto bi se reklo, gledajuci samo znanje - rekao bih da bi i ETF-only i FON-only timovi imali mane - a najbolji tim bi bio upravo kombinacija ovih ljudi, zar ne? - mozda je to resenje svih nasih problema ovde? :)

Citat:
- Ako je u programu potrebno pratiti bilo kakav document overflow


Mislis flow?

Citat:
tu bi ETFovci doziveli ogroman poraz...(necu i ja da vam tupim o svrsi projektovanja)


... Koje se takodje uci i na ETF-u - dakle, opet - ko je dobar student, uradice posao, odakle god da je ;-)

Citat:
- Fonovski program bi bio vishe okrenut korisnicima i laksi za koriscenje...


Hmm, mozda - ali bi po onom tvom prvom paragrafu imao losije performanse - opet bi bilo los proizvod na kraju - kao sto rekoh, magija je u kombinovanju vestina - opet, mozda ETF+FON ;)

Citat:
- Dizajn programa i prezentacionog dela koji ga prati bi bio za dva koplja bolji...


Cek, zar sa FON-a dolaze i eksperti za man-machine-interaction i korisnicke interfejse... wow. Zar se metodologije studija upotrebljivosti ne rade negde drugde (industrijski dizajn), mislim... nece valjda projektanti softvera da rade i projektovanje prezentacionog dela, dodjavola - mislim da opet resenje ne bi bilo bas perfektno :)

Citat:
- Ako dodje do potrebe prezentracije, radi prodaje datog proizvoda Fonovci bi prodali duplo loshiji proizvod za duplo vishe para nego ETFovci...


Ovaj, pa pazi... ETF je fakultet za inzenjere, zar taj posao koji si naveo ne rade ljudi zaduzeni za prodaju uz pomoc logistike ljudi iz marketinga? :-) Ili izgleda projektanti softvera rade i UI dizajn a boga mi i prodaju softver ;-)

Aman bre - nema te skole koja ce napraviti "strucnjaka za sve" :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NeoDesign
Vladimir Ćetković
Software developer
Beograd

Član broj: 16257
Poruke: 138
*.vdial.verat.net.

ICQ: 23348136
Sajt: www.codesessions.com


+2 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 17:58 - pre 232 meseci
Citat:
I ja sam odusevljen da je jedan student seo razmislio i napisao algoritam za
prepoznavanje oblika
"from the scratch", i takodje bih jako voleo da vidim kako to izgleda :)

Jos nesto bih voleo da dodam, a to je da (skoro po pravilu) studenti ne rade
samostalno
zadatke za takva takmicenja nego im profesori svesrdno pomazu sve zarad
bolje
reputacije fakulteta :)


Super, samo pogadjas i nagadjas !!!!!!

Verovatno je tebi lakse da skapiras da je jedan lik napisao program tipa:

Code:
b.prikaziRezultat(a.pretraziBazu());


i to da je neki profesor u stvari pokazao metodu prikaziRezultat(), a da sam compiler zna za pretraziBazu();

od ovakvih demagoga i kretena mi je MUKA! UZAS! Samo bre nagadjas i prosipas prazne price! Jos ti fali par papira da mases okolo i bio bi isti jedan nas politicar.
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 18:30 - pre 232 meseci
@NeoDesign
Mislim da se jos jedan covek javio koji je takodje rekao da je vrlo
verovatno da profesori pomazu studentima na takvim takmicenjima... I
hvala za tako dobro opazanje (demagog i kreten), tvoja tvrdjenja su
zaista sasvim suprotno od toga, zasnovana na empirijski dokazanim
cinjenicama :)

Hint: zavrsite fax i postanite to sto mislite da cete postati, pa onda
pricajte. Ja sam svoje odradio na kraju krajeva... :)

I za kraj, posto vise necu da se svadjam/prepirem sa vama shto penite,
samo da kazem da sam se izborio za to da me niko ne izrabljuje, a vama
puno srece u trazenju zrtava za vas visokostrucni leadership :)

--
Until Eve arrived, this was a man's world. -- Richard Armour
 
Odgovor na temu

NeoDesign
Vladimir Ćetković
Software developer
Beograd

Član broj: 16257
Poruke: 138
*.vdial.verat.net.

ICQ: 23348136
Sajt: www.codesessions.com


+2 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 18:44 - pre 232 meseci
Citat:
Mislim da se jos jedan covek javio koji je takodje rekao da je vrlo
verovatno da profesori pomazu studentima na takvim takmicenjima


Kljucne reci :

1. Mislim
2. Rekao
3. Verovatno
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 18:53 - pre 232 meseci
Peni peni... :)
Pogledaj iznad mog posta sta pise, i javi se kad pokazes inovaciju sa svog faxa.
Budi razlicit od mene.

Over and out.
--
Until Eve arrived, this was a man's world. -- Richard Armour
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 19:52 - pre 232 meseci
Citat:
neo01
Naprotiv... Uci se mnogo stvari na FON-u, ali beskorisnih... O tome se radi... Ko ne veruje, neka pogleda malo skripte / puskice (a po mogucstvu i knjige od studenata), pa neka vidi sta se uci...

Pitao si me koji OS koristim... Evo recimo sada gledam skriptu za predmet "Organizacija racunara i operativni sistemi". Ne pominje se nijedan Windows izuzev 2000. Zato se pominje linux, i Unix, a od naredbi samo osnove, man, cp, ls, mv. Jel i ovde treba da se doucava jos neko znanje? I da li ovo predstavlja neko ozbiljno znanje?

A u skripti dominira gomila nebitnih stvari, izuzev za onoga ko hoce da programira OS... Umesto da Vas uce programiranju aplikativnog software-a, oni odmah na OS programiranje...

Moram da te malo demantujem ovde. Skripta "Organizacija racunara i operativni sistemi" napisao je Pavle Bataveljic koji je zavrsio ETF, ali je ziva legenda FON-a, najbolji asistent od programera, sada predaje na Kembridzu i radi tamo doktorat. Skripta je fenomenalna, omogucava da se na veoma prost nacin ukapira nacin funkcionisanja operativnih sistema sa logicke strane. Opet se vrsi nepravda jer se dobri ljudi na FON-u kritikuju (nije uzeo ni dinar za to vec je dao da se slobodno kopira za razliku od vecine menadzerskih profesora koji su lupali pecate na knjige ili uz njih stavljali kartoncice bez kojis se ne moze na ispit), covek koji je jako dugo bio asistent, nije zurio da smulja bilo kakav doktorat da bi napredovao na faksu i imao vecu platu i moc.
Da rezimiram, nije FON los zato sto su svi na njemu losi, vec zato sto takvi odlaze a ostaju / dolaze losi ljudi i losi predavaci i losi strucnjaci. I nije mi bio cilj da pljujem po FON-u po svaku cenu, vec samo da skrenem malo paznju na ono sto ne valja (a to je vecina stvari).

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 19.05.2005. u 02:42 GMT+1]
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?03.04.2005. u 22:25 - pre 232 meseci
Citat:
ETFovcima ce program brze raditi i imace manju iskoriscenost memorije nego kod Fonovaca(shto ne smatram nekom prednoscu, jer su danasnji kompjuteri dosta mocni)


Na ovo bih samo rekao sto i moja profesorka programiranja Jelica:
"Cisto neinzenjersko razmisljanje"

Pitanje
A koji ti to komp imas ??????
😀
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?04.04.2005. u 10:03 - pre 232 meseci
Citat:
kobrejabre: I da - na fonu i ostalim fakultetima ima gomila profesora sa zastarelim znanjem, koji u zivotu nisu objavili nista vredno, koji broje dane do penzije. Jos vise ima nesposobnih asistenata. Jebi ga, takav je zivot. Nije stanje takvo samo na fakultetima, pogotovo u nasoj zemlji. Valjda ste do sada ukapirali da vas nepravde cekaju celog zivota i to na svakom koraku.

Ovakav stav je simptomatičan ne samo na FON-u i ostalim fakultetima, već generalno među srpskim biračkim telom.

Dakle, "OK, stvari su takve kakve su, loše su, ćutimo i trpimo, ako budemo dobri i poslušni možda mi jednog dana postanemo asistenti, predsednici opština, članovi upravnih odbora, ministri itd itd."

Hello! Loše stvari treba da se menjaju. Ako ne mogu da se promene, mogu da se kritikuju. FON sucks. Tačka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Programiranje - Šta upisati?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79095 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.