Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje - Šta upisati?

[es] :: Vodič za učenje :: Programiranje - Šta upisati?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79111 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?16.10.2004. u 00:03 - pre 237 meseci
negde sam čuo ovo, i moram ovde da citiram:
"Bolje biti propali ETFovac nego diplomirani FONovac"
:)
Šalu na stranu, ja stvarno ne znam odakle to da je programiranje slabo na ETFu!? U prvoj godini svi rade asembler, Pascal, C. A o smerovima RTI/SI da i ne pričam. Mislim da se o ozbiljnosti predmeta o programiranju ne treba rasptavljati između FONa i ETFa. Pre između PMFa i ETFa, ali to ovde nije bilo pitanje.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Neo 2199

Član broj: 6120
Poruke: 2
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?16.10.2004. u 21:38 - pre 237 meseci
Moje iskustvo sa ETF-om :
U prvoj godini radio se Pikokompjuter(Asembler), Paskal i C. U drugoj (sada) na smeru RTI radi se C++, Java i C#.
Why is Linux like a wigvam ?
No Windows, no Gates, Apache inside.
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.83.beocity.net.



+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?17.10.2004. u 23:47 - pre 237 meseci
Pa ljudi ja mislim da je maf ubjedljivo najaci za programiranje, pa to je jednostavno nus-produkt matematike.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?18.10.2004. u 00:59 - pre 237 meseci
Ma kakav ETF, PMF, FON...

Upišeš lepo dopisne studije na University of London preko British Councila i za 3 godine i 15-ak položenih ispita dobiješ Bachelor of Science in Computing and Information Systems!

Cena po godini je oko 1700€ uključujući troškove za knjige i prijavu ispita.

Nema zajebavanja sa nadrkanim profesorima, a sve ispite polažeš pismeno u prostorijama British Councila. Tvoj rad pregledaju profesori sa Londonskog univerziteta i od njih dobijaš ocenu. Fakultetska diploma koju dobijaš se priznaje svugde u svetu. Dodatna povoljnost kod ovih studija je to što možeš paralelno da radiš i studiraš. Nema predavanja ni vežbi, samo periodično nosiš radove iz predmeta koji ti utiču na ukupnu ocenu. Dakle, uz učenje možeš i da šljakaš, skupljajući reference i kintu za otplaćivanje studija. Pri tom studiraš prave kompjuterske predmete, a ne neko ispiranje mozga kao na većini naših državnih fakulteta. Imaš i dovoljno vremena da se posvetiš specijalizaciji onih oblasti koje te najviše zanimaju.

Jedini problem bi moglo da bude to što su sve knjige i ispiti na engleskom jeziku.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?18.10.2004. u 14:54 - pre 237 meseci
Citat:
Buum
Jedini problem bi moglo da bude to što su sve knjige i ispiti na engleskom jeziku.

Ne verujem da je više ikome problem engleski jezik, pogotovu ako misli da se bavi nečim u IT-ju , mora da se zna engleski.
Citat:
Nema zajebavanja sa nadrkanim profesorima

Tek što sam upisao fax, ali za sada mi se čini da nemam ni jednog nadrkanog profesora (a i sumnjam da bi nam dali nekog nadrkanog profesora na smeru koji pokušavaju što više da promovišu (SI), iz programiranja ne sigurno), i nadam se da će tako da ostane.
Da rezimiram na topic:

FON (programiranje) > ETF (programiranje) ? - Nikako!

ETF.programiranje >> FON.programiranje !
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?18.10.2004. u 18:04 - pre 237 meseci
Nije programiranje samo znati sintaksu c,c++ i sl.

na visim godinama na etf-u postoje veoma korisni predmeti vezani za programiranje ...
strukture podataka, ekspertski sistemi, softverske tehnike, baze podataka, ... (do ostalih jos nisam stigao)
 
Odgovor na temu

Vuk Nikolić
Vuk Nikolić
Banovo Brdo, Beograd

Član broj: 4895
Poruke: 244
*.beograd-1.tehnicom.net.

ICQ: 42139643
Sajt: www.letva.org


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?18.10.2004. u 18:37 - pre 237 meseci
evo ja sam sad druga godina etf-a.

radili smo u prvoj pascal i c (pored toga i bnf i ebnf notacije, predstavljanje realnih brojeva, picocomputer...), sad u drugoj godini prvi semestar c++ drugi java i c#, pri tom da vec sad imamo algoritme i strukture podataka, sledece semestar cini mi se i arhitektura racunara (jes' da ne treba za programiranja, ali nije lose znati, zar ne)

meni se svidja :)
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
194.106.191.*



+4 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?18.10.2004. u 21:35 - pre 237 meseci
Treba ako ćeš raditi u asembleru (inače mi se čini da ovde niko nije ukapirao da je picoComputer asembler na rudimentiranoj mašini sa svega 16 naredbi) ali ne zato što direktno treba nego je lepo znati kako i kuda ide signal.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
*.beotel.net.

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?25.10.2004. u 11:47 - pre 237 meseci
ako zelis da "programiras" u VB-u ne moras da ides na fon, mozes to i kuci.

ako zaista zelis da se bavis uzbiljnim programiranjem (kvalitetnim i efikasnim) nema ti druge do etf-a. mozda ce neko poceti da brani fon, ali tek kada se nadjes na etf-u i vidis sta se sve uci o racunarima i do kojih to (drugim ljudima, po mom iskustvu, nezamislivih i nebitnih) detalja razradjeno, shvatis da ti to sve treba da bi zaista napravio dobar program.
inace etf je sada dosta olaksan, ne kazem da se manje uci ili manje nauci, ali su teske predmete podelili uveli kolokvijume... tako da je lakse zavrsiti fakultet i ostati nomalan.

sa pmf-a nikoga nisam upoznao da je tamo naucio nesto korisno o racunarima.(!?)
 
Odgovor na temu

gonadarian
Igor Popov
Youngculture
Beograd

Član broj: 14445
Poruke: 39
*.yubc.net.

Sajt: gonadarian.info


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?15.11.2004. u 07:30 - pre 236 meseci
ni FON ni ETF....
Zašto se u startu ograničavate na fakultete? Budite iskreniji i realniji....

uzmi VETŠ (viša elektrotehnička škola).
možda i postane trogodišnji fakultet što se nivoa tiče, a vidim da mnogima ne pada na pamet da idu na neku višu školu, jer je ispod nivoa. A živimo u srbiji i ne trebaju nam naučnici sa ETFa, koji i ne ostaju ovde već beže napolje, već mala i srednja preduzeća koja umeju da rade...

Ja sam nekom nešto zgrešio pa sam potrošio 2 godine na fonu. Hteo programiranje, a dobio ekonomije i organizacije sa programiranjem u tragovima. Pre bi detektovao neutrino no kod na fonu u prve dve godine....

Za ETF ne znam.

Na VETŠ sigurno naučiš više od FONa. Daje ti dobru podlogu za dalji samostalni razvoj. A imaš samo 6 obaveznih predmeta u celom školovanju - ostalo je izborno, pa se oblikuj kako ti odgovara - elektronika, mikroračunari, programiranje, administriranje,....

A traje kraće i lakše je, pa možeš i sa strane da učiš i/ili radiš.

I tako....
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?15.11.2004. u 13:00 - pre 236 meseci
Ako gledaš na softversko inženjerstvo kao na zanat, idi na VETŠ.
Pitanje je koliko možeš u životnoj karijeri da napreduješ nakon više, a koliko nakon završenog nečega kao što je ETF, ali nije na meni da pričam o tome, bolje da to kaže neko ko je iskusniji (npr. neko sa 10 godina radnog iskustva u softverskoj industriji).
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

jejaa
Jelena Aleksic
Beograd

Član broj: 53597
Poruke: 2
*.yubc.net.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 16:19 - pre 232 meseci
Ja sam sa FON-a,III-ca godina i moram priznati da ucenje programiranja na FON-u nije bolje od onog na ETF-u. Ja licno ne zavrsavam fax da bih se bavila programiranjem jer to mogu i sama da naucim ili da odem na Microsof-tov kurs. Razlika je u tome sto, heli vi to da priznate ili ne, mi sa FON-a cemo vama ETF-ovcima organizovati zivot tj. vi se samo bavite programiranjem a mi cemo da vas unajmljujemo za male pare da nam radite implementacije nasih projekata jer nas za to izmedjuostalog obucavaju, za vodjenje i projektovanje informacionih sistema.
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 17:29 - pre 232 meseci
Vi cete nekoga da unajmljujete za male pare da vam radi vase projekte?

Puna je ova jadna Srbijica takvih "menadzera" koji vec sa 20 godina
zivota sanjaju o izrabljivanju :)

Bojim se da cete, s obzirom na brojcanu nadmocnost vas izrabljivaca,
moci izrabljivati
samo jedni druge, jer ipak velika vecina onih koji znaju i hoce da
rade planira da ode
sto dalje od takvih grotesknih likova kao sto ste vi.

--
Until Eve arrived, this was a man's world. -- Richard Armour
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 18:24 - pre 232 meseci
Citat:

mi sa FON-a cemo vama ETF-ovcima organizovati zivot tj. vi se samo bavite programiranjem a mi cemo da vas unajmljujemo za male pare da nam radite implementacije nasih projekata jer nas za to izmedjuostalog obucavaju, za vodjenje i projektovanje informacionih sistema.


Mmmm flamebait :)

Zao mi je sto moram da ti rasprsim upravljacki san, ali u vecini ozbiljnih firmi project manageri se ne bave HR managementom i platama zaposlenih, vec se time bave line manageri (matricna struktura upravljanja) - a to mogu da budu i FON-ovci i ETF-ovci ili neko sasvim deseti, a ponajvise ljudi iz business administration bransi :-)

Stavise - u matricnoj strukturi, tako tipicnoj za software firme, obicno project manager nema direktan autoritet nad zaposlenima u njegovom timu vec samo "posredni" autoritet koji postize timskim radom i licnim kvalitetom - tako da se bojim da ces ti biti jako los project manager.

Sve u svemu, o tome ko se koliko placa neces imati prilike da odlucujes dok ne postanes executive - a za to svi imaju slicne sanse, vezane za licni track record - bar kada su uspesne firme u pitanju.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 29.03.2005. u 22:25 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 18:59 - pre 232 meseci
Citat:
jejaa:
Razlika je u tome sto, heli vi to da priznate ili ne, mi sa FON-a cemo vama ETF-ovcima organizovati zivot tj. vi se samo bavite programiranjem a mi cemo da vas unajmljujemo za male pare da nam radite implementacije nasih projekata jer nas za to izmedjuostalog obucavaju, za vodjenje i projektovanje informacionih sistema.


wow, koliko kljucnih reci u tako kratkoj recenici, cak ima i famozni "informacioni sistem keyword power" u sebi. morao bih da se slozim sa kolegom dimkovicem, sa ovakvim stavom ces biti katastrofalan i project i product manager, neverovatno nepogodan kadar za HR management, a takodje i los predstavnik executive management-a, jedino bih napomenuo da ETF-ovci imaju ipak donekle vece sanse da se probiju u executive management u nekoj zrelijoj sredini, pre svega zbog konkretnijeg i sireg znanja - zaista nije problem koristiti recenice tipa "vodjenje i projektovanje informacionih sistema" i za to ti apsolutno nije potreban FON. however, ohrabrujuce je sto je management u srbiji generalno katastrofalan pa sa takvim stavom imas velike sanse za uspeh (ako "uspeh" smatramo kao relativni poredbeni faktor na teritoriji SCG). srecno!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 19:04 - pre 232 meseci
Nisu svi programeri isti - oni koji 'sami od sebe' programiraju u svoje slobodno vreme, njima je bolji onaj faks gde ce imati vise slobodnog vremena da se sami usavrsavaju i da rade projekte sa strane (FON). Oni koji zele da nauce iskljucivo preko fakulteta ce bolje proci na faksu na kojem se vise radi, a to bi bio ETF.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 19:21 - pre 232 meseci
i to je sasvim tacno, ali bih rekao da ETF ipak pruza sire obrazovanje u nekom generalnom kontekstu. potpuno je drugo pitanje da li se isplati studirati ETF, to je vec stvar licne procene.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 19:34 - pre 232 meseci
Sire? Ja bih rekao da je upravo suprotno - FON ima sire obrazovanje (tehnicki predmeti, menadzment, malo drustvenih predmeta), dok ETF ima 'dublje' obrazovanje (fokus na tehnicke predmete).
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 19:46 - pre 232 meseci
U poređenju sa ETF-om (pričamo o onim starim smerovima, ne o privatnom etf fakultetu), FON nema ni T od tehničkih predmeta.

Relja, jesi li siguran da si dobro pogledao programe ovih fakulteta? :)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?29.03.2005. u 20:13 - pre 232 meseci
hm.. cini mi se da je ulaganje u studije ovih fakulteta bacanje energije i vremena, izuzev ako nemate ambiciju za dalju akademsku karijeru (preko) i imate srednju ocenu iznad proseka.

neracionalno je studirati takav sadrzaj, i narocito na to bacati 5 godina zivota (minimum, svi znamo koliko prosecno traju te studije)...


trazite alternative deco...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Programiranje - Šta upisati?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79111 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.