Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?

[es] :: Advocacy :: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46363 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 06:50 - pre 227 meseci


da ne govorim da brdo komandi radi i u XP. Mislim, to je ipak XP 'Profesional' lepo su to trebali da ubace u help
Salu na stranu, help u Win XP je ocajan, a nema niceg razumnijeg od stavljanja takvih stvari u help. Makar pod 'Help for advanced users' jer postoji WINDOWS/Help/ntcmds.chm ali nije u indexu...

Zasto bi npr. WinXP bio neljubazan za korisnika ako bi postojao i 'Help for advanced users'? Dalje, komandna linija je bogomdana za neke stvari (npr. brisanje svih 100+ rar-ova iz My Documents), da mozda treba da se krije od Average Joe-a, mozda, ali to nije opravdanje. Eto, morao sam na neki [es] da dobijem odgovor, umesto da mi stoji gde treba, u helpu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 06.09.2005. u 08:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 07:50 - pre 227 meseci
Nije to neki ES, već onaj gde si dobio odgovor :)

Ako nisi spreman da uložiš toliko vremena da samo pitaš (hej, čuo si za newsgrupe?), da malo koristiš Help ili Google, bojim se da ne treba da se baviš sa kompjuterima. Ne daj bože da nabaviš neku knjigu, je li.. ?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 07:59 - pre 227 meseci
Je li degojs, hoces li da me ubedis da MS ima izgovor za ovakav help? Da sam isto postavio na UNIX sekciji sledilo bi jedno RTFM :)
Mozes da volis Windows, ali ociglednu manjkavost priznaj ;)

Za jedan mali server/ruter XP je sasvim dovoljan, samo u kompleksnijim slucajevima Win2003 stvarno treba, a to znaju i u MS, tako da je moja obzervacija potpuno na mestu :)
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 13:12 - pre 227 meseci
O čemu ti pričaš, bre!? Pa stvarno si dosadan više sa time, ko ti je kriv kad ne znaš da koristiš pretragu!? Znaš, to ti je ono, ključne reči, ako iz prve na nađeš ono što te interesuje ukucaš više stringova, probaš druge reči i tako to. Jebote, kakve gluposti vi izvaljujete i poredite fantastičan Help u Windows-u sa onim man-đubretom!?

Žalili ste se zato što lepim tolike shot-ove ali izgleda da je vama jedino tako moguće dokazati neke stvari. Evo, Boki, samo za tebe - Windows XP SP2 Help, samo malo promenjen string:






I nemoj više da lupetaš kako XP ima loš help kad to, jednostavno, nije tačno. Počinješ da smaraš sa time, k'o Vladanko sa onim BSOD-ovima.


[Ovu poruku je menjao Palma dana 06.09.2005. u 14:17 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 13:37 - pre 227 meseci
palma, ja sam prvo pretrazivao help, pazi... To sto nije izaslo ono sto treba da izadje k'o rezultat pretrage nije do mene
Otkud ti to da sam uporedjivao windows help sa man stranicama je li?
Sta je sad ovo, moram i kljucne reci za pretragu da pamtim, k'o na Guglu
MS help je IMO ocajan i tacka.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 06.09.2005. u 14:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 17:55 - pre 227 meseci
Ocigledno mnogi drugi nemaju problema da pronadju potrebne informacije, ukljucujuci i ljude koji su ti odgovorili na onoj temi koju si linkovao.

Cudo, je l' da.. Otkud ljudi uopste znaju za komandnu liniju i alate za istu na Windowsu? Mora da im je Bil Gejts dojavio.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 18:03 - pre 227 meseci
Mozda sam ja ocekivao previse od windows helpa? Ipak je drugacije kad imas i papirnu dokumentaciju, al' nema veze.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 20:12 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
palma, ja sam prvo pretrazivao help, pazi... To sto nije izaslo ono sto treba da izadje k'o rezultat pretrage nije do mene


Jok, nego do svetog Vasilija!


Citat:
bojan_bozovic:
Otkud ti to da sam uporedjivao windows help sa man stranicama je li?


Pa sad, to kad sam napisao na umu sam imao onog što se brine za očuvanje šuma.

Citat:
bojan_bozovic:
MS help je IMO ocajan i tacka.


Kako si došao do tog zaključka? Ako je MS help očajan, koji je bolji?

Pre će biti da pričaš u prazno, pošto smo, jel' te, utvrdili da ni Help ne znaš da koristiš. O, administratoru jednoračunarskog sistema!


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?06.09.2005. u 20:45 - pre 227 meseci
@Palma

Uuu bre, pucas u prazno... Hoces flejm je li? Nadji bre pametnije da radis, napisao sam gore 'IMO' a tebi pravo na misljenje ne uskracujem.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 12:00 - pre 227 meseci
Palma, mislim da preterujes.

1. Meni ne bi palo na pamet da ukucam command-line sa crticom izmedju jer je logicno da ce te stranice da se sadrze medju rezultatima za "command line".

2. Ja kada otkucam "command line" bez crtice lepo mi izadje medju prva dva rezultata ono sto mi treba! Ne znam sto Bojanu izlazi drugacije. Mozda on nije instalirao SP2 ali to onda znaci da je i MS video da rezultati nisu dobbro. Mozda je i Bojan cackao nesto po opcijama za pretragu, ne znam. Bojane je l' si ti instalirao taj windows ili neko drugi? Ako je neko drugi mozda je ta osoba menjala nesto.

3. Te price "to je tvoja krivica a ne windows-ova" me podseca na axeza koji tako govori drugima kada nesto ne znaju da urade na linuxu. Kao da su svi korisnici iskusni pa znaju da treba da stave crticu (a u stvari ni ne treba da stave).

4. Nema potrebe da se spustas na taj nivo jer u stvari pretraga sa "command line" daje dobre rezultate, nesto ne valja kod Bojana.

Kao dokaz prilazem screenshot:


[Ovu poruku je menjao srki dana 07.09.2005. u 13:06 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 12:07 - pre 227 meseci
@Srki -

Rezultati se razlikuju izmedju WinXP i XP+SP2. Kod mene na jednom starom nepatchovanom sistemu se ne pojavljuje "Help and Information" sekcija - nego odmah "Pick a task"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 12:26 - pre 227 meseci
Ok, to znaci da je Microsoft poboljsao Help i ispravio nedostatak. Mozda bi bilo bolje da su slusali Palmu jer nema nikakvih nedostataka vec je sve greska korisnika. Isto kao na linuxu.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.varmdo.se.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 12:43 - pre 227 meseci
Mene interesuje ima li ovde moderatora... Pa 70% tekstova na temu "Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?" NEMAJU veze sa istom! Nadam se da ce neko od ES-admin ekipe jednog dana pokrenuti nekakvu raspravu o tome da moderatori ipak treba da budu aktivniji i da stanu na put glupostima koje nemaju veze sa temama...
Ako neko zeli da hvali ili pljuje (odlicni) Windows Help sistem, onda nek' pokrene novu temu!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

no banana
Paris

Član broj: 66675
Poruke: 25
*.waag.org.

Sajt: www.gnu.org


Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 21:44 - pre 226 meseci
Pojedinim administratorima i grupi njih odgovara da se svaka tema zavrsi upravo ovako. Zasto ovaj button stoji ovde a nema ga tamo i slicne stvari. Posto nista konkretno nema da se cuje na advocacy zadnjih par meseci , treba ga izbegavati, a raspolozeni MS i Unix trolovi neka se i dalje dave u sopstvenom blatu i to sve na stetu ove zajednice! Jedna _rasprava_ ne bi skodila. Pozdrav
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 22:13 - pre 226 meseci
Citat:
leka:
Ako neko zeli da hvali ili pljuje (odlicni) Windows Help sistem, onda nek' pokrene novu temu!


Pa što se ti onda žališ na ovoj temi?


Eh.. sa ovim sijuksovcima uvek ista priča.. kad se pokaže da pričaju stvari više onako samo da pričaju - ajd da palimo :) Nepravedni svet, Microsoft, moderatori.. uvek neko drugi kriv.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.09.2005. u 23:14 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 22:43 - pre 226 meseci
Citat:
degojs: Eh.. sa ovim sijuksovcima uvek ista priča.. kad se pokaže da pričaju stvari više onako samo da pričaju - ajd da palimo Nepravedni svet, Microsoft, moderatori.. uvek neko drugi kriv.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.09.2005. u 23:14 GMT+1]


E crkoh ti od smeha !
Ni sam nisi svestan koliki si majmun
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?07.09.2005. u 23:34 - pre 226 meseci
Kad to kaže linuxovac.. mora da je tako :)


Isto kao i što Direct3D nije "po standardu" jer ga nije odobrio neki tamo nezavisni komitet, kao što Registry nije dokumentovan, kao što pametni proleteri nisu stvarali Linusu brend za dž. i tako dalje i tako dalje..

To su sve stvari koje su ozbiljne, nikako smešne..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.09.2005. u 01:12 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?08.09.2005. u 00:18 - pre 226 meseci
Citat:
degojs: Kad to kaže linuxovac.. mora da je tako

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.09.2005. u 00:42 GMT+1]


Upravo zbog ovoga sam ti i rekao da si majmun. Čim neko koristi linux, po tebi automatski postaje krelac, a ustvari ti si taj koji prepisuje stavove Dimkovića i ranije Sundance-a. Kad i Ivana isključe, verujem da ćeš onda preći u "linux" tabor i prepisivati mišljenja od njih, jer sam nećeš znati šta da kažeš.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?08.09.2005. u 00:23 - pre 226 meseci
Posle svega, svih gluposti što valjate redovno - moje mišljenje o vama je takvo kakvo jeste, a ti slobodno možeš da analiziraš kako i zašto.. :) Samo nemoj ništa sa tehničke strane, provalićeš se kao i prijatelji.. Sigurno je sigurno :)


Moje mišljenje se najčešće poklopi sa Ivanovim, a ništa manje nego sa stavovima i ostalih iz Windows "tabora". Što se Suna tiče, bojim se da i tu grešiš, ako ništa - dosta duže sam ovde od Suna tako da.. Mada, i tu je ista stvar: mišljenja nam se najčešće poklapaju. Šta da ti radim, ja sa tim nemam problem. A kako ti to doživljavaš i proživljavaš, tvoja je stvar.

I Relji i Ivanu je sigurno to područje (OpenGL, D3D) mnogo bliže nego ostalim, tako da, za razliku od sijuksovaca, držim da je pametnije ćutati nekad.

Glavno, da ti ništa nisi napisao na bilo koju temu, tj. od cele priče, ti o majmunima.. Šta je bilo, strah je možda da se isprovaljuješ kao i kolege? Pa onda, najlakše je javiti se i napisati - "E ti si majmun." :) LOL Argument i po u raspravi :)


Što ne pomogneš kolegama? Evo, reci nam malo o OpenGL vs D3D, nedokumentovanom registriju, nedostatku informacija za alate iz komandne linije za Windows, itd?

Citat:
Kad i Ivana isključe, verujem da ćeš onda preći u "linux" tabor i prepisivati mišljenja od njih, jer sam nećeš znati šta da kažeš.


Niti će Ivana da isključe (možda i hoće - kad i Linux bude bolji od Win :), niti ću ja u tabor sa sijuksima (ovo je još budalastije). E baš kako ovo tačno prognoziraš, tako su vam tačne i prognoze poslednjih 10 godina na relaciji Lin vs Win.

Opet tropa. Već je normalna pojava da pričate svašta..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.09.2005. u 02:39 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?08.09.2005. u 03:01 - pre 226 meseci
Nego da se mi vratimo na temu dokumentacije i komandne linije.

Bojane jesi li probao da guglaš? Evo šta je meni vratio upit: windows xp command line

http://www.google.ca/search?hl...dows+xp+command+line&meta=

Prvi link.. čak te odmah upućuju i na Support Tools paket koji je na disku. Komplikovano?


[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.09.2005. u 04:04 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46363 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.