Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

[es] :: Advocacy :: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 63303 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?26.10.2005. u 23:57 - pre 225 meseci
Citat:

Ceka a taj dobar standard je pao sa neba ? :) Doneo ga je profit, a tako veliki skok standarda za 20-30 godina moze da donese samo ogroman profit koji je moguce dobiti samo exploatisanjem radne snage u zemljama treceg sveta i trpanjme $$$ u dzepove istim tim zemljama (njihovim vodjama) da bi na vlasti ostali da dopustaju isto to exploatisanje. Jos gora varijanta je ako su ti $$$ u obliku kredita.


Doneo ga je rad - standard donosi drustveni proizvod, a u drustveni proizvod pre svega moras ukalkulisati koliko neka zemlja proizvede robe i izveze servisa. To sto su Ameri dobri i u jednom i u drugom je sasvim druga stvar - i na osnovu razlike oni ubiraju profit.

E, sad, imas li ti neku bolju ideju, da je oprobana u praksi? ;-)

Citat:

Gomila stanovnika su investitori kroz akcije a neodlucuju niocemu... :) Kupis akcije google-a i sad mislis...strava sad sam i ja jedan od vlasnika... Lepo su kapitalisti izvrnuli znacenje reci vlasnik a tako lepo zvuci :)


Igra velikih brojeva je u pitanju - naravno da ti ne mozes da odlucujes o Googletu ako si ulozio u njega 1000 eura... izvini, a sta bi ti hteo? CEO stolicu mozda? ;-) Ne znam da li znas, ali ako si licno vlasnik nekih akcija i imas iole znacajniji broj - po zakonu imas pravo da ucestvujes na glasanjima akcionara. Sta vise od toga mozes da ocekujes? Ja ne znam.

Eto imali smo komunizam gde su tetkice odlucivale o viziji firmi na socijalistickim saborima - i vidi dokle je to stiglo - pogledaj svaku komunisticku firmu... sve propalo i degradiralo se do krajnjih stepena nerada. Ako nije propalo odmah, u konkurenciji kapitalistickih firmi je propalo dok kazes keks.

Onda se vrati na drawing board ;-)

Zar ja moram da ti objasnjavam zasto je viselojno ustrojstvo kapitalisticke kompanije bazirano na novcu (investitori) i kompetenciji (menadzment) bolje za funkcionisanje te firme, a samim tim i za radnike jer ce imati vise? Ti bese studiras menadzment? Ajde onda da se ne zamaramo time, posto i ti i ja onda jako dobro znamo zasto je tako - deal? ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.10.2005. u 00:59 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.229.*



+629 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?26.10.2005. u 23:58 - pre 225 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, manje gladnih - izvoli pogledati referentnu literaturu UN o statistikama i trendovima u poslednjih 5 decenija, i posebno obratiti paznju na procenat gladnog stanovnistva u odnosu na ukupan broj stanovnistva - i to upariti sa trendovima rasta stanovnistva u razvijenom i nerazvijenom svetu... onda to stavi na papir, pa mozda i zasvetli neka sijalica.

I dodaj žlicu Vegete...:)
Kao što svi dobro znamo, statistika je majka svih muvanja, naročito u ovakvim slučajevima koje ti navodiš. Ja citiram samo jedan podatak 824 000 000 gladnih.
Citat:
Siguran sam da i ti to jako dobro shvatas - ali te zelja da u diskusiji o komunizmu budes u pravu (nostalgija? ;-) prosto sputava da to priznas ;-)

Ma već me je neko ovde prozivao da želim da uvek budem u pravu, tako da nemoj me ograničavati samo na komunizam :)

Btw Nisi mi odgovorio (znao sam) na pitanje iz prošlog posta?

@Dragi Tata: Stoji ono što si rekao, ali to su stvari (govori,textovi) iz perioda osvajanja vlasti i dodvoravanjima masi. Fakat je da je ubijao i progonio komuniste a ne kapitaliste, te se Brka i Ćela moraju staviti u 'good guys'.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 00:06 - pre 225 meseci
Citat:
Zar ja moram da ti objasnjavam zasto je viselojno ustrojstvo kapitalisticke kompanije bazirano na novcu (investitori) i kompetenciji (menadzment) bolje za funkcionisanje te firme, a samim tim i za radnike jer ce imati vise? Ti bese studiras menadzment? Ajde onda da se ne zamaramo time, posto i ti i ja onda jako dobro znamo zasto je tako - deal? ;-)


Ne trebas da mi objasnjavas , znam to ;) nego nisi izgleda shvatio da sam ja ustavi protiv toga a ne da govorim da to nije tako ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 00:06 - pre 225 meseci
Citat:

I dodaj žlicu Vegete...:)
Kao što svi dobro znamo, statistika je majka svih muvanja, naročito u ovakvim slučajevima koje ti navodiš. Ja citiram samo jedan podatak 824 000 000 gladnih.


A ja ti citiram podatak da je procentualno pre 50 godina broj gladnih bio daleko veci. Sta to govori? Da su ljudi danas manje gladni u proseku...

Glupo je izvlaciti bilo kakve druge zakljucke iz ovoga MyWay, i ti i ja se slazemo da to nije dovoljno - ali stoji fakat da se na tome ipak radi.

Citat:
MyWay
E ovo tvoje je very funny 'kapitalizam evoluirao u humanije društvo'.
Kada tačno? Reci mi, a ja ću se potruditi da ti nađem primere humanosti kapitalista +- koja godina u odnosu na tvoju.(i gratis primer demokratije :) )


U poslednjih 3-4 decenija - i i dalje evoluira.... doduse malo dalje od planete cuda zvane Srbija koja ce morati malo da se ukljuci u tokove ;-)

Evolucija je smanjenje radne nedelje, daleko bolja zdravstvena i socijalna zastita ali na ekonomskoj fondaciji a ne na utopiji i prinudnom radu za male pare zarad odrzavanja socijalnog mira kao u komunizmu, veca prava i slobode manjina i izolovanih grupa i sl...

Sve se to desilo u poslednje 3-4 decenije, kako u EEC, tako i u USA, Japanu i Kanadi.

To sto ces ti, na zalost po ugledu na neke kafanske filozofe iz Srbije da nalazis pojedinacne primere koji navodno to "pobijaju" je uzaludan i krajnje nepotreban posao, sorry.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 00:08 - pre 225 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Ne trebas da mi objasnjavas , znam to ;) nego nisi izgleda shvatio da sam ja ustavi protiv toga a ne da govorim da to nije tako ;)


Pa dobro, da bi bio protiv toga - i bio na mestu, moras imati na umu neko bolje resenje.

Inace se svodi na lajanje na zvezde - e, sad, ti ne shvatas ni da "mi kapitalisti" ;-) ne kazemo da je resenje odlicno - ili da smo posto poto za njega, ali da jednostavo za sada nema boljeg.

Nastavicu, licno mislim da ce i neko bolje resenje biti evolucija postojeceg, a ne revolucija - no videcemo sta ce vreme reci ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.229.*



+629 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 00:14 - pre 225 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Sve se to desilo u poslednje 3-4 decenije, kako u EEC, tako i u USA, Japanu i Kanadi.

To sto ces ti, na zalost po ugledu na neke kafanske filozofe iz Srbije da nalazis pojedinacne primere koji navodno to "pobijaju" je uzaludan i krajnje nepotreban posao, sorry.

Izgleda se nismo razumeli od početka.
Za tebe je 'humano' ono što je dobro samo za tebe, a ostali...jbga
To je isto kao kad bi sebe nazivao ljubiteljem životinja samo zato što se fantastično staraš o svom ljubimcu, bez obzira što se trudiš da šutneš svako drugo kuče koje sretneš.

I na koliko je to ljudi delovao humani kapitalizam (kad sabareš navedene) a na koliko nije?


[Ovu poruku je menjao MyWay dana 27.10.2005. u 01:15 GMT+1]
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 01:47 - pre 225 meseci
Citat:
MyWay:
@Dragi Tata: Stoji ono što si rekao, ali to su stvari (govori,textovi) iz perioda osvajanja vlasti i dodvoravanjima masi. Fakat je da je ubijao i progonio komuniste a ne kapitaliste, te se Brka i Ćela moraju staviti u 'good guys'.


Pa i Staljin je pobio više komunista nego kapitalista (osim ako ruske seljake sa par desetina hektara zemlje koje je pomlatio ne smatraš kapitalistima). Šta to dokazuje?

Poenta je da je i većina ekstremnih desničara u ekonomskom pogledu vrlo bliska komunistima - kao što rekoh pogledaj programe Lepena, Žirinovskog i ostale bratije - suvi komunizam začinjen nacionalnom netrpeljivošću.

A Brku nazivati "good guy" je u najmanju ruku neukusno. Čovek je svetski rekorder u broju ubistava, a činjenica da se u jednom trenutku našao napadnut od strane sličnog zlikovca teško može da ga opravda.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 07:02 - pre 225 meseci
Citat:
MyWay
Izgleda se nismo razumeli od početka.
Za tebe je 'humano' ono što je dobro samo za tebe, a ostali...jbga


Ma mani se filozofije MyWay - vidis, nisi ni ti odgovorio na moje pitanje - kako je drug Staljin onda uticao na smanjenje svetskog siromastva i gladi? ;-)

Citat:
To je isto kao kad bi sebe nazivao ljubiteljem životinja samo zato što se fantastično staraš o svom ljubimcu, bez obzira što se trudiš da šutneš svako drugo kuče koje sretneš.

I na koliko je to ljudi delovao humani kapitalizam (kad sabareš navedene) a na koliko nije?


Vidi, MyWay - ovo postaje malo dosadno - u jednom od mojih postova ces procitati srz - komunizam je zasnovan na besmislenoj ekonomskoj fondaciji - nije odrziv i degradira jedinku u mnogim pogledima - kapisci?

Takav sistem nije u stanju da stvori ni minimum uslova da se unapredi proizvodnja dobara kako bi bilo dovoljno bogatstva za sve - to se videlo i u SFRJ, i u Rusiji i ne znam ti ja sve gde ne. Jednostavno ne ide - mozemo razgovarati o tome zasto ne ide, mada mislim da smo i na tu temu sve rekli.

Kapitalizam, jeste zasnovan na pohlepi i sve to - ali je bar u stanju da unapredjuje kvalitet zivota - ne svih odjednom, ali indirektno i onih koji su siromasni ukupnim povecanjem proizvodnje i smanjenjem cena proizvoda samom evolucijom proizvodnog procesa.

Mozda moze bolje - MyWay, ali komunizam sigurno nije sistem koji je mogao bolje - pokazao se on jako "dobro" u praksi - i to je razlog zasto su svi pobegli od njega kao djavo od krsta.

U tome je poenta - mozes ti da lajes na kapitalizam koliko hoces - nije da se ni ne slazemo oko gladnih i sl..., ali komunizam (zovi ga i socijalizam, kako god hoces) se dokazao 100x gorim u praksi, u svim drzavama u kojim je bio implementiran - i stvarno ne znam sto je to toliko tesko da se prizna kad je ocigledno i vidljivo kao dan.

Probaj da zamislis cuveno "blagostanje SFRJ" bez milijardi i milijardi dolara kredita stiglog sa "mrskog zapada" - koji komunizam/socijalizam nije uopste ni bio u stanju da vrati, a onda su 1990-tih stvari stigle na naplatu. Ej jbt - pricamo o drustvenom sistemu i kao dobar pominjemo onaj koji se odrzavao na tudjoj pomoci bez izgleda za povracaj.

Mislim... u takvim uslovima bi i anarhija palila - sipas pare sa strane, i svi sede na ulici, nose cirokane i cevce pivo.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.10.2005. u 08:28 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vedran_74
Vedran Ibrahimovic
Bg-Zeleznik

Član broj: 70321
Poruke: 4
195.252.104.*



Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?27.10.2005. u 12:31 - pre 225 meseci
Procitao sam letimicno vase replike na pitanje i moram konstatovati da ni na jednom mestu nisam nasao da se neko dotakao sustine i da je dao odgovor na pitanje?

Ponudicu vam da sami dodjete do zakljucka?

Prvo ta ideja je stara, pa da kazemo koliko i svet, a komunizam je samo pojavni oblik.
Sustina je u sledecem:

Kad jedna grupa (nazovimo je grupa A) hoce da smeni drugu grupu (grupa B) na vlasti, koristi se lukavim idejama o boljitku mase koje ce doci ukoliko masa stane na stranu grupe A a protivu grupe B!

Kada masa ponesena laznim obecanjima zbog interesa grupe A potpuno unisti grupu B, onda se pocetna ideja, u nasem slucaju to je bio komunizam, baca na smetliste...

Ta ideja je znaci u korenu bila predodredjena da prirodno propada, kao sto je i propao Kumunizam.


Naravno, stvar je slicna kada su i druge ideologije u pitanju.
Ako je neko nepoverljiv prema ovome gledistu neka se seti 5-og oktobra.
Ne aludiram ni na ciju stranu!
Ali i demokratija je jedna od laznih ideologija covecanstva...


U literaturi sam nasao da je komunizam ali onaj globalni krajnji cilj covecanstva posto bi podrazumevao i globalnu imperiju, a ko bi bili globalni gospodari takvog globalnog drustva?

P.S. Nepoznavanje sustine dovodi da se masa i dalje glozi medju sobom pa neka propala ideja se ponovo analizira traze se prednosti nedostaci i sl...



Prica ima i svoj drugi deo....
Ali o tome drugom prilikom.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 02:25 - pre 220 meseci
a sta je s onim da komunizam treba doc poslije kapitalizma? to ste malo zaboravili...



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 08:16 - pre 220 meseci
Citat:

Ali i demokratija je jedna od laznih ideologija covecanstva...


To kazu tamo gde ne funkcionise ;) Za demokratiju je ipak neophodan jedan odredjen stupanj razvoja i zrelost drustva - i nisu bas svi u 2006 to dostigli. Na srecu, situacija je daleko bolja nego 1956 ili 1906, recimo.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 20.03.2006. u 09:17 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 13:43 - pre 220 meseci
Citat:
vedran_74:
Ali i demokratija je jedna od laznih ideologija covecanstva...


Naravno. Kao ideologija, demokratija je promašaj. Međutim kao društveno uređenje, demokratija ipak funkcioniše i mada je daleko od "savršenstva" i "raja na zemlji", može se bar reći da je "najmanje loša" od do sad isprobanih modela uređenja društva.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 18:51 - pre 220 meseci
zar demokracija ne znaci samo da narod bira vlast? u demokratskom sustavu narod 2000. godine moze izabrati nacisticku vladu, a 2004. godine izabrati komunisticku vladu.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 20:46 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To kazu tamo gde ne funkcionise Za demokratiju je ipak neophodan jedan odredjen stupanj razvoja i zrelost drustva


Da, a da bi ta nazovi-demokratija kod njih funkcionisala, u ostalim zemljama pomažu kriminalce, lopove i političare da upropaste i ono što nije dovoljno upropašćeno, pa da to kupe za džabaka. To su te "velike demokratije, uzori čovečanstva", u kojima je dozvoljeno pobiti 50000 crnaca kad demonstriraju što su ljudi drugog reda i poretka, gde su mediji toliko slobodni da je to prosto smešno, a dižu frku kad se kod nas u nekoj kafani potuku jedan pijani Srbin i jedan pijani Mađar oko konobarice To su te demokratije koje na krilima "milosrdnih anđela" donose slobodu i prosperitet, a da bi to tamo gde ga donose i očuvali, prave vojne baze na površini od 700 hektara. Vole oni Irak i iz želje da donesu raj demokratije, pozivaju narod Iraka da ne pali naftna polja. Da bi svoje javno mnjenje što duže očuvali dresiranim, uništavaju i ubijaju sve druge. I ne znam o kakvom komunizmu govoriš. Komunizam nigde nije postignut, realno jer je prirodno nemoguć. Mi i druge zemlje smo kao društveno uređenje imali socijalizam, koji je teoretski prelazni oblik iz kapitalizma u komunizam. Komunizam je nemoguć, jer je čovek tako sazdan, ja hoću da imam bolji auto od tebe, ti hoćeš lepšu kuću, ja hoću lepšu ženu, prohtevi su nam različiti, i stečena sredstva ćemo različito trošiti, ja ću biti sposobniji od tebe, pa ću imati uspeha, itd. U prirodi svih živih bića je težnja da jedan (ili manja grupa) dominira nad drugima, i uživa plodove ukupnog rada, dajući drugima mrvice. Socijalizam je lepo zamišljen, ali je od starta bio nepošten. "Komunisti" su nakon rata proterali iz Dedinjskih vila tadašnju buržoaziju, da bi se oni uselili u njihove vile, i imali na raspologanju njihov luksuz, i samim tim postali crvena buržoazija. To je prirodno, čitao sam negde skoro da čak i neki minijaturni ćelijski organizmi imaju tendenciju dominacije nad drugima svoje vrste. Socijalizam je propao zbog vlasništva nad kapitalom, i odnosa prema radu, a za državni aparat koji je trebalo svime da upravlja, profitabilnost je bila u drugom planu (ne uvek, ali...) dok im je u prvom planu bilo da na rukovodeća mesta dovode svoje poltrone, često i nekopetentne ljude, da bi radili šta im se kaže, itd. Odnos ljudi je došao do tačke da "nije moje, boli me qrac", da bi se pred slom socijalizma stiglo do tačke da niko nije hteo da radi, a tražili su plate, penzije, bolovanja, itd. Socijalizam bi teoretski mogao opstati samo ako bi bio na snazi u celom svetu, što je u praksi nemoguće, jer vlasnici velikog kapitala na zapadu bi vodili rat do uništenja čovečanstva, samo da zadrže svoju dominaciju. Sa druge strane, istina je da je kapitalizam sa proizvodno-ekonomskog stanovišta profitabilniji i fleksibilniji sistem, i kao što smo mogli videti, odneo je pobedu. Međutim, najveća laža koja se nama nudi danas je ta nazovi-demokratija. Nakon 2. svetskog rata, bilo je "narode, komunizam je sistem pravde i pobede", pa se narod posvetio tome. Pa od 50-ih naovamo trista stabilizacija, reformi, do 90-tih; onda smo propali, nešto ranije pao berlinski zid, ostala je samo jedna super-sila, i sve se promenilo. Međutim, kapitalizam je sazdan na eksploataciji siromašnih. Kao društveni poredak je nehuman. Evo, gledam večeras u vestima, Engleska fudbalska asocijacija uložila je za novi stadion na Vembliju 1300000000 (milijardu i trista miliona) evra. Čini mi se da sam negde pročitao da u Britaniji ima oko milion beskućnika, pa vidite koliko bi se za te pare moglo izgraditi stanova. E, to je po meni jedan značajan pokazatelj odnosa jedne države prema sopstvenom narodu. Kako ja onda u Srbiji mogu verovati da oni žele nama ovde da pomognu da im sutra budemo ravnopravni partneri, i zato treba sve da im damo na upravljanje. Ja to ne mogu, i ta Evropska unija za mene je isto jedna šarena laža, koja se koristi da natera siromašnu zemlju da bude poslušna. Idealan sistem je taj gde široke narodne mase imaju novac i lepo žive, a nešto najbliže tome vidim u Švedskoj. Po meni, oni su idealan primer kako jedno društvo treba da izgleda.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 21:05 - pre 220 meseci
Pa Švedska je demokratska zemlja. Ili misliš da nije?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 21:12 - pre 220 meseci
Citat:
Mladen Isakovic:
To su te "velike demokratije, uzori čovečanstva", u kojima je dozvoljeno pobiti 50000 crnaca kad demonstriraju što su ljudi drugog reda i poretka


Kad se to desilo i gde tacno?

Citat:
gde su mediji toliko slobodni da je to prosto smešno


Ke???

Ne znam, ali kad pogledam petkom Bila Mahera na HBO, ovakve izjave mi deluju u najmanju ruku smesno.

Citat:
a dižu frku kad se kod nas u nekoj kafani potuku jedan pijani Srbin i jedan pijani Mađar oko konobarice


Vidis kako ti znas da su se ta dvojica potukla i da je jedan bio Srbin, a drugi Madjar.. I sad oni dizu frku, a ne mi sami. Nekad imam utisak da se takve stvari i prepricavaju samo ne bi li se zaostrilo jos vise - samo se izostavi deo oko konobarice i evo price kako su Madjari pretukli Srbina ili obrnuto..




[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.03.2006. u 22:16 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 21:42 - pre 220 meseci
Citat:

To su te "velike demokratije, uzori čovečanstva", u kojima je dozvoljeno pobiti 50000 crnaca kad demonstriraju što su ljudi drugog reda i poretka, gde su mediji toliko slobodni da je to prosto smešno,


Ne bih da zvucim uvredljivo, ali u ovoj recenici se vidi da nisi skoro putovao dalje od Horgosa... na zalost, valjda ce jednog dana i u Srbiji biti normalno provoditi neko vreme u godini i drugde u svetu, pa ces mozda i videti da stvari nisu bas onakve kakve su Politika, Borba, RTB i finalno RTS predstavljali o "svetu tamo daleko" .

Citat:

Da bi svoje javno mnjenje što duže očuvali dresiranim, uništavaju i ubijaju sve druge.


www.jat.co.yu
www.lufthansa.com
www.britishairways.com

Ucini sebi uslugu, prosetaj malo... nije vise ni tako strasno skupo, a moze biti vrlo korisno :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 20.03.2006. u 22:47 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 21:43 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: Kad se to desilo i gde tacno?


U Los Anđelesu, 198x i neke, ne sećam se tačno tačne godine.

Citat:
Ne znam, ali kad pogledam petkom Bila Mahera na HBO, ovakve izjave mi deluju u najmanju ruku smesno.


Ne znam tog lika, mislio sam na BBC, CNN, itd. To je gore od Miloševićeve tv-Bastilje n puta! To je prava ratna mašinerija, jedno od najvećih oružja za masovno uništenje, koje te ubija lagano, godinama. A gomile laži i koje-kakvog sranja koje proturaju, pa to ti je da se smeješ, ali ti i nije do smeha.

Citat:
Vidis kako ti znas da su se ta dvojica potukla i da je jedan bio Srbin, a drugi Madjar.. I sad oni dizu frku, a ne mi sami. Nekad imam utisak da se takve stvari i prepricavaju samo ne bi li se zaostrilo jos vise - samo se izostavi deo oko konobarice i evo price kako su Madjari pretukli Srbina ili obrnuto..


Ne znam ja, nego to kreće ovako: javlja prvo CNN i slični: savet EU razmatrao je pitanje međunacionalnih sukoba u Vojvodini, bla, bla.... da bi se dikla frka u EU parlamentu, da bismo dobili za nedelju dana posmatrače, koji najednom nestanu i priče zamru, i šta na kraju saznamo: potukli se oko konobarice dve pijane budale, jedan Srbin i Mađar, inače iz susednih sela, a to odjednom postade međunacionalni sukob. A Francuska, mesec dana pravog rata između arapa i milicije? Ko je njima slao posmatrače? Ko šalje posmatrače na Gvantanamo na Kubu? Pa jel' to treba da podržim? Oni mene teraju da u isto vreme svoje šaljem u strani sud, i u isto vreme da potpišem sporazum gde se zalažem da se njihovima sudi u njihovim zemljama?? E, izvini na psovci, ali jebo ja sve to!

Citat:
Dragi Tata: Pa Švedska je demokratska zemlja. Ili misliš da nije?


Hm, jeste, i mnogo više od toga. Ako si pažljivo čitao, ja sam govorio da demokratije u nekoj većoj meri ima u njihovim zemljama (čitaj u zemljama zapadne Evrope, i nekada u SAD), a svuda gde je oni bombama i sankcijama uvode, nema je ama baš nimalo, čak naprotiv. Švedska je nešto drugo, jeste da su visoki porezi, ali su i socijalna davanja velika, jaka i ozbiljna privreda, tako da narod može biti opušten, da ima kvalitetan i komforan život koji sebi može da priušti, i to mu je motivacija za rad i kreativnost, pored mnogih drugih faktora. To je sistem gde široke narodne mase imaju novac. To je, po meni, primer kome čovečanstvo treba da teži. Ipak, nisam siguran da je sprovodljiv svugde.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 21:49 - pre 220 meseci
Citat:

U Los Anđelesu, 198x i neke, ne sećam se tačno tačne godine.


Ubijeno 50000 crnaca u Los Andjelesu neke "ne secas se tacno tacne" godine?

Mislim da ti ipak malo izmisljas ;)

Jesi bio mozda nekad u LA? Ko ti je ispricao pricu za 50 hiljada ubijenih crnaca - jel imas ti predstavu koliko je to suluda cifra?

Citat:

Ne znam ja, nego to kreće ovako: javlja prvo CNN i slični: savet EU razmatrao je pitanje međunacionalnih sukoba u Vojvodini,


Daj URL link - mora da ga imas... posto se CNN po ceo dan bavi Vojvodinom ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 20.03.2006. u 22:54 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.03.2006. u 21:56 - pre 220 meseci
To sto ti pricas za LA se desilo 1965. Deslio se u blizini LA-a u Watts-u. Ubijeno je 34-oro ljudi. Tako da je to mnogo manje nego 50 000. ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Watts_riots
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 63303 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.