Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firebird vs MySQL

[es] :: Advocacy :: Firebird vs MySQL

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8619 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Firebird vs MySQL02.04.2005. u 01:41 - pre 232 meseci
Citat:

Izvini, ali koliki je problem otići na Google i ukucati šta te zanima?


Ne pricamo o tome koliki je problem naci potrebnu informaciju na mrezi, vec o tome sto se ona ne nalazi tamo gde treba da se nalazi - u dokumentaciji.

Citat:

na MySQL?
Ne znam za tebe, ali ja takođe ne vidim iole kompleksniji DB sistem bez tih mogućnosti. Jednostavno, prednosti su mnogostruke.


Radio sam sa oba sistema i dosta dobro im poznajem i prednosti i mane. Inace, sve to sto se pominje (i jos po nesto) MySQL ima u svojoj verziji 5 beta. Naravno, dok se to dokaze u praksi i isprave greske, proteci ce jos mnogo vode Dunavom. Ali, on ih ima...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Firebird vs MySQL02.04.2005. u 03:17 - pre 232 meseci
Citat:
Ne pricamo o tome koliki je problem naci potrebnu informaciju na mrezi, vec o tome sto se ona ne nalazi tamo gde treba da se nalazi - u dokumentaciji.


Pa sad.. ne vidim to kao Big Deal argument iz prostog razloga što sam često koristim internet kao izvor informacija. Ako ćemo dodatno da se ograničavamo pa da kažemo da ne možemo ni da kupimo knjigu Helen Borrie, e pa ***i ga.

Mnogo više vode će proteći Dunavom dok ti dočekaš stabilan MySQL sa svim tim funkcijama nego dok nađeš sve što ti treba od informacija za FB na netu.

Zar ne vidiš da su ljudi (uključujući i tebe) već pronašli šta im treba za FB (a da situacija kod nas nije kakva jeste, pa da se pomenuta knjiga 'ladno kupuje ako treba, kako bi tek onda bilo?), a stabilan MySQL sa svim tim mogućnostima? Gde je? Nema. Biće, to stoji, ali to "biće" ne pomaže danas mnogo, zar ne?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Firebird vs MySQL02.04.2005. u 13:42 - pre 232 meseci
Offtopic:
Zelim samo da pozovem sve, koji koliko-toliko poznaju FireBird da svojim aktivnim ucestvovanjem, savjetima, komentarima i sugestijama doprinesu popularizaciji tog RDBMS-a na ovom podforumu - FireBird.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
62.162.216.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: Firebird vs MySQL13.06.2005. u 10:38 - pre 229 meseci
MySQL i FB nisu uopste konkurencija jedan drugome. Oba dva imaju svoje market niche koje karakterizira ovde dve baze.

Pre bi uporedio MS SQL Server sa FB nego MySQL. Ali ipak, samo recite koji MySQL zelite uporediti ? 3.x, 4.x ili 5.x ?

Jedino se 5.x moze uporediti sa FB i da ipak izgubi teskim nokautom. FireBirdov concurrency versioning engine radi u produktivnim sredinama jos sa 1981 !!!! MS SQL server jos ne podrzava verzioning! Oracle i DB2 su druga liga u kojoj se prije pomenute baze ne natecu i oba dva (ora/db2) podrzavaju versioning. Toliko o core engine-u, o transakcijama i o izolaciji. U ovoj oblasti, FB jedino moze da se uporedi sa Oracle, DB2 i Postgres. Sve ostalo je decja igra.

Sto se tice o pogledima, trigerima i serverskim procedurama, opet FB ima sve to vec 10 godina u produktivnim sredinama a MySQL jos je teska beta.

Sto se tice security ... MySQL ne podrzava security privilegije izmegju DB objekata. Znaci ne mozete tretirati DB objekt kao user.

I opet .... MySQL i FB su dve razlicne baze sa razlicnim primenama.

Bas bi voleo da neki Postgres guru uporedi FB sa Postgres, mada mislim da bi rezultat bio "tie".
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Firebird vs MySQL13.06.2005. u 12:59 - pre 229 meseci
Citat:
Riste Pejov: Pre bi uporedio MS SQL Server sa FB nego MySQL. Ali ipak, samo recite koji MySQL zelite uporediti ? 3.x, 4.x ili 5.x ?


Kad već spominješ novije mySQL...šta misliš o Yukonu, da li je valja taj shit šta?

http://download.microsoft.com/...c800f/SQLServer2005ProdOvr.doc

http://www.wisdomforce.com/dwe...SSQL2005_ORACLE10g_compare.pdf

 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
217.16.84.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: Firebird vs MySQL13.06.2005. u 22:21 - pre 229 meseci
Ma nisam reko da je MS SQL shit :) nego da samo nema versioning. A evo iz drugog linka koji si poslao:

Citat:

The most notable feature added in MSSQL 2005 is probably a new isolation level called Snapshot Isolation (SI). The idea has been to add row versioning option to MSSQL so that
• Updates will not block the select operation.
• If working in so called "Read committed snapshot" isolation level which is equivalent to SCN based consistent read mode, then all fetched rows will be returned in the same state as it just was on select statement execution.
• If working in so called "Snapshot Isolation (SI)" isolation level, then all fetched rows will be returned in the same state as they were on transaction begin


Tema je bila MySQL vs FB, tako da druge baze koje sam naveo su samo radi reference a ne da uporedjujem FB ili MySQL sa kojom bilo drugom bazom. MS SQL je enterprise class baza i valjda bi trebao biti Mr Bean da kazes da je MS SQL shit. Koliko ja voleo FB ili mrzeo MS SQL ne mogu reci da je MS SQL shit, jer u najmanju ruku "8 sati na dan" MS SQL-a meni placa racune :)
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Firebird vs MySQL

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8619 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.