Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?

[es] :: Advocacy :: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26108 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?07.03.2005. u 09:33 - pre 232 meseci
Mozda je ovo pitanje malo glupo i laicko ali me bas interesuju vasa misljenja.

Do sada sam stalno slusao kako je Windows ne bezbedan a Linux siguran i zasticen kao beli medved.

Ali koliko vidim svugde po internetu i po temama na ovom forumu da se uglavnom hakuju Linux serveri. Da li je to stvarno tako i zasto?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?07.03.2005. u 09:46 - pre 232 meseci
Po meni sve je to isto...Novi bugovi(ranjvosti) izlaze svaki dan....tako da zavisi kakav server dizes i za sta???
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?07.03.2005. u 09:49 - pre 232 meseci
Pa mislim na web servere, znaci sa podrskom za php, mysql, perl, cgi, znaci i Windows i Linux server sa istom podrskom koji je tu bezbedniji i zasto koje su razlike?
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?10.03.2005. u 10:11 - pre 231 meseci
da win je sigurniji uz tonu programa ,zatvorene portove ,linux je sigurniji ,jednostavno user treba da se uloguje kao root da bi nesto promenio ,dok u win-u lagano mozesh izbrisati neke systemske fajlove ,josh te samo pita jesi li siguran ,i onda brishi ladno ,
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?10.03.2005. u 10:35 - pre 231 meseci
Server je onoliko siguran koliko i najslabija karika u lancu sigurnosti. U praksi to je najcesce administrator, tako da bih se usudio reci da sigurnost servera bio on Linux ili Windows zavisi iskljucivo od sposobnosti admina.

Sto se tice konkretne primene koju pominjes, ja bih ti toplo preporucio Linux, jer iskreno ne znam ni za jedan production server koji vrti to okruzenje koje pominjes (koje se tipicno zove LAMP - Linux Apache PHP MySQL) a da se server ne vrti na *nix-u (u principu linux, mada sam se ja susretao i sa bsd-em pa i sa aix-om).
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?19.03.2005. u 23:41 - pre 231 meseci
pa hakuju se linux serveri vise jer ih je vise! logicno.. ista prica kao i za phpbb.

I to rade vecinom klinci koji jure exploite, a najlakse je naci exploit za nesto sto je jako popularno... a to je Linux + apache.. odnosno LAMP okruzenje kako kaze dinke.

Tako da, ultimativna sigurnost ne postoji, ali svakako je dobar primer naveo fade. :)

Svakako da je ovde linux platforma u prednosti nad Windowsima.

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?20.03.2005. u 16:23 - pre 231 meseci
Citat:
Mister Big Time: Svakako da je ovde linux platforma u prednosti nad Windowsima.


A zašto je u prednosti?

Bez metanja reči drugima u usta!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 01:34 - pre 231 meseci
Nisam mislio na ovde kao ovde na forumu, nego uopsteno.. u oblasti interneta.

A zasto je u prednosti - nemam ja pojma, ali statistike kazu da su mnogo korisceniji linux sistemi na netu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 02:31 - pre 231 meseci
Možda zbog cene, pa onda kad trebaš da hostuješ milion bezveznih sajtova, pa jevtinije ti sa linuxom..

Ali zato, pogledaj malo poslovnu upotrebu i uporedi Windows i Linux :) Linux u firmama? To brale treba tražiti i tražiti i tražiti...
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 03:20 - pre 231 meseci
Kod mene u firmi fajl serveri su pod linuxom, db (mysql) takodje pod linuxom, gateway (firewall) racunari su takodje pod linuxom, a radne stanice su pod win98-2k-winxp.

Kombinacija je dobra, jos samo da nekako zastitim radne stanice od instaliranja gluposti sto zeljeno sto nezeljeno (cesce) kako ne bi morali stalno trckarati oko istih i bilo bi sve super.

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 08:47 - pre 231 meseci
Imas u jednom od onih tekstova iz prvog ph -e-zine ili kako se vec zove (link je negde na ES-u) spisak komandi koje mozes pokrenuti iz start/run, kod jedne od njih imas opcije zabrane instaliranja programa svakome ko nije admin... tako da bi ti to resilo probleme, zar ne?



Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 12:55 - pre 231 meseci
pa kod 98-ice nisam bas siguran
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 13:52 - pre 231 meseci
Pa dobro 98 ne bas, ali kod ovih drugih sto ih imas... barem nesto, zar ne?
Ne znam da li postoji neki prg koji to onemogucava na win98...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 14:07 - pre 231 meseci
po mom misljenju bolji je linux, zato sto na localhostu drzim apache/php/ftp/ssh i naviko sam na .conf sistem. otvoris conf, namestis sta treba, i sve radi ok. na windowsima nevolim miljon menuja, samo se nesto klikce i onda error #45644654231 (nki zblj broj)
e sad.. ako si naviko na windows, i nemas pojma sa linuxom, kako da napravis da radi dbro, i da klinci nemogu da udju bas lako.. ona windows za tebe.. ako imass iskustvo sa linuxom, onda linux. sva zavisi od administratora kako napravi. (ps. imam drugara bez passworda za root.. a ima otvoren ssh i sl. .. takav admin ne stize daleko :))
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 22:40 - pre 231 meseci
Citat:
pa kod 98-ice nisam bas siguran


A što bi koristio 98 i gledao na te stvari? Mislim, imaš i NT.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 23:40 - pre 231 meseci
Aman ljudi, covek je pitao za Web server:

http://www.elitesecurity.org/poruka/653029

Da li iko od vas cita ovo ili odmah raspalite win vs. lin :) ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?24.03.2005. u 23:59 - pre 231 meseci
Citat:
na windowsima nevolim miljon menuja, samo se nesto klikce i onda error #45644654231 (nki zblj broj)


Možda ne bi bilo loše naći malo literature o konfigurisanju IIS-a iz komandne linije. Možda posle više ne bi morali da čitamo ovakve stvari po 1000-ti put.

Citat:
po mom misljenju bolji je linux, zato sto na localhostu drzim apache/php/ftp/ssh i naviko sam na .conf sistem.


Ovo je argument i po.. "bolje je ovo zato što sam ja navikao na to."
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ExoduS
Branimir Karajčić
USA

Član broj: 31928
Poruke: 58
*.ne.client2.attbi.com.

Sajt: www.fun-zone.org


Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?25.03.2005. u 00:05 - pre 231 meseci
Linux definitivno. Open source, open mind!
Sto se tice windows-a, cak i da je bolji ne bih ga koristio. Mrzim closed source. Jeste tacno je da vise koristim windows kuci, to je cisto navika i neki konfort na koji sam se navikao ali nikako ne mogu reci da je bolji od linuxa, jer ko iole zna moze linux napraviti da radi i izgleda bas onako kako korisnik zeli.
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?25.03.2005. u 01:36 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: A što bi koristio 98 i gledao na te stvari? Mislim, imaš i NT.


...od pentijum kecheva do sto jeftinije stavke, daleko je Amerika, uostalom i software inspekcija se ovih vremena muva po firmama takve velicine.
:)
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?25.03.2005. u 01:40 - pre 231 meseci
btw. linukss kod desktopa jos ne prolazi, bar ne u mojoj branshi, kvark, indizajn, korel, slobodnaruka, fotoshop && sliccno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26108 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.