Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?

[es] :: Advocacy :: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26342 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:29 - pre 228 meseci
Citat:
Pa šta onda što ima MSCP?

Opet ista priča kao sa dinketom...

Oni su dali spisak Fortune 1000 kompanija. Ti ako ne znaš šta je to, pitaj dinketa.


Vid sad?
Bilo fortune1000 ili fortune500 svejedno nisi u pravu, rekao si da se Linux u biznisu koristi "..trc trc na naletis" i to zato sto je dzabe

Ko sto rekoh, AMD nije sirotinja, ni MAN, ni NASA itd... (a i USNavy cini mi se prelazi na metadot i linux)

"The Metadot Business Edition is an enterprise-class web portal solution anyone can use to create or edit content. It is used by leading organizations such as MIT, Schlumberger, The US Navy, who rely on Metadot to run their intranet, extranet, community website, and corporate portal.

Because the Business Edition user-interface is browser-based, authorized content editors can update pages from any location -- there is no need to call your IT department to fix typos or add information to a page. If you can type, you can create web pages and edit content. The Metadot Business Edition not only frees-up your IT staff to pursue more high-value tasks, it helps everyone in your organization collaborate and use time more efficiently."

 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:32 - pre 228 meseci
Citat:
Citat:

Da i ne, ali ako firma ima 100 radnih stanica koje su pod windows-om, onda ce koristiti i IIS.



Što naravno nije tačno. Da ovih dana nemam brigu oko nečeg gde se koristi Windows na klijentima, a TomCat na Windows serveru, još bih ti i poverovao.


Ma ne, nego ce da kao server za intranet postave jedan Linux Box?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:37 - pre 228 meseci
Pa šta to mene boli qrac što neće da postave Linux kao server?

Ali ne koriste ni IIS, tako da ne znam uopšte šta pričaš..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 20:39 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:40 - pre 228 meseci
Ja znam par takvih setupa... ne znam iz kojih razloga to rade, ali verovatno u IT departmentu imaju objsanjenje.

Takodje, gomila firmi (pogotovu srednje kakvih je najvise) uopste ne drzi web servere kod sebe, vec za to placa profesionalni servis - to bi valjda trebalo da ti je poznato... tako da unutrasnja infrastruktura tu nema puno uticaja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:41 - pre 228 meseci
Citat:

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server? 17.07.2005. u 20:37

Pa šta to mene boli qrac što neće da postave Linux kao server.


I time sam odgovaras sebi na komentar prethodni. Normalno je da ako imaju windows klijente - intranet - onda teze i da im server bude windows, a ne da prtljaju i ubacuju neki linux/unix ili sta vec
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:43 - pre 228 meseci
Citat:
Pa šta to mene boli qrac što neće da postave Linux kao server?

Ali ne koriste ni IIS, tako da ne znam uopšte šta pričaš..


Da, koriste Apache/TomCat ti tvoji.

Trebao sam da napisem "Linux" umesto "IIS", zadovoljan?

A sada ti objasni tvoj stav "trc, trc pa naletis na "Apache/Linux u biznisu"
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:46 - pre 228 meseci
Citat:
Bilo fortune1000 ili fortune500 svejedno nisi u pravu, rekao si da se Linux u biznisu koristi "..trc trc na naletis" i to zato sto je dzabe


Pa tačno tako.

Takođe, ako nisi znao Apache se vrti i na drugim sistemima, a ne samo na Linuxu.

I na kraju, o manjim firmama ne treba ni pričati. Te firme nemaju IT odelenje i tu se stave Windowsi na klijente, Windows Small Business Server na server i vozi. Kakv Linux, niko ni čuo, ne bave se ljudi sa IT nego svojim poslom.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:46 - pre 228 meseci
Citat:
Ja znam par takvih setupa... ne znam iz kojih razloga to rade, ali verovatno u IT departmentu imaju objsanjenje.

Takodje, gomila firmi (pogotovu srednje kakvih je najvise) uopste ne drzi web servere kod sebe, vec za to placa profesionalni servis - to bi valjda trebalo da ti je poznato... tako da unutrasnja infrastruktura tu nema puno uticaja.


pa ima, ako hoce da dele word *.doc i *.excell fajlove preko interneta

imali smo takav problem kada smo trebali da radimo zamenu LotusNotes za Typo3 ili sharedpoint za typo3/metadot
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:47 - pre 228 meseci
Citat:
Trebao sam da napisem "Linux" umesto "IIS", zadovoljan?


E trebao si..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:48 - pre 228 meseci
Citat:
Pa tačno tako.

Takođe, ako nisi znao Apache se vrti i na drugim sistemima, a ne samo na Linuxu.

I na kraju, o manjim firmama ne treba ni pričati. Te firme nemaju IT odelenje i tu se stave Windowsi na klijente, Windows Small Business Server na server i vozi. Kakv Linux, niko ni čuo, ne bave se ljudi sa IT nego svojim poslom.


[ironija] Hvala ti sto si mi rekao za Apache da se vrti i na drugim OS[/ironija]

Jao, što bi se obradovali u MAN ili AMD ili World Health Organisation da cuju da su "manje firme" he he he

P.S. nadam se da ovo diskusija nece da postane previse licna
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:50 - pre 228 meseci
Ako ćeš da pričaš o velikim kompanijama, eno ti link na port80, pa uživaj gledajući šta koriste Fortune 1000 kompanije.

A i taj Apache tamo, kako već rekoh, može da bude na raznim sistemima, uključujući i Windows (TomCat, i to već rekoh).



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 20:53 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:55 - pre 228 meseci
Citat:
Ako ćeš da pričaš o velikim kompanijama, eno ti link na port80, pa uživaj gledajući šta koriste Fortune 1000 kompanije.


Tih hiljadu kompanija nisu SVE kompanije na svetu

I Google je medju njima?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:58 - pre 228 meseci
Pa taj port80 sajt lepo daje podatke - Apache uzima 20 i nesto kusur % tog marketa, niko nije rekao da IIS zauzima 100% tog marketa, to bi bila budalastina grande.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 19:59 - pre 228 meseci
@XT:
Pa nisu, ali su najveće. Ako uzmeš da u malim kompanijama Linuxa praktično nema, šta ostaje? Ostaje tačno ono što i jeste: jako slabo.

Što se Google tiče, i to smo već raspravljali.

Gledaj u čemu je fazon: Google je vrhunska IT kompanija, kojoj je veći deo zaposlenih među najboljim IT stručnjacima u svetu i slično. Oni mogu da naprave i svoj OS i Web server ako hoće. A to su i uradili - koriste Google Web Server, koliko mi je poznato.

Porediti kompaniju koja ima takve resurse u ljudstvu sa drugim kompanijama je - smešno. Druge kompanije se ni ne bave sa IT kao primarnom delatnošću, niti mogu da imaju takve ljude u svojim redovima.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 21:00 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 20:04 - pre 228 meseci
Odnosno da te pitam, kad već navodiš Google: koliko ljudi, a da ne rade tamo, ima iskustva u radu sa sistemom kakav se koristi tamo?

Znaš neku firmu, a da ima IT infrastrukturu kao Google?

Šta ti misliš da pregovaraš posao pa kažeš "Pa evo, Google koristi Linux." Pa te onda oni pitaju: "A vi imate iskustva u radu sa sistemom kakav je Google? Hoćete kod nas u kompaniji da nam postavite isto takav sistem umesto Windows rešenja koje sad imamo?"

:)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 21:06 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 20:06 - pre 228 meseci
Ima i drugih analiza na trzistu.

Meni licno ni tih 22% posto "nije trc, trc pa nanaletis" pogotovu na 50% za IIS.
To je duplo manje a ne mnogo manje

Uostalom pogledaj malo i sam na tom njhovom port 80 sajtu u taj spisak, pa odaberi neke firme i proveri servere, nije sve iz tog spiska IIS.

Ako ima se analiza odnosi na Fortune 1000, onda je i 22% Fortune 1000 firmi koristi Linux/apache
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 20:07 - pre 228 meseci
Od tih 22%, pitanje je koliko je na Linuxu.

E, kad se to uzme u obzir, meni to jeste slabo, baš kako sam i napisao.

Nemam ja lično ništa protiv Linuxa, ali mislim da je još daleko sunce.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 20:09 - pre 228 meseci
Citat:
degojs:  Odnosno da te pitam, kad već navodiš Google: koliko ljudi, a da ne rade tamo, ima iskustva u radu sa sistemom kakav se koristi tamo?

Znaš neku firmu, a da ima IT infrastrukturu kao Google?

Šta ti misliš da pregovaraš posao pa kažeš "Pa evo, Google koristi Linux." Pa te onda oni pitaju: "A vi imate iskustva u radu sa sistemom kakav je Google? Hoćete kod nas u kompaniji da nam postavite isto takav sistem umesto Windows rešenja koje sad imamo?"

:)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 21:06 GMT+1]


jok, ja bih rekao, evo man koristi Linux, a i daimler-benz isto za svoj web portal
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 20:10 - pre 228 meseci
OK, reci im ti tako, a moj savet bi ti bio: velika kompanija neće ni da razgovara o tome na takav način, kao da su na pijaci. Whateva..

Nego, pošto smo sve to već pričali, ti potraži te teme, a da se vratimo na pitanje sigurnosti?



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 21:13 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?17.07.2005. u 20:13 - pre 228 meseci
(e, dosao mi je kum, mora da radimo, nesto premestamo server - da ne mislite da sam zbrisao - javicu se kasnije da se raspravljamo)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Da li je sigurniji Windows ili Linux Server?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26342 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.