Dobro zapažaš, kreativno razmišljaš i takvi posjetioci ovih stranica su mi potrebni. Zato sam naslovio temu: Teorija relativnosti – pod lupom, (za radoznale i promućurne), i jako sam nezadovoljan što je MM (zloupotrijebio svoj položaj) samoinicijativno i tendenciozno promijenio njen naziv (i tako umanjio „posjećenost „, jer „alternativna tumačenja“ ne interesuju poznavaoce STR i OTR). Meni trebaju baš poznavaoci STR i OTR, koji će lako i brzo uočiti razliku između: a)l0 = ct0 ,
= vt/2 ,
= ct/2 i b) 2l0 = 2ct0 , vt i ct , pogotovo kod primjene na : E – E0 = mv2/2 , a u vezi sa mojom relacijom:
=
=
=
=
=
=
, te koji će lako i brzo moći shvatiti upravo ono što si naveo u svojoj poruci.Tvoje zapažanje trebaš nadovezati na ovu relaciju: v = v0 + aΔt, gdje uvijek imamo mogućnost „smjestiti posmatrača“ u sistem koji ima „inercijalnu“ brzinu v0 , (kao u prethodnoj poruci što se može primijeniti na Zemlja u vakuumu) te razmatrati u tom sistemu u odnosu na taj sistem „inercijalne“ brzine v i c, (sad bi me Nedeljko opet kritikovao ili pitao kakvi su ovo novi pojmovi: „inercijalne brzine“ c i v).

Re: Teorija relativnosti - pod lupom, (alternativno tumacenje)
Re: Teorija relativnosti - pod lupom, (alternativno tumacenje)














