Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programer Pocetnik

[es] :: C/C++ programiranje :: Programer Pocetnik

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117987 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Programer Pocetnik25.03.2017. u 10:54 - pre 85 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Za te skripte i HTML/XML i ne treba znanje programiranja

Za xml ti ne treba znanje programiranja nego ti treba osnovno znanje xml-a za testiranje.
Za pisanje skripti i automatizaciju testova ti treba osnovno znanje programiranja i tog jezika u kojem to radis.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+155 Profil

icon Re: Programer Pocetnik29.03.2017. u 07:36 - pre 84 meseci
Citat:
Pozdrav ljudi otvaram ovu temu jer jer bih zeleo da ucim programiranje i prekvalifikujem se u programera.

Trenutno imam 27 godina, i voleo bih da svi koji misle da me mogu posavetovati da to i urade.

Zeleo bih da napomenem da sam vec visoko obrazovan i da se vec bavim "ozbiljnim" poslovima, ali po mojoj licnoj proceni IT je buducnost.

Hvala svima koji zele da pomognu


Prijavi se u SNS skolu programiranja, tu ces najlakse i najbrze (3 meseca) da se prekvalifikujes u programera ili bilo sta drugo iz oblasti IT-a. A, imaces i starije i "iskusnije" kolege od kojih ces moci da ucis.

Citat:
Od stotinu njih, 22 je starosti od 22 do 25 godina, 62 kandidata je od 26 do 35 godina starosti, dok je 16 kandidata starijih od 36 godina. Najstariji učesnik ima 56 godina.


100 NAJBOLJIH Odabrani prvi polaznici za prekvalifikacije u IT sektoru
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Programer Pocetnik29.03.2017. u 15:11 - pre 84 meseci
ostavite temu bez mešanja politike

gde odem , učlani se u ovo u ono, političati ovo ono ne rade samo kradu, nakrali se ne misle na narod, ovi se nakrali, oni ... sendvičari .... botovi ....

ne moram to i ovde da čitam i da me smara ... taman krenula tema lepo, javlja se fin i pametan narod, kad dođe neko sa tipom komentara kao na blicovom sajtu
kada se komentariše dnevno politička scena

ništa ne može da prođe bez politike pa i ovo,

a ti panto znaš da prednost imaju SNS-ovci i njihovi sendvičari ...

zahebi molim te


 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Programer Pocetnik29.03.2017. u 16:18 - pre 84 meseci
Ja zaista ne znam nikog ko je fakultetski obrazovan ko se nije lako presaltovao na programiranje. Mislim na ove sto su studirali (elektro)tehniku. Ne mogu danas da zamislim fakultet a da ne nauci bar osnove programiranja. To je danas osnovna pismenost.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.e-info.ba.



+62 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 08:10 - pre 84 meseci
Ja, s druge strane, imam kolegu iz gimnazije koji je doktorant matematike, i koji je pre 15-ak godina pokusao da nauci C zarad nekog projekta oko tv box-a. Kad sam ga zadnji put pitao za to (5-6 godina kasnije), projekat je bio 'na ledu'. Nema pravila.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 08:43 - pre 84 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Ja zaista ne znam nikog ko je fakultetski obrazovan ko se nije lako presaltovao na programiranje.

Znam ih ja dosta. Mnogi od njih su nakon neuspelog ulaska u programerski posao otisli u menadzere i testere :]
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
..p-171-033-134-077.signet.nl.



+5 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 09:33 - pre 84 meseci
Nista gore od dev menadzera koji nije tehnicki potkovan.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 10:30 - pre 84 meseci
Rajko, nisam mislio sad C i embedded ili neko low level programiranje. Za skriptanje i Javu i to sam mislio. Nesto sto zahteva poznavanje hardvera i pogotovo C zahteva disciplinu i znanje koje opet trazi godine ucenja. Recimo iako programiram od 1983. trebalo mi je jedno 5 godina da naucim dobro C++ od 1992. A iznajmljivan sam kao C ekspert vec 1994 ;)
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 13:00 - pre 84 meseci
@Rapajic
Ne cini ti se da je drugar imao vaznije stvari na listi prioriteta?

Sta je po misljenju ekipe dobar menadzer?
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.e-info.ba.



+62 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 13:27 - pre 84 meseci
Citat:
keepgoing: @Rapajic
Ne cini ti se da je drugar imao vaznije stvari na listi prioriteta?


Poznajuci ga, nije to gurnuo u zapecak; jednostavno je zapelo. Setih se da sam u startu ponudio pomoc, ali nije me potrazio.
Cinjenica je da programiranje ne lezi svakome.
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
..p-171-033-134-077.signet.nl.



+5 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 13:47 - pre 84 meseci
Citat:
keepgoing:
Sta je po misljenju ekipe dobar menadzer?


Neko ko se brine da tim ima sve sto im treba da rade (cisti zahtevi, jasan put odluke, itd), poznaje tempo i nacin rada svakog clana tima, cesto pita za feedback, ume da stvori odnos poverenja sa klijentom ali i da kaze "ne" kad je potrebno, i drzi u glavi celu strukturu proizvoda/buzeta, itd. Onako generalno, najvaznija osobina bi bila integritet i sposobnost da zaista tehnicki razume projekat.
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 14:01 - pre 84 meseci
"Ne lezi svakom programiranje" - to je toliko uopsteno da ne vidim smisao iza toga.
Isto kao i "Programiranje je tesko".

@Rapajic
Mislim, kad je nesto vazno, koristis sva raspoloziva sredstva. Kad nije, onda odmahnes rukom i kazes: "mnja".
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 18:13 - pre 84 meseci
Citat:
djoka_l:
Recimo, da želiš da napraviš e-commerce sajt. Trebaće ti prvo da dobro savladaš HTML i CSS. Pa će ti onda biti potrebno da napraviš front-end. Za to će ti trebati poznavanje nekog frameworka, recimo Bootstrap 3, a možda će biti potrebno nešto drugo, recimo poznavanje JavaScript jezika i Polymer ili Angular.
.



Izvint'e gospon Djoka, ali da li za ovo treba bistriti zivotno delo Donalda Knutha, obnoviti ili ako se ne zna i nauciti integrale, plus algoritmi?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 18:14 - pre 84 meseci
Citat:
Rapaic Rajko:
Ja, s druge strane, imam kolegu iz gimnazije koji je doktorant matematike, i koji je pre 15-ak godina pokusao da nauci C zarad nekog projekta oko tv box-a. Kad sam ga zadnji put pitao za to (5-6 godina kasnije), projekat je bio 'na ledu'. Nema pravila.



Po Djokinoj teoriji onda svi odlicni matematicari su i odlicni programeri? :-D

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 18:16 - pre 84 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
Samo djoki da se javim da je dobio + od mene i iskazem postovanje i ovako. Kao iole iskusan programer sam prosao sve te stvari i potpisujem njegov post i svojim imenom.

Kljucna stvar je da precica nema.



Znaci procitao si Donalda Knutha odmah cim si poceo uciti programiranje?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 18:18 - pre 84 meseci
Citat:
keepgoing:
"Ne lezi svakom programiranje" - to je toliko uopsteno da ne vidim smisao iza toga.
Isto kao i "Programiranje je tesko".

@Rapajic
Mislim, kad je nesto vazno, koristis sva raspoloziva sredstva. Kad nije, onda odmahnes rukom i kazes: "mnja".



Finta je u motivaciji, ako mislis da se domognes para dobrih na brzaka, tesko onda. Jedino ako ti lezi u 1 ujutro da juris neki bug :-D

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Programer Pocetnik30.03.2017. u 23:11 - pre 84 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Izvint'e gospon Djoka, ali da li za ovo treba bistriti zivotno delo Donalda Knutha, obnoviti ili ako se ne zna i nauciti integrale, plus algoritmi?


1. Nisam pomenuo integrale, čak sam i nabrojao oblasti matematike potrebne programeru.
2. Nemam knjigu The Art... (samo neke delove u kopijama), ali imam gomile knjiga koje pokrivaju većinu stvari koje je Knuth stavio u knjigu.
3. Izvinet gospon Dušane, ali šta Vas kvalifikuje kao eksperta za IT edukaciju? Ovo pitam samo na osnovu napisanog na ovom forumu, prošao sam kroz 26 stranica Vaših postova i osim dve čisto programerske teme u kojima ste učestvovali (i pri tom napravili greške) nisam video ništa drugo. Uzimate za pravo da učestvujete u svakoj diskusiji koja se bavi učenjem programiranja, ali ništa od toga ne videsmo na forumu. Sa druge strane, ja sam svoju IT stručnost pokazao dosta na ovom forumu, pa čak i ako sam slučajno pogodio temu, kako to da se moje mišljenje poklapa sa sadržajem većine ozbiljnih informatičarskih kurikuluma?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Programer Pocetnik31.03.2017. u 06:05 - pre 84 meseci
Citat:
djoka_l: 1. Nisam pomenuo integrale, čak sam i nabrojao oblasti matematike potrebne programeru.
2. Nemam knjigu The Art... (samo neke delove u kopijama), ali imam gomile knjiga koje pokrivaju većinu stvari koje je Knuth stavio u knjigu.
3. Izvinet gospon Dušane, ali šta Vas kvalifikuje kao eksperta za IT edukaciju? Ovo pitam samo na osnovu napisanog na ovom forumu, prošao sam kroz 26 stranica Vaših postova i osim dve čisto programerske teme u kojima ste učestvovali (i pri tom napravili greške) nisam video ništa drugo. Uzimate za pravo da učestvujete u svakoj diskusiji koja se bavi učenjem programiranja, ali ništa od toga ne videsmo na forumu. Sa druge strane, ja sam svoju IT stručnost pokazao dosta na ovom forumu, pa čak i ako sam slučajno pogodio temu, kako to da se moje mišljenje poklapa sa sadržajem većine ozbiljnih informatičarskih kurikuluma?



Nisam se proglasio ekspertom za IT edukaciju niti definitivno to jesam. Gresim kao i svi ljudi na svetu. Samo ovako sa skromnim iskustvom vidim da nisi pedagog u oblasti, moguce je da imas veliko znanje u IT oblasti, ali pedagogija ti nije bas jaca strana IMHO.
Na kojem je univerzitetu kod nas "The Art of Computer Programming" deo curriculuma?
Podsecas me na profesora matematike iz jedne provincijalne gimnazije koji na kontrolnom testu dao ucenicima 4 zadatka da rese, gde su svi pali test, da bi posle na diskusiji o ta cetiri zadatka valjda 2 casa na tabli mrljao samo jedan :-D Taj je lik generacijama ucenika zgadio matematiku do kraja zivota :-D E btw, jesi procitao "Art of Computer Programming" od pocetka do kraja ? Za kraj, sta sam pogresio u tim dvema cistim programerskim temama?


Pozdrav,

Dusan


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.e-info.ba.



+62 Profil

icon Re: Programer Pocetnik31.03.2017. u 12:04 - pre 84 meseci
Citat:
keepgoing: "Ne lezi svakom programiranje" - to je toliko uopsteno da ne vidim smisao iza toga.
Isto kao i "Programiranje je tesko".

@Rapajic
Mislim, kad je nesto vazno, koristis sva raspoloziva sredstva. Kad nije, onda odmahnes rukom i kazes: "mnja".


Hocu da kazem da programiranje trazi specifican nacin razmisljanja; potrebne su godine rada da bi se to izbrusilo. Cak i posle ucenja ('suvog') C-a, sledi ucenje/razumevanje koncepta OOP-a. Pa kad se na to nadoveze konkurentno programiranje (multithreading) itd.itd. ... lista je podugacka.

P.S. Ako ne znas sta je 'suvi' C, OOP i multithreading - dalja diskusija je bespredmetna (bez uvrede ).

P.P.S. Prezivam se Rapaic, bez 'j'
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Programer Pocetnik31.03.2017. u 13:04 - pre 84 meseci
@Rajko
Izvini, to "j" sam verovatno pretocio iz "Rajko" :)

Izreke tipa "...potrebne su godine rada da bi se to izbrusilo" nekako podsecaju na "special snowflake" sindrom ;).

@Andreja Dulovic
Hvala na odgovoru.

Bilo bi super kada bi jos neko dao odgovor na pitanje "sta je dobar menadzer?".

@stray
Part-time na ZHAW nije skup a ni pretezak pa probaj :)
1000 foruma nije nista u poredjenju s licnim iskustvom.





 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Programer Pocetnik

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117987 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.