Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da Delphi programer predje na linux..

[es] :: Linux :: Kako da Delphi programer predje na linux..

[ Pregleda: 4565 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Kako da Delphi programer predje na linux..13.06.2006. u 06:50 - pre 216 meseci
Pozdrav,
koji je najbezbolniji puta da delphi programer predje na linux i da tamo nastavi svoj posao..
(pokusao sam sa kylixom..problemi sa instalacijom na navijim distribucijama..izumiranje kylixa tako da mi se to ne cini bas kao najbolji put).. instalirao sam SUSE 10.0.. na linuxu sam pocetnik..
hvala svima na pomoci
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

Član broj: 17387
Poruke: 263
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: swim.ee


Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..13.06.2006. u 10:34 - pre 216 meseci
Tako sto ce koristiti taj SuSe, vremeno preci na Gentoo i zavrsiti na FreeBSD-u Sala. Pa jednostavno. Vec si presao.
Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..13.06.2006. u 17:17 - pre 216 meseci
Čovek očigledno pita koje razvojno okruženje da koristi umesto Dephi. Ja sam u sličnoj dilemi i sve se vrti oko Jave i C++. Ako nije bitno da program bude kompajliran, moguće je rešenje i Python. Najbolje da pogledaš u forumima iz sekcije Programiranje.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..14.06.2006. u 06:46 - pre 216 meseci
Da da ali gdje da razvijam software recimo u C++ /RAD/.. da je logika slicna delphiju i VBu
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..14.06.2006. u 07:42 - pre 216 meseci
Java: Netbeans IDE http://www.netbeans.org/
(ima najbolji GUI dizajner koji sam u zivotu video - Matisse)

C++:
KDevelop + QTDesigner (za razvoj QT/KDE aplikacija)
ili
Anjuta + Glade (za GTK aplikacije)

Pascal/Delphi: Lazarus project http://www.lazarus.freepascal.org/

Ako budes testirao Lazarus, javi utiske.



While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..14.06.2006. u 09:30 - pre 216 meseci
Ako se ne varam QT je dozvljen samo za nekomerc. upotrebu. Ako se rade komerc. poslovi onda tu ima zacickoljica.


 
Odgovor na temu

Alef
Viktor Kerkez
Novi Sad

Član broj: 505
Poruke: 188
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..14.06.2006. u 10:32 - pre 216 meseci
Ne, nema nikakve začkoljice.
Ako hoćeš da praviš komercijalne aplikacije pravi ih, sve dok su pod GPL licencom... A ako hoćeš da praviš closed source aplikacije moraš da kupiš Qt. Što u principu nije nikakva začkoljica, jer i Delphi moraš da platiš da bi smeo s njim da radiš.

Lazarus je odličan!!! Ako si Delphi programer...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Kako da Delphi programer predje na linux..14.06.2006. u 12:16 - pre 216 meseci
Citat:
mojeKorIme: Pozdrav,
koji je najbezbolniji puta da delphi programer predje na linux i da tamo nastavi svoj posao..


Java. Doduše, moraš da imaš jaku mašinu jer su svi ozbiljni Java IDE-ovi spori do bola. Ako planiraš da potrošiš novac za IDE, najtoplije preporučujem IntelliJ, a ako ne pogledaj recimo Eclipse ili NetBeans (malo više o novom NetBeans-u vidi ovde: http://www.novetehnologije.com/Default.aspx?tabid=106 )

C++ ti ne preporučujem iz dva razloga: prvi je što nećeš naći stvarno dobar IDE pod Linux-om (potraži temu na C++ forumu o tome ako mi ne veruješ), a drugi je složenost jezika, posebno ako si navikao na Pascal/Delphi.

Python je možda zanimljivo rešenje, ali ne znam kako stoji sa IDE-ovima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako da Delphi programer predje na linux..

[ Pregleda: 4565 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.