Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programer Pocetnik

[es] :: C/C++ programiranje :: Programer Pocetnik

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 59864 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
87.116.178.*

Sajt: iching.ch

icon Re: Programer Pocetnik12.01.2018. u 10:55 - pre 10 meseci
Moze C/C++ sa CGI ili FastCGI. U sustini to ce biti jedno hiljadu puta brze od bljuvotine poput PHP-a. U stvari, pre vise od dvadeset godina kada su serveri radili na nejakim SPARC, MIPS, 80486 i Pentiumima, CGI "skripte" su bas zbog toga i pisane u C. Problem je danas naci hosting koji ti dopusta native izvrsni fajl kao CGI, shell i pristup kompajleru, moras ili VPS ili dedicated, ali VPS je ionako jeftin, svega nekoliko evra mesecno.

Mnogo bolje to da znas nego bilo kakav Javascript, a i bolje se placa!

Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Programer Pocetnik12.01.2018. u 11:00 - pre 10 meseci
@sgtalexxx

Najbolje iz pocetka. U toku ucenja vidi sta ti najbolje lezi php, python, node.js, java, .net za backend, odnosno js, jquery, typescript, angular i slicno za frontend.
Moje neko misljenje je da tesko mozes da radis ozbiljnije stvari na frontend-u, bez znanja iz programskih jezika i koncepata.

Odgovor na temu

sgtalexxx

Član broj: 334529

icon Re: Programer Pocetnik13.01.2018. u 11:16 - pre 10 meseci
Ma ja inace studiram Computer Science tako da imam dodira sa svim sto se programminga tice,i osnove sam imao i object-oriented programiranje i cloud i paralelno me ceka u 3 i 4 godini tako da cu svasta nesto imate prilike da viidim i naucim,mada nekako vec sad sebe vidim u Front-Endu,sa teznjom mozda jednog dana da to ide ka Full Stack Dev-u

Odgovor na temu

Whitewater

Član broj: 339178

icon Re: Programer Pocetnik09.11.2018. u 20:23 - pre 5 dana i 19h
evo da kazem moje iskustvo i skromno misljnje na osnovu jos skromnijeg iskustva. Dakle ovo svatiti kao pocetnik pocetniku

kad neko hoce da udje u programiranje da li sa ambicijom da bude profesionalac, napredni korisnik ili amater obicno prvo cuje za PHP jer to je najpoznatije masama. Ali vecina kurseva o PHP i knjiga je vise onako kao crash i sipajuti neke stvari koje treba da uzmes zdravo za gotovo.

Tako sam ja krenuo sa PHP, ali sam video da mi treba i osnove html. Tako sam prvi put cuo sta je back frant end programer. Medjutim kad sam otisao na front susreo sam se naravno sa JS. I onda sam saznao da je on slican C i tako sam se sad vratio na C.

C je stvarno kralj jezika. Ja radim postupno po knjizi Primer C od Prata. Detaljno i temeljno objasnjava sta je tip podataka osnovni tipovi, kakve to veze ima sa memorijom. Naredbe dodele, kontorle i vrste petlji. Kako i zasto nam trebaju funkcije i posle razvija pricu o bibliotekama ali tu staje jer to ne smatra pocetnim nivoom.

C mi se svidja jer je nastao sa i zbog Unixa koji je posle iznedrio Linux a Linux koristim i smatram sebe naprednijim korisnikom.

Sada mi sasvim drugacije izgleda i JS i PHP kao kad ides negde sa mapom umesto bez mape kao pre.

Voyage, voyage Plus loin que la nuit et le jour (voyage, voyage) Voyage (voyage) Dans l'espace inouï de l'amour Voyage, voyage Sur l'eau sacrée d'un fleuve indien, (voyage, voyage) Voyage (voyage) Et jamais ne revient

Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Programer Pocetnik

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 59864 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.