Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napisati CV (curriculum vitae)

[es] :: Vodič za posao :: Kako napisati CV (curriculum vitae)
(TOP topic, by Davor Vlajkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 311948 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.201.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)03.12.2007. u 15:39 - pre 198 meseci
Pogledaj npr. LinkedIn/XING stranicu nekog od administratora ili moderatora koji iste drže u svojim profilima - to su ti školski primeri lepo organizovanih CV-jeva, na engleskom naravno.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)14.04.2008. u 23:39 - pre 193 meseci
Zanima me malo vise propratno pismo...
Konkretno, trazim posao u UK i jednostavno me plase te "razlike u mentalitetu", tj. kakav stav treba da zauzmem.
Znam kakva pravila vaze kod nas, ali se plasim da ne pogresim u samom startu, tako da moj CV ni ne otvore.

Uglavnom mi se propratno pismo sastoji od

Dear Sir,

I would like to apply for the post of graphic designer, as advertised
in the www.??????????.co.uk site.

The enclosed CV contains details of my skills and experience.

I look forward to meeting You to discuss the position.

Your sincerely
Ime Prezime



To mi je neka osnovna verzija

Takodje, ponekad koristim i malo duzu verziju


Dear Madam or Sir,

I'm person who have great experience in graphic design and pre-press process looking to find adequate place to continue my work career started in Serbia.

I found your job offer and I am sure I can see myself as a part of your team. So, if you need somebody like me, please read my attached CV and think about bringing new ideas, refreshing and explanding your team in right way.

I look forward to your e-mail,

Your sincerely,
Ime Prezime




Neka malo slobodnija varijanta

I'm feel free to say that I'm good anywhere where job needs graphics and multimedia skills. Big experience in all spheres of graphic design, printing production, marketing and publishing makes fit me in the profile you are looking for.

So, if you need anybody like me, and you thinking about bringing new ideas, refreshing and explanding your team in right way, please contact me.



A slao sam i ovako nesto

You're sick of persons who limits their own skills and doesn't want to expand their knowledge in order to make company more prosper? You need young and fresh blood with big package of ideas? Or you simply need good worker?

Why wait? There is just few clicks between me and you!!!


Mada mi je to vise zvucalo kao neka spam poruka :)



Takodje na kraju svakog maila stavljam i ovo



Please, take a look at my attached CV or download the latest version PDF from address below
www.nekisajt.com/mojcv.pdf

Also, you can see my Portfolio at Google Picasa Web Gallery
http://www.adresamogportfolia.com




Dakle, i dalje mi nije jasno kakav stav da zauzmem, a da ne bude previse jednostavno i "neprimetljvi", ali i da opet ne bude kao reklama za tepih servis.

Da li je mozda pametno da stavim u CV nesto tipa "Molim Vas, ocajan sam... ako me primite da radim za vas i ujedno mi pomognete da zapalim iz ove zemlje, ucinicete jedno veliko dobro delo bla bla bla....".. ok ne bas tako, ali da li je pametno biti "otvoren" i reci koliko bi mi znacilo da me prime (ne samo u smislu nalazenja posla, vec i u smislu emigracije)?

[Ovu poruku je menjao koska dana 15.04.2008. u 01:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao koska dana 15.04.2008. u 01:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)05.05.2008. u 15:30 - pre 193 meseci
da li CV treba da sadrzi i fotografiju? ako treba kakva fotografija treba da bude [nasmejana, ozbiljna itd]?

u koliko se odlucim da konkurisem za posao u nekoj vecoj kompaniji, sta sve treba treba da pripremim i posaljem [cv, propratno pismo itd]?
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
94.189.252.*

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)15.11.2008. u 18:34 - pre 186 meseci
Ja mislim da je fotografija veliki plus!

Ne zato da bi neko ocenio da li izgledate dobro, vec da bi vas zapamtio i vizuelno izdvojio od drugih.

Svaki CV je slican jedan drugom, ali kada na to dodate i fotografiju, postoji veca sansa da cete im "zapasti za oko".

 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)16.11.2008. u 21:12 - pre 186 meseci
ako pises po sablonu onda tvoj CV jeste slican vecini ;)
s druge strane dosta CVjeva sadrzi sliku pa mi nije najjasnije kako se jedan takakv izdvaja od drugih (potrebno je upamtiti dosta lica kako bi se vizeulno povezali sa CV-em)

moj savet je da se stavlja slika na CV kad konkurisete za posao u proverenom preduzecu, ne moze da skodi


Mirko BGD, isto sto i za manje preduzece, neam neke razlike :) sve sto mislis/saznas da je potrebno posalji

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.12.2008. u 17:27 - pre 185 meseci
Ja mislim da moderan CV treba pre svega da bude originalan, od toga ne treba bezati i drzati se nekih sablona
- naravno, jasno je da CV treba da bude vrlo pregledan i lepo struktuiran (znaci lepo po nekom redu, osnovni
podaci, skola, interesovanja, itd), isto mislim da je sasvim OK staviti svoju sliku, ali ni to nije nuzno.
Iz CV-a poslodavac moze zakljuciti koliko ste pismeni (ukoliko je i sam pismen), pa treba izuzetno voditi racuna o nacinu na koji se pise.
Pravopisne i slicne greske su nedopustive, zapravo treba mnogo voditi racuna oko toga. Ako niste sigurni, treba se konsultovati.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.204.215.148.metro.online.kz.



+6455 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.12.2008. u 17:55 - pre 185 meseci
Citat:
Esprit: Ja mislim da je fotografija veliki plus!

Ne zato da bi neko ocenio da li izgledate dobro, vec da bi vas zapamtio i vizuelno izdvojio od drugih.

Svaki CV je slican jedan drugom, ali kada na to dodate i fotografiju, postoji veca sansa da cete im "zapasti za oko".


Često sam u prilici da budem onaj koji čita CV-ove i intervjuiše kandidate, i mogu ti reći da je fotografija u 99% bila minus... Onaj ko čita CV-jeve treba da stekne utisak o kandidatu na osnovu onoga što piše u CV-ju a ne na osnovu fotografije.

Normalno, ako konkurišeš za posao hostese ili sekretarice normalno je da ćeš poslati i fotografiju, ali ako konkurišeš na poziciju npr. programera, fotografija može samo da ti odmogne..
 
Odgovor na temu

djevrek
Sasa Stefanovic
Bratstvo AD
Subotica

Član broj: 9862
Poruke: 85
*.eunet.rs.

Jabber: djevrek@gmail.com
ICQ: 137936207
Sajt: www.baguje.com


+1 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)04.03.2009. u 13:42 - pre 183 meseci
Ima lepo uputstvo koje svima dajem kada me pitaju za isto na wiki knjigama - adresa je http://sr.wikibooks.org/%D0%9A...%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%98%D1%83
http://www.baguje.com - raznorazna sitna računarska uputstva
 
Odgovor na temu

white nigga

Član broj: 63735
Poruke: 36
77.46.164.*



Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)31.05.2009. u 18:08 - pre 180 meseci
pozdrav svima!

vidim da ovde ima ljudi koji se dosta razumeju u pisanje CV-eva pa bih postavio par pitanja:

s obzirom da poslodavci uglavnom traze buduce zaposlene koji su tek izasli sa faxa, sta je to sto odredjene kandidate izdvaja od drugih?

naravno, pored renomea fakulteta, da li je to prosecna ocena, ucestvovanje na seminarima, broj procitanih strucnih knjiga, preporuke ili eventualno neka praxa (ako je moguce ikakva da se nadje za vreme studiranja)?

pocinjem na jesen sa studiranjem pa bi bilo lepo da znam na sta da obratim paznju, mada sam svestan da ne mogu preterano da se izdvojim, a CV sa 2 recenice ipak ne vredi mnogo :)

koje su stavke u CVu na ceni sto se tice zaposlenja u inostranstvu, s obzirom da bih prvo gledao da se zaposlim u inostranstvu, sta napolju najvise gledaju?
 
Odgovor na temu

Srdjan Marinkov

Član broj: 38417
Poruke: 214



+3 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)23.10.2009. u 11:13 - pre 175 meseci
Citat:
white nigga:s obzirom da poslodavci uglavnom traze buduce zaposlene koji su tek izasli sa faxa, sta je to sto odredjene kandidate izdvaja od drugih?

u kojoj to državi poslodavci traže uglavnom one koji su tek izašli sa faxa, da sa odma' tamo preselim?! :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.10.2009. u 16:44 - pre 175 meseci
Kada se u CV unosi radno iskustvo npr. projekti itd, da li se unose i imena firmi za koje su ti projekti radjeni?

Na primer, radim u maloj firmi u Srbiji za koju niko nije cuo cak ni u Srbiji, a kamoli u Evropi. Hocu da konkurisem za radno mesto u firmi X cije sediste je u Holandiji na primer. U CV-u napisem da mi je jedan od projekata na kojem sam radio bio integracija aplikacije XYZ sa Oracle-om. Onome ko bude citao taj CV to moze biti interesantno ali nista posebno jer odkud on zna kakva je to integracija bila, odnosno kakva je ta firma za koju je radjena ta integracija i koliko je to uopste ozbiljno. Medjutim, ako u CV-u navedem da je ta integracija radjena za firmu Y koja je takodje u Holandiji i jos ako je ta firma ultra-mega-giga poznata i cenjena imam utisak da bi taj moj projekat dobio dosta na vaznosti.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.90.*



+6455 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.10.2009. u 16:50 - pre 175 meseci
Slobodno navedi naziv firmi za koje si radio, osim ako to nije eksplicitno zahtevano u ugovoru i ako nisi potpisao NDA sa firmom da ne smeš nikome reći da si radio za njih i šta si radio.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.10.2009. u 18:40 - pre 175 meseci
Ili, da budeš siguran, napišeš "rađen projekat za jednu od 3 najveće holandske kompanije za to i to", pa kad te pitaju na intervjuu ti kažeš koja je u pitanju.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.10.2009. u 18:46 - pre 175 meseci
Citat:
Srdjan Marinkov: u kojoj to državi poslodavci traže uglavnom one koji su tek izašli sa faxa, da sa odma' tamo preselim?! :)

U Srbiji npr. Evo npr. moja firma nema ništa protiv svežih diplomaca. Naravno pod uslovom da nisu sedeli skrštenih ruku na faksu.
Citat:
white nigga: s obzirom da poslodavci uglavnom traze buduce zaposlene koji su tek izasli sa faxa, sta je to sto odredjene kandidate izdvaja od drugih?

Entuzijazam, rad na projektima, učenje stvari van obaveznog nastavnog gradiva, pogotovu znajući kakve su nam rupe visokoškolske ustanove.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.10.2009. u 19:58 - pre 175 meseci
@ventura, jablan

Zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)25.10.2009. u 20:06 - pre 175 meseci
Evo i mog predloga. znaci kome treba CV lepo nek se uclani na sajt www.infostud.com i tamo ima da se napravi CV samo popunis pitanja koja ima na sajtu i oni posle sve to sloze u celinu i nakraju dobijes jedan stvarno dobro napisan CV
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
62.113.4.*



+16 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)26.10.2009. u 21:57 - pre 175 meseci
Kako sam prije mjesec dana pisao svoj prvi CV, nisam znao kako gdje šta, radio sam po ovome, i jako fino izgleda.

http://europass.cedefop.europa...BB942F7D61BF.worker_portal_cms
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
93.86.5.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)27.10.2009. u 19:47 - pre 175 meseci


Jel dobio uopste neko ovde poso samo na CV pa ga zovu pa intervju il je to pricica?




[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 27.10.2009. u 20:57 GMT+1]
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

Alisa u zemlji čuda
Student

Član broj: 244746
Poruke: 1
79.101.69.*



Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)22.12.2009. u 19:36 - pre 173 meseci
Mene zanima mišljenje ljudi da li treba napisati ako ste član MENSA-e recimo. U pričanju sa kolegama iz struke, neki su mi rekli da misle da je to za CV koji se šalje domaćim poslodavcima bolje izostaviti kao informaciju, a neki misle da treba napisati. Zanima me prevshodno mišljenje onih koji su bili u poziciji da pregledaju tuđe CV-jeve, ali dobrodošao je komentar i ostalih. :)
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Kako napisati CV (curriculum vitae)05.06.2010. u 22:39 - pre 167 meseci
Pogledajte 30 vrlo kreativno napravljenih CV koji, svaki za sebe predstavlja umetničko delo...

http://www.webdesignerdepot.co...nd-creative-r%C3%A9sum%C3%A9s/

Koji vam se najviše sviđa?
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako napisati CV (curriculum vitae)
(TOP topic, by Davor Vlajkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 311948 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.