Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vodic za emigraciju

[es] :: Vodič za emigraciju :: vodic za emigraciju

[ Pregleda: 1159 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
37.19.108.*



+35 Profil

icon vodic za emigraciju28.01.2014. u 16:58 - pre 124 meseci
E ovako danas sam se vratio iz subotice..hvala DRAGOM BOGU prosli smo...e sad kad smo dosli sluzbenik je pogledao papire..video mamine i nas pitao mene i sestru li znamo madjarski,ja sam rekao da ali ne cisto..i oj je rekao dobro i otisao negde znao sam da ide po konzula...e kad je dosao covek je izuzetno prijatan...i pitao me je one najosnovnije stvari...znaci me skola gde radis,da li si bio u nekoj stranoj drzavi i tako nesto oko mog posla i jedno piotanje koje verujem je mnoge o vas pitao samo niko nije hteo da napise to..sta ces ti raditi sa madjarskim pasosem...ja sam s neckao da mu odgovorim ali sam na kraju rekao istinu,,za sta ga pola vas pravi..i rece konzul pa svi ga zato prave...pitao me je tu i kolika ti je plata na poslu i tako..znaci ona obicna pitanja..nista pisci knjizevnici..madjarski ustav i sta sve ljudi nisu pricali..sve zavisi od osobe takva su i pitanja,,reko mi je da je dovoljno al do zakletve jos da ucim..naravno da hocu pre svega zbog posla radim sa stranim gostima dolaze mi iz madjarske gosti,i zbog majke madjarice familije sramota je ne znati...nisam znao 10 reci..za mesec ipo dana naucio sam osnovno da kazem a za 5 meseci dace BOG bicu na nivou solidne normalne komunikacije...s majkom niej porazgovarao 5 reci...ispitivanje oko 15 minuta ostalo je papirologija sluzbenik to radi...kopiranje,primerci..eto to je moje iskustvo iz SUBOTICE..od onolikog straha i sta se sve nisam naslusao ja sam eto hvala ali hHVALA DRAGOM BOGU prosao sa osnovnim minimalnim zanjem madjarskog jezika....ipak hvala forumasima koji su mi i te kako pomogli i obratili paznju na neke stvari......bicemo u toku.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: vodic za emigraciju

[ Pregleda: 1159 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.