Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi paštete

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje u vezi paštete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16467 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

layman11
Student
Srbija

Član broj: 303815
Poruke: 2
77.46.139.*



+1 Profil

icon Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 07:40 - pre 144 meseci
Pozdrav!
Često obilazim ES zbog raznih tutorijala, informacija itd.
Nebitno...
Ne znam da li sam pogodio podforum, ali:

Zanima me, koliko može da traje pašteta u frižideru nakon otvaranja?
Pašteta, ona Carnex u konzervi. Ja cenim da može da traje bar dan, dva, a moja keva je baci odma' čim je ja ne pojedem.

Znam da ovo sve zvuči glupo i smešno, ali stvarno mi treba odgovor.

I sad sam otvorio narezak, tako da koliko može i on da traje otvoren u frižideru?


layman11
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 08:01 - pre 144 meseci
Eh, kakva si to ljudeskara ako ne mozes da smlatis konzervu pastete od jedanput?:)

U biti, ne bi trebalo da se igramo sa zdravljem i bolje je baciti posle dan, dva, nego li zaraditi neku opasnu bakteriju. Ajd te konzervirane i nekako, ali one u casicama ili, ne daj Boze u crevu, ne bi trebalo da stoje otvrene ni dan u frizu. Dva-tri dana je ok za konzervu Carnex-a, ako friz dobro hladi
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

layman11
Student
Srbija

Član broj: 303815
Poruke: 2
77.46.139.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 08:13 - pre 144 meseci
Ne mogu da pojedem ujutru celu, nisam navik'o rano da jedem mnogo, pa zato ostavim za sutra, ili kasnije tog dana. I posle je tražim, kad ona u kanti. :)
Znači, trebalo bi da može bar dva dana.
Ako ima još neko neka iskustva nek zbori.
Inače, zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 08:37 - pre 144 meseci
Konzervirane mesne preradjevine su pune nitrita i mogu da izdrze 3 do 5 dana u frizideru, mogu i duze narocito ako su pravljene za vojsku . Mogu cak i u originalnoj ambalazi jer ne oksidiraju pakovanje ali ja ipak to ne praktikujem, ta navika se prenosila generacijama jer su nekadasnje konzerve pravljene sa olovnim varom koji je po otvaranju konzerve oksidirao i "cureo" u hranu i vodio do trovanja olovom. Olovo se vise ne koristi za konzerve i narocito te male konzerve se prave od plastificiranog lima tako da nema vece opasnosti. Al navika je navika i pitanje je koliko verujes proizvodjacima . Problem je i dehidracija hrane ako stoji u otvorenom pakovanju.
Ako vec nemas malu plasticnu kutiju sa poklopcem najjeftinija varijanta je sa soljicom od kafe, stavis ostatak u soljicu, poklopis tanjiricem od soljice i izvrnes naopako (kao kad zene citaju iz soljice ). Ima stabilnu osnovu da se ne ivrne u frizideru a imas privremeno zatvoreno pakovanje
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 08:55 - pre 144 meseci
Imaš npr. one paštete u crevu. One budu povelike i obično ih i ne pojedeš odmah, već traju par dana.
mmixov savet "šoljice za gatanje" je ok, tako će teže da se isuši.

Ovo za olovo nisam znao, tj. znam da kao ne treba da stoji u konzervi, ali nisam bio siguran zašto.
 
Odgovor na temu

layman11
Student
Srbija

Član broj: 303815
Poruke: 2
77.46.139.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 08:56 - pre 144 meseci
Aha, super.
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 19:26 - pre 144 meseci
pa steta da se baci...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 19:39 - pre 144 meseci
Postavljac pitanja se bespotrebno brine.
Papci, hrskavice, kozure, creva (koja su i u "zivom" stanju izlozena velikoj kolicini bakterija iz fekalija)... mogu mnogo duze da opstanu pod dejstvom bakterija nego obicno meso.
Ja sam ostavljao otvorene pastete i po nekoliko dana u frizideru bez ikakvih posljedica, a ako ih prekrijes npr. onom sticky-folijom (ona sto se lijepi sama za sebe), mogu da stoje ihaha, i zaboravis kad si stavio, limenka zaradja u medjuvremenu, sjetis se te pastete tek kad otapas frizider, a ona ko da si je sad otvorio...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 19:53 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: Postavljac pitanja se bespotrebno brine.
Papci, hrskavice, kozure, creva (koja su i u "zivom" stanju izlozena velikoj kolicini bakterija iz fekalija)... mogu mnogo duze da opstanu pod dejstvom bakterija nego obicno meso.
Ja sam ostavljao otvorene pastete i po nekoliko dana u frizideru bez ikakvih posljedica, a ako ih prekrijes npr. onom sticky-folijom (ona sto se lijepi sama za sebe), mogu da stoje ihaha, i zaboravis kad si stavio, limenka zaradja u medjuvremenu, sjetis se te pastete tek kad otapas frizider, a ona ko da si je sad otvorio...


Pa da, nema bojazni da je neki komadić pravog mesa završio u pašteti
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 20:06 - pre 144 meseci
Bas se setih coka pastete u tubi... Da li se jos proizvodi? Bas je bila extra! Evo, nadjoh sliku i pise `Ne iziskuje drzanje u frizideru`, verovatno moze bas dugo da traje zbog `tuba` pakovanja.

Njam, njam:





EDIT: Nazalost, sto smo coknuli, coknuli smo:

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvo...Coka-bez-pasteta-i-bez-radnika


(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 20:15 - pre 144 meseci
@Miroslav, Zavisi koja pasteta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 20:19 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: @Miroslav, Zavisi koja pasteta.


Bas tako, ovde se pasteta obicno vezuje za neki najjeftiniji obrok, a postoje vrlo dobre i skupe pastete.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

layman11
Student
Srbija

Član broj: 303815
Poruke: 2
77.46.139.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 20:29 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: Postavljac pitanja se bespotrebno brine.
Papci, hrskavice, kozure, creva (koja su i u "zivom" stanju izlozena velikoj kolicini bakterija iz fekalija)... mogu mnogo duze da opstanu pod dejstvom bakterija nego obicno meso.
Ja sam ostavljao otvorene pastete i po nekoliko dana u frizideru bez ikakvih posljedica, a ako ih prekrijes npr. onom sticky-folijom (ona sto se lijepi sama za sebe), mogu da stoje ihaha, i zaboravis kad si stavio, limenka zaradja u medjuvremenu, sjetis se te pastete tek kad otapas frizider, a ona ko da si je sad otvorio...



Zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 20:36 - pre 144 meseci
Ljudi moji, jednom je jedan kolega sa posla (Svabo) donio neke rucno-pravljene djakonije od svinjskog mesa da nas pocasti.
To kao njegovi na selu prave kod kuce.
Tad sam, izmedju ostalog, shvatio zasto Svabe nazivaju kobasicarima, ali o tome drugom prilikom.

Elem, u tim djakonijama je bila i poneka pasteta u vecim konzervama (oko 1kg) koju oni sami zatvaraju u te konzerve.
To ti dodje da uzmes kasiku i onako samu jedes bez 'leba, konzervu za konzervom.
Sem toga, drugom prilikom je donio i neki namaz od svjezeg mljevenog mesa, naravno sa odredjenim zacinima, pa sam se i ja nakrkao kome da je neko prije toga rekao da cu jesti bilo sta mesnato nekuvano, nepeceno, godinama nesuseno... dobro bi me nasmijao. Ali eto, demantovalo me samo tako.

Kolega je otisao, a meni ostala samo zal sto ga ne upitah za recepte za tu pastetu i taj namaz, pa reko' ajd' da pitam ovdje - ako neko zna o cemu se radi i kako se to priprema?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete04.06.2012. u 20:40 - pre 144 meseci
Ajde,prihvatam da o ukusima ne treba raspravljati, ali nema tog mitraljeza na svetu koji bi me nater'o da u usta stavim bućkuriš od stvari koje Odin pomenu,pored ovakve DIVOTE:




normalno sa



SVE TO OBAVEZNO OD MANGULICE!

pa zaliveno



A može posle i neka banda tamburaška...

I sad vi meni pričate o tutkalu?!?

Edit
oprosti Odine, mislio sam na tvoj prethodni post,dok mi je ovaj poslednji BAŠ privuk'o pažnju.
Ajd, videću mogu li preko tetke da se raspitam o recepturi za tu paštetu.

[Ovu poruku je menjao Vasastajić dana 04.06.2012. u 21:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete05.06.2012. u 14:52 - pre 144 meseci
Kod nas je vazeci propis da pastete i virsle ne moraju da imaju vise od 20% mesa. A posto NE zelimo u EU, nekima se ne bi isplatilo:), tamo je propisan minimum 50% mesa, i 30% ostale bizuterije i 20% vode, pa im je i cena vec a i ukus drugaciji:)

Poz
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete05.06.2012. u 15:46 - pre 144 meseci
znam da su nam pastete nikakve, ali ja ih volim :)
i lepsa mi je nasa pasteta nego neka koju sam kupovao u CH prodavnicama...

i virsle volim, ne sve, ali one Dobro iz DISa su mi najbolje :)

Naravno, mnogo vise volim ovo sa fotografija @Vasastajić
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete06.06.2012. u 06:28 - pre 144 meseci
Otkad sam probao Argetinu Tunu ne jedem Carnex-ove vise. Jeste da je skuplja, ali vredi.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete06.06.2012. u 07:44 - pre 144 meseci
Citat:
Postavljac pitanja se bespotrebno brine.
Papci, hrskavice, kozure, creva (koja su i u "zivom" stanju izlozena velikoj kolicini bakterija iz fekalija)... mogu mnogo duze da opstanu pod dejstvom bakterija nego obicno meso.


naravno da ovo nije tacno. Pasteta se pravi od odabranog mesa i ona je zapravo delikates. Nekad bila, danas je pristupacnija jer je napredovao tehnoloski proces. Pored toga tehnoloski proces, termicka obrada na preko 113 celzijusa ne dozvoljava prezivljavanje nikakve baterije, zato kad nesto kuvate a niste sigurni kuvajte malo duze i sterilisacete sve.

Sto se tice domace radinosti, neka hvala. Vise volim proveren proizvod na naucnoj osnovi nego po receptu debelog Hansa ili deda Miloja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi paštete06.06.2012. u 08:12 - pre 144 meseci
Citat:
fanfon: Otkad sam probao Argetinu Tunu ne jedem Carnex-ove vise. Jeste da je skuplja, ali vredi.

Probaj od lososa, jos je bolja
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje u vezi paštete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16467 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.