Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu

[ Pregleda: 4200 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xPipo
Miomir Pesic
Tehnicar tona, radio stanica
Leskovac

Član broj: 102205
Poruke: 27
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu03.12.2006. u 16:22 - pre 211 meseci
Da li je dozvoljena distribucija mp3 fajlova preko co.yu domena, posto nisam uspeo nigde na netu da nadjem odgovor na to pitanje ?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.133.33.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu03.12.2006. u 16:32 - pre 211 meseci
Ukoliko imaš prava za elektronsku distribuciju sadržaja tih MP3 fajlova, onda jeste. Ukoliko nemaš, onda nije.

Marko.
 
Odgovor na temu

xPipo
Miomir Pesic
Tehnicar tona, radio stanica
Leskovac

Član broj: 102205
Poruke: 27
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu03.12.2006. u 21:09 - pre 211 meseci
A postoji razlika ako sam na internacionalnom ili nacionalnom domenu ili je ista prica?
Samo sto na nacionalnom domenu mogu da me nadju preko firme koja je registrovala domen. Ustvari kolika je opasnost od toga kod nacionalnog i internacionalnog domena?
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu03.12.2006. u 21:28 - pre 211 meseci
Ne znam za to da na domacem domenu ne smes da drzis mp3 i ne znam ko bi te sankcionisao.

Koliko sam upucen, domen je vise tehnicko pitanje, a nic.yu te ne hostuje vec ISP - tako da je on je odgovoran za sadrzaj na njegovom hostingu. Odgovoran u smislu da treba jasno, pre zakupa, da ti omoguci da spoznas sta ne dolazi u obzir da bude na njegovom disku i odgovoran u smislu da ugasi nalog ako to ne postujes TOS.

ISP moze i da kaze "ok nema problema, MP3 ne mora da bude legalan, ali ne sme da krsi autorska prava poreskih platisa u USA". Naprimer.

Nic.yu nema uvid u to sta ti radis i eventualno ako se tvoj ISP oglusi na prijavu protiv tebe, onda bi mogao da bude nadlezan.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pitanje u vezi sadrzaja na CO.YU domenu

[ Pregleda: 4200 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.