Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!

[es] :: Wireless :: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!

[ Pregleda: 4121 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilosFU
administrativni radnik

Član broj: 218895
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!07.04.2009. u 19:22 - pre 182 meseci
Pozdrav svima!

Postavljam stub za antenu pa me zanima kako ga pravilno uzemljiti. Kakvi su propisi?
Da li ga treba spojiti na gromobransko uzemljenje i kako (kojom zicom i kojeg poprecnog preseka)?

Drugo pitanje je u vezi lightning arrestora-da li i njih treba vezati na gromobransko uzemljenje?

Trece pitanje je u vezi sa zastitnicima prenapona za UTP kabl posto se AP postavlja napolju. Da li njega treba uzemljiti na gromobransko uzemljenje ili na kucno elektricno uzemljenje posto cu ga postaviti cim utp kabl udje u kucu?

Zahvaljujem svima...
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!27.04.2009. u 10:18 - pre 182 meseci
Ja sam pre nekoliko dana imao sl. dilemu, i na kraju sam antenu stavio na stub koji je vezan na gromobransko uzemljenja, a sirm SFTP kabla cu verovatno vezati na masu racunara. Drugi kraj sirma, gore na krovu na strani AP-a, nije vezan nigde. Cini mi se sa stanovista logike da bi to bilo to..... Mada ako zvekne grom, cini mi se da od logike nece biti bas 100% koristi - vise ce sreca odraditi posao
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
79.101.195.*

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!01.05.2009. u 12:17 - pre 182 meseci
Praksa WISP prvajdera u USA koji su i obavezni da to obavezno urade zbog tehnickog prijema i velikih kazni je da:
- pravilno uzemljenje podrazumeva da se vezete za *dobar/ispravan* gromobran, i da se niposto ne vezujete za vise njih vec ta tacka ulaska u zemlju bude samo jedna za sve delove sistema.
-se mrezni kabel vezuje samo donjim krajem za uzemljenje da se slucajno ne stvori kraci put preko vase opreme.
Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

winprint
neko neko
pitaj boga

Član broj: 133647
Poruke: 14
*.arhisoft.net.



Profil

icon Re: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!11.05.2009. u 21:22 - pre 181 meseci
Antene montirati na plasticne sipke,ima da se kupe,one za vodovod,a ne uzemljavati nikako, ako se uzemlji tad bas grom nadje antenu.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!12.05.2009. u 11:53 - pre 181 meseci
winprint, misliš da u tom slučaju neće udariti grom u antenu? Ako je namerio, naravno da hoće, samo što će se strujno kolo zatvoriti kroz tvoj kompjuter i ostalu električnu instalaciju u kući. Ispravno je uzemljiti antenu i u slučaju grmljavine (ili uvek kad ne koristiš komp) odkačiti antenski konektor i po mogućnosti ga spojiti na uzemljenje. Verovatno nikad nisi video kako na odkopčanom kabelu antene preskače varnica, iako još nije počela grmljavina, samo je u vazduhu puno naelektrisanih čestica.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!12.05.2009. u 22:12 - pre 181 meseci
bila je vec rasprava da li je bolje antene uzemljiti ili ne i na kraju je pola bilo za a pola protiv!
po nekoj logici antena ce pre da "privuce" grom ako je sve uzemljeno kako treba ali opet ako grom udari blizu antene ako nije uzemljena skoro sigurno ce spaliti sve sto je na nju spojeno dok uzemljenje stiti opremu od ovakvih situacija.
naravno ako grom udari direktno u antenu neverujem da postoji nesto sto ce zastiti uredjaj koji je vezan na nju.
a sto pbenka kaze da se skuplja elektricitet je potpuno u pravu.
meni se desavalo da dok zavrcem antenski konektor na karticu u kompu da poprilicno "pecka" i to je posebno bilo naglaseno u vrucim letnjim danima kada ima malo vetra a kada je grmljavina nisam ni hteo a ni smeo da pokusavam.


pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Tri pitanja u vezi uzemljenja wirelessa!!

[ Pregleda: 4121 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.