Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li bi mirroring pomogao u mom slucaju?

[es] :: MS SQL :: da li bi mirroring pomogao u mom slucaju?

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon da li bi mirroring pomogao u mom slucaju?09.01.2012. u 10:06 - pre 149 meseci
ima sql server ok 10 puta vise citanja nego pisanja pa me interesuje da li mirroring (ak se ne varam raid1) moze da mi koristi u smislu ubrzavanja izvrsavanja upita? a drugo koliko bi to degradiralo upisivanje?
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.adsl-4.sezampro.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: da li bi mirroring pomogao u mom slucaju?09.01.2012. u 14:27 - pre 149 meseci
Nisam DBA ali evo nekih zaključaka do kojih sam došao ubrzavajući rad nekih servera:
1) Najveća poboljšanja sam dobio izmenom postojećih procedura i indeksa. Kvalitetnijim pisanjem koda sam uspevao da značajno smanjim vremena potrebna za izvršavanje procedura tako da mi i nije bio potreban dodatni hardver.
2) MDF fajl sam izmestio na D: disk koji je fizički drugi disk (bez REID-a) i na njemu ne postoji ništa drugo. LDF mi je ostao na C:. Možda bi RAID ubrzao rad u slučajevima kada više klijenata želi da dođe do istog podatka ali sam mislio da je bolje da mi jedan hard samo radi sa bazom i da nema ništa sa operativnim sistem. Voleo bih da ovo prokomentariše neki DBA. Hvala.
Dodavanjem drugog hard diska i bržeg procesora sam dobio ubrzanja koja su realno ispod 10% a izmenom koda sam uspevao da dobijem nemerljivo bolje rezultate. Moj savet je da prvo pokušaš da izmeniš kod.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li bi mirroring pomogao u mom slucaju?09.01.2012. u 17:02 - pre 149 meseci
u smilsu performansi odgovor zavisi od konkretnog hardvera. RAID1 ima kopiju svih podataka na dva diska i u teoriji moze da duplira i sekvencijalni i random access i da prepolovi access time. Kazem u teriji jer praksi to zavisi od kontrolera i njegove mogucnosti da optimizuje paralelne I/O operacije a kontrolerska inteligencija zavisi od toga koliko si spreman da platis :) Ako je u pitanju neki glorifikovani high-end workstation promovisan u server (citaj ima integrisani ICH9R ili 10 south) onda ne ocekuj mnogo, sekvencijalni read ce i da skapira ali je fenomenalno glup za random access.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: da li bi mirroring pomogao u mom slucaju?

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.