Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cena reklamiranja

[es] :: E-Marketing :: cena reklamiranja

[ Pregleda: 9500 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Solution
Vladimir Stankovic
Solution software
Leskovac

Član broj: 46426
Poruke: 85
212.200.100.*

Sajt: www.zaljubise.net


Profil

icon cena reklamiranja25.10.2005. u 01:31 - pre 224 meseci
Interesuje me cena reklamiranja drugih firmi(sajtova) na mom sajtu. Znam da najvise utice posecenost sajta. U mom slucaju sajt ima 1500 dnevnih poseta. Ali veleo bih da neko napisi cenu reklamiranja i za veci i za manji broj poseta. Takodje i koja velicina banera bi trebala da bude i koliko to utice na cenu.
www.zaljubise.net - najbolji sajt za upoznavanje
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: cena reklamiranja25.10.2005. u 07:24 - pre 224 meseci
Najjednostavnii odgovor je da odete na slične sajtove kao što je vaš po tematici (a i šire), pogledate koje se reklame vrte, pretpostavite koje su plaćene, i pogledate cenovnike.

Što se tiče samih cena, jedan od boljih odnosa cena kvalitet ima blic.co.yu, koji je jedno 20 puta posećeniji od vašeg sajta. Pogledajte njihov cenovnik. Ili na B92.net, ako hoćete da imate skuplje reklame.

Kod nas najčešće veličine reklama su 468x60 i 120x60. Ovde možete pogledati standarde za veličine banera:
http://www.iab.net/standards/adunits.asp

 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.static-14.zrlocal.net.

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: cena reklamiranja25.10.2005. u 09:47 - pre 224 meseci
Nije ti zgore da pogledas i cenovnik Httpool-a. Od nedavno posluju i kod nas, dosta dobra im je politika poslovanja.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
82.117.206.*



Profil

icon Re: cena reklamiranja25.10.2005. u 10:53 - pre 224 meseci
Sta prvo gledate kada organizujete kampanju za svoj sajt?

Naravno, kategoriju.

Google PR, Alexa rank i naravno cenu.

[Ovu poruku je menjao Igor Šalindrija dana 25.10.2005. u 11:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: cena reklamiranja29.10.2005. u 14:51 - pre 224 meseci
jako malo sajtova nudi cenovnike (ili ja nisam uspeo da nadjem), pa ako mozete ipak da napisete nesto otprilike ovako:
do 500 dnevnih poseta - cena:
od 500 -1000:
1000-2000:
preko 2000:

bar nesto okvirno, zbilja bi pomoglo.

hvala
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
212.62.44.*

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: cena reklamiranja29.10.2005. u 15:19 - pre 224 meseci
Citat:
ghetto superstar: jako malo sajtova nudi cenovnike...


Ovo je osnovni razlog zasto je e-oglasavanje nerazvijeno, vlasnici sajtova bi trebalo da se potrude da bar postave media kit, s osnovnim informacijama, statistikama i cenama oglasavanja. Primer naseg media kit-a mozete pronaci ovde.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

cerovic

Član broj: 165211
Poruke: 1
194.106.187.*



Profil

icon Re: cena reklamiranja27.12.2007. u 10:28 - pre 197 meseci
Da, vlasnici sajtova očigledno imaju problem ili ih je sramota da napišu cenu usluge korišćenja reklamiranja preko banera na njihovim sajtovima. Ali pre mislim da je to jedna vrsta njihove nazovimo taktike: "da čujem ko si, pa na osnovu toga i koliko si jak, lupiću cenu".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: cena reklamiranja27.12.2007. u 10:39 - pre 197 meseci
Sto je sasvim uobicajeno u biznisu - nije to retailing pa da stoje cenovnici okaceni za svaciji pristup. Ako neko drzi javni cenovnik, to je samo njegova dobra volja - B2B cene hoce nekad da zavise od solventnosti klijenta ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: cena reklamiranja29.12.2007. u 00:34 - pre 197 meseci
Ako je u pitanju popularan sajt, u slucaju da nema javnog cenovnika prakticno ces morati da imas jednu osobu samo da odgovara na pozive koliko kosta koja reklama :-).

U slucaju da ima javni cenovnik, onda se mnogi informisu vec na sajtu pa se jave imajuci u vidu sta otprilike zele. BTW. iz iskustva znam da i pored toga sto je link za stranicu za oglasavanje na svakoj stranici, na vidnom mestu i onda neki to ne vide, pa zovu i pitaju koliko kosta reklama na toj i toj stranici a na taj nacin se gubi vreme, jer mnogi nakon nekih objasnjenja mogu da odustanu od kupovine a mogli su da odustanu da su vec citali cenovnik online i time ustedeli vreme osoblju koje bi se moglo za to vreme baviti pametnijim poslom.

Meni u Srbiji neozbiljno kada na sajtovma ne nadjem cenovnik za oglasavanje. Drugo je ako se prica o sajtovima velicine kao Yahoo.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

user999
Posavina

Član broj: 131098
Poruke: 103
*.rev-addr.vm-mreze.hr.

Sajt: www.inozemstvo-posao.com/..


+1 Profil

icon Re: cena reklamiranja28.07.2008. u 09:41 - pre 190 meseci
Citat:
cena reklamiranja

Interesuje me cena reklamiranja drugih firmi(sajtova) na mom sajtu. Znam da najvise utice posecenost sajta. U mom slucaju sajt ima 1500 dnevnih poseta.
Ali veleo bih da neko napisi cenu reklamiranja i za veci i za manji broj poseta. Takodje i koja velicina banera bi trebala da bude i koliko to utice na cenu.


Preporučujem svima koji žele prodati oglasni prostor na svojim (posjećenim) web stranicama da sami diktiraju cijenu odnosno pregovaraju sa oglašivačima.
Bolje 10$ za banner nego ništa, a ako je sajt usko specijaliziran - tada je moguće izvući najviše.
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: cena reklamiranja29.07.2008. u 18:35 - pre 190 meseci
Meni je prije 10-tak dana stigla email poruka za koju sam mislio da je spam, tj. tip me je na engleskom pitao da li sam zainteresovan za prodaju reklamnog prostora na mom sajtu, pa u produzetku moj sajt i njegov sajt.
Iako sam dobijao takve spam poruke, na koje niko nije odgovarao (vec su vjerovatno testirali da li neko koristi moju email adresu), bezveze sam upisao "Yes" i poslao, i prije par dana sam se dogovorio sa tipom i prodao mu 5 linkova u samom dnu mog sajta za 125$ mjesecno koje mi je poslao na moneybookers.com... 25$ za jedan link, nije lose, (Google PR pocetne stnanice je 5). Jos od Google adsense-a pokupim oko 200$ mjesecno i prodam 4-6 izdvojenih oglasa (prosjek oko 100KM mjesecno) - sad vec od sajta dobijam lovu koja se primjeti...!

Naravno sajt mi je na nasem... nije na engleskom (fotoOglasnik)

Naravoucenije:
Dva puta provjerite svaku email poruku na engleskom, koja vam nudi zakup reklamnog prostora na vasem sajtu...
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: cena reklamiranja12.08.2008. u 07:58 - pre 190 meseci
Cijena reklame ne zavisi iskljucivo od broja posjetilaca. To bi bio jednodimenzionalni pristup. Formiranje cijene je mnogo kompleksnije.

Uporedo sa brojem posjetilaca treba imati u vidu koja je tematika sajta. Strukturu posjetilaca (starosnu i polnu i tome slicno), interesovanja i odakle dolaze (da li je to lokalizovano na Srbiju ili mozda Kanada, USA, Australija itd)

Evo primjera, zamislimo da imas sajt na kom dolazi 5.000 posjetilaca. Sajt se bavi igricama i tu dolaze klinci do 15 godina. Glupo je da tu reklamiramo autopijacu jer niko od posjetilaca nema interesovanje (a pogotovo mogucnosti) da kupi auto. Tako tvojih 5.000 unikata nekoj autopijaci ne vrijedi ni pislj... boba.

Tako i google adsense placa vise za klikove koje naprave posjetioci iz USA, Kanade itd a mizerno plate za npr posjetioce iz BiH, Srbije... bez obzira na posjecenost
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: cena reklamiranja13.08.2008. u 22:17 - pre 190 meseci
Citat:
epitaph: Meni je prije 10-tak dana stigla email poruka za koju sam mislio da je spam, tj. tip me je na engleskom pitao da li sam zainteresovan za prodaju reklamnog prostora na mom sajtu, pa u produzetku moj sajt i njegov sajt.
Iako sam dobijao takve spam poruke, na koje niko nije odgovarao (vec su vjerovatno testirali da li neko koristi moju email adresu), bezveze sam upisao "Yes" i poslao, i prije par dana sam se dogovorio sa tipom i prodao mu 5 linkova u samom dnu mog sajta za 125$ mjesecno koje mi je poslao na moneybookers.com... 25$ za jedan link, nije lose, (Google PR pocetne stnanice je 5). Jos od Google adsense-a pokupim oko 200$ mjesecno i prodam 4-6 izdvojenih oglasa (prosjek oko 100KM mjesecno) - sad vec od sajta dobijam lovu koja se primjeti...!

Naravno sajt mi je na nasem... nije na engleskom (fotoOglasnik)

Naravoucenije:
Dva puta provjerite svaku email poruku na engleskom, koja vam nudi zakup reklamnog prostora na vasem sajtu... :)


Ja na tvom mestu ne bih bio tako euforičan a pogotovo ne bih te podatke iznosio u javnost, a evo i zašto.

Razlog si i sam delimično naveo, a to je tvoj PageRank, koji u stvari znači da je tvoj sajt dobro pozicioniran na pretraživačima. Taj kupac je želeo da to iskoristi tako što je kupio tekstualne linkove od tebe da bi tako povećao svoju poziciju na pretraživačima.

Kupovina i prodaja tekstualnih linkova nije po preporukama koje Gugl daje za prilagođavanje sajtova pretraživačima. Gugl kažnjava sajtove koji praktikuju takvu praksu, što smanjivanjem PageRank-a (takav primer je upravo ovaj forum), što smanjenim brojem pojavljivanja sajta u rezultatima pretrage ili potpunim isključivanjem iz indeksa.

Gugl preporučuje da se za plaćene linkove koristi rel="nofollow".

Ne znači da će tvoj sajt biti kažnjen od strane Gugla, ali moraš da imaš u vidu da postoji takva mogućnost. Zato povedi računa o tome.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: cena reklamiranja14.08.2008. u 01:01 - pre 190 meseci
Kako google moze da zna da je neki link kupljen ?!

Nikako sem ako ne pise buy links kao sto je ovde pisalo pa je ES kaznjen ...

 
Odgovor na temu

dj011

Član broj: 27347
Poruke: 272
89.110.196.*

Sajt: www.enquisition.com


+7 Profil

icon Re: cena reklamiranja14.08.2008. u 10:31 - pre 190 meseci
cena reklamiranja je obicno maksimalna za koju je neko spreman da plati... mozes ti da imas cenovnik kakav hoces ali verovatno ces uzeti sta ti ponude
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: cena reklamiranja14.08.2008. u 12:31 - pre 190 meseci
Citat:
DR83: Kako google moze da zna da je neki link kupljen ?!


Mozda uporedjuje temu sajta i temu linka? Na sajtu koji se bavi fotografijom je isuvislo stavljati linkove za poljoprivredne masine.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: cena reklamiranja14.08.2008. u 12:44 - pre 190 meseci
To bi bilo samo nagadjanje. Bez dokaza.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: cena reklamiranja14.08.2008. u 15:31 - pre 190 meseci
Upravo tako.

Mnogi precenjuju google ...

Sta ako ja hocu da stavim es u footer svog sajta eto zato sto mislim da ovde svako moze naci zeljenu informaciju bez obzira da li je farmaceut, student, profesor, ucenik ... ?!


 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.beotel.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: cena reklamiranja14.08.2008. u 22:51 - pre 190 meseci
Citat:
misk0:
Citat:
DR83: Kako google moze da zna da je neki link kupljen ?!
 Mozda uporedjuje temu sajta i temu linka? Na sajtu koji se bavi fotografijom je isuvislo stavljati linkove za poljoprivredne masine.


Citat:
pancevac2006: To bi bilo samo nagadjanje. Bez dokaza.


Citat:
DR83: Upravo tako.

Mnogi precenjuju google ...

Sta ako ja hocu da stavim es u footer svog sajta eto zato sto mislim da ovde svako moze naci zeljenu informaciju bez obzira da li je farmaceut, student, profesor, ucenik ... ?!

:)




Ovo je slika koja prikazuje tekstualne oglase sa epitaph-ovog sajta, pa mi recite kakve veze ima to sa samim sadržajem sajta i da li Guglu to neće postati sumnjivo? Ne mora da im postane sumnjivo samo na osnovu ovog jednog izolovanog primera nego i tako što će taj koji je kupio ove linkove kupiti opet na nekom takvom sajtu koji nema veze sa njegovim kupiti linkove, pa na trećem, četvrtom. I ne mora sam robot da kazni sajt nego može da signalizira nekome ko će ručno da ode da vidi i da se uveri.

To što vi kažete da ne piše da se prodaju linkovi je tačno, ali isto tamo Gugl u preporukama kaže da se ovakve vrste linkova ne stavljaju.

http://www.google.com/support/...swer.py?hl=en&answer=35769
Citat:
# Avoid tricks intended to improve search engine rankings. A good rule of thumb is whether you'd feel comfortable explaining what you've done to a website that competes with you. Another useful test is to ask, "Does this help my users? Would I do this if search engines didn't exist?"
# Don't participate in link schemes designed to increase your site's ranking or PageRank. In particular, avoid links to web spammers or "bad neighborhoods" on the web, as your own ranking may be affected adversely by those links.


http://www.google.com/support/...ers/bin/answer.py?answer=66356
Citat:
However, some webmasters engage in link exchange schemes and build partner pages exclusively for the sake of cross-linking, disregarding the quality of the links, the sources, and the long-term impact it will have on their sites. This is in violation of Google's webmaster guidelines and can negatively impact your site's ranking in search results. Examples of link schemes can include:

* Links intended to manipulate PageRank
* Links to web spammers or bad neighborhoods on the web
* Excessive reciprocal links or excessive link exchanging ("Link to me and I'll link to you.")
* Buying or selling links that pass PageRank
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: cena reklamiranja

[ Pregleda: 9500 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.