Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122328 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 16:39 - pre 150 meseci
@burex, lol, pa naravno da da je ulozeno truda i znoja DA NAUCIS nesto od cega ces ziveti. Na pocetku je tesko, slazem se, a kasnije sve lakse i lakse.

Prvog meseca sam jedva izgurao $100, ali sledeceg vise, pa sam nekada isao i ispod $100 mesecno i tako dalje.. Sinusoida je neumorna.

BTW. Je l' programiranje jedino sto se trazi i placa? Jedva da znam neke osnove (jer me to nikada ni najmanje nije zanimalo). Raznolikog posla ima i tu je .

Kobasa i sta sada? Trebam da batalim svoj placen posao i predjem na neki od 10 000 dindzi mesecno? Koja je tvoja poenta?

Ja sam MORAO da krenem DA ZARADJUJEM jer moji roditelji NISU BILI U MOGUCNOSTI da mi plate/obezbede za OSNOVNE troskove zivota. Kao sto vidis ja DOBRO ZNAM o cemu ti pricas, ali ti NEMAS POJMA o cemu ja pricam. - Kad me vuces za jezik.

Moji roditelji su sami za to krivi, zato sto su se pocetkom '90 predali i nisu se ADAPTIRALI (ne, ne mislim da su trebali da kradu/lazu/varaju). Isti je slucaj i sa ovim novim danas. Ocekuju da se uvale u drzavno "preduzece" i nakrive kapu i sacekaju penTZiju. Ili cakaju da dodje smena vlasti i odma da im procveta. Yes how no.

Otisli smo predaleko u off. Odoh da radim nesto korisno. Pozdrav.
 
+1

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 16:54 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: Aha, vazi, sve je tako kako ti kazes! To sto ste sticajem srecnih okolnosti dosli u takvu
situaciju da imate platu od 1000e, ne znaci da je svima tako!
...
Jednostavno odi do prodavnice rano ujutro pa ce ti biti jasno koliki je procenat tih sa platom
od 1000e.

Nema smisla porediti ljude sa ovog foruma koji su uglavnom jednog vrlo specifičnog profesionalnog profila a koji je trenutno jako dobro plaćen ne samo u Srbiji već bilo gde drugo u svetu, sa generalnom populacijom mahom neobrazovanih ljudi bez ikakvih posebnih sposobnosti je besmisleno.

Da odeš na neki forum gde se okupljaju lekari hirurzi i kreneš da palamudiš kako je nemoguće da rade za platu od 1000 evra, verovatno bi te samo bledo pogledali, kao što te i ovde gledaju...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 17:19 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: Za kog stranca???Onog koji takodje trazi bogat CV??


Može i za onog mog po mojoj preporuci, ali ćeš morati da me ubediš da si zaista dooobar u onome što sam napisao. No, do sada si me ubeđivao isključivo u suprotno.

Napisao si da je na jugu Srbije nemoguće zaraditi 1000+ evra mesečno, a ja ti tvrdim da je moguće nezavisno od loakcije. E, sad, neko sa znanjem kasirke mi zaista ne treba. Potrebne su određene sposobnosti i prethodno uložen rad na sebi. "Stručnajci" tipa "XYZ za 21 dan, biblija, punom snagom" me ne zanimaju. Nekima je to mnogo, ali šta da se radi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 17:25 - pre 150 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic
Kobasa i sta sada? Trebam da batalim svoj placen posao i predjem na neki od 10 000 dindzi mesecno? Koja je tvoja poenta?

Svasta, taman posla, da batalis dobar posao OMG, ne znam zasto mislis da ja mislim da to treba???
Koja je moja poenta?

Evo poente: Sve dok vecina radi za nistavnu platu bice svega i svacega sto se smatra nezakonitim!

Niko normalan nece da ode nesto da ukrade ukoliko ima mogucnosti da ga kupi!
Niko normalan nece korsititi piratski softver ako moze da kupi "Legalan".
Niko normalan nece raditi sve ono sto se smatra za neispravno ukoliko realno ima mogucnosti
da radi ono ispravno.


Citat:
ventura: Nema smisla porediti ljude sa ovog foruma koji su uglavnom jednog vrlo specifičnog profesionalnog profila a koji je trenutno jako dobro plaćen ne samo u Srbiji već bilo gde drugo u svetu, sa generalnom populacijom mahom neobrazovanih ljudi bez ikakvih posebnih sposobnosti je besmisleno.

Da odeš na neki forum gde se okupljaju lekari hirurzi i kreneš da palamudiš kako je nemoguće da rade za platu od 1000 evra, verovatno bi te samo bledo pogledali, kao što te i ovde gledaju...

Problem je u tome sto govorite tako kao da svi imaju tako dobre plate, ali eto tamo neke
zloce nasle da nesto palamude o krizi i nemastini, zbog koje se zapravo sve lose stvari i desavaju.

Jbt kao da sa zidovima diskutujem.
Znam ja, sit gladnog nikad ne razume.
Ignore: Nedeljko!
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-3.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 17:28 - pre 150 meseci
Citat:
Ja sam MORAO da krenem DA ZARADJUJEM jer moji roditelji NISU BILI U MOGUCNOSTI da mi plate/obezbede za OSNOVNE troskove zivota. Kao sto vidis ja DOBRO ZNAM o cemu ti pricas, ali ti NEMAS POJMA o cemu ja pricam.

A moji su pucali sa parama pa kada sam dobio 10h interneta preko DialUp-a, pišao sam od sreće... A u srednjoj sam spavao po 3h noću i dolazio u školu k'o zombi jer sam freelanceovao... Vrlo dobro znam o čemu pričaš. Ono što ne shvataš jeste da imaš tipa ovde sa kojim diskutuješ koji nije u stanju da shvati da se može zaraditi 1000Eur, pa i u Srbiji, i onda ga samo prcamo sa "može može, nego šta, ćeš da vidiš". Vidiš, zato ja nikome ne kažem koliko zarađujem, pod 1, a pod 2, čak i ako to nekako učinim (nekome kome verujem), onda objasnim šta je sve bilo potrebno kako bi se do tog stadijuma došlo i da nije jednostavan slučaj kao što Nedeljko kaže - 'uracpalac za 21 dan, bez po muke i sl. Isto tako i nije potrebno samo da skineš piratski program i da naučiš sve dok si rek'o keks, ali moje je lično ubeđenje da u Srbiji to jeste neka vrsta preduslova kako bi se brže napredovalo, jer škole nisu još uvek na tom nivou na kojem bi trebali da budu (to postižu možda uz MSDNAA, ali ni to nije savršeno). Ako nisi programer, ok, ali takav je bio trenutno ovde kontekst pa sam to spomenuo.
A man is smart. People are stupid.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 17:29 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko: Može i za onog mog po mojoj preporuci, ali ćeš morati da me ubediš da si zaista dooobar u onome što sam napisao. No, do sada si me ubeđivao isključivo u suprotno.

Napisao si da je na jugu Srbije nemoguće zaraditi 1000+ evra mesečno, a ja ti tvrdim da je moguće nezavisno od loakcije. E, sad, neko sa znanjem kasirke mi zaista ne treba. Potrebne su određene sposobnosti i prethodno uložen rad na sebi. "Stručnajci" tipa "XYZ za 21 dan, biblija, punom snagom" me ne zanimaju. Nekima je to mnogo, ali šta da se radi.


A za ono sto si naveo ispunjavam 1/2 uslova. Tako da necu da te ubedjujem nista.
Ignore: Nedeljko!
 
0

Komadant Mark
Borba protiv crvenih mundira, Usa
Beograd

Član broj: 294802
Poruke: 2
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 17:47 - pre 150 meseci
Citat:
Nemastina nije izgovor. Ako je tako onda treba dozvoliti i kradju po prodavnicama sto prehranbenim, sto za odecu i obucu. I to ne mislim samo na socijalni kvalitet. Ako mi je "dozvoljeno" da kradem najnoviji i najkvalitetniji softver onda mi je dozvoljeno i da kradem najukusniju hranu i odecu najkvalitetniju obucu i odecu.


Mislim da to nisu merljive kategorije.
Nije isto krasti hranu i porediti to sa skidanjem nelegalnog softvera. Kako bi definisao torente? Prodavnice gde uđeš i uzmeš šta ti treba, ne platiš ništa i ne pitaš odakle to tamo..:)Sta je sa muzikom? Ne mozes mi reci da ti kuci imas sve originalne diskove i sa njih slusas muziku. Naravno da nemas. To ti je isto kao i softver. I takav problem ne postoji samo kod nas nego u celom svetu, i kako se boriti protiv toga? Nikako. Ovo je 21.vek.
Dolazimo do priče oko poreza na softver, od čega država ima koristi. 18% na cenu legalnog wina ću dati kada budem imao normalnu cenu goriva, kada marže na hranu ne budu astronomske i slično.
A i ako se to desi, opet neću plaćati B Gejtsu kad postoji Open Source ;)
'
Zalosna Sova je moj najbolji prijatelj
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 18:55 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: Evo poente: Sve dok vecina radi za nistavnu platu bice svega i svacega sto se smatra nezakonitim!

Niko normalan nece da ode nesto da ukrade ukoliko ima mogucnosti da ga kupi!
Niko normalan nece korsititi piratski softver ako moze da kupi "Legalan".
Niko normalan nece raditi sve ono sto se smatra za neispravno ukoliko realno ima mogucnosti
da radi ono ispravno.


1. I šta ćemo da radimo sa nečijom mizernom platom? Neka zaradi više, pa će da ima. Govoriš ko da je plata nešto što pada s neba, čega nema ni u najbogatijim zemljama. Za svoju sreću moraš sam da se boriš.

2. Koliko god se imalo, uvek se kukalo. Ja se sećam da se i 80-tih kukalo kako se nema, čemer, jad, beda i sirotinja. Uvek se kukalo istim intenzitetom bez obzira na standard. E, tako i sa piraterijom. Nije stvar u tome da li se ima $100 za softver, nego da se neko zavrne za $100 da bi se za te pare kupilo nešto drugo i to je konstanta koja ne zavisi od standarda.

Da, kada bi plate bile beskonačne, bilo bi kao što pišeš, ali svuda su ograničene i zato razmišljanje "daj da zavrnem onog tamo" ne zavisi od standarda. Koliko Mišković ima, pa krade. Zašto? Zato što mu je i to malo i zato što tako razmišlja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 19:13 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: A za ono sto si naveo ispunjavam 1/2 uslova. Tako da necu da te ubedjujem nista.


Nisi me ni u to ubedio. To što znaš da napraviš dll je ok (mada nije neophodno), ali nije bog zna kakav plus. Nabacio sam ja posao jednom kvalitetnom C++ programeru, kome je matematika vrlo strana (i to sam rekao gazdi da mu ne daje takve zadatke), ali zato ima sjajne programerske skilove. Klasičan programer, ali kvalitetan, a ne "majstor za bibliju punom snagom za 21 dan".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 19:22 - pre 150 meseci
Kobasa, daću ti još jedan savet kako da zaradiš 1000+ evra u Srbiji bez obzira u kom gradu živiš. Ispeci bilo koji klasičan zanat, ali dobro! Stolar, bravar, popravljaj frižidere, veš-mašine svejedno. Fušera ima koliko hoćeš, a dobrih majstora jako malo. Ako budeš od ovih drugih, jako deficitarnih, nećeš moći da digneš nos od posla.


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 19:24 - pre 150 meseci
Citat:
Komadant Mark: Ne mozes mi reci da ti kuci imas sve originalne diskove i sa njih slusas muziku. Naravno da nemas.


Evo još jednoga koji ne može da pojmi da nisu svi u Srbiji pirati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 19:28 - pre 150 meseci
Citat:
Evo poente: Sve dok vecina radi za nistavnu platu bice svega i svacega sto se smatra nezakonitim!

Niko normalan nece da ode nesto da ukrade ukoliko ima mogucnosti da ga kupi!
Niko normalan nece korsititi piratski softver ako moze da kupi "Legalan".
Niko normalan nece raditi sve ono sto se smatra za neispravno ukoliko realno ima mogucnosti
da radi ono ispravno.

Ajde da se manemo malo tih glupavih opravdanja. Ako ćeš ići tom logikom, onda se sve može opravdati nemaštinom... recimo silovanje. Neko uzme pa siluje neku devojku, i to opravda time što eto nema para da je izvede negde i plati joj piće, pa nije imao izbora. Ili ubistvo. Šta sad, bio čovek nervozan što nema para, pa ubio nekog, ništa strašno. Ili obijanje stanova, hebi ga, nema se, pa zašto onda da ne otme od nekoga ko ima. I tako možemo u nedogled. Daleko bilo da poredim pirateriju sa ubistvom ili silovanjem, sve su to različite kategorije, ali ipak, sve te kategorije spadaju u kriminal.

Na stranu što danas zaista nema potrebe za piratovanjem. Ako je neki softver skup, on je skup sa razlogom. Recimo, često pominjani photoshop, koji u prodaji košta šta znam oko 800$. Taj novac osrednji dizajner može da zaradi za manje od mesec dana, a sve posle toga je čist profit. Ili recimo 3ds Max koji košta tipa 3-4K$. Jedan osrednji reklamni video se naplaćuje od 2000$ pa naviše. Znači i on se otplati za nekih mesec dana, a sve preko toga je profil. A ako neko ne zarađuje dizajnom ili izradom reklamnih videa, on nema ni potrebu za tim naprednim softverom, već za amaterske potrebe uvek može da koristi GIMP ili Paint.NET za obradu fotografija ili pak Blender za 3D animaciju.

Dakle, piraterija nije stvar potrebe, niti nemaštine. Oni koji sada koriste pirate, koristili bi ih i da imaju 5000 evra platu, jer bi uvek imali nešto preče na šta mogu potrošiti pare umesto na nešto što mogu da iskopiraju. Dakle, piraterija je stvar nepostojanja kulture kupovine legalnog softvera i ništa više. I upravo tu je poenta. Zašto retko ko ukrade hleb iz prodavnice ? Pa zato što je za to ipak potrebno fizičko prisustvo, što znači i veću mogućnost da te uhvate, kao i potencijalno suočavanje sa prodavcem, a možda i nezgodnim vlasnikom prodavnice, i tako. A piraterija može da se obavlja i iz svoje kuće, klikom na dugme, pa samim tim i ne deluje kao nekakav kriminal.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 19:35 - pre 150 meseci
Citat:
Komadant Mark: Sta je sa muzikom? Ne mozes mi reci da ti kuci imas sve originalne diskove i sa njih slusas muziku. Naravno da nemas. To ti je isto kao i softver.

Možda ti zvuči neverovatno, ali imaš ljudi koji uopšte ne slušaju muziku. Uopšte.

Evo recimo moj primer. Na računaru nemam ni jedan jedini MP3 ni kod kuće ni na poslu, nemam nijedan jedini audio CD, u kući imam mini muzičku liniju/ipod dock/radio/mp3 šta god koju sam uključio manje od 3 puta u poslednje 2 godine otkako sam kupio, nemam omiljeni muzički žanr a kamoli omiljenu grupu itd itd...

Sa BluRay diskovima slična stvar.. Kad sam kupio BluRay player pre koju godinu, prva stvar što sam poručio je BBC-om dokumentarac Planet Earth + još neke manje poznate, povremeno sam na početku kupovao diskove kad naletim na nešto interesantno ali nisam nešto preterano velik filmofil da dajem 25-30 evra za film, tako da sada imam 'kolekciju' od nekih 10-tak naslova, a taj bluray player palim isključivo kad mi dođu mala deca u goste pa pustim noddy crtaće...

Isto tako postoje i ljudi, a koji čine ogromnu većinu, koje na samom računaru ništa osim internet browsera ne zanima... Retko koga zanima da se bakće sa Corel/PhotShop/AutoCAD ili sl. profesionalnim softverskim paketima, i samim tim pretpostavka da većina ljudi koristi piratski softver samo ukoliko koriste računar, ili imaju kolekciju muzike, je netačna.
 
0

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:01 - pre 150 meseci
Ventura tvoj poslednji pasus ima logike, ali ti isti ljudi smatraju da su uskraceni ako im "klinac iz komsiluka" ili servis nije instalirao najnovije pro pakete alata koje si naveo. I kako da oni to nemaju na svom racunaru?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:06 - pre 150 meseci
Evo kakva je situacija kod mene:
1. U zivotu nisam ukrao ni zvaku
2. U zivotu nisam platio nikakav softver
 
0

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:10 - pre 150 meseci
Citat:
mrkii: Evo kakva je situacija kod mene:
1. U zivotu nisam ukrao ni zvaku
2. U zivotu nisam platio nikakav softver

To znaci da se ti time ponosis. Ili ja gresim? Ili mozda koristis besplatna resenja, sto ne bih rekao po operativnom sistemu.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:18 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko: to što znaš da napraviš dll je ok .

Ahahahaha LoL. Eto ti ga, el vidis kako me vuces u oftopicarenje??? Nema veze
odgovoricu ti pa ako ga cika fajter brishe zbog pominjanja DLL-a neka brise XD.

Zapravo TI si taj koji nije umeo da napravi DLL sa funkcijom preusmeracem. Koje citao taj
cirkus tada, zna ko ne zna da napravi DLL LOL.

Citat:
Nedeljko: Kobasa, daću ti još jedan savet kako da zaradiš 1000+ evra u Srbiji bez obzira u kom gradu živiš. Ispeci bilo koji klasičan zanat, ali dobro! Stolar, bravar, popravljaj frižidere, veš-mašine svejedno. Fušera ima koliko hoćeš, a dobrih majstora jako malo. Ako budeš od ovih drugih, jako deficitarnih, nećeš moći da digneš nos od posla.


Oh, imam i jedan zanat haha, ali posla znas koliko? jednom ili 2 puta godisnje cisto da ga ne zaboravim. LOL

Citat:
Nedeljko: Nabacio sam ja posao jednom kvalitetnom C++ programeru, kome je matematika vrlo strana (i to sam rekao gazdi da mu ne daje takve zadatke), ali zato ima sjajne programerske skilove. Klasičan programer, ali kvalitetan, a ne "majstor za bibliju punom snagom za 21 dan".


Ako si mislio da ces time uciniti da ti se sad nesto uvlacim gadno si se zahebo.

Citat:
Marko_L: Ajde da se manemo malo tih glupavih opravdanja. Ako ćeš ići tom logikom, onda se sve može opravdati nemaštinom... recimo silovanje. Neko uzme pa siluje neku devojku, i to opravda time što eto nema para da je izvede negde i plati joj piće, pa nije imao izbora. Ili ubistvo. Šta sad, bio čovek nervozan što nema para, pa ubio nekog, ništa strašno. Ili obijanje stanova, hebi ga, nema se, pa zašto onda da ne otme od nekoga ko ima. I tako možemo u nedogled. Daleko bilo da poredim pirateriju sa ubistvom ili silovanjem, sve su to različite kategorije, ali ipak, sve te kategorije spadaju u kriminal.


Ne kazem da te stvari nisu kriminal, vec kazem sta te stvari proizvodi: NEMASTINA, BEDA.

Ignore: Nedeljko!
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:19 - pre 150 meseci
Ne ponosim se ali se ne osecam ni krivim. Ni malo.
Ne zelim sada ni da objasnjavam zasto da ne ulazim u raspravu u kojoj ocigledno niko nikome ne moze da promeni misljenje.
 
0

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:42 - pre 150 meseci
Kradja je kad ja nesto uzmem i ti to vise nemas dok ti ne vratim. Kada ja nesto iskopiram to je onda druga stvar. APSOLUTNO razumem i podrzavam hapsenje ljudi koji ZARADJUJU (sticu materijalnu korist) koriscenjem piratskog softvera! Koriscenje piratskog softvera za sticanje nematerijalne koristi ili znanja apsolutno razumem.
Ako iz udzbenika hvatam beleske i prepisujem na papir to je, tehnicki, piraterija ali se satra da NIJE MORALNO kaznjavati nekoga ko je hteo da nauci. Ako fotografisem (svojim fotoaparatom) neki tekst ili sliku zasticenu autorskim pravom i to je, tehnicki, piraterija ali se niko normalan ne uzbudjuje zbog toga.

Onaj ko zaradjuje MORA da plati softver zahvaljujuci kome zaradjuje. Onaj ko taj softver koristi za sticanje nematerijalne dobiti, po meni, ne mora da plati. I ne treba - ako savlada taj softver, ako ga nauci (koristeci piratsku verziju) jednog dana ce pozeleti da taj isti softver koristi za posao a onda ce MORATI da plati (po svim, pisanim i ne pisanim zakonima).

Sistem je krivo postavljen kako bi omogucio nekima da se obogate preko noci, i sada se razne softverske kuce i producentske kuce zale jer im profit vise nije...50 milijardi dolara, nego 45 milijardi pa su im krivi ljudi, a ne nakaradni zakon. To je u domenu bezobrazluka.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji07.12.2011. u 20:42 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: Ahahahaha LoL. Eto ti ga, el vidis kako me vuces u oftopicarenje??? Nema veze
odgovoricu ti pa ako ga cika fajter brishe zbog pominjanja DLL-a neka brise XD.

Zapravo TI si taj koji nije umeo da napravi DLL sa funkcijom preusmeracem. Koje citao taj
cirkus tada, zna ko ne zna da napravi DLL LOL.


Kad već odosmo van teme, da ti odgovorim.

Ti si tada napisao doslovno "Napravi ovakav dll" ne pominjući nikakve funkcije preusmeravače. Ninakoji način nije pisalo kakav je to dll kakav treba napraviti, osim što je bila okačena binarna verzija nekog dll fajla. Isto tako mogu i ja tebi da okačim nekakav binarni dll i da kažem "uradi ovakav dll", pa ćeš ga uraditi nikad, a možda ni tad. No, to što si funkcionalno nepismen i dalje ne znači da ne znaš da praviš dll-ove (štaviše, smatram da znaš, ali to je kurs od maksimum 45 minuta da se prođu sve značajne varijante), već samo da nisi za pisanje specifikacija, dokukmentacije itd.

No, nadam se da nećemo previše razvlačiti ovu priču koja nema veze sa temom.

Citat:
Kobasa: Oh, imam i jedan zanat haha, ali posla znas koliko? jednom ili 2 puta godisnje cisto da ga ne zaboravim. LOL


Nisam rekao da treba samo da imaš zanat, već da ga dobro ispečeš i da budeš kvalitetan majstor, a ne fušer. E, onda bi imao 1000+ evra, kao što takvi majstori i imaju.

Citat:
Kobasa: Ako si mislio da ces time uciniti da ti se sad nesto uvlacim gadno si se zahebo.


Naprotiv, ulizivanje me uopšte ne zanima. Samo znanje, vrednoća i odgovornost. No, ono prvo od tebe ne očekujem.

Citat:
Kobasa: Ne kazem da te stvari nisu kriminal, vec kazem sta te stvari proizvodi: NEMASTINA, BEDA.


Da, Mišković takođe krade od nemaštine i bede. Ne znam samo koliko treba neko ko krade da ima da bi prestao da krade.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122328 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.